Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΑ ΣΠΟΡΑΚΙΑ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ-ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ Νο2


Recommended Posts

κοκονα αυτη την διαθεση την ειχα εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη κ σε καταλαβαινω.εγω εκλαιγα κ παρα πολυ.οι ορμονες ειναι κοριτσακι νε ευχεσαι ομως να μην εισαι ετσι κ μετα την γεννα γιατι η επιλοχιος καταθλιψη εμφανιζεται συνηθως οταν προυπηρχε στην διαρκεια της εγκυμοσυνης απλα ειναι σε χειροτερο βαθμο.εγω ευτυχως δεν περασα ενοιωθα οτι δεν προλαβαινα να δω πως αισθανομαι εγω καθως ετρεχα με την μικρη.ο αντρας μου ομως ειχε φοβηθει μην παθω κ εκανε τα παντα για να ειμαι χαρουμενη.θα περασει κοριτσακι κ μετα θα σου φαινεται περιεργο που ησουν ετσι.εγω εκλαιγα ακομα κ με τα πιο ασημαντα.υπομονη!οταν ψωνιζεις για το μπεμπακι σου δεν νοιωθεις καλυτερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 989
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κουκλιτσες!

Σημερα χιονιζε και κανει πολυ κρυο δεν σου κανει αισθηση να βγεις απο το σπιτι.

Υπομονη να φτιαξει λοιπον για να ξεσαλωσουμε λιγο οι φουσκοκοιλιτσες :P

Εμεις περασαμε οικογενειακα με τα πεθερικα καλοφαγαμε δε λεω...μια απο τα ιδια.

Κατερινακι παιζει μπαλα κανονικα τωρα ο μικρουλης σου,ε? Εμεις ακομα στο χαλαρο , εχω και εγω πολλες καουρες τελευταια και πινω γαλα ελπιζω να μην τις εχω για πολυ, δεν ξερω ποσο κρατανε :roll:

Ελενα καλη επιτυχια στη β επιπεδου %%-%%-%%-

φιλακια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σασ μανουλες!! τι απελπιστικοσ καιρος ειναι αυτος?εχω λιωσει στο κρεβατι...μουχλα!

και εχω να κανω αρκετες εξωτερικες δουλειεσ γαμωτο και ολο τις αναβαλω. :(

καλε τι θα φατε σημερα?εγω δε θελω να δω αλλο χταποδι και τα υπολοιπα αλλο μπροστα μου,σκασαμε χτες απο το φαι :shock:

Κοκονα να σου πω την αληθεια την τελευταια βδομαδα που μου σταματησαν οι εντονοι εμετοι,εχει ανεβει κι η διαθεση μου. Πριν ημουν πολυ χαλια,ασε που ειχαμε πελαγωσει οικονομικα,με καταληξη να τσακωνομαστε με τον αντρα μου καθε μερα...σε σημειο χωρισμου. Παρακαλαγαμε να κανουμε μωρο και το πιασαμε στο χειροτερο μασ οικονομικο σταδιο.Και φαντασου οτι δε χρωσταμε πουθενα τπτ(ουτε καρτες ουτε δανεια κτλ). Ουφ,ευτυχως μετακομισαμε στους δικουσ μασ ως που να γεννησω και να σαραντησω(ουτωσ ή αλλως την μαμα θα την ειχα αγκαζε ωςπου να ξεπεταχτει το μωρο).ΚΑι μετα θα μασ παραχωρησει το σπιτι η πεθερα μου(θα παει στο χωριο) και ετσι εχω χαλαρωσει

Απλα θελω να πω οτι ειναι που ειναι οι εγκυμοσυνες εντονες και σε καποιες κοπελες πολυ δυσκολες...αν ειναι και καποιες αλλες καταστασεις αρνητικες και μπερδεμενες τοτε αστα να πανε!!!!

εν τω μεταξυ βρε κοριτσια τι εχετε κανει με τα ψωνια?κουνιεσ,καροτσια,αλλαξιερες....?Εχετε καταληξει σε καταστηματα? Τιμες?

ΓΑμωτο δε ξερω και τι θα μασ παρουν δωρο! :roll: Λεσ να ρωτησω τα σοϊα στα ισια τι θα μασ παρουν? ή θα φανω ζητιανακι??? :lol::lol::D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξερω για σας αλλα εγω παω να φαω χαλβα και να κανω νανακια αφου ο καιρος ειναι χαλια!!! φιλακια κοιλιτσες!

