Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΣΠΟΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ Νο2


Recommended Posts

Νενε αυτη ειναι η κουνιτσα μασ http://www.irabebe.gr/product/%CE%92101 ... tilemachos

Μασ ταιριαξε κατευθειαν μολισ την ειδαμε και πιστευω οτι ειναι οικονομικη.

Α!μου πηρε καλαθουνα η μαμα,την ειχα λυσσαξει στην μουρμουρα :D:D:D .φουξια την πηρε,θα χω κουρτινα(εχουμε παει για ραψιμο) και καλαθουνα φουξια,τα υπολοιπα θα προσπαθησω να ναι εκρου με λιγο λιλα.Ειμαι ευτυχισμενη μονο που κοιταω την καλαθουνα και φανταζομαι την μικρουλα μου μεσα.

νανσυ εγω σκεφτομαι οτι πρεπει να κοιτασ λιγο περισσοτερο τον εαυτο σου και σιγουρα η εγκυμοσυνη σου απαιτει να σε φροντιζουν οι αλλοι και μετα με το καλο θα βρεις παλι τους ρυθμους σου.Δε θα μου καιγοταν καρφι αν περιμενα τα πεθερικα οτι επρεπε να λαμπει το σπιτι!!!Και φαγητο???ευκαιρια αφου θα ερχοταν η πεθερουλα μου να γευομουνα και την κουζινα της!! ;)

ΕΓω ειμαι πολυ φοβιτσιαρα και αποφευγω οτιδηποτε πιστευω οτι μπορει να με κουρασει παραπανω:roll: υπερβαλω το ξερω αλλα...εκ του ασφαλους νιωθω καλα!!! Ποσο μαλιστα οταν ο γιατροσ συστηνει ξααααπλα!

Veta να τα εκατοστησετε με τον αντρουλη σου,να χαιρεσαι την οικογενεια σου και αντε με το καλο θα περασουν γρηγορα οι μερες και να εισαι περδικι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 989
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ανθη μου περαστικα μωρε με τον βηχα..ελπιζω να περασει γρηγορα...και εμεις στο ιδιο δημοτικο θα παμε!!!!!!!!!απιστευτο ε? και εγω θα χαρω πολυ να σε γνωρισω απο κονταααααααααααα!!!!!!!!!!

αντε απο βδομαδα να κανονισουμε αρκει να μην ποναει η μεση μου... :(:( και οποια τσουπρα αθηναια μπορει...

σημερα δεν πηγα στη δουλεια...τωρα ειμαι ξαπλα με αλοιφη...αντε να περασει..εμ και εγω δεν εβαλα κωλο κατω :oops::oops: πηγα φαρμακειο ..μετα φουρνο...πριν για εναν καφε μοναχουλι στο βερντε...

νανσουλι μου μην στεναχωριεσαι...αφου ολα καλα...ειμαι σιγουρη οτι σε λιγο θα σαι περδικι...και θα τα θυμασαι σαν ενα κακο ονειρο...κανε ομως οτι σου λεει ο γιατρος!!!!!!!!!!!!!!! :!::!: να σαι καλη μπεμπα ναι? :!:

λεγατε για χρονια γαμου? εμεις ειμαστε μόνο!!!!!!! 11 χρονια μαζι :lol::lol::lol::lol: απλα αργησαμε να μεινουμε μαζι...και παντρευτηκαμε το 2008 ...τον ιδιο μηνα ηρθε η λυδια μας :D:D:D

μακια σε ολες τις ομορφες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου, καλό μηνα και ευχάριστα νέα απο ολες να έχουμε!

Πήγα το μεσημέρι τη μικρή στη μαμά μου και θα την πάρουμε το βράδυ γιατι έχουμε κάτι δουλίτσες το απογευμα με τον άντρα μου και έτσι ειμαι λιγο χαλαρή τώρα. Αυτές τις μέρες κοιτάω παιδικούς σταθμούς θέλω να δω αλλον έναν την άλλη βδομάδα και να αποφασισω, λεω να την ξεκινήσω τώρα πριν έρθει το μωρό.

Ανθή περαστικά, άντε να υποχωρήσει γρήγορα ο βήχας. Ειδες την κουκλιτσα σου και εισαι μια χαρά, να το κάνεις ροζ το τικεράκι και εγώ στην επόμενη επισκεψη μετά την αυχενική που ήταν πιο σίγουρο το αγοράκι το έκανα απο κίτρινο γαλάζιο :lol::lol::lol: τι αδερφές ψυχές ειμαστε άλλωστε...

