Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΟΝΟ 2 ΑΥΓΟΥΛΑΚΙΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΥΠΕΡΗΧΟ?


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΟΗΘΗΣΤΕΜΕ ΛΙΓΟ. :( ΕΚΑΝΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΔΙΕΓΕΡΣΗΣ ΚΑΙ Η ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΩΟΘΗΚΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ Η ΔΕΞΙΑ ΜΟΝΟ 2 ΑΥΓΟΥΛΑΚΙΑ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑ?Η ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΥΟ ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ?ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ 7 ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΕΓΚΝΙΛ.ΔΙΑΒΑΖΩ ΕΔΩ ΓΙΑ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ 15-20ΑΥΓΑ ΚΑΙ ΤΑ ΧΩ ΠΑΙΞΕΙ.ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΩ ΕΓΩ ΜΕ ΔΥΟ ΜΟΝΟ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 96
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Eva ο γιατρός τι σου είπε;Κάνεις μεγάλες δόσεις σου άλλαξε δοσολογία;Είναι νωρίς ακόμα μπορεί να φανούν κι άλλα στη πορεία.Δυστηχώς δεν κάνουν όλες 15-20 ωάρια αλλά τουλάχιστον να μεγαλώσουν αυτά που έχεις και να είναι καλής ποιότητας.Μία απο τα ίδια κι εγώ....Τα ψάχναμε στον υπέρηχο..Καλή επιτυχία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΩΡΑ ΜΟΛΙΣ ΜΕ ΠΗΡΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΦΟΥ ΕΙΔΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΙΣΤΡΟΔΙΟΛΗΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΠΕΡΙΒΟΛΙ.ΕΧΕΙΣ ΑΓΧΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ?ΟΧΙ ΤΟΥ ΛΕΩ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΜΑΙ.ΕΧΕΙΣ ΜΠΛΟΚΑΡΕΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ.Η ΕΞΕΤΑΣΗ ΕΙΤΑΝ ΛΕΕΙ ΧΑΜΗΛΗ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΣΗ AVERKAP ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΝΕΒΑΣΕ ΤΗ ΔΟΣΗ MENOPUR ΑΠΟ 2 ΣΚΟΝΕΣ ΠΡΩΙ 2 ΒΡΑΔΙ ΣΕ 3 ΠΡΩΙ 3 ΒΡΑΔΙ.ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΛΕΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΟΙ ΩΟΘΗΚΕΣ ΜΟΥ ΘΑ ΠΑΩ ΠΑΛΙ ΣΕ 3 ΜΕΡΕΣ.ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΕΞΟΣΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΙΠΟΜΟΝΟ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΣΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΝΕ ΤΟΣΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΣΤΡΑΦΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ averkap δεν έκανα (νομίζω είναι για καταστολή αυτές;;Μπορεί να λέω και βλακεία...)menopur έκανα 4 σκόνες 2 υγρά το πρωί.Την πρώτη φορά που έκανα είχαμε δει εξ αρχής περισσότερα ωάρια και μεγάλωσαν όλα(μη φανταστείς 5 ήταν)την δεύτερη το ίδιο αλλά ξεπετάχτηκαν την τελευταία στιγμη και τελικά τα 2 ήταν καλά (ενώ τα πήραν όλα μόνο τα 2 γονιμοποιήθηκαν με αυτό το κριτήριο το λέω αλλιώς ώριμα ήταν 3).Δεν έχω κάνει εμβρυομεταφορές(λόγω άλλου θέματος μου) ακόμα και περιμένουμε να περάσει ο καιρός να τα βάλουμε επιτέλους.Πάντως κι εγώ που σου λέω να μην αγχώνεσαι μεσα στην κλάψα ήμουν στη διέγερση και τις 2 φορές...Να ξέρεις οτι δεν σημαίνει πως επειδή στεναχωριέσαι μπλοκάρεις τις ωοθήκες σου.Οκ μπορεί να μην βοηθάει αλλά όχι οτι φταις κιόλας!fsh δεν σου μετρούσαν πριν ξεκινήσετε για 2-3 μήνες;;Amh έχεις κάνει;Εγώ έχω ανεπάρκεια ωοθηκών οπότε και τόσα ωάρια που έκανα πάλι καλά λέω γιατί θα μπορούσε και χειρότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΕΙΝΑΙ Η FSH?KAI H ΑΛΛΗ ΕΞΕΤΑΣΗ?OXIΔΕΝ ΜΟΥ ΜΕΤΡΗΣΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΜΗΠΩΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑΝ ΠΡΟΗΓΗΘΕΙ ΚΑΙ 2 ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΕΙΣ.ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΜΕ ΛΙΓΑ ΑΥΓΑ Η ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΝΑ ΔΙΑΚΟΠΕΙ Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ.ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΦΟΒΑΜΑΙ,ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙ ΔΕΝ ΚΑΝΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΕΛΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΣΑΜΠΑ ΤΟΣΑ ΦΑΡΜΑΚΑ.ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΑΥΓΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eva αν αυτά τα 2 τουλάχιστον δεν μεγαλώσνουν κανονικά τότε μάλλον θα σου πει να διακόπει η θεραπεία.Όμως μπορεί να πάνε όλα καλά και να μην έχεις τέτοιο πρόβλημα.Ορμόνες είναι η fsh και η ΑΜΗ.Δεν μπορεί να μην σου τις έχει μετρησει κάποια στιγμή(έστω την fsh).Αν εχεις ψηλή fsh δεν θα έχεις καλή ανταπόκριση στα φάρμακα διέγερσης.Στη σπερματέγχυση τι έπαιρνες;Πόσο χρονών είσαι αλήθεια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΑΙ 33 ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ.ΟΧΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΙΣ ΕΧΕΙ ΜΕΤΡΗΣΕΙ ΕΙΜΑΙ ΣΥΓΟΥΡΗ.ΣΤΗΝ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΕΠΕΡΝΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ SERPAFAR KAI META MERIONAL ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΟΝΟ MERIONAL ΓΙΑΤΙ ΤΟ SEPERFAR ΜΟΥ ΧΑΛΑΓΕ ΤΟ ΕΝΔΟΜΥΤΡΙΟ.ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΑΥΓΑ ΜΕ 5-6 ΗΜΟΥΝΑ ΚΑΙ ΜΕ 2 ΜΕΓΑΛΑ ΚΑΤΕΛΗΓΑ.ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΦΟΡΑ ΕΚΕΝΑ ΠΡΟΩΡΗ ΩΟΡΗΞΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ 11ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ ΚΑΝ.ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΜΕ ΕΙΔΕ ΗΤΑΝ 10ΑΡΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΕΙΧΑΝ ΣΠΑΣΕΙ!ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΠΑΣΑΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ. :evil: .ΕΣΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΤΩΡΑ?ΠΟΣΟ ΕΙΣΑΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eva γεια σου κι από μένα!

