Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΕΘΕΡΕΣ..ΠΕΣΤΕ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ,ΒΓΑΛΤΕ ΤΑ ΑΠΩΘΗΜΕΝΑ...


Recommended Posts

Καλα διαβασα τι διαβασα και επαθα σοκ...Τι ειναι αυτα ρε κοριτσια? Που ζουμε? ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ η δικια μου ειναι ενας αγγελος. Ηθελα να χω καλη πεθερα αλλα τοσο καλη δεν μπορουσα να το διανοηθω. Δεν χωνεται ποτε και πουθενα. Ακομα και αν δεν συμφωνει με κατι λεει απλα τη γνωμη της την τεκμηριωνει και αφηνει εμενα να κανω αυτο που νομιζω. Δεν απαιτει ποτε να την νταντευουμε και να περναμε χρονο μαζι της. Οποτε θελουμε εμεις παμε. Μενει 7 λεπτα απο μενα και στον 1 χρονο εχει ερθει 5 φορες και αυτο για να μου φερει κατι οχι για επισκεψη. Οταν της λεω να ερχεται οταν θελει, λεει οτι "εγω ειμαι στο σπιτι μου και καθομαι, εσεις δουλευετε, η πορτα μου ειναι ανοιχτη οποτε θελετε ελατε". Με βοηθησε να καθαρισουμε το σπιτι μαζι, μου πηρε μερικα επιπλα γιατι δεν ειναι οικονομικα ανετη για να τα παρει ΟΛΑ (ηθελε να μας τα παρει ολα ακους εκει!). Οταν ανοιξε το μαγαζι ο αντρας μου τον βοηθησε οικονομικα οσο μπορουσε μεχρι και στο μαγαζι καθοτανε για να μπορει να πεταγεται εξω στις δουλειες του. Τωρα που περιμενουμε μωρο θελει να πληρωσει την κλινικη αλλα και παλι επειδη δεν μπορει γιατι βοηθαει την κορη της που ανοιγει και εκεινη μαγαζι μας εδωσε 2000 και νιωθει και τυψεις απο πανω. Της λεω εχω και γω γονεις και με βοηθανε και εκεινοι μην ανησυχεις και μου λεει "εγω τι να τα κανω τα λεφτα οτι εχω ειναι για σας". Εχει εναν κηπο και μας στελνει ολα τα λαχανικα που χρειαζομαστε και για να μην κουραστω μου τα φερνει κ πλυμμενα σε σακουλιτσες. Την αλλη φορα ηθελε να μου πλυνει τις κουβερτες, τα χαλια γιατι ειμαι εγκυος και δεν μπορω ενω εχει 50% αναπηρια στη μεση. Φυσικα δεν την αφησα. Οι αλλοι εξω θα πεινασουνε. Πληρωσα και μου τα κανανε. Τι να πρωτοθυμηθω δεν ξερω..

Νιωθω τυψεις γιατι η καημενη ονειρευεται εναν γαμο ανοιχτο τρικουβερτο με οοοοολο το παρατραγουδο συνοδεια και εμεις ακομα δεν λεμε να παντρευτουμε. Εχουμε μεινει με τον πολιτικο γαμο και αν κανουμε θρησκευτικο θα ειναι κλειστος. Ακομα και αυτο το αποδεχτηκε με τη συζητηση (με λυπη βεβαια) και λεει καντε οτι θελετε αρκει να το κανετε. Αυτο που μου κανει εντυπωση ομως ειναι οτι ενω ειναι τοσο δοτικη και λατρευει το γιοκα της, τον προσκυναει θα λεγα, δεν χωνεται στη ζωη του και δεν τον εχει κανει μαμοθρευτο. Αυτο πως το καταφερε δεν ξερω. Μακαρι και γω να κανω τον γιο μου ετσι να μην ειναι απο τη φουστα μου κρεμασμενος.Αυταααα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 506
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kai i dikia mou kapote elege diafora ,meta iremise,oi sxeseis mas einai tupikes alla toulaxiston einai arketa logiki gunaika oste na min pei kapoies xontrades san aftes pou diavasa pio prin.isos epeidi eimai atomo pou apantaei ,den ksero , pantos oti eipothei to suzitame panta me ton antra mou..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ..

ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΟΥΝΙΑΔΕΣ!!!!

ΕΜΕΝΑ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ..

