Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φάρμακα μετα την εμβρυομεταφορά


Recommended Posts

Ηθελα να ακουσω τις δικές σας εμπειρίες σχετικά με το ποιά φαρμακα σας έδωσαν μετα την εμβρυομεταφορά και αν σας είπαν τις 3-4 πρώτες μερες την απόλυτη ξαπλα ή απλά ελαφρές δραστηριότητες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα φαρμακα που παιρνω συνηθως μετα την εμβρυομεταφορα ειναι

σικλακουρ τ'ασπρα

κορτιζονη

ουτροζεσταν

σαλοσπιρ(την τελευταια φορα εκανα ηπαρινες αντι για την σαλοσπιρ)

παντα προσεχω τις πρωτες 5-6 μερες δηλ καναπε-κρεβατι

κ μετα βεβαια δεν κανω τιποτα

ποτε δεν πηρα ομως θετικο

ακομα προσπαθω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ 3 ΜΕΡΕΣ ΧΑΛΑΡΑ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΩ ΟΜΩΣ ΑΝ ΘΕΛΩ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΒΑΡΗ ΟΧΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΚΑΙ ΤΕΤΙΑ.ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΟΥΛΤΡΟΤΖΕΣΤΑΝ 6 ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΧΑΠΑΚΙ ΠΡΩΙ ΒΡΑΔΙ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗΣ ΚΑΙ ΦΕΛΙΣΙΝ.ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΧΩΡΙΑΚΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ παντως έχω κανει 3 εμβρυομεταφορές. Στη τρίτη που ήταν θετική πήρα μόνο ούτρο, την 4η μερα πηγα στη δουλειά, δενπροσεχα καθολου και παρόλα θετικό. Τις άλλε ςπου ήμουν πιο προσεκτική τζίφος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ στην πρώτη μου εξωσωματική πρόσεχα μην σπάσω τα αυγα :lol::lol::lol::lol:

αλλα δεν εγινε τιποτα η κηση ηταν βιοχημικη....

τωρα αυριο το πρωι θα εξερω εαν ειμαι εγκυος απο την 2η μου εμβρυομεταφορα

εγω παιρνω ουτροτζεσταν σικλακιουρ παιδικη ασπιρινη επερνα κορτιζονη και ενα αυτοκολητο στην κοιλια που εχει οιστραδιολη αυτα τα ολιγα φολικο οξυ και σιδηρο αμεσως αμεσως 42 χαπια την ημερα :o:o:o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

niki καλή επιτυχία και από μένα!!!!!!!! Ας είναι ο τυχερός σου μήνας!!!!

Sweety εγώ μετά την εμβρυομεταφορά έπαιρνα: κολπική κρέμα προγεστερόνης, σαλοσπίρη , felicine και κάποιες ενέσεις κάθε 3 μέρες(proluton-και αυτό προγεστερόνη)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Niki καλή επιτυχία!!!!! Μακάρι αυτό να είναι το δώρο του Θεού για τις γιορτινές μέρες που πλησιάζουν!!!!!!!

Sweety εγώ έπαιρνα ουτροτζεστάν (6 την ημέρα), φολιβίτ, σαλοσπίρ, μεντρόλ (για 2-3 μέρες), σικλακούρ (τα άσπρα).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

niki καλή επιτυχια για αυριο. Να μας φερεις 3ψηφια χοριακή.

aggelika, mentrol μόνο για 3 μερες; Ισα, ίσ για να γίνει η εμφύτευση. Πολύ καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sweety τα μεντρολ τα επαιρνα σαν αντιβιωση, μην κολλησω καποιο μικροβιο, οχι για την εμφυτευση. Επαιρνα ενα καθε μερα απο την ημερα της ωοληψιας, μισο την επομενη της εμβρυομεταφορας, ενα τεταρτο την μεθεπομενη και στοπ. Βοηθούν και στην εμφυτευση?πρωτη φορα το ακουω, δεν το ηξερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 weeks later...

Ta cyclacur θεωρούνται άκρως απαραιτητα ακομα και αν ειναι παχυ το ενδομητριο; Υπάρχουν κοπέλες που μετα την εμβρυομεταφορά οι γιατροί τους έχουν δωσει μονο ουτροζεσταν και salospir και όχι σικλακουρ και κορτιζονη;

Ρωταω γιατι αυριο έχω εμβρυομεταφορά και σκεφτηκα ότι η μονη θετική χοριακή που ειδα ήταν όταν έπαιρνα μονο ουτρο κολπικα και ασπιρινη; Μηπως δηλ. παθαινω ψυχολογικό σοκ (ειμαι κ κατα των φαρμακων) και αυτό λειτουργει αρνητικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sweety καλησπέρα!!!!!

Εύχομαι όλα να πήγαν καλά!!!!!!!!!

Προσωπικά είμαι υπέρ στο ότι λέει ο εκάστοτε γιατρός, κάποιο λόγο θα έχει . Στην δική μου περίπτωση ο γιατρός μου μου είχε δώσει αντί utrogestan μία κολπική αλοιφή(crinone) , σαλοσπίρη και filicine.

ΚΑΘΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...