Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ


Recommended Posts

Χαιρετώ την πιο γλυκιά παρέα!!!!! Δεν έχω προλάβει να διαβάσω τα νέα σας, μιας και είχα πολύ καιρό να μπω στο φόρουμ. Ελπίζω να είστε όλες καλά και να έχετε ήδη ανακοινώσει ευχάριστες εξελίξεις....

Εμείς είμαστε ακόμα στην προσπάθεια. Όλο αυτό το διάστημα κάνουμε εξετάσεις και πάλι εξετάσεις. Αποφασίσαμε λοιπόν να κάνουμε λαπαροσκόπηση. Για το λόγο αυτό θα ήθελα την πολύτιμη βοήθειά σας για άλλη μια φορά. Αν κάποια κοπέλα θα ήθελε να με κατατοπίσει για την επιλογή της κλινικής και του γιατρόυ, για τη διαδικασία ή οτιδήποτε άλλο θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα.

Πολλά φιλιά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα Kon μου!

Λοιπον, γιακλινικες,γιατρους κλπ δεν μπορω να σε βοηθησω γιατι ειμαι επαρχια.

Σε ο,τι αφορα ομως την λαπαροσκοπηση θα σου πω οτι ειναι ειναι δυο ειδων: η διαγνωστικη και η επεμβατικη...

στην διαγνωστικη απλως κοιτουν αν υπαρχει προβλημα και εαν βρουν συνηθως επι τοπου στο διορθωνουν και ετσι η λαπαροσκοπηση γινεται επεμβατικη.

Δεν ειναι απολυτως τιποτα...δηλαδη να φανταστεις εγω μετα απο 2-3 μερες απο την επεμβαση γυρισα στην δουλεια.

Μια μερα πριν μπηκα στο νοσοκομειο, την επομενη την εκανα και την μεθοπομενη βγηκα. δεν πονουσα και γενικα δεν με ενοχλησε τιποτε.

βεβαια ολα αυτα ειναι και σχετικα καθως ειναι θεμα οργανισμου.

τρεις πολυ πολυ μικρες τομες εχεις, στον αφαλο και δεξια και αριστερα απο τον αφαλο, ισα που φαινονται μην φανταστεις...

ελπιζω να σε κατατοπισα λιγακι,οτι θελησεις εδω ειμαι!

καλη επιτυχια,

φιλια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aggelika μου σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση. Στη δική μου περίπτωση κατα πάσα πιθανότητα θα είναι επεμβατική λόγω ενδομητρίωσης. Και εγώ από επαρχία είμαι, στα νότια όμως... Αθήνα θα την κάνω βέβαια γιατί από γιατρούς εδώ...άστα... Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xm....Κ γω το ίδιο αποφάσισα....κ θα την κάνω στο γέννεσις....μόλις αδιαθετίσω...

Αγγελική εσένα ήταν επεμβατική??? οι τρυπούλες αυτές δε φέυγουν ποτέ???εμένα μου είπανε ότι φέυγουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επειδη έχω κανει και γω λαπαροσκοπηση το 2004, θα σου πω ότι οι τρυπουλες φευγουν μετα από λιγα χρονια. Τωρα δεν φαινεται τιποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tha gino manoula μην ανησυχείς, οι τρυπούλες φεύγουν και δεν φαίνεται τίποτα μετά...

ναι, επεμβατική ήταν..

ό,τι θελήσεις ρώτησέ με!!!

φιλιά και καλή επιτυχία!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aχ κορίτσια μου, πόσο πολύτιμες είναι οι συμβουλές σας....

Η αλήθεια είναι ότι για το μόνο που δεν αγχώνομαι είναι τα σημαδάκια. Πιο πολύ με αγχώνει η διαδικασία και να πάνε όλα καλά... Λογικό νομίζω σε αυτήν τη φάση...

tha gino manoula και εγώ για το γέννεσις σκέφτομαι μιας και ο ενδοκρινολόγος που εντόπισε την ενδομητρίωση μου συνέστησε τον Κο Π...ο λόγω μεγάλης εμπειρίας σε λαπαροσκοπήσεις και ενδομητριώσεις. Είπα να τον εμπιστευτώ αν και εμένα σαν άνθρωπος δεν με εμπνέει...Αυτό βέβαια είναι το λιγότερο. Σε λίγες μέρες λοιπόν θα την κάνω. Μήπως εχεις συζητήσει για το κόστος;;;;

Γνωρίζει καμία κοπέλα εάν με την λαπαροσκόπηση διορθώνονται και οι συμφύσεις;;;; Κάπου διάβασα ότι ακόμα και εαν αντιμετωπιστούν χειρουργικά ξαναδημιουργούνται. Ισχύει ή δεν κατάλαβα καλά;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kon μου δεν ξέρω να σου απαντήσω για τις συμφύσεις γιατί δεν ξέρω τι είναι οι συμφύσεις???