ανθη μου οι γονεις μου μενουν μασσαρη επειδη εκει ειναι και η αποθηκη με τα μηχανηματα του μπαμπα μου(του νοικιαζει εκει το σπιτι η εταιρια που δουλευει)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas k apo mena teleiwsa me to sidero eriksa k ena freskarisma stin ntoulapa pou gunotan xamos.. k psofisa... autin tin kakokefia tin exw k egw wres wres tespa prospathw na to kseperasw kanontas kati gia na ksexniemai.... apo psonia den exw kanei tpt giati oute egw kserw to tha mas dwsoun k ti tha mas paroun opote akoma perimenw... egw pantos skopeuw na rwtisw gia na kserw ti prepei na parw alla argotera mallon kata to pasxa tha arxisw...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsares mou!!! emeis oikogeneiaka xhes kai ti den fagame!! den pigame pouthena xalia kai o kairos!!elena mou egw pou piga nustiki sto misawro tis exetasis mou eipe na faw kati ena tost kai mia sokolata kai me xanaeide meta apo 40 lepta.molis efaga tin sokolata ekane toumpes :P me to kalo elena mou na pane ola teleia kai egw eixa agwnia para poluola kala tha pane!!!tis teleutaies meres to akouw polu ligo mia to prwi kai mia to vradi einai polu isixi.giati;;;;;;;;;;;;;;pinw kai yotopar gia ta ponakia na iremisei ligo i mitra , exw polles kaoures pw pw !!!!!!!mou eipe o giatros na trww stegna kai oxi ygra delphine mou me to kalo o gamos na eiste eutuxismenoi me to kalo kai to mwraki sas!!thelw na pswnisw gia to mwro alla einai nwris akoma !ante na erthei to kalokairaki filakia se oles na prosexete :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia sas euxaristw oles gia tis apantiseis sas se sxesi me ti B epipedou alla kai

gia tis euxes sas! Simera meta pou sas egrapsa tin aporia mou auti, me piran thl apo to grafeio

tou giatrou pou tha mou kanei tin B epipedou gia na mou thumisounm to rantebou alla

kai na mou ftiaksoun kartela...kai ti de me rwtise!!! Den to perimena auto, polu organwmenos mou fainetai, auto einai kalo simadi. E ekei rwtisa kai gia to an prepei na faw prin paw, mou eipe na faw kanonika to prwino mou alla na min einai baru giati an einai prismeno to entero mporei na min mporoun na doun to mwro kala!

Elpizw ola na pane kala! Pempti prwi stis 9 tha paw. To mono mou agxos einai na mi mou pei na kanw amnio. Alla kata ta alla eimai xalari. Ksexasa na rwtisw an dinei kai cd.

Tsevoula mi se pernei apo katw...oi katastaseis einai polu duskoles gia olous...den eisai moni sou...oute egw exw parei tipota, den thelw na rwtisw ti tha mas paroun, apla tha bapsoume to dwmatio kai tha baloume fwtistiko kai kourtines kai meta otan mas rwtisoun gia to dwmatio tha tous pw apla "den exw balei akoma tipota gia na dw prwta ti dwra thelei na mou parei o kathenas". Gia tous goneis mou kserw idi, alla ta petherika den exoun anaferei tipota....kai den mou paei na tous rwtisw...an rwtisoun oi idioi gia to dwmatio tha tous pw auto.

Egw pantws den agxwnomai me auto giati to mono pou xreiazesai amesa otan genniseis einai to kathisma tou amaksiou kai ena kalathaki gia na koimatai dipla sou tis prwtes imeres. Ta alla ginontai kai meta.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsia με το καλο ολες σας ηθελα να ρωτησω ειδα στις κοπελες που γεννανε μια μινα απο ροδο κ ηθελα να ρωτησω αν καποια ειναι παλια ειναι η μινα η παλια που εμεινε ξανα εγκυος?αν καποια ξερει ας μου πει ....εμεινε με εξωσωματικη?

ifigeneia mou glykia !!!!! nai afti h mina eimai koritsaki mou gliko i palia mina k nai emeina me a3osomatikh poulaki mou !!!! eimai ston 4o tora k ola mexri stigmis pane kala k etsi efxomai na synexoisoun !!!

8a sou stilo k pm 8a ta poume k apo ekei filakia polla polla !!!

koritsia pao na sas diavaso k na mpo na sas sxoliaso pros to paron filakia se oles sas !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελιεες!!???

