Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εμείς.....Γιατί ακόμη???????


mk23

Recommended Posts

κοριτσια,για ελατε να μοιραστουμε τις σκεψεις και τις ανησυχιες μας...γιατί εχουμε μεινει ακομη με ενα παιδακι???και δεν αναφερομαι σε ιατρικους λογους.

λοιπον,ας συστηθω ξανα.με λενε μαρια,ειμαι στα 29,ειμαι παντρεμενη 3.5 χρονια(η σχεση 11ετη)και εχουμε μια πριγκιπισσα,τη Δώρα που ειναι 1.5!!!!τη λατρευουμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!η αληθεια ειναι πως θα ηθελα να ημουν ηδη εγκυος ή τουλαχιστον στις προσπαθειες...αλλα ουτε το ενα ουτε το αλλο.και οι λογοι πολλοι....Ο αντρας μου..το σκεφτεται!Εγω απολυομαι...η δουλεια του δεν ειναι και σιγουρη...η αβεβαιοτητα..η αθλια πλεον χωρα μας..μονο εμεις εχουμε ψιλοφοβηθει???Ειχα στο μυαλο μου πως θα καναμε πιο γρηγορα 2ο παιδακι και εχω αρχισει να αγχωνομαι...Περναει ο καιρος...Περναει καμια σας κατι παρομοιο :?::?: ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρια καλημερα. Ειμαι η Κωνσταντινα κι αν και δεν ειμαι στη θεση σου καταλαβαινω πολυ καλα πως νιωθεις. Δυστυχως μας εχουν κανει τη ζωη μας τοσο δυσκολη που βαζουμε στην ακρη τις προτεραιοτητες μας και τις επιθυμιες μας. Ομως εισαι αρκετα νεα, μην αγχωνεσαι. Βεβαια αν περιμενεις να φτιαξει η κατασταση για να κανεις παιδακι, θα περιμενεις πολυ. Πιστευω πως τωρα πια στα παιδια μας θα προσφερουμε τα απαραιτητα, χωρς υπερβολες και περιττα πραγματα(ισως ειναι και καλο αυτο), αλλα πολλη πολλη αγαπη για να μεγαλωσει φυσιολογικα. Να σου ζησει το κοριτσακι σου και σου ευχομαι συντομα να αποκτησει και αδερφακι. Ισως οσο σκεφτομαστε και αναλυουμε τα πραγματα να περιπλεκονται πιο πολυ. Παλι εσεις ξερετε καλυτερα, ομως εκμεταλλευτειτε το γεγονος οτι μπορειτε να κανετε παιδια και οτι ακομη ειστε νεοι και υγιεις για να τα μεγαλωσετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω και εγω απολυτα.Παλιοτερα (που η οικονομικη μας κατασταση ηταν πολυ καλυτερη)συζητουσα με τη μαμα μου και της ελεγα δεν ειμαι ετοιμη για γαμο,για μωρο θελω να κανω(πρωτα σπιτι,να παρω επιπλα το ενα και το αλλο κτλ.Η απαντηση της της πολυ σωστη για εμενα ηταν οτι ποτε δεν θα εισαι ετοιμη γιατι ολο και κατι παραπανω θα χρειαζεσαι να κανεις και να μην ξεχναω οτι ενα μωρο δεν ερχεται παντα οποτε το θελουμε.Γι αυτο βαζεις μπρος για ολα και σιγα σιγα θα τα προσαρμοζεις.Οντως εχουμε μαθει να προσφερουμε πολλα στα παιδια ομως τελικα αυτο που χρειζονται περισσοτερο ειναι η αγαπη.Τα αλλα βρισκονται απο ενα προηγουμενο παιδι,απο συγγενεις απο φιλους τωρα πια νομιζω οτι καθενας μας θελει να βοηθησει τον αλλο αν μπορει γιατι ολοι δυσκολα περναμε(Ισως απο τα καλα που προεκυψαν απο την κριση).Φυσικα εισαι πολυ νεα ακομη και εχεις ολο το χρονο να κανεις και αλλα μωρακια.Οποτε μοιρασου την επιθυμια σου με τον αντρα σου και σου ευχομαι ολα να πανε κατευχην ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου μκ23!!! και γω ακριβως στην ιδια κατασταση με εσενα ειμαι.... και γω το σκεφτομαι πολυ για δευτερο. ο μικρουλης μου ειναι 10 μηνων και θα ηθελα και γω πολυ να κανω δευτερο συντομα αλλα τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολα!!!!! οτι θα μεγαλωσουν οσα παιδια και να κανουμε ειναι το μονο σιγουρο... το θεμα ειναι πως θα μεγαλωσουν.... ακομα και οι παππουδες μας στην κατωχη επεζησαν αλλα εγω προσωπικα δεν εχω αυτα τα ονειρα για τα παιδια μου... και προς θεου μην παρεξηγηθω, ουτε θελω να ζησουν μεσα στα πλουτη αλλα ουτε θελω να τους λειψουν τα βασικα...