Καταρχήν κι εμένα μου κάνει εντύπωση που πριν ξεκινήσεις την προσπάθεια, δηλ. 2η μέρα περιόδου δεν έλεγξε ο γιατρός σου fsh, οιστραδιόλη, προγεστερόνη και lh. Τουλάχιστον έτσι έκανε σε μένα.

Πάντως για την ιστορία στον πρώτο υπέρηχο (5η μέρα διέγερσης) είδαμε 4 αυγουλάκια και χωρίς να μου αυξήσει τη δόση σε 2 μέρες είδαμε 7 και τελικά στην ωοληψία πήγα με 11 αυγουλάκια. Υπέρηχο είχαμε κάθε 2 μέρες και μαζί ελέγχαμε και οιστραδιόλη, προγεστερόνη και lh.

Περίπου 3-4 μέρες πριν την pregnyl αυξήσαμε πολύ λίγο τη δόση. Δόξα το Θεό πήγαν όλα καλά και τώρα είμαι εγκυούλα. :ympray: Μακάρι να πάνε όλα καλά και για σένα και όλες τις κοπέλες που προσπαθούν. :ympray:

Σε κάθε περίπτωση να μην ανησυχείς καθόλου και δεν ξέρεις πόσα θα ωριμάσουν τελικά. Είναι πολύ νωρίς ακόμα. Το βασικό είναι να μεγαλώσουν καλά τα αυγουλάκια σου και ας είναι και λίγα. Έχουμε πολλές περιπτώσεις κοριτσιών που με 1 και 2 αυγά τα κατάφεραν. Για οποιαδήποτε απορία έχεις να μην ντρέπεσαι να ρωτάς και το γιατρό σου, να τον νιώθεις δίπλα σου!

Πολύ καλή σου επιτυχία! %%-%%-%%-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diaz πολλά αυγουλάκια είχατε δεν το θυμόμουν :) οτι ήταν τόσα τελικά.Κοιτα νομίζω οτι απο τις τιμές των E2 και LH αλλάζει την δοσολογία οπότε φαντάζομαι οτι εσύ δεν θα χρειάζονταν να την αλλάξεις.Ούτε κι εμένα μου την άλλαξε.Πάντως οσα είχα μεγάλωσαν και πήραν όλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DIAZ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΚΑΙ Η ΩΡΑ Η ΚΑΛΗ,ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!!!Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΜΟΝΟ 2 ΑΥΓΑ ΚΛΕΩ ΑΠΑΡΗΓΟΡΗΤΗ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ!ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΣΗΚΟΘΩ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΤΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΑΣΙΝΤΑΧΘΩ.ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΤΡΟΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΣΦΑΛΙΑΡΑ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΜΟΥΝΤΖΩΣΕΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευα μου, πρέπει να ξέρεις οτι και στην εξωσωματική παίζει μεγάλο ρόλο η τύχη! Μπορει για κάποιο λόγο να μην ανταποκρίθηκες καλά στην θεραπεια σε αυτόν το κύκλο. Το πως ανταποκρίνεται ο κάθε οργανισμός στα φάρμακα δεν μπορεις να το ξέρεις απο πριν. Κοπέλες με λιγοτερα προβλήματα έκαναν καλή διεγερση, με πολλά αυγουλάκια και κοπελες βρέθηκε