Νάνσυ να προσέχεις που πήγες για δουλεια, το οτι το αιμα σταμάτησε ειναι καλό.

rapanaki ολα τσακα τσακα τα κάνατε με τον άντρα σου...λες να έρχεται η κορη και έχεις διαφορετικά συμπτώματα σε αυτή την εγκυμοσύνη σου το εύχομαι...περαστικά και στα αγοράκια σου.

veta κάτσε και εσύ ξαπλωμένη για να εισαι τελειως καλά.

Ειρήνη μεγάλη αληθεια αυτο που ειπες, ο καθένας στο σπιτι του και οποια βοήθεια έρθει καλοδεχούμενη, έτσι σιγουρα οι γκρινιες και οι στεναχώριες ειναι λιγότερες. Με γεια το καροτσάκι σας!

Καρολινα μου πήγες τελικά μονη για καφεδάκι...κανονίζουμε την άλλη βδομάδα κάτι πάλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax poso zhleuw pou kanete psonia to krevataki poli wraio me geia tsevoula mou.... rapanaki kale pote prolavate k ta kanate ola ? eirinaki ontws dikio exeis, o kathenas spiti tou... me geia k to karotsaki....

k egw vlepw oti i pethera mou polu xaidemeno ton exei ton kanakari tis.. k pou skeftomastan na noikiasoume allo spiti edw konta arxizw na to metaniwno kalutera kapou pio makrua.....

koritsia o mpempis mou exei mathei kainourgio kolpaki den klwtsaei zmroxnei les k tha mporesei na skisei tin koilia na vgei eksw... polu viastiko ton vlepw xixixixixi :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φουσκοκοιλιτσες μου!τι κανετε;εγω μαγειρευω για αυριο μοσχαρακι κοκκινιστο με ρυζακι και χαλαρωνω .

tsevoula με γεια την κουνια!!!μπραβο πολυ χαιρομαι που η παρεα σιγα σιγα ξεκιαει τα ψωνια της.εγω δεν αρχισα ακομα αλλα ανυπομονω!

με τον αντρα μου γνωριστηκαμε τον αυγοστο του 2007,παντρευτηκαμε φετος τον αυγουστο και τον σεπτεμβρη εμιενα εγκυος.δεν ηταν ακριβως προγραμματισμενο αλλα αφου μας ηρθε νωρις κατι θα ξερει ο καλος θεουλης!

βασικα να σας πω εχω μια μικρη ανησυχια κ θα ηθελα να την μοιραστω μαζι σας!εδω και 2 μερες δεν κλωτσαει παρα πολυ ο κυριος φασολης!το πρωι τον ενιωσα λιγο με ενα κομματακι σοκολατα που εφαγα!μετα δεν τον νιωθω.ξερει καμια ποιος μπορει να ειναι ο λογος;θα το παρακολουθησω βεβαια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εχω αλλο προβλημα κοριτσια νοιωθω κλοτσιες αλλα δεν ξερω εαν ειναι κ τα δυο η μονο το ενα..χαχα εχω την εντυπωση οτι μονο το ενα ειναι ζωηρο βεβαια αυτο καποιες στιγμες με ανχωνει αλλα μπορει κ να ναι διπλα διπλα κ εγω να νομιζω οτι ειναι το ενα.θα εντοπιστει η θεση τους κ εαν ειναι ολα καλα την τριτη.αιμα ευτυχως δεν ξαναειδα..ρε κοριτσια ειναι πολυ δυσκολο να σαι ξαπλα με παιδι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Νάνσυ και Βέτα προσπαθήστε να ξεκουραστείτε και να μην κουράζεστε πολύ! Αν και το ξέρω ότι είναι δύσκολο μιας και οι δύο έχετε και άλλα παιδάκια! Τι έγινε με την Β επιπέδου Έλενα, όλα καλά?

Αλέκα σε ευχαριστώ που έβαλες το ονοματάκι μου!

Αχ κορίτσια...εχθές νομίζω ένιωσα το μωράκι μου!!!Περιμένω να δω μήπως το ξανανιώσω...σε λίγο θα πάω να ξαπλώσω και να χαλαρώσω μήπως και καταλάβω τίποτα!!!

