Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΕΤΡΩΜΑΤΑ..........


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.........ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΠΕΤΡΩΝΕΙ Η ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ.......ΔΕΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕΡΙΚΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ.......ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ........ΑΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΝΕΙ ΣΑΝ ΕΞΟΓΚΩΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΣΚΛΗΡΟ........ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΠΕΤΡΩΜΑ??????ΜΠΕΡΔΕΥΟΜΑΙ......ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΝΙΩΘΩ ΜΙΑ ΕΛΑΦΡΙΑ ΠΙΕΣΗ.......ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ Κ ΠΙΑΝΩ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ.....ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΕΤΡΩΜΑ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ.............ΣΕ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ.......ΩΣΤΟΣΟ ΟΜΩΣ ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΙ ΤΟ TROFOCARD ΑΝΑ ΟΧΤΑΩΡΟ (ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΤΟ ΔΙΝΟΥΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalo tha htan na to peis ston giatro sou amesa...mhn perimeneis to rantevou.emena mou eixe pei an exw proseksei na sumvainei kati tetoio alla den exw kapoio tetoio sumptvma.kalo einai na ton enhmerwseis amesa.mporei na einai suxno fainomeno alla tha prepei na to kserei.na mhn kaneis tou kefaliou sou kalutera!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαλλον το σωμα του μωρου το προκαλει. Ειχα και εγω αναλογα στην πρωτη μου εγκυμοσυνη απο οσο θυμαμαι. Αλλα σιγουρα να συμβουλευτεις το γιατρο σου πριν απο το ραντεβου σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elena23 το trofocard το δίνουν για να αποφεύγονται και οι κράμπες κυρίως...

Ελπίζω να μην είναι κάτι ανησυχητικό και απλά να μαζεύεται σε μια μεριά ο μπόμπιρας!!!!

Με το καλό!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα πετρώματα συνήθως είναι συσπασουλες, πρόσεξε αν σε πονάει και η μέση εκείνη την ώρα. Μετρα ανα ποσα λεπτα γινονται,πόσο διαρκουν και για πόση ώρα και ενημέρωσε τον/την γιατρο σου. Μην αγχωνεσαι!!!Πίστεψε με και στις δυο μου τις εγκυμοσύνες είχα και έχω συσπασεις απο τον τρίτο μήνα... Για τα εξογκωματα που λες είναι το μωρό που μαζεύεται και είναι φυσιολογικο. Καλη συνέχεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο που περιγραφεις ειναι συσπασεις και ειναι φυσιολογικο η μητρα σου προετοιμαζεται για το τοκετο σιγα σιγα,αυτο τον καιρο μπορει να νιωσεις και καψιμο χαμηλα στη λεκανη,ανοιγουν τα κοκαλα μην σε ανυσηχησει, στην εβδομαδα που βρισκεσαι μεχρι και δεκα φοερες τη μερα να κανεις συσπασεις ειναι φυσιολογικο,τα χαπια που πηρες σου τα εδωσε ο γιατρος;;αν οχι δεν νομιζω οτι πρεπει να παιρνουμε ασκοπα φαρμαμα ειδικα στην εγκυμοσυνη,αν δεις και εχεις υπερβολικες συσπασεις μεσα στη μερα να παρεις τον γιατρο σου τηλεφωνο και να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑ..........ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ....ΠΗΡΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΧΘΕΣ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ...ΝΑ ΑΝΥΣΗΧΗΣΩ ΜΟΝΟ ΑΝ ΓΙΝΕΤΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.......ΤΑ ΧΑΠΙΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΤΑ ΕΔΩΣΕ.......ΕΠΑΙΡΝΑ ΕΝΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ Κ ΜΟΥ ΤΑ ΕΚΑΝΕ ΑΝΑ ΟΧΤΑΩΡΟ.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...