Μετάβαση σε περιεχόμενο

clexane .....


Recommended Posts

Καλησπέρα!Οπως σας ειχα πει πριν λιγες μερες,πηγαμε στο 2ο ραντεβου στον γυναικολογο.Ειδαμε το σπορακι μας και ακουσαμε τον πιο γλυκο ηχο του κοσμου!Την καρδουλα του!! :x Βρισκομαι στην 7η εβδομαδα και εχω ηδη ξεκινησει clexane 0.4,μια την ημερα και filicine.Αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι κατα ποσο αυτες οι ενεσουλες με καλυπτουν κατα θρομβωτικων επεισοδιων??...εχει καμμια σας αναλογη εμπειρια??Αν ναι πολυ θα το εκτιμουσα να μου απαντουσατε!!ειμαι λιγο τρομοκρατημενη με κατι πονακια που εχω αν και ο γιατρος με καθυσυχασε!!...αλλα το μυαλο μου κανει σβουρες!!!!! :shock:;;)

Σας φιλω ολες σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελα μου καλησπερα!

Καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη να χεις κοριτσι μου!

Και γω εβαζα clexane στην εγκυμοσυνη μου και με καλυπταν για θρομβωτικα επεισοδια!

Μην ανησυχεις για τιποτα!να χεις Πιστη Στον Θεο και Την Παναγια και θα ναι διπλα σου κοπελα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου και σου εύχομαι να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη!

Εγώ έχω θρομβοφιλία και έκανα τις κλεξάν 0.2 μία την ημέρα + μία ασπιρίνη, μέχρι την 17η εβδομάδα νομίζω. Μετά τις σταμάτησα και δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα και ξαναέκανα για μία εβδομάδα από την μέρα που γέννησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι καλημερα κ συγχαρητηρια γι ατο σπορακι σου!!!Να χεις μια πολυ ηρεμη εγκυμοσυνη..

Εκανα κ γω κλεξαν 0,4 σε ολη τη διαρκεια της εγκυμοσυνης κ μεχρι κ 40 μερες αφοτου γεννησα..

Η ενεσουλα σε καλυπτει πληρως..θα πρεπει ομως νασε παρακολουθει αιματολογος..καθε μηνα που θα κανει αντι-χα εκεινος θα πρεπεινα σου δνειοδηγιες αν συνεχιζεις με τις ιδιες μοναδες η περισσοτερες η λιγοτερες.Να ξερεις αυτο επηρεαζετε κ απο την αυξηση βαρους..δηλ αν παρεις αποτομα κιλα σε ενα μηνα πολλα μπορει να χρειαστει να ανεβεις σε μοναδες..

Ο μονος αρμοδιος ειναι ο αιματολογος.

Φιλιααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eyxaristw poly koritsia!!! :) ayrio exw rantevou me aggeiologo (giati exw kai istoriko thromvwsis) opote tha me parakolouthei kai aggeiologoS kai tha mou dwsei kalson egkymosinis pou tha to foraw kath oli tin diarkeia tin egkymosinis mou.To kalokairi tha palevw me tis zestes!!alla den peirazei!!!!!Thn epomeni evdomada ston aimatologo gia anti xa gia na doume tin dosi clexane... Tipota den skeftomai ,mono oti tha exw sta xeria mou to mwraki mou me kanei eytixismenh estw ki an tha prepei na kanw 100000 eneseis!!! :x Sas filw oles sas!!! :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη και ευλογημενη εγκυμοσυνη να εχεις...τo clexane θελει αναπροσαρμογη της δοσης με το βαρος ..παντως ειναι καλο φαρμακο και καλυπτει για τις θρομβωσεις οποτε μην φοβασαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...