Φιλάκια πολλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, ξέχασα....μια κοπέλα ρωτούσε...Εγώ με τον αντρούλη μου είμαστε μαζί 12 χρόνια...από το 1999, παντρευτήκαμε τον Οκτώβριο του 2008 και έμεινα έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι τον Αύγουστο του 2009, είχαμε ξεκινήσει τις προσπάθειες κανένα τρίμηνο πριν (προγραμματισμένα), αν και δεν περίμενα να έρθει τόσο γρήγορα λόγω ορμονικών προβλημάτων που είχα...οι γιατροί μου είχαν πει ότι θα δυσκολευτώ να κάνω παιδάκι αλλά όταν ξεκινησαμε προσπάθειες είχα βάλει στο μυαλό μου σαν χρονοδιάγραμμα 2 χρόνια οπότε δεν είχα άγχος και το μωράκι ήρθε αμέσως! Αλλά και σε αυτή την εγκυμοσύνη ήταν προγραμματισμένο...θέλαμε να μην έχουν μεγάλη διαφορά μεταξύ τους τα μικρά! Αν και αυτή την φορά κάναμε κανένα 6μηνο...τώρα είχα περισσότερο άγχος...(βέβαια το 6μηνο σε εμένα δεν μεταφράζεται σε 6 περιόδους μιας και ο κύκλος είναι χάλια, είχα περίπου 3 κύκλους). Αν και ο ενδοκρινολόγος μου είχε πει ότι συνήθως μετά την πρώτη γέννα ο κύκλος φτιάχνει και μόνο σε ένα 10% παραμένει άστατος, δυστυχώς εγώ ήμουν στο 10%. Δεν πειράζει όμως εμείς να είμαστε καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε;;; Εγώ ακόμα γρίπη έχω αλλά ΕΥΤΥΧΩΣ υποχώρησε ο βήχας! Χάρηκα πολύ γιατί έβηχα και πονούσε η κοιλιά μου! Μακάρι να μη με ξαναπιάσει...Στο σπίτι κυκλοφορώ με μασκούλα για να μην κολλήσω τον Πάνο μου...Μια που δεν πηγαίνει σχολείο ακόμα, ας μην την πάθει από μένα..Κρίμα είναι...

Βρε Νάνσυ μου κρίμα που δε βοηθά η μαμά σου...Εγώ πάντως θα της μιλούσα..Μάνα σου είναι. Ό,τι έχεις στο μυαλό σου να της το λες..Όσο για τη δουλειά γνώμη μου είναι ότι δεν έπρεπε να πας..Ακόμα και που κάθεσαι σίγουρα δεν είσαι όπως στο σπίτι που θα μπορούσες να ξαπλώσεις..Και η δουλειά μου καθιστική είναι αλλά κουράζομαι..Άλλωστε έχεις και τη γυναίκα για τη μικρή.Το απόγευμα έρχεται ο άντρας σου.. Θα βοηθούσε. Εσύ όμως ξέρεις καλύτερα και τις δυνάμεις σου και τις αντοχές σου! Πάντως είναι πολύ θετικό που δεν είδες αίμα ξανά!

Μaxim να μην αγχώνεται ο άντρας σου..Το πολύ να χρειαστεί να παίρνει ένα χαπάκι κάθε πρωί..Δεν είναι φοβερό..Στις εγκυμονούσες πάντως είναι διαφορετικές οι μετρήσεις. Εκεί που για έναν άνθρωπο το 3 είναι φυσιολογικό, για την εγκυμονούσα είναι ανησυχητικό..Φαντάσου το 6 κόμμα κάτι που μου βρήκαν στην πρώτη μέτρηση...Όσο για την καμπύλη με τρύπησαν 2 φορές μόνο. Μία στην αρχή και μία μέτα από μια ώρα. Πάντως στην εγκυμοσύνη γενικώς πέφτει πολύ τρύπημα :shock::shock::shock:

Αριάδνη οι ορμόνες κάνουν τρελά παιχνίδια..Νομίζω πάντως ότι οι περισσότερες εγκυούλες δεν έχουν κέφια για πολλά πολλά..Δεν είσαι η μόνη! Μπράβο σου που έχασες 23 ολόκληρα κιλά!!!! Να συμβουλευτείς το διαιτολόγο σου για να πάρεις στην εγκυμοσύνη όσο λιγότερα γίνεται!

Ραπανάκι μου ναι 16 χρόνια μαζί! Μια ζωή ε;;; Δεν μπορώ πλέον να φανταστώ τη ζωή μου χωρίς εκείνον..Νιώθω απίστευτη σιγουριά δίπλα του! Είναι ωραίο να δένεις με έναν άνθρωπο! Περαστικά στο αγοράκι σου!!!! Και η ανιψιά μου τα ίδια είχε πάθει με μια αντιβίωση..Όσο για το φύλο μάλλον με ανοιχτά τα πόδια κάθεται η ξεδιάντροπη :lol::lol::lol: Τον είδα σίγουρο..Τι να πω;; Να φυτρώσει τσουτσού;; Ε αν είναι να φυτρώσει ας φυτρώσει! Η αλήθεια πάντως είναι ότι έχω αρχίσει και τα βλέπω όοοολα ΡΟΖ :lol::lol::lol: Διαφορετική εγκυμοσύνη έχεις ε;;; Λες να έρχεται η κορούλα και σε σένα;;; Η δικιά μου εγκυμοσύνη πάντως είναι διαφορετική από του Πάνου (του γιου μου)..