μπορείς να μου εξηγήσεις???

αυτό που ξέρω είναι ότι δυστυχώς η ενδομητρίωση ακόμη και αν κάνεις λαπαροσκόπηση πολλές φορές δημιουργείται ξανά μετά από κάποιο διάστημα... σα να την γεννά ο οργανισμό, κάπως έτσι...

εννοείται ότι τα σημαδάκια είναι το λιγότερο...σημασία έχει να πετύχει...άσε και να φαίνονταν είναι στο ύψος του αφαλού, οπότε πάλι δεν έχεις πρόβλημα...εκτός κι αν κάνεις γυμνισμό στην παραλία...χιχιχι!!! :lol::lol:

για να σε ανεβάσω ψυχολογικά λιγάκι λένε επίσης ότι μετά από μια λαπαροσκόπηση είναι πιο εύκολο για την κοπέλα να μείνει έγκυος είτε φυσιολογικά είτε με εξωσωματική...

καλή επιτυχία Kon μου, όλα θα πάνε καλά!!!!

και μην σε ανησυχεί ούτε η ανάρρωση...σου είχα γράψει την δική μου εμπειρία, οπότε τόσο εύκολο θα είναι και για σένα...μην αγχώνεσαι...το σημαντικό είναι να σηκωθείς σχετικά νωρίς, ακόμη κι αν πονάς λιγάκι, την ίδια μέρα που γίνεται η λαπαροσκόπηση, για να φύγουν τα αέρια (συγγνώμη... :oops: ) και να λειτουργήσουν ξανά τα οργανάκια...έτσι θα γλιτώσεις και τυχόν πρήξιμο στην κοιλιά! ;)

φιλάκια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εννοείται ότι τα σημαδάκια είναι το λιγότερο...σημασία έχει να πετύχει...άσε και να φαίνονταν είναι στο ύψος του αφαλού, οπότε πάλι δεν έχεις πρόβλημα...εκτός κι αν κάνεις γυμνισμό στην παραλία...χιχιχι!!! :lol::lol:

Εσενα το βρακι σου φτανει πανω απο τον αφαλο;;Φανταζομαι το μαγιω σου :)):)):))=))=))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια όσο περίεργο κ αν φαίνεται εμένα με αγχώνουν όλα!!!ακόμη και οι τρυπούλες!!! πως θα βγω στην παραλία ε???????χιχιχι. εγώ αδιαθέτησα σημερα οπότε Δευτέρα θα κανονίσω ραντεβού καθώς θα μάθω και τιμές...εγώ θα κάνω και υστεροσκόπηση ταυτόχρονα.. Kon φεύγουν και οι συμφύσεις....

χαχαχαχα πολύ γέλιο littledanser απαιχτη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά τρελοχορευταρού ξεχνάς ότι είμαι η γριά της παρέας???

τι νομίζεις θα φορούσα???

αυτά τα στρινγκ ή τα τάνγκα, που φοράτε εσείς οι νέες και που τίποτις δεν έχετε αφήσει να δει ο μόνο ο καημένος ο γαμπρός (που έλεγαν σε μια ταινία με την Βουγιουκλάκη για τα μίνι, που τίποτις δεν έχει μείνει!!!χιχιχι) ????

εννοείται πως φοράω σαν τις βράκες των παππούδων μας!!!

χαχαχαχα!!!! =)) \:D/ =)):)):lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax!!! Μπράβο βρε κορίτσια, μου φτιάξατε τη διάθεση!!!! Και από τη αρχή του καλοκαιριού ήθελα να αγοράσω ολόσωμο μαγιώ για μια πανάδα που έχω στην κοιλίτσα, αλλά τελικά πήρα μπικίνι. Ευκαιρία να πάρω και ένα ολόσωμο, έτσι για να αποφύγω τις ερωτήσεις και τα περίεργα βλέμματα. Σας ευχαριστώ πολύ όλες!!!!

Tha gino manoula εάν επικοινωνήσεις και μάθεις τιμές θέλω τα φώτα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εννοείται!!!από αυτές που ξεκινούν από τον λαιμό μέχρι τον αστράγαλο...να μην φαίνεται τίποτα...και το μαλλί πλεξούδες και μετά γυρισμένες στα κεφτεδάκια στο κεφάλι!!!!χαχαχα!!! :)):)):-p:-*

ευτυχώς Kon μου που θα πάρεις και ολόσωμο γιατί θα σε έβαζα black list και για να εξιλεωθείς θα έπρεπε να έκανες 100 μετάνοιες, αφού βεβαίως βεβαίως εξομολογόσουν, και θα έγραφες τιμωρία 100 φορές "δεν θα ξαναφορέσω μπικίνι"...!!!!

