Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια χρειάζομαι τη βοήθειά σας!!!

Διανύω την 8η εβδομάδα κύησης και στις π΄ρώτες εξετάσεις βγήκα θετική για CMV Igg και IGM. Πήγα στο Παστέρ έκανα Avidity και βγήκε 17,1% και το PCR αρνητικ'ο. Ο γυναικολόγος μου μου προτείνει να κάνω διακοπή κύησης μιας και θεωρεί ότι είναι πολύ επικίνδυνο για το έμβρυο να έχει κολλήσει τον ιο. Μου είπε πως έχω ήδη ένα παιδί και πως είμαι μόνο 33 χρονών και αργότερα μπορέι να κάνω άλλο. Δυστυχώς εγώ δεν νιώθω έτσι και αυτό παιδί μου είναι και πως μπορώ να του το κάνω αυτό.

Βρήκα πως το Αττικό υπάρχει μια ομάδα εξιδεικευμένων λοιμωξιολόγων με τους οποίους θα συναντηθώ αύριο.

Δεν ξέρω τι να κάνω!!!! Έχει τύχει σε καμία σας κάτι παρόμοιο? ΚΑι ποιά ήταν η εξέλιξη? Νομίζω πως θα τρελαθώ δεν ξέρω τι να κάνω? Το σίγουρο είναι πως δεν θέλω να φέρω στον κόσμο ένα παιδί με προβλήματα που θα τυρρανιέται για όλη του τη ζωή, αλλά αν είναι υγειή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ρε κοριτσακι......μεγαλο πακετο σου ετυχε!!!!!

δεν εχω προσωπικη εμπειρια,ομως εντελως τυχαια πριν λιγες μερες μιλαγα με μια κοπελα που επαθε το ιδιο με εσενα!!!

λοιπον οταν το εμαθε ηταν 5-6 μηνων,ολοι της ειπαν οτι δεν θα εχει θεμα το εμβρυο.....το εψαξε,πηγε σε πολλους(με καλυτερους την γιαμαρελου και καποια λοιμωξιολογο στο παιδων)πηρε αμεσως γ σφαιρινη για προληψη......και αποφασισε να γεννησει αυτο το παιδακι,το οποιο γεννηθηκε με κωφωση.....εβαλε κοχλιακο εμφυτευμα και εκανε λογοθεραπειες...τωρα 4 ετων ζει εντελως φυσιολογικα,αλλα οι γονεις εδωσαν μεγαλο αγωνα!!!!!!

κοιταξε 5-6 εβδομαδων που κολλησες τον ιο ισως δεν εχει γινει η οργανογεννεση,οργανων που επηρρεαζονται απο τον ιο αυτο....πηγαινε αμεσα σε λοιμωξιολογο και σε γεννετιστη...αυτοι ειναι οι καταλληλοι να σου μιλησουν με ποσοστα βεβαια!!!!

ευχομαι να πανε ολα καλα και οτι ειναι να γινει....για το καλο ολων σας

κουραγιο ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση "Μαμά Παναή". Σήμερα θα πάω στην Αντωνιάδου και να δούμε τι θα μας πει.

Είμαι τόσο πολύ στεναχωρημένη που δεν ξέρω τι να κάνω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...