Δεν σας έλειψα καθόλου ε..??? :cry:

Τι θα γίνει με αυτο το κρύο ρε παιδι μου,δεν αντέχω άλλο.Αντε και κοστίζει και το πετρέλαιο!

Ολες φαγατε καλά χτές βλέπω.Κι εγω στην πεθερά στας εξοχας ήμουν,ειχε πολλά και καλά για μαμ.Αλλα φουσκωσα αμέσως ρε γαμώτο!

Να ρωτήσω,για τη δυσκοιλιότητα παίρνετε κάτι?Τα υπόθετα γλυκερίνης μπορώ να τα πάρω και χώρις να ρωτήσω το γιατρο?Γιατί είναι που είναι η διάθεση ασανσερ,να έχω και δυσκοιλιότητα..???

5 Μαρτίου έκλεισα ραντεβου να δω επιτέλους το αντράκι μου!!Το τι κλωτσομπουνίδι ρίχνει δε λέγεται.Έχει δυναμώσει πολυ!!Απορώ τι κάνει εκει μέσα και καταφέρνει να κάνει τέτοιο σαματά!! :D

Εμεις απο αγορες δεν θα χρειαστει να κάνουμε πολλά.Εχουμε και οι δύο απο τα ανίψια μας,να'ναι καλα τα μεγάλα μας αδερφάκια!!Έχουμε καθισμα αυτοκινήτου,ριλαξάκι,καλαθούνα,κούνια(κρεβατάκι),ζυγαριά,αποστειρωτή,το άλλο που υγραίνει την ατμόσφαιρα.Τώρα όλα τα άλλα τα παίρνουμε σιγά σιγά.Παιδικό δωμάτιο δεν έχουμε να φτιάξουμε προς το παρόν.Του χρόνου πρώτα ο θεός.

Πέμπτη θα βάλω και καινούρια φωτοκοιλίτσα,μιας και θα αλλάξω εβδομάδα.

Τον Αυγουστο έκλεισα τα 26,μιας και λέγατε ηλικίες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα ομορφες και καλη σαρακοστη...εστω και λιγακι καθυστερημενα :lol::lol:

τι μου κανετε?

εμεις περασαμε πολυ ομορφα..ευχαριστηθηκε το παπακι μου βολτα...ολο κουνιες και ατα ειμασταν.. :D:D:D απλα μετα μου βγηκε ξινο γιατι την πηγα και στα αυτοκινητακια ..αλογακια..που χαμε κοντα περιοχη μας...και το ιδιο βραδυ επαθα λουμπαγκο... :oops::oops: δενμπορουσα να κουνηθω...αλλα θα το ξερω και θ απροσεχω αλλη φορα..

ανθη μου νομιζω με ρωτησες αν μενω παπαγου? ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιι εκει μενω...και το βερντε αν και παπαγιωτισσα το λατρευω..εσυ που μενεις?

κατερινακι μου τι κανεις κοριτσακι μου?

αλεκακι μου?

μαρακι μου?

αμαλακι?

ξεχναω ονοματα..συγχωρεστε με :oops::oops:

απότι ειδα αθηναιοκοριτσα..... δεν κανονισατε ακομη καμμια φουσκο-εξορμηση ε?

:lol::lol: τι λετε για παρασκευη απογευματακι????????????? :roll::roll::roll:

σκεφτειτε και αν σας βολευει πειτε μου...!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:Dαπότι ακουσα καλο καιρο θα χει... οπου γαμος και χαρα...η παπιομανα πρωτη...μεχρι να ρθει ο παιδαρος....γιατι μετα... :roll:

απο φαγητο δ ε ν θα σχολιασω..ποσο και αν εφαγα την καθαρα δευτερα...ξε-καθαρα!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol: την ξεσκισα την λαγανα..με ποικιλες εκδοχες..βουτυρο ..ταραμοσαλατα..σκετη :oops::oops::oops:

σας φιλω όλες....

α ειπατε για ηλικιες..μμμμμμμμ εκλεισα τα 33 πριν λιγους μηνες...και φυσικα παω στα 32... :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλιτσες

Ελενα με το καλό αυριο η β επιπέδου, ολα καλά θα ειναι μην έχεις αγωνια.