οτι έχουν χαμηλή ανταπόκριση αφού όμως έκαναν την πρώτη εξωσωματικη. Για κάποιες κοπελες χρειάζετε μεγαλύτερη προσπάθεια. Δεν σημαινει όμως ότι τζάμπα έκαναν την θεραπεία. Αυτη πρέπει να γίνει για να δει ο γιατρος τι θα κάνει στη συννέχεια. Εγω λοιπόν ήμουν απο τις κοπέλες που την πρώτη μου φορά την έκανα με ένα μόνο ωάριο. ΔΕν πέτυχε. Την επόμενη αφού είδαμε ότι δεν ανταποκρίνομαι την κάναμε με φυσικό κύκλο αλλά δεν φτάσαμε στην εμβρυομεταφορά γιτι το ωάριο μου δεν ήταν ποιοτικά καλό. Την επόμενη την έκανα με μικρή δόση φαρμάκων και έκανα 2, απο αυτά το 1 το καλό το βάλαμε αλλά δεν έκατσε. Τον επόμενο μήνα έμεινα έγγυος ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ. Δυστυχώς στην 10 εβδομάδα παλλιδρόμησε αλλά κρατάμε ότι έγινε φυσιολόγικά. Θέλω να σου πω να ηρεμήσεις, μπορεις και με ένα να έρθει το μωρακί σου, μπορεί και να χρειαστει ακόμα μια προσπάθεια. Να έχεις επικοινωνία με το γιατρο σου και να εύχεσαι αυτα τα δύο να είναι καλά. Φτάνουν για να γίνει! Υπάρχουν άπειρες κοπέλες με πολλά αυγουλάκια που δεν τα κατάφεραν. Αν θέλει ο Θεός να γίνει θα γίνει! Φιλιά και όλα θα πάνε καλά, να το πιστεύεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eva μου να ανασυνταχθείς και να πάρεις τα πάνω σου! Στο λέω εγώ που μέχρι να κάνω τον 2ο υπέρηχο εκλαιγα και ήμουν στα πατώματα μέχρι που είδα ότι αυξήθηκαν τα αυγουλάκια. Όπως μου είχε πει και ο γιατρός μου, που τον ευχαριστώ και για την ψυχολογική υποστήριξη, τι νόημα θα είχε να συνέχιζα ενέσεις αν ήταν να μείνουμε με ότι είδαμε στον 1ο υπέρηχο; Τότε η διέγερση δεν θα διαρκούσε 14 μέρες, αλλά 7!!! Γιαυτό μην το βάζεις κάτω! Συνέχισε με θετική σκέψη την προσπάθειά σου! Και 2 να μείνουν να εύχεσαι να είναι καλά-ποιοτικά. Είναι αρκετά για να έρθει το θαυματάκι σας!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Θα περιμένουμε νέα σου. Μπες και στο ποστάκι ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΝΟ15!!! Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και Καλη επιτυχία, μην αγχωνεσαι λίγα και καλα θέλουμε. Κι εγω δεν εχω πολλα ωάρια και με αρκετή προσπάθεια στην 3η εξωσωματική με 3 αυγουλακια τα καταφερα κι εκανα την κόρη μου που ειναι τώρα 2 ετων εκ τοτε εκανα αλλες 2 προσπάθειες και παντα ΄βγαζω 3-5 αυγουλακια ακόμη δεν εχει κατσει το αδερφακι αλλα το παλευω η αλήθεια ειναι ότι οταν εχεις λιγοτερα ωάρια ειναι πιο δύσκολο αλλα όχι ακατόρθωτο. Μην αγωνεσαι κι εγω παντα στην αρχη 1-2 βλέπω και μετα ξεπετάγονται κανα 2 ακόμα.