ΑΛΛΑ ΤΗΣ ΒΑΖΕΙ ΛΟΓΙΑ Η ΚΟΡΟΥΛΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΟΣΑ

ΘΑ ΕΚΑΝΕ ΑΝ ΔΕΝ ΤΗΣ ΠΙΠΙΛΙΖΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ!!!

ΓΕΝΙΚΑ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΜΑΙ ΠΟΥ ΟΛΟ ΠΡΕΠΕΙ Η ΚΟΥΝΙΑΔΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ

ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ΜΕΝΑ, ΕΝΩΩΩΩΩ... ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΛΗΣΩ

ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!

ΕΠΕΙΔΗ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΤΗΣ ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΕ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΕΝΩ ΕΙΝΑΙ

ΠΙΟ ΜΙΚΡΟΣ ΕΠΑΘΕ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ..!!!

ΕΚΑΝΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΤΑ ΕΠΙΠΛΑ ΜΑΣ!!!!!

ΝΑ ΤΑΝΕ Η ΖΗΛΙΑ ΨΩΡΑ...!!!!!

ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ

ΜΑΚΑΡΙ ΟΙ ΠΤΩΧΟΙ ΤΩ ΠΝΕΥΜΑΤΙ...!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

franita φανταζομαι τον ανυποψιαστο αθωο Δανο να τον εχει "βαλει κατω" η πεθερα Σκηνικα τυπου "γαμος αλλα ελληνικα θα αναβιωσουν".:laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω κορίτσια....κριμά πάντως χωρις λόγω...

και γω Παντως κανενα προβλημα με πεθερικα ουτε να με ενοχλήσουν ούτε να με προσβάλουν ούτε τιποτα..Σαν ανθρωποι είναι πολυ διαφορετικοι από τους γονεις μου παρολαυτά (καλως ή κακώς) παρακάνουνε παρεα και ενω περνανε καλα ψιλοπερεξηγιεται ο πεθερός μου με τον πατερα μου.αλλα παλι μαζι..κατα κυρο λ΄λόγω ο παρεξηγησιαρης είναι ο πατερας μου ο οποιος είναι καλός χρυσος αλλα ισχυρογνωμων.

τελοπαντων παντως κανενα προβλημα απεναντι μου ή τουλαχιστον δεν εχω αντιληφθεί κάτι.Η μοναδικη μου ας πούμε ετσι ενσταση είναι οτι δεν ξέω κατα΄πόσο καταλαβαινουν ότι εγω δεν είμαι πολυ του νοικοκυριου και της κουζινας επειδη δουλευω μεχρι το απόγευμα και σηκωνομαι από τις 7 το πρωι.Οχι οτι δε μαγειρυω ή δεν κανω δουλειές αλλα ξερετε τωρα όσες δουλευετε στον ιδιωτικό τομέα. και ολα αυτα τα λέω γιατι η αλλή η νυφη ειναι μονο στο σπιτι δεν δουλευει η κοπέλα και είναι αφιερωμενη εξ ολοκληρου στο νοικοκυριο και στη μαγειρική,ε και οσο να ναι εννοω δεν σχολιάζουν ποτε ανητικα σε μένα αλλα δεν ξέρω τι γινεται μεταξυ τους.Αυτα αλλα κατα τα αλλα ηρεμα...ειδικα μπροστα σε αυτα που διαβασα...Αγγελος η πεθερα μου!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 14 years later...

