Μετάβαση σε περιεχόμενο

κοστος τερματισμου εγκυμοσυνης λογο ιατρικου προβληματος


Recommended Posts

γεια σας κοριτσια,γνωριζει καμια ποσο χρεωνουν για τερματισμο εγκυμοσυνης,λογο ιατρικου προβληματος;ειμαι στην 16η εβδομαδα και μας βρηκαν σοβαρη καρδιοπαθεια,και θα γινει τερματισμος κυησης,βασικα κανονικη γεννα μου παν θα γινει......ασφαλεια δεν εχω και δεν ξερω ποσο χρεωνουν για κατι τετοιο σε νοσοκομειο,και ποσο ειναι το δωματιο,λογικα 1 μερα θα μεινω μεσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχην λυπαμαι παρα πολυ.........ειναι πολλα τα λεφτα....ειδικα οταν προκειται για κατι τοσο στεναχωρω.......δεν μου εχει τυχει.....μια φορα χρειαστηκε να κανω αποξεση μετα απο την γεννα 2 μηνες μετα αλλα η γιατρος μου δεν μου πηρε ουτε ενα ευρω ουτε και το μαιευτηριο....γιατι απλα ολοι μπορουν να το κανουν.....πιεσε τον λιγο δεν πατε για χαρα.......δεν ειπα να μην πληρωσεις τιποτα....αλλα μπορει να σου κανει καλυτερο ποσο.........

ευχομαι γρηγορα να φωλιασει ενα σπορακι γερο στην κοιλιτσα σου......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsaki mou anagastika na kanw to idio ston 5 mhna kuhshs ton 1prilio egw piga sto attiko kai mas pige gyrw sta 400 evrw....tha sou elega na pas ekei exei polu kali gynaikologiki kliniki kai emena logw tis katastasis me voithisan polu kai apo psixologikis apopsis...eyxomai grigora na erthei ena deytero mvraki kai gia tis duo mas...kouragio kai upomoni...oso gia tin diadikasia oplisou me tharros kai dynami....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχην λυπαμαι παρα πολυ.........ειναι πολλα τα λεφτα....ειδικα οταν προκειται για κατι τοσο στεναχωρω.......δεν μου εχει τυχει.....μια φορα χρειαστηκε να κανω αποξεση μετα απο την γεννα 2 μηνες μετα αλλα η γιατρος μου δεν μου πηρε ουτε ενα ευρω ουτε και το μαιευτηριο....γιατι απλα ολοι μπορουν να το κανουν.....πιεσε τον λιγο δεν πατε για χαρα.......δεν ειπα να μην πληρωσεις τιποτα....αλλα μπορει να σου κανει καλυτερο ποσο.........

ευχομαι γρηγορα να φωλιασει ενα σπορακι γερο στην κοιλιτσα σου......

αυτο ειναι που με εκνευρισε πολυ,οτι και καλα μου κανει καλη τιμη...οπως λες δεν παμε για καλο,και γνωριζει και την οικονομικη μας κατασταση και οτι ειμαστε ανασφαλιστοι..... :roll: σε ευχαριστω πολυ,να χαιρεσαι τα παιδακια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsaki mou anagastika na kanw to idio ston 5 mhna kuhshs ton 1prilio egw piga sto attiko kai mas pige gyrw sta 400 evrw....tha sou elega na pas ekei exei polu kali gynaikologiki kliniki kai emena logw tis katastasis me voithisan polu kai apo psixologikis apopsis...eyxomai grigora na erthei ena deytero mvraki kai gia tis duo mas...kouragio kai upomoni...oso gia tin diadikasia oplisou me tharros kai dynami....