Αντωνια και tsevoula θα φτιάξει η διάθεση που θα παει, ειναι και ο καιρός που δεν βοηθάει...αντε να μυρίσει λιγο άνοιξη

Λια ναι κλωτσάει πολύ ο μικρός, σε λιγο και ο δικός σου τα ιδια θα κάνει θα τις αισθάνεσαι πιο δυνατές! Καούρες δεν ειχα στην πρώτη εγκυμοσύνη και ουτε έχω μέχρι τώρα πάντως εχω ακούσει οτι το γάλα ανακουφίζει.

Ναταλια μια και τέλειωσες με το σίδερο δεν έρχεσαι να κάνεις και το δικό μου ολο το αναβάλω...

Καρολινάκι ολο βολτες εισασταν και εσεις, και εγώ πολύ ορεξη τελευταια ολο κάτι θέλω να τρώω...και πως με τραβάνε τα γλυκά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφφφφ εφτιαξα τη λιστουλα μας με τις ηλικιες αν εχω κανει λαθος μη με μαλωσετε πειναω και σκεφτομαι το χαλβα που εχω στη κουζινα(αληθεια γιατι θελω τοσο πολυ χαλα μου λετε??? :lol::lol: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου! Τι κάνετε?

Σήμερα αν και είχε κρύο είχε ήλιο...δεν μπορούσε να ήταν έτσι εχθές? Αλλά δεν πειράζει είπαμε με τον αντρούλη μου να πάμε για χαρταετό όταν ανοίξει για τα καλά ο καιρός...μας βλέπω δηλαδή το Πάσχα...θα ψήνουμε αρνί και θα πετάμε και αετό... χα χα

Σήμερα επιτέλους τελείωσα τις εργασίες μου, οπότε για λίγο μπορώ να χαλαρώσω!

Τι καλά να ήμουν πιο κοντά να ερχόμουν και εγώ στις συναντήσεις σας ζηλεύω :( Ήμουν φοιτήτρια στην Αθήνα και να πω την αλήθεια μου έλειψαν οι βόλτες και τα καφεδάκια στην παραλία...ωραία χρόνια!αχ τι θυμήθηκα...τέλος πάντων όχι ότι έχω παράπονο με την ζωή μου αλλά τα θυμήθηκα τώρα! Κάθε ηλικία έχει τις χαρές τις!

Αλέκα μπορείς να βάλεις και το ονοματάκι μου στη λίστα? (Αφροδίτη)

Φιλάκια πολλά και καλό βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια;;;; Εγώ ψιλοχάλια γιατί έχω γρίπη..Πάλι..Αυτή τη φορά όμως χειρότερη.Βούλωμα μύτης, πόνος λαιμού και σώματος και το χειρότερο...ΒΗΧΑΣ :evil::evil::evil: Ό,τι σιχαίνομαι περισσότερο :evil::evil::evil: Τώρα φοβάμαι μήπως κολλήσω και το γιο μου...Μακάρι να μην το κολλήσω το μικράκι μου...ΜΑΚΑΡΙ...Κατά τα άλλα, δουλειά πάλι σήμερα..Πήγα και για εξετάσεις. Γενική αίματος, ούρων, καμπύλη ζαχάρου και TSH - Τ4 (βλέπετε μου βρήκαν θυροεοδή και τώρα πρέπει να το ελέγχω)..

Έλενα εύχομαι ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ με τη Β Επιπέδου!!!!Θα απολαύσεις το μωράκι σου και όλα θα πάνε μια χαρά!!!!

Καρολινάκι Παπάγου μένω κι εγώ!!!! Γειτόνισσες!!!!! Το verde μου αρέσει το καλοκαίρι κυρίως αλλά μου τη δίνει που έχεται τόοοοοσος κόσμος από όλες τις περιοχές και δε βρίσκεις να κάτσεις με τίποτα :evil::evil: Το χειμώνα μου άρεσε περισσότερο το tease αλλά δυστυχώς βάλανε λουκέτο..Δεν το περίμενα...Τώρα συμβιβάζομαι και με το My place (πιο μαζεμένο αλλά χαριτωμένο). Κούνιες πηγαίνετε σε αυτές του verde;;;;; Εγώ συνήθως τον πηγαίνω στον Άγιο Γιώργη.Το 2009 γέννησες;;;; Τα παιδιά μας θα είναι συμμαθητές;;;; Μικρός είναι ο κόσμος!

