Μετάβαση σε περιεχόμενο

μεγαλοι πονοι κατα τον πρωτο μηνα


Recommended Posts

11 δεκεμβριου και 15 ιανουαριου ηταν οι αρχες των δυο τελευταιων μου περιοδων. δε ξερω αν εχει σχεση μαυτο που θα πω παρακατω αλλα το εγραψα...

15φεβρουαριου εκανα τεστ εγκυμοσυνης και βγηκε θετικο. αλλα εχω πολυ μεγαλους πονους δεξια χαμηλα,κατω απο τη κοιλια. στην αρχη νομισα οτι θα μου ερθει η περιοδος μου αλλα επειδη πρωτη φορα ποναω εκει λεω μηπως εχω τιποτα αλλο... αλλα τελικα ειμαι εγκυος. μηπως ειναι κακη συλληψη και ποναω εκει? δε ξερω αλλα το καλοκαιρι μετα απο μια βδομαδα καθυστερησης πηγα στο γυναικολογο.μου ειπε οτι ειμαι εγκυος,εκανα χοριακη, αλλα εβλεπε μια κενη μητρα. 10μερες μετα τη διαγνωση απεβαλα.

ειναι φυσιολογικο τοσος πονος? ειναι κατι παραπανω απο πονος περιοδου...σαν ΒΕΛΟΝΙΕΣ στα γυνναικολογικα οργανα και σε σημεια που πρωτη φορα τα νιωθω. δεν εχω παει γιατρο ακομα,σε 8μερες θα παω,λογω αποστασης. τι λετε εσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Giwta la καλημερα..

Καταρχην συγχαριστηρια για την εγκυμοσυνη σου!ευχομαι να πανε ολα καλα και να μην ταλαιπωρηθεις..

Η κακη συλληψη δεν σημαινει απαραιτητα πονος..

Για τον πονο εγω θα σε συμβουλευα να παρεις τηλ τον γιατρο ..

Αυτοι οι πονοι που λες ειναι συνεχομενοι ?δεν αντεχεις?

Κι εγω τετοια εποχη περυσι ημουν εγκυος στον πρωτο μηνα (7/1τελευταια περιοδος) κι ειχα κατι πονακια παρομοιας εντασης με αυτα της περιοδου ..αυτα τα τσιμπιματακια τα ενιωθα κι εγω ..δεν θεωρω πως πρεπει να ανυσηχεις..ο καθε οργανισμος αντιδρα διαφορετικα..προσπαθησε να μην κουραζεσαι..ολα καλα θα πανε..περιμενουμε νεα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Giwta la γειά σου!

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!

Νομίζω το καλύτερο είναι να πάρεις ένα τηλέφωνο το γιατρό σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι πόνοι χαμηλά σαν της περιόδου είναι συνήθες φαινόμενο στην αρχή της εγκυμοσύνης. Απο οργανισμό σε οργανισμό διαφέρει η ένταση του πόνου. Γνωστή μου έπερνε παυσίπονα για να τους αντέξει - πάντα με την σύμφωνη γνώμη του γιατρού. Για οποιαδήποτε απορία σου καλύτερα να ρωτάς τον γιατρό σου και αυτός θα σε καθοδηγήσει ανάλογα.

Να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και να απολαύσεις όσο περισσότερο μπορείς αυτή την μαγική περίοδο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω γιωτα θα σε συμβουλα να πας το συντομοτερο στον γιατρο μια εβδομαδα ειναι πολυ μπορει να μην εχεις τιποτα κ απλως να μεγαλωνει η μητρα αλλα μπορει να συμβει κ το αλλο ακρο να μεεγαλωνει το εμβρυο στην σαλπιγγα κ να σου κανει ζημια δεν θελω να τρομαξεις αλλα ολα πρεπει να τα εχουμε υποψην μας...τουλαχιστον παρε ενα τηλεφωνο στον γιατρο σου κ πες του τι νοιωθεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και απο μενα θα συμφωνησω με ολες τις κοπελες το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να παρεις αμεσως τον γιατρο σου και να τον ενημερωσεις και εκεινος θα σου πει τι πρεπει να κανεις η να σου ζητησει να πας να σε δει.................ευχομαι τα καλυτερα και να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελα μου και εγω το γιατρο θα ελεγα να παρεις το ειχα και εγω καλη ωρα περισυ που ημουνα εγκυος και απο την αρχη μεχρι το τελος πηρα χαπια τους 3 πρωτους μηνες utrogestan και μετα yutopar..μιλα με το γιατρο σου να σε δει να σου πει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...