Πολλα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΣΥΧΝΑ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΛΙΑ ΤΟ ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΜΗΛΗΣΩ ΜΕ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΑΝΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΑΝ ΔΕΝ ΖΗΣΕΙΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ.ΑΝΑΣΥΝΤΑΧΘΗΚΑ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΟ 2 ΥΠΕΡΗΧΟ ΠΙΟ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου!!ποσο δικιο ειχατε!!!!!!!ΠΗΓΑ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΑΠΟ 2 ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ 5.ΤΑ 4 ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΠΑΛΙ!ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΡΟΧΟΡΑΜΕ ΟΛΟΤΑΧΩΣ!!!!ΤΟ ΜΟΝΟ ΜΕΙΟΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΟΙ MENOPOUR ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΑΛΛΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΩ 3 ΚΟΥΤΙΑ ΑΚΟΜΑ.ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΣΟ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΕΣ?ΕΧΟΥΝ 5 ΜΕΣΑ.ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ Η ΧΑΖΗ,ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΛΕΕΙ 2ΜΕΡΕΣ ΠΙΣΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΥΤΟ.?????????????ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΚΑΠΩΣ ΗΡΕΜΗΣΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο! Είδες; Αυξήθηκαν!!!! Καλά να είναι και μη σε νοιάζει τίποτα άλλο! Το ό,τι είσαι 2 μέρες πίσω δεν χάθηκε και ο κόσμος. Οι θεραπείες που κάνουμε δεν είναι απόλυτες. Να φαντασστείς ο γιατρός σε μένα είχε πει από την αρχή ότι το πρωτόκολλο που ακολουθήσαμε διαρκεί 8-14 μέρες. Δεν υπάρχει λοιπόν κάποιος κανόνας. Καλή συνέχεια! Θα περιμένουμε νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eva για να σε ανεβάσω ακόμη περισσότερο θα σου πως πως εγώ έκανα μόλις 2 αυγά(με αρκετά αυξημένες δόσεις), γονιμοποιήθηκαν και τα δύο, αλλά όταν πήγα για την εμβρυομεταφορά μου είπαν ότι τελικά προχώρησε μόνο το ένα.....