Νενε μου να μην ευχαριστείς καθόλου! Γι' αυτό είμαστε εδώ..Για να στηρίζει η μία την άλλη!!!!

Α Νάνσυ κι εγώ ΤΑΥΡΟΣ είμαι αλλά τα λέω ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ!!! Ειδικά στη μαμά μου! Εγώ πάντως δεν θα την άφηνα έτσι..Δε θα τσακωνόμουν.Θα διεκδικούσα πάντως!

Καρολινάκι μου θα πάνε και στο ίδιο σχολείο;;;;;;;; Τέλεια!! Ε λοιπόν θα τα αφήνουμε σχολείο και μετά θα πηγαίνουμε για καφέ στο βέρντε! Τι λές;;;;;;;;; :lol::lol::lol:;);););) Εύχομαι περαστικά με τη μέση σου και να προσέχεις!!!! Εγκυούλα είσαι, όχι ο SUPERMAN :?:?:lol::lol::lol: Ωραίο όνομα έχει η κορούλα σου!

Κατερινάκι μου πρέπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να σε γνωρίσω! Δε γίνεται...Είμαστε πράγματι αδερφές ψυχές!!!! Όσο για το τικεράκι θα περιμένω ακόμα 3 εβδομάδες γιατί όπως και να το κάνεις το τσουτσούνι είναι πάντα πιο σίγουρο :lol::lol::lol::lol: !

Αννούλα ο γιος μου με είχε στείλει αδιάβαστη από το άγχος γιατί με κλωτσούσε όποτε το θυμόταν :?:?:? Μην ανησυχείς άμα τον νιώθεις μέσα στην ημέρα..Έστω και με σοκολάτα ;);) Βγήκε πάντως πολύ ήσυχο μωράκι! Δεν ξέρω αν αυτό σε καθησυχάζει :lol::lol::lol:

Αφροδίτη μου δεν πειράζει που παρέμεινε άστατος ο κύκλος σου! Άλλωστε μανούλα έγινες και θα ξαναγίνεις και εύκολα κιόλας! Όλα σχετικά είναι λοιπόν!

Tsevoula με γεια την κούνια σας!!!!!!

Αυτά και για σήμερα! Κάθε μέρα λέω να κοιμηθώ νωρίτερα και κάθε μέρα ξενυχτάω...Πρέπει να αλλάξω πρόγραμμα..Θα καταρρεύσω (που λεεί και η μπουμπουκα :lol::lol::lol: )..

Φιλάκια!

Τελικά έχω την πιο μακροχρόνια σχέση :shock::shock::shock: ;;;;;;;;;Με έφαγαν οι έρωτες από μικρή :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου!ανθη πλακα εχουμε εγω πολυ πρωινη εσυ πολυ βραδυνη!!χαχα πως αντεχεις κ εγκυος;εγω κοιμαμαι κ μεσημερι κ το βραδυ την παλευω μεχρι τις 11 μετα πανε οι κεραιες!το καλο ειναι οτι η μικρη σταματησε να ξενυχταει οπως πριν.11-11.30 κοιμαται κ αυτη.πριν λιγους μηνεσ μας πηγαινε 1-2.00...εχθες κατεβηκε η μαμα μου κ με ρωτησε εαν θελω να μου φτιαξει κατι να φαω κ εαν θελω τιποτα.φουρνος γκρεμιστηκε!βεβαια εκεινη την ωρα το σπιτι ειναι παντα μαζεμενο γιατι ηταν η ωρα που φευγει η γυναικα μετα εξαφανιζολ!!!

αιμα ευτυχως καθολου κ ελπιζω να ναι ολα καλα γιατι ξαπλα στο κρεβατι εντελως το βρισκω απιθανο να μπορεσω.εχθες ο αντρας μου γυρισε απο τις 5 το πρωι 8 το βραδυ...κ οπως καταλαβατε 2-8 ημουν μονη μου με την μικρη.ευτυχως κοιμαται κανενα δυορο το παιδακι μου,αφου πρωτα εχει αναιβει πανω μου καμια 30φορες χαχα!

κοριτσια μου εχει αρχισει κ ζηλευει την κοιλια μου.στην αρχη οταν σηκωνα την μπλουζα εκανε με το χερακι τησ καλο καλο κ τωρα μωλις παω να την ανεβασω νευριαζει κ την κατεβαζει.που να βλεπατε πως αντεδρασε οταν ηρθε κ την φιλησε ο αντρας μου..ετρεξε νευριασμενη κ τον τραβηξε!!χαχα θα γελασουμε!!προχθες ηρθε ενα μωρακι 3 μηνων σπιτι εκλαιγε συνεχεια κ η κορη μου νευριασε κ εκλεινε τα αυτια της!χαχα που να δεις με τα δυο τι εχεις να παθεις της λεω.