λυπαμαι τοσο μεγαλο μωρακι...ευχομαι συντομα να αποκτησεις ενα υγειες παιδακι!εγω θεσσαλονικη ειμαι,ειπαμε να ρωτησουμε και για ιπποκρατειο,βεβαια η γιατρος μου επιμενει πως επειδη δεν εχουμε ασφαλεια περιπου τα ιδια θα δωσουμε και κει..... :? απλα με φοβησε και λιγο γιατι μου πε πως ειναι πολυ δυσκολη διαδικασια...τι να πω :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσι μου γιατι δεν πας να ρωτησεις ποσο θα σου παει.........οσο για το δυσκολη διαδικασια ειναι κανονικη γεννα...δυστυχως........η ολη διαδικασια δεν ειναι δυσκολη ....για την καρδουλα σου θα ειναι δυσκολη..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kakws se fovise!!!!einai polu dyskoli diadikasia alla oxi apo thema ygias...tha anagasteis na genniseis kanonika..me txenhtous ponous...lew oti einai polu dyskolo kathara apo psuxikis apopsis...tha xreiasteis voitheia apo ton antra sou kai genika apo tous dikous sou anthwrpous..sthriksi ennow...kane kouragio kai pistepseme tha vreis dynami pou oute kan fantazosoun oti kriveis mesa sou...pare to xrono sou na giatrepseis tin psixoula sou...egw exoun perasei 3 mhnes kiakoma to polemaw...einai dyskolo to kserw alla tha ta katafereis...eimai edw oti xreiasteis mias kai dystixws exw peira opws kai polles kopeles edw mesa pou kiemena me sthriksan polu...kouragio glukeia mou...oso gia tin giatro sou ayti ti stigmi tha eprepe na se sthrizei kai na se kathisixazei kai oxi na se agxwnei...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kakws se fovise!!!!einai polu dyskoli diadikasia alla oxi apo thema ygias...tha anagasteis na genniseis kanonika..me txenhtous ponous...lew oti einai polu dyskolo kathara apo psuxikis apopsis...tha xreiasteis voitheia apo ton antra sou kai genika apo tous dikous sou anthwrpous..sthriksi ennow...kane kouragio kai pistepseme tha vreis dynami pou oute kan fantazosoun oti kriveis mesa sou...pare to xrono sou na giatrepseis tin psixoula sou...egw exoun perasei 3 mhnes kiakoma to polemaw...einai dyskolo to kserw alla tha ta katafereis...eimai edw oti xreiasteis mias kai dystixws exw peira opws kai polles kopeles edw mesa pou kiemena me sthriksan polu...kouragio glukeia mou...oso gia tin giatro sou ayti ti stigmi tha eprepe na se sthrizei kai na se kathisixazei kai oxi na se agxwnei...

αυτη με φοβησε απο θεμα υγειας.......ασε κοριτσι μου εχω ζησει το χειροτερο ,εχω ηδη γεννησει κανονικα νεκρο κοριτσακι στις 32 εβδομαδες...ξερω πολυ καλα,απο 1ο χερι τι θα περασω :( .απλα το τελευταιο θα ταν να παθω και τιποτα αλλο,οπως μου τα πε αυτη.''μηπως δεν με προσεξουν,και μεινει κατι μεσα και λοιπα''..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτη με φοβησε απο θεμα υγειας.......ασε κοριτσι μου εχω ζησει το χειροτερο ,εχω ηδη γεννησει κανονικα νεκρο κοριτσακι στις 32 εβδομαδες...ξερω πολυ καλα,απο 1ο χερι τι θα περασω :( .απλα το τελευταιο θα ταν να παθω και τιποτα αλλο,οπως μου τα πε αυτη.''μηπως δεν με προσεξουν,και μεινει κατι μεσα και λοιπα''..

απλα αυτο θα ναι χειροτερο,απο την αποψη οτι εγω θα το''σκοτωσω''....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια δεν ξερω που να ρωτησω;;;;;;στο ιπποκρατειο θα μου πουν για τα νοσηλεια ,για τον γιατρο δεν μπορουν να ξερουν.......μιλησα παλι με την γιατρο μου και μου πε οτι δεν αναλαμβανουν τετοιες περιπτωσεις ευκολα....τι θα κανω,εχω την στεναχωρια εχω και αυτο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lupamai para polu pou exeis anagastei na zisesi ti ido pragma 2 fores....pragmatika mesa aptin psixi mou....prospathise omws na mhn to skeytese etsi....skepsou oti o theos sas voithise kai kuriws to mwraki sou na deite to provlima nwris kai na mhn talaipwrithei sti zwoula tou...emena mono ayto me parigorei ligo...kserw oti einai epipono alla prospathise oso mporeis...oso gia tin giatro den ta pistevw ayta pou akouw eilikrina!!!lew egw twra mhpws ola ayta einai gia na kanei akrivws ayto pou sou ekane na panikovlithies kai na peis ase tha paw sea ytis kai na parei ta 2 xiliarika???lew egw twra....aparadekti apla!!!!prospathise na parameineis psuxraimi oso to epitrepei i katastasi gia napofasises nme katharo mualo...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε καταλαβα γιατι να μην προσεξουν κατι!Και στο νοσοκομειο πρεπει να πληρωσεις και το γιατρο?ΔΕς και στο παπαγεωργιου εχουν καλη μαιευτικη πηγαινε στα εξωτερικα ιατρεια να σου δωσουν μια δευτερη γνωμη και ισως σε βοηθησουν.Αν βγαλεις καρτα ανεργιας δε σε καλυπτει στα νοσηλεια ρωτα και αυτο!