Γεια σε ολους.. Τελικα δεν ξερω αν πρεπει να διαλεγουμε πρωτα την πεθερα και μετα τον γιο της που θα ειμαστε μαζι. Κατσε με καφε και θα στα πω ολα χαρτι και καλαμαρι. Εχω μια ακατονομαστη πεθερα.. η οποια χωρισμενη με 2 παιδια.. και εναν Συντροφο πολυ μικροτερο της.. συγκατικουνε μαζι . οταν γνωρισα τον γιο της ηταν ολα μελι γαλα.. μετα που καθιερωθηκε να κοιμαιμαι εκει στο δωματιο του γιου της τα βραδια ειχε θεματα. εντομεταξυ δεν με εβλεπε.. μονο νυχτα πηγαινα για να κοιμηθω εφοσον υπηρχε δωματιο εξτρα και δεν την ενοχλουσαμε....σε καποια φαση ανοιγε τις πορτες ξεπιτιδες δεν μου μηλουσε πολλες φορες.. και γενικα οι πραξεις τις ηταν χειροτερες απο τα λογια της.. σκεφτειτε λογια τυπου θα κοιμηθεις και αποψε εδω? στην τελικη ποτε δεν αντεδρασα.. εμεινα σιωπηλη ..κακως βεβαια γιατι αυτη η κουβεντα κρατουσε για μηνες.. και μου δημιουργηθηκαν ψυχολογικα.. μετα εβαλα νερο στο ποτηρι μου.. εφοσον αγαπω τον γιο της.. τελικα μετα  με παροτρινε η μαμα μου να φυγουμε απο εκει πριν μας χωρισει..διοτι μονο τον κωλο της κοιτουσε.. σκεφτηκαμε να ενοικιασουμε αφου δεν ειχαμε αλλη λυση.. σπιτι μου δεν ειχα χωρο.. αλλιως θα μεναμε εκει για λιγο καιρο.. στην τελικη η πεθερα μου ειπε πως δεν θα δινει για το ενικοιο και μεχρι σημερα μας βοηθανε μονο οι γονεις μου.. νταξει ας μην την αδικησω κατι εδωσε..αλλα εχει αλλες προτεραιοτητες..τυπου νυχια, extension, βλεφαριδες και τον γκομενο της.. σημειωστε πως αγορασαν και σπιτι προσφατα και ο γιος της ενοικιαζει.. εγω χαιρομαι για αυτη αλλα ξεχασε πως εχει ενα παιδι που δυσκολευεται.. το καλυτερο απ ολα ειναι οτι ειναι προκλητικη στην ομιλιας της . τυπου κουβεντες αγοραζω αυτα εκεινα βοηθω τον αδερφο σου τον πιο μικρο..εχω εξοδα.. δλδ καμια θυσια    για τον γιο της. και αφου τα κανεις καλυτερα  μην τα λες.. κρατα τα για σενα.. Το καλυτερο σας το κραταω για το τελος...Θελει να παντρευτει και καλα κανει δεν λεω.στη αρχη μας αναφερε για πολιτικο αφου εχει κανει ηδη εναν πρωτο κανονικο γαμο..επειτα στη πορεια αλλαξε διοτι λεει πως δεν παντρευτηκε ποτε ο φιλος της.. και στην εκλησσια θα την συνοδευσει ο γιος της αυτος που ειναι μαζι μου.. παθαμε ενα μικρο shock .. διοτιιι εχει γιο για παντρεμα και σκεφτεται τον γαμοο.. τρομαρα της.. επισης καναμε μια κουβεντα οτι θελουμε να παντρεφτουμε και αμεσως μας ειπε πως ε πρεπεο  να κλεισουμε και εμεις για να σας συνοδευσουμε επισημα αφου θα ειναι ο αντρας μου..δλδ κανουμε διαγωνισμο ποιος θα παντρευτει πρωτος?? ειναι αυτονοητο πως προηγειται ο γιος σου που δεν εχει ξανα παντρευτει.. και παλι βλεπεις τον δικο σου τον κωλο? ρε φιλε να παντρευτεις..αλλα πρωτα ασε τον γιο σου να παντρευτει και μετα κανε οτι θες..τι σημαινει να κλισουμε εμεις πρωτα? Δεν ξερω τι να πω.. πειτε μου την γνωμη σου . με καιει ολο αυτο..διοτι ποτε δεν μηλισα να πω την αποψη μ μαζι της για οτι με ενοχλουσε.. τι με συμβουλευεται να κανω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...
στις On 10/8/2023 at 11:50 ΠΜ, ο/η Jessica1 είπε:

Γεια σε ολους.. Τελικα δεν ξερω αν πρεπει να διαλεγουμε πρωτα την πεθερα και μετα τον γιο της που θα ειμαστε μαζι. Κατσε με καφε και θα στα πω ολα χαρτι και καλαμαρι. Εχω μια ακατονομαστη πεθερα.. η οποια χωρισμενη με 2 παιδια.. και εναν Συντροφο πολυ μικροτερο της.. συγκατικουνε μαζι . οταν γνωρισα τον γιο της ηταν ολα μελι γαλα.. μετα που καθιερωθηκε να κοιμαιμαι εκει στο δωματιο του γιου της τα βραδια ειχε θεματα. εντομεταξυ δεν με εβλεπε.. μονο νυχτα πηγαινα για να κοιμηθω εφοσον υπηρχε δωματιο εξτρα και δεν την ενοχλουσαμε....σε καποια φαση ανοιγε τις πορτες ξεπιτιδες δεν μου μηλουσε πολλες φορες.. και γενικα οι πραξεις τις ηταν χειροτερες απο τα λογια της.. σκεφτειτε λογια τυπου θα κοιμηθεις και αποψε εδω? στην τελικη ποτε δεν αντεδρασα.. εμεινα σιωπηλη ..κακως βεβαια γιατι αυτη η κουβεντα κρατουσε για μηνες.. και μου δημιουργηθηκαν ψυχολογικα.. μετα εβαλα νερο στο ποτηρι μου.. εφοσον αγαπω τον γιο της.. τελικα μετα  με παροτρινε η μαμα μου να φυγουμε απο εκει πριν μας χωρισει..διοτι μονο τον κωλο της κοιτουσε.. σκεφτηκαμε να ενοικιασουμε αφου δεν ειχαμε αλλη λυση.. σπιτι μου δεν ειχα χωρο.. αλλιως θα μεναμε εκει για λιγο καιρο.. στην τελικη η πεθερα μου ειπε πως δεν θα δινει για το ενικοιο και μεχρι σημερα μας βοηθανε μονο οι γονεις μου.. νταξει ας μην την αδικησω κατι εδωσε..αλλα εχει αλλες προτεραιοτητες..τυπου νυχια, extension, βλεφαριδες και τον γκομενο της.. σημειωστε πως αγορασαν και σπιτι προσφατα και ο γιος της ενοικιαζει.. εγω χαιρομαι για αυτη αλλα ξεχασε πως εχει ενα παιδι που δυσκολευεται.. το καλυτερο απ ολα ειναι οτι ειναι προκλητικη στην ομιλιας της . τυπου κουβεντες αγοραζω αυτα εκεινα βοηθω τον αδερφο σου τον πιο μικρο..εχω εξοδα.. δλδ καμια θυσια    για τον γιο της. και αφου τα κανεις καλυτερα  μην τα λες.. κρατα τα για σενα.. Το καλυτερο σας το κραταω για το τελος...Θελει να παντρευτει και καλα κανει δεν λεω.στη αρχη μας αναφερε για πολιτικο αφου εχει κανει ηδη εναν πρωτο κανονικο γαμο..επειτα στη πορεια αλλαξε διοτι λεει πως δεν παντρευτηκε ποτε ο φιλος της.. και στην εκλησσια θα την συνοδευσει ο γιος της αυτος που ειναι μαζι μου.. παθαμε ενα μικρο shock .. διοτιιι εχει γιο για παντρεμα και σκεφτεται τον γαμοο.. τρομαρα της.. επισης καναμε μια κουβεντα οτι θελουμε να παντρεφτουμε και αμεσως μας ειπε πως ε πρεπεο  να κλεισουμε και εμεις για να σας συνοδευσουμε επισημα αφου θα ειναι ο αντρας μου..δλδ κανουμε διαγωνισμο ποιος θα παντρευτει πρωτος?? ειναι αυτονοητο πως προηγειται ο γιος σου που δεν εχει ξανα παντρευτει.. και παλι βλεπεις τον δικο σου τον κωλο? ρε φιλε να παντρευτεις..αλλα πρωτα ασε τον γιο σου να παντρευτει και μετα κανε οτι θες..τι σημαινει να κλισουμε εμεις πρωτα? Δεν ξερω τι να πω.. πειτε μου την γνωμη σου . με καιει ολο αυτο..διοτι ποτε δεν μηλισα να πω την αποψη μ μαζι της για οτι με ενοχλουσε.. τι με συμβουλευεται να κανω?

Γειά! Από ότι κατάλαβα εσύ έμενες σπίτι της για πόσο καιρό; Και είχατε κάτι επίσημο τότε με τον σύντροφό σου; Τι ηλικίες είχατε τότε;

Ρωτάω γιατί καταλαβαίνω ότι μπορεί να μην ήθελε μια κοπέλα του γιού της να κοιμάται κάθε μέρα σπίτι της χωρίς να έχουν κάτι σοβαρό. Όσο να ναι δεν νιώθουν όλοι οι άνθρωποι άνετα με έναν άγνωστο μέσα στο σπίτι τους.

Τώρα όσον αφορά τον γάμο σε καταλαβαίνω. Θα έπρεπε να κοιτάξει πρώτα την ευτυχία του παιδιού της και μετά τη δικιά της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...