πωπω κοριτσια ειχα ξεχασει ποσο δυσκολο ειναι με τα μωρα κ εγω θα εχω δυο!!χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααααααα καλημερααααααααααααα σε ολες τις ομορφοεγκυουλες .... :D:D:D

τι μου κανετε?

χθες ο ποντικουλης μου κοριτσια με ταραξε στις κλωτσιες...αφου ειπα φτανει βρε ποναω :lol::lol::lol: αλλα σαν πολυ ζωηρουλι τον βλεπω...μου θυμιζει τη λυδια μου... :roll::roll: και μου αρεσει που ελεγα μπαααααααα αυτος φαινεται πιο ηρεμος απο την κοιλια!!!!!!!!!!! αν βγει κ αυτος θηριακι σαν την μεγαλη του αδελφη..τρεχατε ποδαρακια μου... :lol::lol:

ανθουλα μου φανταζεσαι σχολειο και μετα για καφε... :lol::lol::lol: θεομουρλο ταυρακι... α και εγω ειμαι τοξοτης!!!!! δεν ασχολουμαι βεβαια αλλα εχει πλακα ο συνδιασμος...

να μαστε καλα και να κανονισουμε καφεδια την αλλη βδομαδα...μετα τις 5...η μονη που χω γνωρισει ειναι το κατερινακι μας..που ηταν γλυκυτατη... :x:x:x θελω να γνωρισω και αλλες τσουπριτσες φουσκωτουλες...

μαρακι μου που χαθηκες εσυ κοριτσαρα μου?

μακια σεοοοοοολες..μια προς μιαααααααααααα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανσυ μου μια απο τα ιδια και εμεις...

η παπενια τη μια της λεω μιλησες βρε στον αδελφουλη σου..του πες τιποτα? και η που θα σηκωσει την μπλουζα και θα την κανει αγκαλιτσα την κοιλιτσα λεγοντας..σ αγαπω μπεμπη :x:x:x ή που θα αντιδρασει εντελως αδιαφορα [-(

είναι απόλυτα φυσιολογικη αντιδραση..χανουν σιγα σιγα τα βλασταρια μας την πρωτοκαθεδρία ;);););) εκει που ταν πριγκηπισσες και πριγκηπες αντιστοιχα...βλεπουν ότι ολα αλλαζουν σιγα σιγα...αγχωνονται και αυτα...

αλλα βρε κοριτσια με αγχωνει λιγακι ο ερχομος του δευτερου..απαιτει τοοοοοο λεπτους χειρισμους.... :roll::roll::roll: ολοι λενε μην το χεις πολυ αγκαλια μπροστα στο μεγαλο...μην δινεις πολυ σημασια στο μωρο μπροστα στο αλλο..περα βεβαια απο τα απολυτως απαραιτητα..αλλα νοιωθω ότι έτσι πάλι... η μεγαλη θα χει την προσοχη και το μικρο θα ειναι παντα δευτερο...!!!!!!!!δεν ξερω αν με καταλαβαινετε :roll::roll::roll: τι λετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια!επιτέλους έβγαλε λίγο ήλιο και άλλαξε η ψυχολογία μας!έχει κρύο, μη φανταστείτε αλλά ναρχίσουμε να φοράμε και τίποτε άλλο εκτός από χοντρα πουλόβερ!έλεος!

άρχισα να ξεθαρεύω η αλήθεια είναι και κλείσαμε και μεις κούνια!οπότε σιγά σιγά θέλω να βάλω τον άντρα μου να βάψει το δωμάτιο!με τα καρότσια ταλαιπωρούμαστε ακόμη!είμαστε αναποφάσιστοι!

Νάνσυ μηπως να κάτσεις λίγο σπίτι και να σταματησεις να ασχολείσαι με τους αλλούς (π.χ με τη μάνα σου?)? για σένα το λεω φιλικά και για τα μωρά σου!δεν αξίζει, ο καθένας έχει τις παραξενιές του!εσύ θα τους τις λύσεις?????????

καλή επιτυχια χαρούλα σήμερα στον β επιπέδου!εγω γιατρό θα τηλ να κλείσω ραντεβού μάλλον 9 Μαρτη για άλλο ένα υπέρηχο και μετα 20 Μάρτη κάνω καμπύλη ζαχάρου! φιλάκια σε όλες!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΚΟΥΝΤΜΟΡΝΙΙΙΙΙΝ!!!!!!

Ηρθε η άνοιξη!!!(ελπίζω)

Τι κάνετε γλυκές υπάρξεις?Όλο λέτε λέτε και μετά δεν θυμάμαι τι να πρωτοσχολιάσω και τελικα δε λέω τίποτα.Τσεβούλα με γεια η κούνια σας!Μου αρέσει πολύ!