:)):)):lol::lol:=))=)):ymparty::ymparty:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να πιστεύω ότι δεν είναι καμία ολόσωμη κολλητη.Μη στείλω καμία καλόγρια για σωματική έρευνα.

Κον όλα όσα σου είπε η Αγγελικα +4 Χαίρε Μαρία χαχαχα

υγ.το τσακισαμε το θέμα πάλι Αγγελικα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασε littledancer...στο τελος οι αλλες κοπελες θα βλεπουν σε ποια θεματα μιλαμε και θα μας αποφευγουν..θα λενε "ωχ, παλι αυτες οι τρελες, ας του δινουμε..."χιχιχιχι

=))=)):)):x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

καλημερα στην ομορφη παρεα σας,ειμαι και εγω μια απο τις παθουσες της ενδωμητριωσης και μολις εκανα το τριτο λαμπαροσκοπικο χειρουργιο.ειμαι και εγω απο επαρχια και την εκανα αθηνα .kon21 αν θελεις λεπτομερειες πες μου να σου στειλω pm.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 weeks later...

Καλησπέρα κορίτσια,

μπήκα μετά από πολύ καιρό να γράψω πάλι το μαρτύριό μου. Προσπαθώ εδώ και 1.5 και χρόνο να κάνω ένα παιδάκι με τον αρραβωνιαστικό μου, αλλά δεν έρχεται, όσο και αν προσπαθούμε. Έχω κάνει όλες τις εξετάσεις, το ίδιο και εκείνος και εκτός από κάποια μικροπροβλήματα που παρουσιάστηκαν σε εμένα, δεν υπάρχει κάποιο άλλο πρόβλημα. Οπότε οι γιατροί τείνουν στο να καταλήξουν στην ανεξήγητη στειρότητα. Αλλά πριν καταλήξουν εκεί με στέλνουν για λαπαροσκόπηση, ώστε να δουν αν υπάρχει πρόβλημα ενδομητρίωσης, καθώς όπως μου είπαν η ενδομητρίωση φαίνεται μόνο μέσα από την λαπαροσκόπηση και όχι από κάποια άλλη εξέταση, αν και μου είπαν ότι αποκλείουν το γεγονός να έχω ενδομητρίωση. Οπότε πρέπει να βάλω στο πρόγραμμά μου την λαπαροσκόπηση.. Οπότε θέλω τα φώτα σας. Πονάει; Πόσες μέρες μένει κανείς εκτός δουλειάς; Αφήνει σημάδια; Θέλει ολική νάρκωση; Σας παρακαλώ διαφωτίστε με....

Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα και γρήγορα μαμάδες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ DAS KIND!

ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΛΠΙΖΩ ΛΙΓΑΚΙ ΝΑ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΤΕΙΣ...

ΛΟΙΠΟΝ...

ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΗ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΟΠΟΥ ΒΛΕΠΟΥΝ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ...

ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΙΤΕ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΠΙ ΤΟΠΟΥ ΕΠΕΜΒΑΣΗ (ΜΙΛΑΜΕ ΠΛΕΟΝ ΓΙΑ ΕΠΕΜΒΑΤΙΚΗ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ) ΕΙΤΕ ΣΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΖΟΥΝ ΓΙΑ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ...

Η ΕΠΕΜΒΑΤΙΚΗ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ , ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ, ΔΕΝ ΜΕ ΔΥΣΚΟΛΕΨΕ...

ΜΠΗΚΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΡΙΝ, ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΕΘΕΠΟΜΕΝΗ ΒΓΗΚΑ...

ΣΗΚΩΘΗΚΑ ΑΜΕΣΩΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΟΝΟΥΣΑ...

ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ...

ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10 ΜΕΡΕΣ ΕΒΓΑΛΛΑ ΤΑ ΡΑΜΑΤΑΚΙΑ.

ΠΑΙΖΕΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΡΟΛΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ...ΝΑ ΚΑΝΕΙ "ΚΑΛΗ" ΔΟΥΛΕΙΑ, ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΑΦΗΣΕΙ ΑΕΡΙΑ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΠΟΝΑΣ...

ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΕΜΑ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΥ...

ΑΛΛΕΣ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΗΚΑΝ ΝΑ ΑΝΑΡΡΩΣΟΥΝ...

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ...

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...