Μετάβαση σε περιεχόμενο

RESCUE REMEDY (ΑΝΘΟϊΑΜΑΤΑ). ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙ ΑΥΤΑ?


Recommended Posts

Φίλες μου καλημέρα. Κάποιες ίσως θα με θυμάστε από άλλο post που ανέφερα το πρόβλημα του βραδινού ύπνου του γιόκα μου και την ταλαιπωρία που περνώ, όπως και πολλές μανούλες άλλωστε. Έχω μια φίλη φαρμακοποιό και καθώς μια μέρα της έλεγα τον πόνο μου για τα ατελείωτα ξενύχτια, μου σύστησε κάποιες φυτικές σταγόνες από άνθη λουλουδιών, τις δίνουν λέει πολλοί παιδίατροι ακόμη και σε νεογέννητα, βοηθούν το παιδί να μην έχει άγχος, να μη νιώθει ανασφάλεια, φόβο ή οτιδήποτε άλλο το τρομάζει, με αποτέλεσμα να κοιμάται και καλύτερα. Ενημέρωσα την παιδίατρο μας, μου είπε οτι δεν γνωρίζει το προιόν, της διάβασα τα συστατικά, μου είπε οτι αφού δεν έχει κάποιο φάρμακο και είναι απολύτως φυσικό προιόν, ας το δοκιμάσω και μακάρι μου λέει να έχει αποτελέσματα γιατί πολλά παιδάκια-μωρά έχουν θέμα με τον ύπνο. Χθες πήρα τις σταγόνες και λέω να τις δοκιμάσω. Έχει καμία υπόψην της κάτι γι αυτά τα ανθοιάματα όπως τα λένε?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και να σου ζήσει το παιδακι σου. Εγω εχω πάρει αυτα τα ανθοιαματα του Bach με βοηθησαν να ηρεμήσω λίγο σε περιόδους εντονου στρες και αυπνίας δεν νομίζω οτι ειναι επικίνδυνο γιατι ειναι φυτικό.

Καλη επιτυχια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ayta τα α ανθοιαματα ρεπισηςε τα δινουν και πολλοι ψυχολογοι...

δε ξερω!!μου ακουγεται καπως..ασε που δεν ειναι και φτηνα..κανενα 20αρι ευρω νομιζω..του μπαχ που ειπε και η λαμπρινη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα πηρα και εγω αυτα τα ανθοιαματα του μπαχ για την επιλοχεια κταθλιψη

που ειχε και με βοηθησαν αρκετα να την ξεπερασω. Και εδω (Γερμανια) τα δινουν και στα

παιδια αφοβα, εγω προσωπικα θα εδινα αν ειχε το παιδι μου καποιο προβλημα. Εδω εχει 5-6€ το μπουκαλακι ισως και πιο φθηνα δεν θυμαμαι ακριβως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!Κι εγω εχω ακουσει για αυτα και μαλιστα οτι βοηθανε κιολας!!!Εδω στη Θεσσαλονικη βεβαια δεν ξερω που τα πουλανε ....αλλα ξερω οτι σε σχεση με εξωτερικο ειναι πιο ακριβα....Δεν χανετε παντως τιποτε να τα δοκιμασετε...μηπως και τα φαρμακα τα πιο απλα τυπου ντεπον που χρησιμοποιουμε ειναι τελειως ακινδυνα???Δε νομιζω.....οποτε γιατι οχι στα ανθοιαματα????

Αν ξερει καμμια συντοπιτισσα Θεσσαλονικια που τα πουλανε, ας μας πει!!!!

Φιλια! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια για τις πληροφορίες.

Μα καλά, στη Γερμανία τόσο φτηνά???????? Εδώ το μπουκαλάκι κάνει 24€!!!!!! Μπορώ άραγε να παραγγείλω από 'κει?

Μαρία κι εγώ Θεσσαλονίκη μένω, Καλαμαριά. Η φαρμακοποιός μου μου τα σύστησε, το φαρμακείο της είναι στην οδό Χιλής, δεν ξέρω αν γνωρίζεις. Έχει όλη τη σειρά, ή κι αν δεν έχει το συγκεκριμένο που θες στο παραγγέλνει και το παίρνεις.

Από αύριο θα δώσω στον μικρό μου και βλέπουμε. Μακάρι βρε κορίτσια να πιάσουν οι σταγονίτσες γιατί το ζουζούνι μου είναι πολύ ζωηρό, υπερκινητικό, ανυπόμονο, μονίμως στρεσαρισμένο (δίχως λόγο) και με μια ανεξήγητη υπερένταση. Ελπίζω να το βοηθήσουν να κάνει πιο ήρεμα νανάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...