Πήρα χτες τα υπόθετα γλυκερίνης(ωραίο θέμα πρωι πρωι..)αλλα δεν κάνουν τίποτα!!!Επόμενη στάση duphalac!Για να δούμε.

Κοριτσόπουλά μου,βλέπω αρχίζετε και οι υπόλοιπες και νοιώθετε τα μωράκια σας!Τι χαρα!Θυμάμαι τις μέρες που ανυπομονούσα να καταλάβω κάτι και μου φαινόταν αιώνας μέχρι τις εβδομάδες που λένε πως τα νοιώθεις.Και τώρα δεν μας αφήνει να κοιμηθούμε ο κύριος!Παιδια αν ισχύει οτι όπως είναι ζωηρό μέσα θα είναι κι έξω ΤΗ ΒΑΨΑΜΕ!Θα είναι και διδυμάκι λογικά..οπότε...αέρας!!!Με 2 γονείς παρθένους,καμία σχέση!

Οι οποίοι παλαβοί γονείς ήδη ονειρεύονται το επόμενο παιδι!Χαχαχχα!!!Λέμε να το κάνουμε γρήγορα.(Να δώ τι θα λέω σε 5 μήνες απο τώρα..)

Εμεις θα παντρευτούμε Απρίλη,λογικά μετα το Πάσχα.

Νάνσυ κάνει ζήλιες ε?Πάντα με ψιλοάγχωνε αυτο.Δεν ξέρω αν συνηθίζουν σύντομα τα πιτσιρίκια,πάντα τα βλέπεις οτι τα πειράζει λίγο όταν ασχολούνται με το καινούριο παιδάκι.Αλλα θέλω να ελπίζω πως αν τα μαθαίνουμε να φροντίζουν τα μικρά,να νοιώσουν ''μεγαλοι'' δηλαδη,οτι έχουν ρόλο και αυτα σε όλο αυτο,κάπως θα βοηθάει.Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αν το καινούριο παιδάκι είναι του ίδιου φύλου.Ισως ενα κοριτσάκι ζηλέψει πιο έυκολα ενα καινούριο κοριτσάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΞΕΦΤΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΝΑΙ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΙΣΩΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΩΡΩ ΑΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΩ ΠΑΝΤΑ ΕΝΑ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΑΦΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΟ.ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΗΛΕΥΟΥΝ ΑΛΛΑ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ,ΑΠΛΑ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΘΑ ΖΗΛΕΥΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΩΝ ΕΠΙΣΚΕΠΤΩΝ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΣΑΝ ΤΡΕΛΟΙ ΜΕ ΤΑ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΑ.

ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΘΑ ΒΡΙΣΚΩ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΟ ΒΡΑΔΥ Η ΝΑ ΤΗΝ ΠΗΓΑΙΝΩ ΚΑΜΙΑ ΒΟΛΤΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΜΗΝΕΣ ΘΑ ΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟΙ ΜΕ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ ΤΗΝ ΚΟΥΡΑΣΗ ΚΤΛ.ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ.ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΚΛΟΝΙΣΤΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΡΧΟΜΩΝ ΤΩΝ ΔΙΔΥΜΩΝ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΜΑΖΙ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΝΙΞΕΙ ΚΙΟΛΑΣ ΟΠΩΣ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ομορφες στρογγυλες κοιλιτσες μου :):):):):):)

Σημερα ξυπνησαμε αργα γιατι ο μικρουλης μου εκανε ανησυχο υπνο το βραδυ και ανεβασε λιγα δεκατακια λογω εμβολιου και το πρωι μιας και ηταν πιο ηρεμος εκμεταλλευτηκαμε και οι 2 μας της ευκαιρια και "τον πηραμε" λιγακι παραπανω ;););););););)

Παω να βαλω το σπανακορυζο στην κατσαρολα να γινεται και επιστρεφω να σας διαβασω και να σας σχολιασω :roll::roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!!

Extes prospathisa na mpw na sas grapsw ta nea mou alla h sundesi mou kati eixe pathei kai de sundeotan me tipota!!

Pigame sto giatro extes gia ti B epipedou...mas ekane uperixo polu analitiko kai mas ta eksigouse ola...45 lepta imoun ston uperixo!! Ola kala koritsia! Paei allo ena agxos...ta eide ola mia xara...to mono pou den eidame kathara itan to proswpo giati sunexeia koimotan h mikri! Ti ti skountouse o giatros ti tin kounousa egw, auti tipota...ligo kounouse xerakia podarakia kai ksanakoimotan! Telos kalo ola kala!! Mas edwse kai dvd bebaia ton akriboplirwsame alla xalali tou afou ola itan kala kai mas efuge kai auto to baros, 170 eurw pire!!

