Μετάβαση σε περιεχόμενο

35ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΜΕΤΑΒΑΣΗ ΣΕ ΧΩΡΙΟ ΜΕΓΑΛΟ ΥΨΟΜΕΤΡΟ


Recommended Posts

Καλησπέρα σε ολες. Διανυω την 34η εβδομαδα κυησης.

Ηθελα να ρωτησω......

Ισχυει αυτο που λενε οτι οι εγκυες κατα το τελευταιο 3μηνο δεν κανει να πηγαινουν σε μερη με μεγαλο υψομετρο?

Το σπιτι μου βρισκεται σε πολη με υψομετρο 70μ αλλα ο γιος μου μεχρι να γεννησω θα ειναι στο χωριο που εχει υψομετρο 700μ. επειδη σκοπευω να ανεβαινω να τον βλεπω καθημερινα ή εστω μερα παρα μερα μιας και ειναι 20λεπτα αποσταση απο την πολη, φοβαμαι μηπως αυτη η εναλλαγη υψομετρου κανει κακο σε μενα και το εμβρυο.

Αυτο ειναι αληθεια ή αλλος ενας μυθος για τις εγκυους?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαζομάρα μου φαίνεται, δηλαδή οι έγκυες που ζουν σε ορεινά μέρη πρέπει να κατεβαίνουν στις πεδιάδες;

Γιατί, όμως, δε ρωτάς το γιατρό σου; Αυτός σίγουρα θα ξέρει, εμείς υποθέσεις κάνουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαζομάρα μου φαίνεται, δηλαδή οι έγκυες που ζουν σε ορεινά μέρη πρέπει να κατεβαίνουν στις πεδιάδες;

μα στην σκέψη μου ήσουν? :o:o:roll::roll::lol::lol::lol:

μόλις το διάβασα το ίδιο σκέφτηκα, απλά δεν μπορούσα να απαντήσω!!! :lol::lol::lol:

γιατί να μην κάνει? δλδ πού θα είναι ακριβώς το πρόβλημα? πρόβλημα θα υπήρχε αν κάποια στιγμή η μητέρα δεν είχε καθόλου οξυγόνο!!! :?

ποιός σου το είπε?

ρώτησε και τον γιατρό σου φυσικά, αλλά εμένα μου φαίνεται λίγο όχι και τόσο λογικό.....!!!! :!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πασχαλιτσάκι εγώ είμαι η περίπτωση των επτακοσίων μέτρων.....τι να κάνω;;;;;;;;;; ;);););)

Επειδή αυτό το έχω διαβάσει κάπου και εγώ, νομίζω πως αφορά πραγματικά "μεγάλα" υψόμετρα, όπου τα επίπεδα οξυγόνου είναι πολύ διαφορετικά....

Με το καλό να έρθει η νεραϊδούλα σου!!!!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑι εγω ρε κοριτσια στην Καστορια μενω που εχει 700μ υψομετρο, δεν ειμαι και καμια πεδινη!!!!

Απλα εκει που θα παμε η πολη ειναι στα 70μ και το χωριο στα 700μ και ειχα ακουσει οτι η απουσια οξυγονου και η αποτομη αλλαγη πιεσης φερνει δυσφορια στην εγκυο και ισως και συσπασουλες.

Αλλα ο γιατρος ειπε οκ ;);););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...