Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά

  • Απαντήσεις

    • Εγώ έχω πάρει κοντά 5 κιλά από την ετ!!!! Ξεκάθαρα δεν είναι από εγκυμοσύνη όπως καταλαβαίνεις..!! Αλλά το πιθανότερο είναι από την κορτιζόνη που παίρνω, κατακράτηση και μαζί με το πρήξιμο νοιωθω σα παραγεμισμένο μπαλόνι έτοιμο να εκραγεί..!! 😅😅 γενικότερα με τις διεγέρσεις σύνολο έχω βάλει 10 κιλά και δεν σου κρύβω πόσο φοβάμαι για τυχόν ζάχαρο κύησης.. οπότε ξεκίνησα πάλι διατροφολόγο με στόχο να χάσω υγιεινά όσα μπορώ μέχρι να αρχίσω να βάζω ουσιαστικά από την εγκυμοσύνη.. πέρσι στην εγκυμοσύνη ξεκίνησα από τα 56 και δεν έβαλα ποτέ γραμμάριο.. τώρα...  Γιουβαρλακι!!!😂😂 Άσε με γιατί και εγώ καημό το έχω!!! Ο χειρότερος συνδυασμός αυτών των δύο βγήκα.. δηλαδή το DNA μου μέσα!!! Ευελπιστώ το παιδί να "σωθεί" λίγο γιατί οι δυνατότητες υπάρχουν.. πόσο χιούμορ έχει ο από πάνω δεν ξέρω..!!! 🤣🤣🤣🤣 Τη φέτα καλύτερα.. εμένα μου την απαγόρευσε ο γιατρός και γενικότερα όλα τα μαλακά τυριά.. όπως και όλα τα τυριά τα οποία δεν είναι τυποποιημένα.. Ακριβώς..
    • Τελικά μπορούμε να φάμε σολομό ψητό στο φούρνο μια φορά το μήνα; Τόνο σε κονσέρβα μια στο τόσο; Τι ισχύει βρε κορίτσια; Μένω στο εξωτερικό κι εδώ μου λένε ότι μπορώ μια φορά το μήνα να τα τρώω. Αλλά ο γυναικολόγος απ' την Ελλάδα είπε όχι. Για πείτε 🥲
    • Ααα ναι; Έχει λογική αυτο που λες τώρα που το σκέφτομαι..🤔 αν πάνε με τις τιμές που δίνουν οι ενδοκρινολόγοι μετά το γεύμα είναι άλλες οι τιμές..  δεν το ξέρω καθόλου και εγω κορίτσια εγω το λεω με αυτά που γραφει στο δικό μου χαρτι της καμπυλης τωρα τι ισχύει δεν ξέρω πραγματικά  γιατί δεν έχω πάει ακόμα γιατρό να τα δειξω 🤷‍♀️  Ούτε εγω είμαι ειδικός την γνωμη λέω και εγω αλίμονο 😊  
    • Δεν ήθελα να τρομάξω καμία προς Θεού, ούτε το παίζω ειδικός...δεν είμαι! Απλά συνήθως στη μια ώρα το θέλουν κάτω από 145, αντιστοιχεί στο μεταγευματικό που λέμε. Ούτως ή άλλως θα το δει ο γυναικολόγος και θα σου πει αν θέλει να τα δει και ενδοκρινολόγος. Γενικά είναι πολύ καλές οι μετρήσεις σου @Katiana1987. Συγγνώμη αν σε στεναχώρησα ή σε άγχωσα, δεν είχα τέτοια πρόθεση!
    • @Benar ΠΗΤ 1/8 Κοριτσάκι 🩷 @Demy93 ΠΗΤ 3/8 Αγοράκι 🩵 @Fighter ΠΗΤ 6/8 Κοριτσάκι 🩷 @μαμά12345 ΠΗΤ 10/8 Αγοράκι 🩵 @Mommyel ΠΗΤ 12/8 Αγοράκι 🩵 @ΜΑΡΘΑΑ_61 ΠΗΤ 13/8 Αγοράκι 🩵 @nanouko ΠΗΤ 14/8 Αγοράκι 🩵 @Christine Pilates ΠΗΤ 20/8 Αγοράκι🩵 @Χρύσακι ΠΗΤ 22/8 Κοριτσάκι 🩷 @Katiana1987 ΠΗΤ 23/8 Κοριτσάκι 🩷 @Elk ΠΗΤ 23/8 Κοριτσάκι 🩷 @Barbiee ΠΗΤ 27/8 Αγοράκι 🩵 @katerinayia ΠΗΤ 28/8 Κοριτσάκι 🩷 @maroo8 ΠΗΤ 29/8 Αγοράκι 🩵 @Magda zi ΠΗΤ 31/8 Αγοράκι 🩵 @Christi.D. ΠΗΤ 31/8 Αγοράκι 🩵
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...