Den exw prolabei na sas diabasw mono ligo sta grigora!

Sas euxaristw oles pou me skeftosastan. Euxomai kai stis upoloipes pou den exete kanei ti B epipedou na tin kanete suntoma me ta kalitera apotelesmata!!!

Egw eimai 30 xronwn kai eimaste mazi me ton antra mou 4 xronia sxesis alla alla 3 prin apo auto eimastan filoi. Pantreutikame to kalokairi kai emeina egkuos ton Oktwbri! Kai fusika itan programmatismeno giati de douleuw to kalokairi opote ithela na gennaw h Maio h Iounio gia na katsw me to mwro olo to kalokairi!!

Anthi mou ta fakelakia tanilas piga sto farmakeio na ta parw alla mou eipan oti afou de mou ta sustise o giatros mou kalitera na ton rwtisw prwta giati auta den einai futika alla kanoniko marmako. Opote tha ton rwtisw sto epomeno rantebou giati de ti paleuw allo. Pros to parwn tha arkesto me ta upotheta glukerinis. Lia nomizw esu rwtises gia ta upotheta? Egw ta xrisimopoiw polu giati mono me auta paw. Mporeis na ta xrisimopoieis afoba.

Akousa kai gia mia fouksia kalathouna!!! Zilepsa! Kai egw tha balw kati se fouksia sto dwmatio sigoura! Mou aresei polu to xrwma!

Auta gia twra...

Mageireuw mprizoles me mprokolo alla eftiaksa kai mia spanakoturopita xtes polu nostimi!!

Filakia se oles!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια Ελενα!!

Σπανακοτυρόπιτα ε?Θα κάνω οτι δεν το διάβασα!!!

Ολα καλά με τη μπουμπου σου!Μπράβο!Πήρες και dvd ζηλεύω.Ο δικός μου δε δίνει.

Τα υπόθετα τα δοκίμασα χτες ,οπως είπα πριν.αλλα τζίφος.Θα πάρω duphalac κι ελπίζω να γίνει δουλειά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια κουκλαρες μου!

Και εγω τη ζηλεψα τη σπανακοτυροπιτα...μιαμ!

Ελενα πολυ χαρηκα που ολα πηγαν καλα στην εξεταση! :D

Θα κοιμοταν το καλου καιρου και θα το ευχαριστιωταν η μικρουλα σας στην κοιλιτσα σου, γι αυτο δεν ηθελε να ξυπνησει!

Δεν προλαβα να διαβασω ολα τα νεα σας, εχω μαλωσει με τον υπνο και ειμαι ενα χαλι ολη μερα με 4ωρες υπνο :shock::?

Δεν βολευομαι στο κρεβατι γυριζω ολη την ωρα απο το ενα πλαι στο αλλο και πιανομαι, ειναι και το μωρακι που το βραδυ συνηθως κουνιεται εχω και τις καουρες και κατλαβενετε ....