Λία για τη δυσκοιλιότητα μου έδωσε ο γιατρός κάτι φακελάκια (tanilas) και πραγματικά βρήκα την υγειά μου!! Το είχα ξαναγράψει παλαιότερα..Αλήθεια, οι κοπέλες που με είχαν ρωτήσει γι' αυτά τα δοκίμασαν;; Μου φαίνεται με είχε ρωτήσει η Έλενα και δε θυμάμαι ποια άλλη κοπέλα...Πάντως θα βαρεθείς να κάνεις κακάκια :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Μίνα μου κι εγώ σε θυμάμαι από παλιά. Μάλιστα θυμάμαι και τη φωτό που είχες στο προφίλ σου! Πολύ χαίρομαι που πήγαν όλα καλά για σένα!!!

Αυτά κοριτσάκια μου! Αύριο έχω γιατρό και ένα άγχος το έχω..Για να δούμε θα είναι όλα καλά;;; Έχω άγχος και για τις εξετάσεις...Για όλα έχω άγχος...Βαρέθηκα το άγχος.....

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΑ ΜΝΜ Κ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕς ΑΝΑΡΩΤΙΕΣΤΕ ΤΙ ΘΑ ΣΑΣ ΠΑΡΟΥΝ ΟΙ ΓΥΡΩ.ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΜΟΥ ΜΙΑ Κ ΕΙΝΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.ΞΕΚΙΝΗΣΤΕ ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΣ ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΤΕ Κ ΜΗΝ ΡΩΤΗΣΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΤΙ ΘΑ ΣΑΣ ΠΑΡΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ.ΑΠΛΑ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΘΑ ΠΑΜΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΚΤΛ.Κ ΟΠΟΙΟΣ ΕΠΙΘΥΜΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΡΕΙ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΘΑ ΣΑΣ ΤΟ ΠΕΙ.ΟΙ ΕΠΟΧΕς ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΕΣ Κ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΑΙ Κ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ.ΕΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΑ ΚΟΥΝΙΑ Κ ΣΥΡΤΑΡΙΕΡΑ Κ ΓΥΡΙΣΑ ΣΠΙΤΙ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΠΟΣΟ ΕΚΑΝΑΝ Κ ΜΟΥ ΠΕ ΘΑ ΤΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΕΓΩ.ΟΙ ΝΟΝΟΙ ΤΗΣ ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΜΙΑ ΔΩΡΟΕΠΙΤΑΓΗ ΣΤΑ ΛΗΤΩ ΤΑ ΞΑΔΕΡΦΙΑ ΜΟΥ ΠΗΡΑΝ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΑΠΕΕΞΩ(ΧΡΗΣΙΜΟΤΑΤΟ)Κ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ΜΑΡΣΙΠΟ.ΓΙΑ ΤΑ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΜΗΝ ΡΩΤΗΣΕΤΕ..ΟΥΤΕ ΦΑΝΕΛΑΚΙ ΜΟΝΟ Η ΜΑΜΑ ΤΟΥ Η ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΕΦΕΡΕ ΜΙΑ ΛΥΡΑ Κ ΕΝΑΝ ΥΠΝΟΣΑΚΟ.ΑΥΤΑ!ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΟΛΑ ΨΙΛΟΠΡΑΓΜΑΤΑ.Κ ΜΗΝ ΑΚΟΥΤΕ ΤΟ ΓΝΩΣΤΟ ΜΗΝ ΨΩΝΙΖΕΙΣ ΡΟΥΧΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΦΕΡΟΥΝ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ.ΜΗΝ ΣΤΗΡΙΖΕΣΤΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΗΡΑ ΕΛΑΧΙΣΤΑ!Κ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΗΛΙΚΙΑ!ΠΟΛΥ ΛΟΥΛΟΥΔΙΚΟ!ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΜΕ ΤΗ ΣΚΕΨΗ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ.

ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΩ ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟ!!!ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΟΙ ΓΝΩΣΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΣΚΑΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ Κ ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΥΤΕ ΕΝΑΝ ΝΟΝΟ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑ!!!!ΜΟΝΟ ΟΙ ΝΟΝΟΙ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΜΟΥ ΜΑΣ ΖΗΤΗΣΑΝ ΝΑ ΒΑΠΤΙΣΟΥΝ Κ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΑ ΤΟΥΣ ΕΙΠΑΜΕ ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΘΑ ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙ.

ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΔΩΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΟΙ ΚΑΙΡΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΞΕΙ Κ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.Κ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΔΥΜΑ ΚΑΤΑΛΆΒΕΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια...

Νανσυ μου συμφωνω μαζι σου για οσα ειπες για τα ψωνια.Μην αγχωνεστε ολα θα γινουν κ να μην ρωτηστε κανεναν...δεν ειναι σωστο.....θα σας πουν αυτοι τι θα σας παρουν...Οσο για το αλλο θεμα που εθιξες....για το νονο δυστυχως ειναι μια δυσκολη εποχη κ ολοι ειναι μαζεμενοι οικονομικα κ κακα τα ψεμματα ειναι μια σοβαρη υποχρεωση το να βαφτιζεις ενα παιδι ποσο μαλλον δυο...κ γω μπορω να σου πω οτι ειχα το ιδιο αγχος κ με βασανιζε πολυ αλλα τελικα μεβγαλε απο αυτο το αγχος η συνυφαδα μου που ειμαστε κ φιλες κ μου ζητησε η ιδια το σαββατοκυριακο που μας περασε να μου το βαφτιση οταν με το καλο γεννηθει...ασε σε καταλαβαινω αλλα εχω να σου πω πως θα δεις κ για τα δικα σου τα μωρακια καποιος θα σου ζητησει..να τα βαφτισει...ειναι ακομα νωρις...εχεις ακομα καιρο πολυ....θα ρθει απο μονο του θα δεις....σε παρακαλω μην αγχωνεσαι κ για ενα τετοιο θεμα....ολα θα ρθουν απο μονα τους.....

Κατερινακι ελπιζω οντως να φτιαξει η διαθεση...γιατι δεν την παλευω ετσι....οσο για την ορεξη κ γω εχω ορεξη κ οσο λεω θα προσεχω τοσο κατι γινετε κ δεν τα καταφερνω...χθες ειπα να ξεκινησω παλι διατροφη κ ολα πηγαν καλα μεχρι ταπογευμα που σηκωθηκα κ κοντεψα να λιποθυμησω κ εφαγα λιγο γιουβετσακι που εφτιαξα στον ανδρα μου κ την μικρη κκανονικα δεν ηταν στο δικο μου μενου...τι να κανω...κ λες κ τα κιλα μπαινουν ετσι χωρις να τρωω αμαν...νομιζω οτι ειναι κ θεμα οργανισμου τελικα....

Α Ελενα μου καλη επιτυχια για αυριο σου ευχομαι ολα καλα θα πανε...θα δεις...κ λογικα ναι θα σου δωσει cd

Κ η λιστουλα Αλεκα ολο κ γεμιζει πολυ ωραια μπραβο ευτυχως που εισαι κ συ κ εχουμε πληροφοριες....για ολες...

Τελοσπαντων ευχομαι καλη μερα σε ολες τις κουκλες...τα ξαναλεμε....φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου,γεια σας....

Εκανα χθες την β επιπεδου στο ιασω(αλεκα με ξεχασες,ειπαμε ειμαι 28 ετων και συνεχιζω να σου πω τον πονο μου)...Απο ψυχολογία σκατουλες,φοβομουν.Ηταν ο γιατρος μου που οπως σας εχω πει εργαζεται μονιμα στους υπερηχους με εναν αλλον γιατρο,καποια στιγμη ακουγα κατι ψουψουψου,αυτο ηταν κατερρευσα....Στο τελος μου ειπαν αριστα,αψογα...Τι να το κανεις,απο τοτε ειμαι πολυ στενοχωρημενη...

Καποια στιγμη ο αλλος γιατρος απευθυνόμενος στον Φωτακο μου, λέει:''Δεν νομιζω,μπαμπα, να εισαι στενοχωρημενος επειδη ειναι κοριτσακι?'' και ο Φωτακος απαντα:''Oχι,συμβιβαστηκα με την ιδεα"...και τι γυριζει και του λεει ο γιατρος???"Σκεψου οτι θα εχεις μια γυναικα(η κορη) που θα σε αγαπα για παντα ενω η συζυγος δεν ειναι μονιμη,ειναι μεταβλητος παραγοντας...

Ουτε εγω εχω ψωνισει ακομη κατι...Θα κανω αυτο θα κανει η Ελενα,πρωτα βαψιμο(αν και το εχω φρεσκοβαψει τον Σεπτεμβριο αλλα δεν μου αρεσει το χρωμα κιτρινο),κουρτινες και φωτιστικο και μετα τα αλλα...