καθε μερα ακουω για οικογενειες που περιμενουν παιδια ή που εχουν και ειναι και οι δυο ανεργοι και περιμενουν απο τους παπουδες και γιαγιαδες να τους πανε τα απαραιτητα :(:(

Η αγαπη δυσυχως μονο δεν ειναι αρκετη για να μεγαλωσει ενα παιδακι!!!

Μακαρι να φτιαξουν τα πραγματα και να κανουμε πολλα πολλα παιδακια, ετσι για να ομορφηνει λιγο και η ζωη μας, γιατι πραγματικα τα παιδακια ειναι οτι πιο ομορφο μπορει να σου συμβει!!!!!

υ.γ ο αντρας μου ηθελε 4 παιδια πριν να φτασουμε σε αυτες τις καταστασεις και τωρα πεσαμε σε 50% εκπτωση.. :lol::lol: αχ ας γελασουμε και λιγο

φιλια και να χαιρεσαι την κορουλα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας.. γραφω μετα απο πολυ καιρο που απλα και μονοο διαβάζω γιατι θα σκάσω απο την αγωνια μου! εδω και αρκετο καιρο προσπαθουμε με τον αντρα μου να κανουμε παιδακι.τον τελευταιο μηνα ακολουθήσαμε εντατικές προσπάθειες αν και χάσαμε την ημέρα της οωρηξίας.. Ουφ.. λοιπον απο τη 18 ημέρα άρχισα να ωιώθω πολλές κράμπες και πονάκια χαμηλά που όμως απο την 23 και μετα αρχισαν να εξαφανίζονται. Σήμερα κανονικα το πρωι θα αδιαιετούσα.. όμως δε νιώθβ τιποτα ούτε πονάκια χαμηλά ούτε στο στήθος τίποτα.και ευτυχως ακόμα δε βλέπω ούτε περίοδο..διαβάζοντας τα σχόλια σας έβαλα θερμόμετρο και έχω 37,3 που για μένα το σύνηθες είναι όταν έχω έστω και λίγα δέκατα να καίνε τα μάτια μου..αλλα ΄πέρα απο άγχος δε νιώθω κάτι παράξενο. Λέτε να είμαι έγκυος χωρις κανένα άλλο σύμπτωμα??? Πότε μπορώ να κάνω το τέστ .. διάβασα κάτι για πρωί και μόνο..σε πόση καθυστέρηση θα δείξει? Θα χαρώ πολυ αν κάποια απο εσας θα μπορούσε να με βοηθήσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις εχουμε 2παιδακια με εναν μισθο...δυστυχως εμενα φετος δεν μεκαλεσαν στα σχολεια αλλα εχω ελπιδα οτι ολα θα πανε καλα..θα θελαμε να κανουμε και 3ο παιδακι..ειναι ευτυχια για εμας τα παιδια..προτιμω να στερηθω εγω τα βασικα και να τα δωσω ολα στα παιδια μου..δεν λεω με 2ειμαστε αρκετα στριμωγμενοι αλλα δεν το εχουμε μετανιωσει..βασικα απεχθανομαι την χωρα που ζουμε που δεν μας δινει ελπιδες και ενα καλο μελλον για εμας κ τα παιδια μας..που δεν μας παρακινει να γεννησουμε παιδακια να γεμισει η ελλαδα νεο αιμα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια,καλησπερα σας!