Φιλακια σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Λια ,αυτο το πράγμα,που τα πιάνει το βράδυ??Και το πρωί που πάω για πιπί ,μάλλον το ξυπνάω και μετα μολις ξαπλώσω μιλάμε για ξεσάλλωμα!Καράτε!!χαχχαα!Μα πότε κοιμάται αυτό το παιδι τελικά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpravo elena gia ta apotelesmata.... tin spanakoturopita ti zhlepsa k egw alla k to spanakoruzo...emeis xwriati loukanika tha fame me patatoules... koritsia kommatia eimai sas diavasa alla den thimamai tpt apolutos anthi mou telika den exei akoma thiroeidh einai leei upoklinikos k tha kanei eksetaseis twra amatha parei agwgh apo twra i oxi.... perimeno na erthei o antra mou na fame k na tin pesw gia upno me to zori kratiemai apo tis 7 to prwi eimai ksupnia k trexoume sta nosokomeia... eksanlithika...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Άντε βρε κοριτσάκι μου!!! Μπήκες 14η!!!! Φτου φτου φτου το παιδάκι υγιές και ζωηρό να είναι!!!!  Ναι βρε! Μην αγχώνεσαι για το τράχηλο, πάνω από 3 είναι safe απλά να το παρακολουθείτε..! Και κανονικά η σωστή μέτρηση του τραχήλου γίνεται κολπικά.. ο γιατρός μου πριν 3 εβδομάδες το έβγαλε 3,5 κολπικά και στην αυχενική από τη κοιλιά 3,2.. δεν ανησυχησαμε στιγμή..! Απλά παρακολούθηση κάθε φορά που έχεις υπέρηχο.. Για μπάνιο στη θάλασσα από τη πρώτη στιγμή μου είπε μόνος του ότι μπορώ να πάω απλά να αλλάζω μαγιό, να μην αφήνω να στεγνώνει πάνω μου, να μην κάθομαι στην άμμο και να μην πηγαίνω μεταξύ 11:30 και 5:30.. άσχετα που δεν έχω πάει καθόλου ακόμα και λόγο των αιμορραγιών και του φόβου μου κυρίως.. βόλτα με αφήνει να πηγαίνω όχι όμως πολύ περπάτημα και όχι μέσα στον ήλιο.. Εμένα με έπιασε άλλη απορία να γελάσετε... Επαφές;;; Πότε θεωρείται ασφαλές να ξεκινήσουμε;; Εσύ Λίλη μου που είσαι και εσύ από εξωσωματική τα ξέρεις και καλύτερα.. 4-5 μήνες τώρα, πριν ακόμα την ετ, δεν είχαμε.. μη τυχόν κολλήσουμε τίποτα, μη το ένα μη το άλλο.. και χάσουμε τη προσπάθεια.. τώρα και με τις ορμόνες έχει βαρεσει μπιέλα..!!! Από την άλλη με το αιμάτωμα είμαι και χεσμεσμενη.. δεν άντεξα το ρώτησα χθες, μου είπε εφόσον δεν έχω αίμα μπορούμε να έχουμε αλλά ήπια πράγματα, όχι ακροβατικά και με προφυλακτικό γιατί πρώτον τα σπερματικά υγρά έχουν μια ουσία που μπορεί να μικραίνουν το τράχηλο και να προκαλέσουν συσπάσεις και πρόωρο τοκετό και δεύτερον για τυχόν μικρόβια να προσέχουμε.. όχι ότι θα κάνω κάτι άμεσα γιατί φοβάμαι ακόμα αλλά τουλάχιστον ξέρω ότι έχω το οκ από το γιατρό αν προκύψει.. Άλλη τρελή με τέτοιες απορίες ή μόνο εγώ;;;; 😂😂😂😂😂
    • Ολες οι γυναίκες που έχω στον περίγυρο μου καμία δν είχε έντονα συμπτώματα κ μια χαρά πήγαν οι εγκυμοσύνες! Θαρρώ είναι στον οργανισμό κ στην κύηση κάθε φορά.  η μαμά μου έκανε 5 κορίτσια  με φυσιολογικούς τοκετούς  σε 6.5 χρόνια κ σε καμία δν είχε συμπτώματα (η πιο μεγάλη είναι 30 η πιο μικρή 24)  Εγώ είμαι η δεύτερη στα 29 πλέον.    αρα δν είναι ανησυχητικό που δν έχεις ιδιαίτερα συμπτώματα είναι υπέροχο γιατί μπορείς να απολαύσεις αυτήν την εγκυμοσύνη στο έπακρο. ❤️ αυτό να σκέφτεσαι για να μην αγχώνεσαι! 
    • Μη στενοχωριέσαι, όλοι έχουμε τα πάνω μας και τα κάτω μας! Εμείς που πληγήκαμε από τον Ιανό δεν έχουμε πάρει τίποτα ακόμη..κι άντε ψάξε βρες τους..μας πήγε πολύ πίσω αυτό οικονομικά 😐 τουλάχιστον θα πάρεις ένα ποσό, κάτι είναι κι αυτό! Α! Ο μπαμπάς της μπουμπούς θα συμμετέχει στην ανατροφή της; Αα πολύ καλό αυτό, νόμιζα ότι δε θα είχε σχέση! Μακάρι να τα ρυθμίσετε όμορφα προς όφελος του μωρού!! Καλά έκανες και του έδωσες τελεσίγραφο πάντως να βρεθείτε, να είναι όλα ξεκάθαρα να μην υπάρχει άγχος απτην πλευρά σου! 
    • Ααα έχεις και τα δικιά σου εδώ που τα λέμε εκεί που είπες θα μπουνε σε μια σειρά τα πράγματα στράβωσε λογικό και εγω στην θέση σου θα είχε επηρεαστεί η ψυχολογία μου αλλά το καλό με εσενα (από ότι έχω καταλαβει) φαίνεται πως είσαι ένας αρκετά θετικός άνθρωπος 😊 που είμαι σίγουρη σε μερικές μερες θα πάρεις τα πάνω σου ξανά 🩷 ελπιζω να βρεθείτε και με τον μπαμπά της μικρής πριν φύγεις για Αθήνα γιατί αν κατάλαβα καλά μετά θα ξανά γυρίσεις με την Μπέμπα σου Λευκάδα δεν θα ξανά πας μέχρι να γεννήσεις 
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Καλά αποτελέσματα να έχεις!! 🙂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...