Το τοποθετήσαμε και αυτή την στιγμή είμαι στην ένατη εβδομάδα κύησης!!!!! ;););)

Μην αγχώνεσαι, όλα θα πάνε καλά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ANJI ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΑΣ ΝΑ ΕΡΘΕΙ!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ,ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!!DIAZ ΜΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΞΑΝΑΠΗΓΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΘΑ ΠΑΜΕ 2-3 ΜΕΡΕΣ ΠΙΣΩ ΓΙΑΤΙ 2-3 ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙ ΟΛΑ ΜΕΓΑΛΑ.ΕΙΔΟΜΕΝ.....ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΣΤΑΥΡΟ ΜΟΥ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΦΤΑΣΩ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ!DIAZ EΕΣΥ ΣΕ ΠΟΙΑ ΦΑΣΗ ΕΙΣΑΙ ΤΩΡΑ?ΠΟΣΟ ΜΗΝΩΝ ΕΙΣΑΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι κοριτσάκι μου! Με πίστη, υπομονή και αισιοδοξία θα πάνε όλα καλά! Σου είπε γα ωοληψία; Πότε σε προγραμματίζει; Εύχομαι να πάνε όλα καλά. Τελικά έχεις 5 αυγουλάκια;

Εγώ είμαι εγκυούλα (σ'ευχαριστώ Θεέ μου!!!) περίπου στην 7η εβδομάδα. Θα πάω αυτή την εβδομάδα και Θεού θέλοντος θα το ακούσουμε το σποράκι μας! Τότε θα μου εξηγήσει ακριβώς σε ποια εβδομάδα είμαι και θα μου δώσει ημερομηνίες. Μακάρι να πάνε όλα καλά! Είδες οι ανησυχίες ποτέ δεν σταματούν, οπότε κράτα δυνάμεις για μετά που θα έχεις και το σποράκι να σκεφτείς!!!

Φιλιά πολλά! Θα περιμένουμε νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diaz μου δεν ήξερα ότι είσαι φρεσκούλα εγκυούλα!!! Με το καλό να ακούσετε αυτή την εβδομάδα την καρδούλα του για να καταφέρεις να ηρεμήσεις λιγάκι και να χαρείς αυτούς τους μήνες!!!!

Eva κορίτσι μου μην αγχώνεσαι, ακόμη και ένα αρκεί!!!!όλα να πάνε καλά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ AGELIKA ΜΟΥ ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ!!!!DIAZ ΜΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΗΣΕ ΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΡΩΙ.ΕΧΩ 5 ΔΕΞΙΑ ΤΟ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ(23-21-18-18-12)ΚΑΙ Η ΑΡΙΣΤΕΡΗ Η ΤΕΜΠΕΛΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ 2 ΤΕΛΙΚΑ 16 ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΜΕ ΠΑΡΑΚΕΝΤΙΣΗ.(ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΑΛΛΑ Ο.Κ.)ΟΠΟΤΕ ΠΑΩ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ.ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΓΙΝΟΜΑΙ ΧΑΖΗ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΗΝ ΜΕΘΗ ΠΟΛΥ!!DIAZ MOY NA EXEIS MIA ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!!!ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΙΛΙΕΣ ΜΑΣ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eva καλή επιτυχία!!!Μη φοβάσαι δεν είναι τίποτα η ωοληψία.Εγώ επειδή φοβόμουν την μέθη την έκανα με τοπική νάρκωση.Την δεύτερη φορά που έκανα αναγκαστικά νάρκωση(επειδή έκανα και επεμβατική υστεροσκόπηση μαζί) η αλήθεια είναι οτι απέφυγα τελείως κάτι πονάκια που είχα με την τοπική.Ρώτησε τον αν θες μπορεί να σου κάνει και τοπική αναισθησία αρκεί να μην φοβάσαι και να αντέχεις στην ιδέα του πόνου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...