Ολες εχετε δικιο σ'αυτα που μου γραφετε...Και εγω ηθελα 4 παιδακια αλλα δεν το κοβω..Ωρες-ωρες νιωθω απαισια γιατι ολοι μας θα επρεπε να ημασταν φουλ στα ονειρα...ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΠΛΕΟΝ..Οχι μονο για τα παιδακια μας αλλα και για εμας..Εκει μας εχουν φτασει..Ουτε θα περιμενω να καλυτερευσουν,γιατι πολυ απλα δεν προκειται.ισως ειμαστε λιγο φοβισμενοι επειδη μενω χωρις δουλεια..αλλα ελπιζω ο αντρουλης μου να αλλαξει σκεπτικο...!!ΗΟΡΕ,ολα θα γινουν..στην εγκυμοσυνη μου δεν εκανα τεστ..το ειχα καταλαβει πριν εχω καθυστερηση και ετσι εκανα χοριακη 1 μερα πριν..ηταν θετικη αλλα χαμηλη...!ευχομαι να εισαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ! θα περιμενω λιγες μέρες..Μη στεναχωριεσαι ολοι ειμαστε στο ίδιο επιπεδο πανω κατω αλλα με το να νιώθεις έτσι δεν αλλάζεις τα πράγματα.. οτι έρθει απλά θα το αντιμετοπίσουμε, καλό κακό..το ασχημο σιγουρα ειναι οτι εμεις και βλέπω παραπάνω οτι έχουμε την ίδια ηλικία δε προλάβαμε να έχουμε τις επιλογες μας. Μόλις βγήκαμε στην "πιατσα" της αγοράς φάγαμε στραπάτσο! Υπομονή και όλα θα πάρουν το δρόμο τους. Όνειρα..μη σταματάς να κάνεις..απο που θα πιαστείς αν όχι απο αυτά. Κάτι θα βγεί.Δε μπορει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mk23 se katalavenw apolita k emeis stin idia fasi eimaste, exoume mia zouzouna 9 minwn sxedon k 8eloume k oi 2 poli na kanoume k 2o mwraki alla egw apo 3 minwn egkios ka8ome sto spiti k otan i mikri egine 4 minwn 3ekinisa to 4a3imo gia douleia alla akomi tipota exei 5 mines pou stelw viografika, trexw interviews alla den vlepw fws sto tounel..O andras mou einai mesa sto agxos exoume k ena megalo stegastiko daneio k mas pernei apo katw paaara poli..

Eipa na 4axnw douleia mexri na ginei i mikri 1os xronou k an vrw douleia kalws (aste pou an vrw douleia 8a prepei na meinw ligous mines ekei k meta na meinw egkios giati einai ntropi) alliws 8a 3ekinisoume gia to 2o an kataferw ton andra mou k opote er8ei, kaname k 2 xronia na kanoume tin kori mas dwsame k polla xrimata se 8erapeies k topo8etiseis k agxwnoume an er8ei eukola to 2o alliws 8a trexoume se giatrous..

