Μετάβαση σε περιεχόμενο

34η εβδομαδα-1860γρ.....


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσακια!Θα ηθελα να με ενημερωσετε αν ειχατε παρομοια εμπειρια η αν γνωριζετε κατι....

ειμαι στην 33η εβδομαδα και 5 ημερων.πηγα στον ιατρο μου,ειδαμε την μπεμπουλα και ειναι 1860γρ.ανησυχησα λιγακι γιατι μου φαινεται μικρουλα.....η 1η μου κορη ηταν πιο παχουλο νινακι...

ο ιατρος μου ειπε να μην ανησυχω αλλα εγω το σκεφτομαι συνεχεια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mia filh μου ητσν πανω κατω ετσι (για την κριβεια ηταν παραπανω εβδομαδες κ ηταν 1900)κ χθες που πηγε στο γιατρο ειχει κανα 2 μερες που μπηκε στο μηνα κ εγινε 2400.αυτε τις 3 εβδομαδες που θελεις για να μπεις στο μηνα σου μπορει να φτασει τα 2300 κ αναλογα ποτε θα γεννησεις μετα παιρνουν κ 200γρ αναεβδομαδα εμενα ο μεγαλος μου ηταν στον 8 2800 κ η μικρη μου το ιδιο κ στο μεγαλο γεννησα 39 κ εβδομαδες κ ενω τον εβγαζαν 3600 ηταν τελικα 3100 πηρε ελαχιστο βαρος η μικρη παλι στις 38 εβδομαδες βγηκε 3400 οσο μου ελεγαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Αργυρώ, σου απάντησα και στο θέμα μας, από ότι βλέπω στο παρακάτω λινκ, το αναμενόμενο βάρος για 33 εβδομάδες (περίπου) είναι

33: 2162g (μέσος όρος) 1794 (χαμηλότερη εκτίμηση) και 2530 (μεγαλύτερη)

δες και εσύ

http://www.baby2see.com/medical/charts.html

υπάρχει περίπτωση να έγινε πιο αργά η σύλληψη? Γιατί σε εμένα που εκτιμάει ο γιατρός ότι το νινι έχει το βάρος της αμέσως πρηγούμενης εβδομαδας, το δικαιολογεί έτσι...ότι είναι 1 εβδομάδα μικρότερο...

επίσης μην ξεχνάς ότι ο υπερηχος πέφτει έξω συχνα πυκνά... να φανταστείς έχει απόκλιση 400 γραμμάρια συν πλυν....

γνωρίζω 2 κοπέλες εδώ στο μάμμυ που το υπολογίζαν γύρω στα 2500 γραμμάρια (την ημέρα του τοκετού), έκαναν και ενεση κορτιζόνης και τελικά βγήκαν 3 κιλα τα μωράκια!!! Τζάμπα οι ενέσεις!!!

Άσε που στον 8ο που διανύουμε τώρα μπαίνει το πιο πολύ βάρος!

πότε θα πάτε ξανά στον γιατρό?

τα φιλιά μου και από εδώ! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αργυρω μου να σου ζησει το πανεμορφο κοριτσακι σου κ με το καλο να ερθει κ η δευτερη μπουμπου σου!!!

μην ανησυχεις αδικα βρε!!!μεχρι να γεννησεις θα ειναι πανω απο 2.500 κιλα στο ειπε κ ο γιατρος σου αλλωστε!!!!

καθε μωρακι ειναι διαφορετικο μην το ξεχνας!!!

φιλια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι υπέρηχοι καμιά φορά πέφτουν έξω!Κι εμένα μου είπαν μια εβδομάδα πριν γεννήσω38 εβδομάδων ότι είναι 2000 και να μην περιμένω να κάνω μωρό πάνω από 2500,τελικά γέννησα 2900 στις 39 εβδομάδες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μην ανησυχεις έχει ακομα χρονο για να πάρει βάρος.Ο υπέρηχος υπολογιζει το βάρος κατα προσέγγιση μετρώντας περιμετρο κεφαλιου κοιλιάς και μηκος μηριαιου οστου.

Η δικιά μου στις 33 βδομάδες ήταν 1872γρ και γεννηθηκε ακριβώς 40 εβδομάδων 2650γρ.

Ολα καλά θα ειναι με το καλο να ερθει το μωράκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου σας ευχαριστω ολες για τις απαντησεις σας...παρολα αυτα εχω ενα αγχος...ελπιζω την Μεγαλη Δευτερα που θα παω να μου πει οτι ειναι μεγαλυτερη και να ησυχασω.

Παντως ,εχω ακομη καποιες βδομαδες και αυτο με καθησυχαζει καπως.

Φιλακια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μην ανησυχεις αργυρω μου. Ακριβως οπως τα ειπες. Εχεις ακομα χρονο μπροστα σου για να παρει η μπουμπου σου βαρος. Εξαλου καποια μωρακια γεννιουνται λιγο μικροτερα σε βαρος απο τα αλλα ,παιρνουν ομως το βαρος τους γρηγορα και κανονικα μετα τη γεννηση.

Φιλια και να μην ανησυχεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...