Μετάβαση σε περιεχόμενο

θερμοκρασία σώματος, σφιγμοί και πιθανότητα εγκυμοσύνης..


Recommended Posts

καλημέρα σας και καλό μήνα...

μπαίνω συνεχώς και διαβάζω τα νέα σας εύχομαι αυτός ο μήνας να είναι καλύτερος από τους προηγούμενους, στις μανούλες να χαίρονται τα μωράκια τους ,στις εγκυούλες να προσέχουν και σε μας που περιμένουμε να έρθει ένα μωράκι ..να έρθει σύντομα.

Λοιπόν από 10 Αυγούστου παίρνω DOSTINEX 1/4 , 2 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ (ΜΟΥ ΤΟ ΕΔΩΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΝΩΜΑΛΙΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ)

ΜΕΤΡΑΩ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΚΑΙ ΕΝΩ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ 36,5 ΜΕΤΡΗΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΦΤΑΝΕΙ ΚΑΙ 37,4.ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΜΕΤΡΑΜΕ.ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΦΙΓΜΟΥΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 70 ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ. ΕΓΩ ΕΧΩ 70-90.

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΘΕΛΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΗ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ,ΓΙ'ΑΥΤΟ ΛΕΩ ...ΜΠΑ ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΙ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΠΕΤΥΧΑΜΕ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ.ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΜΕ ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΙΣ 28 ΜΕΡΕΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ. ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΧΑΠΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΙΣ 28 ΜΕΡΕΣ.ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ (ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΜΕΤΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΚΑΙ ΣΕ 10 ΜΕΡΕΣ ΑΙΜΟΡΡΑΓΙΑ)ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΣΤΙΣ 5/8/12.ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ ΠΟΝΟΥΣΕ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΜΕΙΩΘΕΙ ΑΡΚΕΤΑ Ο ΠΟΝΟΣ.ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΣΦΙΓΜΟΥΣ ΤΙΣ ΓΝΩΜΕΣ ΣΑΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην τρελαίνεσαι με τη θερμοκρασία! Μετά την ωορηξία η θερμοκρασία ανεβαίνει σε κάποιες γυναίκες 0,5-1 βαθμό μέχρι και μια μέρα πριν την περίοδο. Αν έχεις ανεβασμένη θερμοκρασία και μετά την αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου τότε θα πρέπει να αρχίσεις να αναρρωτιέσαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

G.KKRIS κι εγω απ'οσο ξερω η θερμοκρασία ανεβαινει μετα την ωορρηξια και μεχρι να ερθει περιοδος..αν δε κατεβει ομως υπαρχει πιθανοτητα εγκυμοσυνης αλλα και παλι διαφερει απο γυναικα σε γυναικα!!υπαρχουν γυναικες που δεν εχουν αυξημενη θερμοκρασια και ομως ειναι εγκυουλες :D οσο για τους σφυγμους..το εχω ακουσει κι'εγω σε γενικες γραμμες ομως,οχι αν εχεις 70-90 που λες..ποτε ακριβώς περιμένεις περίοδο?εχεις καποιο αλλο συμπτωμα?εγω σου ευχομαι να το τσακωσατε το νινακι :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κανονικά νομίζω θα πρέπει να μου έρθει σήμερα,δεν έχω όμως κανένα σύμπτωμα μέχρι στιγμής (πόνο στην κοιλιά)

μήπως είμαι κατά φαντασίαν...γκαστρωμένη

αυτή τη φορά δεν θα αγχωθώ...

μάλλον δεν πρέπει να σκεφτόμαστε ούτε συμπτώματα ούτε τίποτα..πέρσι τέτοιο καιρό (μέσα Σεπτέμβρη)είχα μείνει έγκυος δυστυχώς όμως απέβαλλα και ας είχα και όλα τα φυσιολογικά συμπτώματα που λένε..γι'αυτό ας κρατήσω μικρό καλάθι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακαρι να ηρθε το νινακι :D σου το ευχομαι ολοψυχα!!!κι εγω απο αυριο τη περιμενω και μονο χθες πονεσε η κοιλια μου σημερα τπτ!!και'γω αυτο ειπα τελος το αγχος γιατι δε βγαζει πουθενα ;) μακαρι να εχουμε ολες ευχαριστααα :x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ Κ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΑΝ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙΣ ΤΙΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ Κ ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΗ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ Κ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΠΗΓΕΝΕ ΓΙΑ ΧΩΡΙΑΚΗ.ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΥΛΑ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδή τα έχω περάσει πολλές φορές αυτές και οδηγούν σε ..τρέλλα, γι'αυτό στο λέω...

Ακριβως αυτο θα σου απαντουσα κ εγω....

Περασα πολλααααααα χρονια κοιτωντας ολα αυτα...

Το μονο που καταφερα ηταν να παθω εμμονη με ολα αυτα κ να χασω πολυτιμες στιγμες απ'τη ζωη μου,απο κλαμα,στεναχωρια κ θλιψη.

Στα λεω λιγο "χοντρα"αλλα ειναι η αληθεια.

Παρατα τα ολα αυτα,δεν θα βγαλεις ακρη ποτε.Εγω με 37,4 αδιαθετουσα.Οι σφυγμοι μου....τι να σου λεω..αστα δεν θελω να τα θυμαμαι...

Αστα ολα στην ακρη και ΧΑΛΑΡΩΣΕ.Πιστεψε με,μονο ετσι ερχονται τα μωρα,οταν δεν τα σκεφτεσαι κ οταν δεν τα περιμενεις...

Πολλα φιλια κ καλη επιτυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν νομίζω να είναι εγκυμοσύνη..θέλω να περιμένω .κάθε φορά που με βλέπει η μικροβιολόγος μου λέει πάλι εξετάσεις?βαρέθηκε να με βλέπει...

τι να έκανα? τη μια είχα καθυστέρηση την άλλη αδιαθετούσα ξανά και ξανά...πολύ άγχος αλλά όχι αδικαιολόγητα και όχι μόνο για νινάκι

είμαι πάνω από 1,5 χρόνο άνεργη και η ψυχολογία είναι στα πατώματα

λέω έχει ο θεός...αλλά η στεναχώρια δε μ'αφήνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια, η περίοδος άφαντη και η χοριακή 0,1 αρνητικότατη.

δεν αντέχω άλλο ...δεν θέλω να αγχώνομαι αλλά μου είναι αδύνατο

η ψυχολογία μου είναι χάλια ...το μόνο που θέλω είναι να κλάψω...

σας ευχαριστώ πολύ

καλό βράδυ! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@G.KKRIS σε καταλαβαίνω..τα έχω περάσει ουκ ολίγες φορές... δεν ξέρω τι να σου πω.. ξέσπασε, κλάψε και μετά σήκω και μη το βάζεις κάτω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...