Μετάβαση σε περιεχόμενο

Η αφηξη του σαμιαμιδα μου


Recommended Posts

Καλημερα εγκυουλες και μελουσες μαμαδες,

Ειπα να μοιραστω μαζι σας τη δικη μου εμπειρεια,

Το μωρακι μου ηταν ισχιακο και με θεση πολυ ψιλα 39εβδομαδα αποφασισαμε να παμε με καισαρικη και επισκληριδιο.

Με το που μου τοποθετησαν τον ουροκαθετηρα επασαν τα νερα που σημαινει οτι ουτοσι αλλως θα γενναγα εκεινη την ημερα αν και μπηκαμε προγραματισμενα:lol:

Δυστυχως στην αρχη δεν εμπαινε ο καθετηρας της επισκληριδιου με αποτελεσμα να ταλαιπωρηθω και να ποναω για παρα πολυ ωρα στην προσπαθεια να μπει.Αφου τελικα τα καταφεραμε μου χορηγησαν αρκετες δοσεις και δεν με επιασε ουτε μια !!μετα απο πολυωρη αναμονη ο γιατρος μου αποφασισε να με κοιμησει με ολικη αναισθησια.Τρομαξα παρα πολυ διοτι δεν ηθελα αυτο το σεναριο σε καμια περιπτωση αλλα τι να γινει...

οταν ξυπνησα απο την αναισθησια ειμουν πολυ τρομαγμενη αλλα και ευγνομων που πηγαν ολα καλα,εμεινα για δυο ωρες στην ανανηψη και μετα με ευγαλαν εξω στους συγγενης,το μονο πραγμα που θα θυμαμαι σε ολη μου τη ζωη ηταν το βλεμα του αντρουλη μου και η φραση του''τι ομορφο μωρακι ειναι αυτο που μου χαρισες''. Οταν πηγα στο δωματιο ολοι ειχαν δει το μωρο εκτος απο εμενα(αυτο μου στοιχισε λιγακι) μου φεραν τον σαμιαμιδα μου μετα απο λιγη ωρα. Το κακο ηταν οτι λογω της αναισθησιας δεν ειχα πληρη συναισθηση και δυστυχως δεν εκλαψα οπως περιμενα τη στιγμη αυτη σε ολη την εγκυμοσυνη μου!!Το μωρακι μου ηταν τοσο ηρεμο και ροζουλι και εγω απλα του συστηθηκα και τον χαζευα ολοι εκλαιγαν αλλα εγω τιποτα. Κριμα θα ηθελα να ακουσω το πρωτο κλαμα του μωρου μου αλλα ακομη κι ετσι ευχαριστω το θεο για την ευλογια που μου χαρισε!!!

Ευχομε ολες να γεννησετε τα μωρακια σας και να τα καμαρωσετε οπως ποθειτε!!

Δεν υπαρχει μεγαλυτερη ευτυχια απο αυτη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέλος καλό όλα καλα.....σιγουρα δεν είναι ότι καλύτερο να βλέπεις τελευταία το μωρό σου αλλά δεν πειράζει...να είστε καλά κ οι 3 σας κ πολυ πόλυ ευτυχισμένοι....

Υ.Γ. στο δεύτερο παιδάκι εύχομαι να σε πιάσει η επισκληριδιος για να το δεις κ να το ακούσεις κ να το φιλισεις πρώτη από όλους...είναι μοναδική στιγμή

Πολλά φιλία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να χαιρεσαι το μωρακι σου και να μην σκεφτεσαι τιποτα παρα μονο ποσο τυχερη εισαι που τωρα το εχεις στην αγκαλια σου..

να το βλεπεις παντα χαρουμενο και ευτυχισμενο και καλη λοχεια και σε σενα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα να χαιρεσαι το μωρακι σου και να εχεις μια υπεροχη λοχειαααααααα

αυτα ειναι τα παραξεν της ζωης

ακου να σου κανουν τοσες δοσεις και να μην σε πιασει ουτε μια κριμα που τελικα μετα απο οτι περασες σε ναρκωσαν και δεν ακουσες το πρωτο κλαματακι αλλα αυτο που εχει σημασια ειναι οτι το μωρακι σου και συ ειστε καλα σου ευχομαι να τον χαρεις και αν με το καλο κανεις και δευτερο να εισαι ξυπνια και να μπορεσεις να το ακουσεις και να το δεις πρωτη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει το μωράκι σου, να ειναι πάντα γερό και καλότυχο!

Μπορει η εμπειρία σου να μην ήταν έτσι οπως την ειχες ονειρευτει έχεις ομως το θαυματάκι σου αγκαλιά και αυτό αξιζει τα πάντα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζησει το μωρακι σου..γερεο και τυχερο να ειναι..

Μην το σκεφτεσαι το θεμα του τοκετου..κι εγω εννια μηνες υπολογηζα οτι θα γεννησω φυσιολογικα αλλα το ασερακι μου ηταν πολυ ψηλα,εσπασε και τα νερα και δεν ειχα καν οδινες τοκετου οποτε μπηκα καισαρικη.δεν ηταν βεβαια ο τοκετος που ονειρευομουν τοσους μηνες αλλα σημασια εδω εχει το αποτελεσμα..οτι τα μωρακια μας ειναι στην αγκαλια μας!

Να χαιρεσαι λοιπον το θαυματακι σου και να το καμαρωσεις οπως επιθυμεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να χαιρεσαι το μωρακι σου και καλη λοχεια

δεν πειραζει που δεν ακουσες το μωρακι να κλαιει - σημασια εχει που ειστε και οι 2 καλα

την επομενη φορα θα ειναι σιγουρα καλυτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζησει το αγορακι σας ! Γερο και δυνατο ναναι!!Μην στεναχωιεσαι που δεν ακουσες το πρωτο κλαμα του.. σκεψου ποσα "πρωτα" πραγματα θα εχεις την ευκαιρια να απολαυσεις απο δω και περα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφάκι να σου ζήσει το μικρό σαμιαμιδάκι! Μπορεί να μην έζησες τα πρώτα λεπτά του, έχεις όμως μπροστά σου να ζήσεις ολόκληρη την ζωή του! Να είναι πάντα υγιαίστατος και καλότυχος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφούλι να σου ζήσει το σαμιαμιδάκι, γερό και καλότυχο να 'ναι!!!!!

΄Σημασία έχει ότι πήρες το αγγελούδι σου αγκαλίτσα, την ταλαιπωρία τώρα την ξεχνάμε.....

Φιλάκια πολλά και ένα ρουφηχτώ στο ζουζούνι μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...