Καρολινακι γιατι δεν κανονιζεις για καφεδακι Σαββατο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσακια μου,ξερω οτι χαθηκα,σας διαβαζω καθημερινα αλλα λογω δουλειας δεν εχω καταφερει να σας γραψω τα νεα μου!

κατ αρχην ειμαι 31,5 ετων(τον ιουνιο γινομαι 32) χχχχχχ!!

ειχαμε παει 3 μερες στο χωριο του αντρα μου να δουμε τους παππουδες και καναμε καθαρα δευτερα εδω οικογενειακα με τους δικους μου!μια χαρα περασαμε ,φαγαμε πολυ !!!!

πηγα στον νεο γιατρο την προηγουμενη πεμπτη.ηταν μια χαρα.με ρωτησε πολλα κιλα εχω παρει(γιατι ο αλλος γιατρος δεν με ειχε ζυγισει ποτε)τελικα 8 εχω παρει κ μου ειπε οτι καλο θα ηταν να μην παρω πανω απο 13 σε ολη την κυηση(γιατι ειμαι κ 1,50 )δεν με παιρνει!!!

μου εγραψε να κανω γεν αιματος κ ουρων κ καμπυλη σακχαρου .βασικα μου ειπε οτι γενικ αιμ και ουρων θα επρεπε να κανω καθε μηνα κατι που δεν μου ειχε πει ο αλλος.επισης μου ειπε να παιρνω 2 legofer την ημερα!ειδες τις εξετασεις κ ειπε οτι δεν υπαρχει κανενας λογος αμνιο κ οτι ολα ειναι οκ!

σε γενικες γραμμες μια χαρα τον ειδαμε κ σκεφτομαι να συνεχισω εκει!!

τα δικα σας νεα θα τα διαβασω σιγα σιγα κ θε επανελθω!!!!!!

φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΚΟΝΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΦΑΣ ΕΦΑΓΕ ΕΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΝΑΜΕ 2 ΚΟΥΜΠΑΡΙΕΣ ΜΕ ΦΙΛΟΥΣ ΜΑΣ, ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΡΕΨΑΜΕ ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΒΑΠΤΙΣΟΥΝ.Κ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΘΑ ΕΧΟΥΝ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΝΟΝΟΥ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ.Κ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΧΩΝΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΒΑΠΤΙΣΗ ΑΥΤΑ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΝΕΝΟΗΣΗ ΤΑ ΒΡΙΣΚΕΙΣ Κ ΜΟΙΡΑΖΕΣΑΙ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΝΧΩΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΠΑΣΧΑ ΔΩΡΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μενα κοριτσουδες!!! φτιαχνω κοτοσουπα, συμμαζεψα λιγο το κωλοχανειο και κανει ενα ψωφοκρυο αλλο πραγμα... και να φανταστειτε εχουμε νταλα ηλιο!!!

νανσυ μου και εγω δεν εχω νονο για το κολοκυθα.... μαλλον η ιδια η νονα της σαντυς θα το βαφτισει αλλα με τον αλλο της γιο!!!

λοιπον για τις αγορες που λετε αν εχετε δικους σας ανθρωπους που μπορειτε να τους πειτε και μια κουβεντα παραπανω και να σας καταλαβουν ζητηστε τους πραγματα... ας πουμε η μια μου η φιλη πηρε το μπανακι, η αλλη τον αποστειρωτη... να δω εγω αν η πεθερα μου θα μου παρει την προικα του μπεμπη γιατι μονο αυτο μου λειπει και ρουχαλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsares mou ti mou kanete??vlepw kala ta perasme oles me mpoliko fagaki!!!wraia itan an ekane kaikalo kairo...emeis edw eixame kosmo tin deytera goneis kai theious kai meta esvisa kai mia tourtitsa gia to kalo kai o antras mou eniwse to mwraki prwti fora!!!kai hatn xesmenos apti xara tou!!! :D:D:D:D shmera kleismeni mesa o nikos gyrnaei arga apti douleia opote tha paw na kstw stin adelfoula mou na eimai monaxi mou kai variemai..polukruo re koritsia kai exw kouratsei mayton ton kairo..pfffffffff ante na kalokairiasei epitelous....kiemeis thn alli vdomada exoume doctor opote tha paw gia tis kathierwmenes exetaseis mou ayti tin evdomada..oses exete giatrouli eyxomai ola na einai kala :D:D

