Μετάβαση σε περιεχόμενο

ονομα για κοριτσακι


rapanaki

Recommended Posts

καλημερα θα ηθελα την βοηθεια σας σε λιγους μηνες θα φερω στον κοσμο το τριτο μας παιδακι και μετα απο δυο αγορακια επιτελους ερχεται και το κοριτσακι και φυσικα προσπαθουμε να βρουμε ονομα για την μικρη

τα 2 μου αγορακια πηραν τα ονοματα των παπουδων και ειμαστε μια χαρα ειχαμε πει πως αν καναμε ενα τριτο θα το βγαζαμε με οτι ονομα θελαμε εμεις για να μην εχουμε θεματα χι χι χι χι χι

η πεθερα μου λεγεται γιωργια-καλο ονομα αλλα παντου υπαρχει-και η μαμα μου λεγεται δημητρα-μου αρεσει πιο πολυ αλλα και αυτο εχει ακουστει πολυ-δεν ηθελα να βαλω και καποιο απο τα 2 τους γιατι θα εριχνα την αλλη

του γιου μου του μεγαλου του αρεσει μια κοπελλιτσα στον παιδικο σταθμο που την λενε μελινα και μας ειπε οτι την αδερφη του θελει να την πουμε ΜΕΛΙΝΑ

πως σας φαινεται?

γιορταζει κανονικα?ξερετε?γιατι ρωτησα και μου ειπαν 16 σεπτεμβριου και οτι δεν θα εχω προβλημα με την εκκλησια λειχα δει και αλλα ονοματα οπως λυδια φαιδρα δαναη και νεφελη αλλα νεφελη εβγαλλε την κορη της μια φιλη μου και δεν θελω να εχουν το ιδιο ονομα και για τα αλλα ουτε ο αντρας μου δειχνει ιδιαιτερο ενθουσιασμο και ο γιος μου εχει κολλλλησει

σας ευχαριστω πολυ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To Μελινα ειναι υπεροχο ονομα! Δεν ξερω αν γιορταζει και ποτε.

Επισης, κατα τη γνωμη μου, υπεροχα επισης ειναι τα Ελπιδα, Ζωη, Αριαδνη, Μαριανα. Με το καλο να ερθει ενα υγιες και καλοτυχο μωρο και το ονομα εχεις καιρο να το διαλεξεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το Μελίνα όταν βγαίνει από το Μελανή γιορτάζει 31 Δεκεμβρίου. Βγαίνει και από άλλα ονόματα, αλλά δε θυμάμαι από ποια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...