8imwnw pou prepei na valw stin akri ta 8elw mou gia tin douleia k ta xrimata..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hope ti 8a kaneis? skeftese gia test i xoriaki? Egw emeina egkios me tope8itisi/spermategxisi mou eipe o giatros tin 14i mera apo tin topo8etisi na kanw xoriaki opou vgike 8etiki..Den eixa simptwmata mono zalistika mia mera alla den to pira sta sovara oute pige o nous mou se egkimosini giati den perimena me tipota na eimai apo tis polles apotixies pou eixame...O kiklos sou poswn imerwn einai? einai sta8eros? Emena einai 28 imerwn k 8imame tin 26i ekana test k vgike arnitiko k 2 meres meta i xoriaki 8etiki me polles monades malista..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας, τελικα δε κρατηθηκα και σημερα το πρωι εκανα τεστ.. αρνητικο.. μια παύλα απο τη μια άκρη μέχρι την άλλη. Τι να κάνουμε..Αυτά. Πάντως δεν έχω αδιαθετήσει ακόμα αλλα κάποια στιγμή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

adria τωρα ειδα οτι μου έγραψες.. ναι έχω εκνευριστικά σταθερο κύκλο 27 ημερών και για αυτο είχα πολλές ελπίδες. Ο γιατρος μου μου είπε μετά απο ενα χρόνο προσπαθειών να πάμε να εξετάσουμε τυχόν προβλήματα.. λέω λοιπόν να περιμένω μήπως γίνει το θαύμα μέχρι το πάσχα ... σήμερα είμαι στην 29η ημέρα κύκλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

apo to stoma sou kai stou theou to afti!!! ypethesa oti to diko sou htan arnhtiko giati akoma den hsoun se fash kathisterhshs kai den eixe oloklhrwthei o kyklos sou alla pragmatika mou deineis pali elpides. tha perimenw ligo kai an synexisw na mhn adiathetw methavrio tha paw gia xoriakh. pantws de niwthw tipota apolytws..mono to prwi otan ksypnaw ponaei ligo h koilitsa alla meta pernane ola. Pou synhthws otan perimenw ponaw trella kai otan adiathetw apla pethainw! Tha ksanasteilw avrio nea..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Oxi den eixa ka8isterisi alla pali epepe na edeixne toulaxisto axno-8olo 8etiko k oxi arnitko karampinato itan arketes oi monades mou gia na vgei arnitiko..Kanoun k la8oi..8a perimenw nea sou!!! Sou stelnw tin 8etiki mou energeia!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

andria mou, ekleisa rantevou avrio to prwi na paw gia xoriakh! eimai poly thetikh alla kai poly anxomenh! nomizw mesa mou oti ola tha pane kala! to myalo mou einai synexeia ekei! prwth fora exw kathysterhsh kai eimaste se fash prospatheiwn opote gemizw aisiodoksia..tha sou steilw molis mathw!se efxaristw pou eisai ekei..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhspera κοριτσια , εγω εχω μια κορουλα 12 μηνων και 8α η8ελα πολυ να κανω αλλα 2 παιδακια :D:D και συντομα :D:D Το 2012 δε μας μπηκε και πολυ καλα γιατι πινω εδω και 2 μηνες αντοιβιωσεις για ουρολοιμωξη , για τα δοντια και μια κολπιτιδα. Ελεος ολα μαζι πεσανε :|:!:

Δεν εχουμε ακομα ξεκινησει προσπα8ειες αλλα το σκεφτομαστε αφου τελειωσω επιτελους με τα φαρμακα!

Εχω μια αποριουλα, δεν εχω στα8ερο κυκλο, αλλες φορες εχω 24 ή 22 ή 25 ή και 28 αλλα σπανια.

Εχω ακουσει πως οταν εχεις κυκλο κατω απο 25 μερες, τοτε εχεις ωορηξια κα8ε δυο μηνες, ισχυει αυτο ρε κοριτσια? 8α μου πεις τι τον ενα μηνα ή τι τον αλλο αμα ειναι να πιασεις 8α γινει. Απλα ρωταω γενικα~~

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia.. eimai egkyos!!!!!!!!!!!!!!!!!! eimai eytyxismenh! sas efxaristw para para poly! 3-4 ebdomadwn! olh mera klaiw apo xara! poly xalia ta test egkymosynhs!!! andria sou efxomai olopsyxa oti kalytero na exeis sth zwh sou! paw spiti.. tha ksanasteilw apo deytera pou tha ksanaerthw douleia giati spiti den exw internet..filakia polllllla!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...