Αμα ηθελε να σε βοηθησει η κυρια θα μπορουσε αλλα δυστυχως βλεπουν πρωτα την τσεπη τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο αντρας μου τα πηρε ασχημα με την ολη ιστορια...μας εβγαλε μια καρτα ,ιδιωτικη ασφαλεια,για ολο τον χρονο και με αυτην θα παω τελικα σε κλινικη 1700 ολα μαζι...δεν μπορω αλλο να ψαχνω,θελω απλα να τελειωνει το μαρτυριο ...η ''κυρια''απλα δεν θα με ξαναδει ουτε μενα ουτε ολες οσες της εχω στειλει.μας ειπαν οτι η περιοδος ειναι δυσκολη,ολοι λειπουν διακοπες,και αυτος που θα με αναλαβει απο διακοπες θα γυρισει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο αντρας μου τα πηρε ασχημα με την ολη ιστορια...μας εβγαλε μια καρτα ,ιδιωτικη ασφαλεια,για ολο τον χρονο και με αυτην θα παω τελικα σε κλινικη 1700 ολα μαζι...δεν μπορω αλλο να ψαχνω,θελω απλα να τελειωνει το μαρτυριο ...η ''κυρια''απλα δεν θα με ξαναδει ουτε μενα ουτε ολες οσες της εχω στειλει.μας ειπαν οτι η περιοδος ειναι δυσκολη,ολοι λειπουν διακοπες,και αυτος που θα με αναλαβει απο διακοπες θα γυρισει

στα 1700 ειναι και η καρτα για 1 χρονο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kala ekane koritsaki mou giati polu apla einai aparadekto na ginete ekmetaleysi se tetoies periptwseis...einai ntropi tis pragmatika!!!panw ston pono tou allou na thes na konomiseis..apo xthes pou diavasa ola ayta exw eksorgistei pragmatika...afou teleiwse to thema mhn tin skeytese aytin!!kai ennoeite na mh se ksanadei ayto tha eleipe!!!twra exeis na skeyteis ton eayto sou kai ton antrouli sou....sas eyxomai olopsixa na vreite tin dynami kai na to kseperasete enwmenoi....se filw polu kai opote thes na miliseis na ksespaseis edw eimaste oles na se voithisoume opws mporei i kathemia...kalo kouragio glukeia mou kai eyxomai o theoulis syntoma na se apozhmiwsei mena mwraki pou tha katafereis na to pareis agalitsa...kai tis duo mas...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kala ekane koritsaki mou giati polu apla einai aparadekto na ginete ekmetaleysi se tetoies periptwseis...einai ntropi tis pragmatika!!!panw ston pono tou allou na thes na konomiseis..apo xthes pou diavasa ola ayta exw eksorgistei pragmatika...afou teleiwse to thema mhn tin skeytese aytin!!kai ennoeite na mh se ksanadei ayto tha eleipe!!!twra exeis na skeyteis ton eayto sou kai ton antrouli sou....sas eyxomai olopsixa na vreite tin dynami kai na to kseperasete enwmenoi....se filw polu kai opote thes na miliseis na ksespaseis edw eimaste oles na se voithisoume opws mporei i kathemia...kalo kouragio glukeia mou kai eyxomai o theoulis syntoma na se apozhmiwsei mena mwraki pou tha katafereis na to pareis agalitsa...kai tis duo mas...

σε ευχαριστω παρα πολυ,πραγματικα σου ευχομαι συντομα να αποκτησεις ενα μωρακι!εγω εχω τον μπομπιρακο μου και μαλλον μονο με αυτον θα μεινουμε,εχουμε σταθει πολυ ατυχοι στο θεμα παιδιων,4 εγκυμοσυνες ,1 παιδακι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

panino καλημέρα! παρακολούθησα τον προβληματισμό σου και δεν μπορώ ούτε να φανταστώ από που βιώνεις......για δεύτερη φορά στην ζωή σου!!!!!!!

Το σημαντικότερο είναι να είσαι γερή και δυνατή για τον μπομπιράκο σου.....

Σου εύχομαι πραγματικά ταχεία ανάρρωση σωματική και ψυχική!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια τελικα αλλες 2 εβδομαδες αναμονη..ειναι χαμηλα ο πλακουντας και ειναι επικινδυνο να κανουμε ειτε φυσιολογικα ειτε καισαρικη,μαλλον επειδη τον γιο μου τον εκανα με καισαρικη.......οποτε περιμενωωωωω :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
panino καλημέρα! παρακολούθησα τον προβληματισμό σου και δεν μπορώ ούτε να φανταστώ από που βιώνεις......για δεύτερη φορά στην ζωή σου!!!!!!!

Το σημαντικότερο είναι να είσαι γερή και δυνατή για τον μπομπιράκο σου.....

Σου εύχομαι πραγματικά ταχεία ανάρρωση σωματική και ψυχική!!!!!!!

να σαι καλα! με το καλο το μωρακι σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...