Μετάβαση σε περιεχόμενο

Περίοδος ή εμφύτευση γονιμοποιημένου ωαρίου;


Recommended Posts

Θα προσπαθήσω να τα πω όσο πιο καλά μπορώ.Πριν 2 μήνες αποφασίσαμε να γίνουμε γονείς, γιατί επιτέλους κατάφερα να ρυθμίσω το θυρεοειδή μου.Ο κύκλος μου είναι άστατος, μπορεί να έρθει στις 28 μέρες αλλά μπορεί και στις 43.Τώρα είμαι στην 37 μέρα του κύκλου μου, αλλά χθες το βράδυ είδα λίγο αίμα,μία φορά,μετά τίποτα.Σήμερα όλη τη μέρα δεν είδα τίποτα αλλά από τις 20:30 και μετά βλέπω πολύ λίγο αίμα στο σκούπισμα(συγνώμη για την ανάλυση).Το χρώμα είναι ροζ πολύ ανοιχτό.Και τις 2 φορές το είδα μετά από περπάτημα μισής ώρας.Θερμοκρασία σώματος δεν μπορώ να μετρήσω γιατί πάντα είχα θερμοκρασία 37 και λόγω του υποθυρεοειδισμού παθαίνω υποθερμίες.Και τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης τα έχω μονίμως στις περιόδους.Τώρα όμως δεν νιώθω τίποτα.Τι να κάνω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατ΄αρχας σου εύχομαι η περίοδος αυτή των προσπαθειών να είναι όσο το δυνατόν με λιγότερο άγχος διότι στην αντίθετη περίπτωση το στρές επιφέρει αντίθετα αποτελέσματα.Όσον αφορά το αίμα από την εμπειρία μου και έχοντας ξεφυλλίσει κανένα δύο βιβλία εγκυμοσύνης, έρχεται την 15η ημέρα από την γονιμοποίηση του ωαρίου. Αν με άλλα λόγια την 22η ημέρα του κύκλου σου γονιμοποιήθηκε το δικό ωάριο(που σημαίνει έως και τρεις μέρες πριν επαφή), τότε μάλλον το αίμα που είδες είναι από εμφύτευση.Αν το αίμα συνεχίζεται τότε πολύ φοβάμαι πως μιλάμε για περίοδο, στην αντίθετη περίπτωση κάνε κανένα τεστ εγκυμοσύνης ή μίλα με τον γιατρό σου. Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geiα σου κοιτα εγω οταν εμεινα εγκυος με εξωσωματικη οταν εγινε η εμφυτευση ειχα λιιιιιιιιιιιιιιγο αιματακι ροζ στο σκουπισμα

επειδη δεν ηξερα τι γινεται ειχα φρικαρει και η εμβρυολογος μου χε πει οτι καποιες γυναικες οταν γινεαι η εμφυευση εμφανιζουν λιγο αιματακι..

δεν θελω να σε ξεσηκωσω αλλα ναι συμβαινει!

νομιζω το καλυτερο θαταν να περιμενεις λιγες μερες ακομη ή αν δεν ανεχεις καε μια χοριακη που ανιχνευει απο νωρις και δεν κανει και λαθη..

ευχομαι εγκυουλα!

θα περιμενω τα νεα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω κι εγω με τα κοριτσια..κι εμενα μου ετυχε κι εχω διαβασει οτι σε πολλες γυναικες συμβαινει..

Ευχομαι να εχεις συντομα ευχαριστα νεα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ για την ανταπόκριση.Αυτά τα ροζ-καφέ τώρα συνεχίζουν.Θα περιμένω λίγες μέρες ακόμα και θα δω.Αν είμαι, θα σας ενημερώσω αμέσως,αν και πιστεύω ότι μάλλον περίοδος θα είναι, η οποία το σκέφτεται να έρθει,λέει "θα έρθω,δεν θα έρθω,θα έρθω,δεν θα έρθω..." σαν τις μαργαρίτες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...