Μετάβαση σε περιεχόμενο

Υστεροσκόπηση στο ιατρείο λόγω 2 αποβολών-Εντελώς ανώδυνη


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια,

όπως έχω γράψει και σε άλλα ποστ έχω περάσει δύο αποβολές κύησης..Έχω κάνει άπειρες εξετάσεις όπου βρέθηκαν μόνο κάποιες μεταλλάξεις σε θρομβοφιλία(από ότι μου είπε ο γιατρός δεν έχει σχέση με τις αποβολές μου αφού ήταν στην 6 εβδομάδα αλλά σε μελλοντική εγκυμοσύνη θα κάνω ενεσούλες). Μου είχε μείνει η εξέταση των ανατομικών ανωμαλιών. Εδώ στην Κύπρο δυστυχώς την διαγνωστική υστεροσκόπηση την κάνουν μόνο σε χειρουργείο με νάρκωση και κοστίζει 2000 ευρώ και άνω... Έψαξα στην Αθήνα και βρήκα έναν γιατρό-τον Δημήτρη Δούμπλη- ο οποίος την κάνει στο ιατρείο και το αποφάσισα και ήρθα στις 18/7, την έκανα στις 19/7. Λοιπόν τα σχόλια είναι ότι είναι πραγματικά εντελώς ανώδυνη.Δεν ένιωσα τίποτα όταν έβαλε το υστεροσκόπιο ούτε όταν έφτασε στην μήτρα. Το διατατικό μέσο είναι φυσιολογικός ορός και μόνο όταν έλεγχε την μήτρα είχα πολύ ελαφριες ενοχλήσεις σαν να περιμένω περίοδο. Πραγματικά περίμενα να πονέσω,προετοιμάστικα για το χειρότερο αλλά ήταν τόσο μα τόσο απλό... Καλά ο γιατρός καταπληκτικός, ενώ ήξερε πως πήγα μόνο για την υστεροσκόπηση αφού μένω στην Κύπρο, είδε τις εξετάσεις προσεκτικά μία προς μία, μου εξήγησε τα πάντα, με ενημέρωσε πως θα κάνουμε την υστεροσκόπηση, με ηρέμησε και προπάντος μου συμπεριφέρθηκε ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ. Αν έμενα ελλάδα σίγουρα θα τον διάλεγα για γιατρό μου,χωρίς αμφιβολία. Κατά την διάρκεια της υστεροσκόπησης έβλεπα τα πάντα και μου εξηγούσε τα πάντα με απόλυτη ηρεμία. Στο τέλος μου έδωσε πολύ θάρρος αφού μου είπε ότι δεν είδε ποτέ στην καριέρα του γυναίκα με αποβολές και στο τέλος να μην κάνει παιδάκι.. Και τώρα βούρ για προσπάθειες )) Την διαγνωστική υστεροσκόπηση την χρεώνει 300 ευρώ. Μου έκανε υπερήχο,διαγνωστική υστεροσκόπηση, είδε όλες μου τις εξετάσεις, μου μίλησε με ηρέμησε και έδωσα μόνο 300 ευρώ όταν στην Κύπρο επειδη ντε και καλά είναι σε χειρουργείο χρεώνουν 2000!!! Δώσαμε με τον άντρα μου 1000 ευρώ σύνολο, ήρθαμε τριήμερο, έκανα την εξέταση,πήγαμε στην Αγ.Μαρίνα της Άνδρού και ξεφύγαμε λιγακι... Είμαι ενθουσιασμένη... Όποια κοπέλλα θέλει πληροφορίες να μου πει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...