athinaies fouskwkoilitses kalytera na kanonisoume gia savvato na mporoun oles kai aytes pou doulevoun ;);)

sas filw oles stis koilitsessssssss

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xristinaaaaaa....k egw telika tha paw tin alli vdomada....den kleisame mera...aurio tha parw na kleisw...!!!! den antexw re na perimenw mexri tin b epipedou stis 6/4..thelw na paw na to dw..an k me tosa xtupimatakia pou trww upothetw pws einai kala.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κοριτσιαα, και εγώ σήμερα έκανα το δεύτερο μπανιο, νομίζω με παίρνει ένα ακόμα κ μετά τέλος. Κ εγώ έλεγα δεν θα μπαίνω αλλά δεν μπορώ να πω όχι στην θάλασσα 🫠
    • Επικίνδυνο δεν είναι το πολυποδακι, δεν είπα κάτι τέτοιο! Έχω αφαιρέσει 2 φορές ως τώρα! Ούτε μπορεί το έμβρυο να εμφυτευτει πάνω σε πολύποδα και αυτό είναι το θέμα.. δηλαδή οι πολύποδες στη μήτρα μειώνουν τα σημεία που θα μπορούσε να εμφυτευτει ένα έμβρυο..! Με την αφαίρεση του λέω έχουμε μεγαλύτερες πιθανότητες να προχωρήσει σε εμφύτευση ένα γονιμοποιημένο υγιές έμβρυο.  Στη φάση που είσαι τώρα δεν θα μπορέσει να αφαιρεθεί ο πολύποδας λόγο του πάχους του ενδομητρίου. Δηλαδή κανονικά για να αφαιρεθεί πρέπει να είσαι λίγες μέρες μετά την περίοδο και πριν την ωορρηξία όπου το πάχος του ενδομητρίου είναι λεπτό ακόμα και θα μπορέσει ο γιατρός να το αφαιρέσει με επιτυχία. Η αποξεση επίσης έχει καταργηθεί ως τρόπος αφαίρεσης πολύποδα γιατί ουσιαστικά αυτό που γίνεται στην αποξεση είναι να πηγαίνει ο γιατρός και να "ξύνει" ουσιαστικά το πάνω στρώμα του ενδομητρίου στα τυφλά. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να λεπταίνει με κάθε αποξεση το ενδομήτριο και να μην αφαιρείτε με επιτυχία ο πολύποδας. Με την υστεροσκοπηση πάει ο γιατρός με κάμερα και αφαιρεί το πολύποδα με χειρουργικό ψαλίδι οπότε έχουμε με ακρίβεια την αφαίρεση του και δεν επηρεάζει το ενδομήτριο για μελλοντική εγκυμοσύνη. Γενικότερα αν προχωρήσετε εντέλει σε αποξεση λόγο της εγκυμοσύνης που δεν προχωράει, μετά από 1-2 κύκλους που θα σου έρθει περίοδος, πήγαινε για ένα τσεκ να δείς τι γίνεται με αυτό..
    • Πολύ όμορφα άρχισε η εβδομάδα κορίτσι μου.  Χρόνια πολλά σε όλους και όλες κορίτσια μου!!! Να περάσετε όμορφα ότι κι αν κάνετε σήμερα!
    • Καλησπέρα κορίτσι μου! Θα συμφωνήσω με την @Παρασκευαιδου. Χοριακη γιατί ξανά έκανες εφόσον είδατε σάκο κτλπ ; Όσον αφορά το μικρόβιο που βρέθηκε συνήθως αν είναι στην αρχή της εγκυμοσύνης τα αντιμετωπίζουν άμεσα οι γιατροί και δεν υπάρχει κίνδυνος για το έμβρυο. Επίσης , το ουρεοπλασμα το ίδιο , πάλι το αντιμετωπίζουν αν και ξέρω γυναίκες που το είχαν και δεν είχαν κανένα πρόβλημα στην εγκυμοσύνη τους. Αυτό βέβαια εννοείται διαφέρει από γυναίκα σε γυναίκα!    Τι έγινε τελικά ;  ευχομαι να έχεις ευχάριστα νέα!! 
    • Καλημερα κορίτσια! Τι ωραία που θα ήταν να ξεκίναγε έτσι κάθε Δευτέρα 🤷‍♀️🙈 Καλά να περασετε ότι κι αν κάνετε  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...