Μετάβαση σε περιεχόμενο

times gia kabili zacharou..pote milame gia fisiologikes???


Recommended Posts

kalispera koritsia,

legome marina ke dianio tin 25 vdomada kiiseos (defteri egimosini) ke chtes pira ta apotelesmata tis kabili zacharou..

berdewome poli giati alli mou pane oti ine ok, alli oti ime oriaka, alli oti echo diaviti....

mipos kserete kati esis na mou pite ke na kathisichaso ligulaki :?

lipon 75ml glikosi

0-78

60-139

120-136

afta pros to paron ke efcharisto :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tora tou ta estila me fax alla thimame pos tetartes den dulewi to giatrio tou...stin proti mou egimosini (icha tote allon giatro) mu ipe oti i kabili prepi na ine kato apo 140..etsi thimame gia tote..gia tora den ksero akoma..pantos monimos to zacharo sta oura ine poli kallo 75-78..thimame dld pou mu lege olo bravo o giatros mou :D

tora den echo idea kamia ke akouo ke polla..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα βρε καλη πρεπει να ειναι.Γιατι δεν ρωτησες εκει που την εκανες να μην εχεις τοση αγωνια;Το πολυ πολυ να σου πει να προσεχεις λιγο τι τρως.

Εγω με 75 γραμμαρια γλυκοζης(και χωρις να ειμαι εγκυος) η τιμη ηταν απο 218 και πανω(εχω κανει 3 φορες) οπως καταλαβαινεις ηδη εχει πεσει πεινα και οταν μεινω εγκυος θα πεσει περισσοτερη :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα που κοιταξα στο κεντρο που την εκανα εγω οι τιμες ηταν μικροτερο απο 110 στη νηστειας, μικροτερο απο 200 στη μια ωρα και μικροτερο απο 140 στις δυο ωρες.Δεν ξερω στην εγκυμοσυνη ομως αν ισχυει το ιδιο αλλα με αυτες τις τιμες εσυ εισαι οριακα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ara konta ta idia leme, ides? 140 stis 2 ores mu lege tote o giatros (to thimame dld)...oute oriaka den ime..mia chara ime...aide...................nistikia 78 (super) 60 139 (eos to 200 echume) ke 120 132 (pali mia chara eos to 140) tin vrika tin apantisi mou

:lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω νηστικη εχω φυσιολογικες τιμες την τελευταια ειχα 87 νομιζω.Μετα παιρνω την ανηφορα αποτομα :lol:

Ολα καλα λοιπον μην αγχωνεσαι. :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είχα κανει καμπύλη ζαχάρου με 100γρ. γλυκόζης και τα αποτελέσματα ήταν τα εξής

Σάκχαρο νηστείας 70 Φ.Τ. < 95

ΣΑΚΧΑΡΟ 60' ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΛΥΚΟΖΗ 163 Φ.Τ. < 180

ΣΑΚΧΑΡΟ 120' ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΛΥΚΟΖΗ 152 Φ.Τ. < 155

ΣΑΚΧΑΡΟ 180' ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΛΥΚΟΖΗ 71 Φ.Τ. < 140

Και μου είπε ότι ήταν καλές...και δε παρουσίασα κανένα πρόβλημα.

Δε νομίζω ότι χρειάζεται να αγχώνεσαι..

Με το καλό το μωράκι σου!!!!!

Gprip3.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...