Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απορια για συμπτωματα εγκυμοσυνης


Sookie

Recommended Posts

Γεια σας!ηθελα να ρωτησω αν τα "γουργουρισματα" στην κοιλια χαμηλα(χωρισ κανεναν πονο) ειναι συμπτωμα εγκυμοσυνησ. εχω 3 μερεσ καθυστερηση, εκανα ενα τεστ αλλα βγηκε ακυρο :? λεω να περιμενω λιγο μηπωσ αδιαθετησω πριν κανω αλλο. εχω κ αλλα συμπτωματα αλλα νομιζω οτι ειναι αυτα τησ περιοδου. εχω διαβασει τα παντα για τα συμπτωματα,αλλα γι'αυτο δε βρηκα κατι διαφωτιστικο και ειπα να ρωτησω εδω. σασ ευχαριστω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sookie εγω οταν εμεινα εγκυος δεν το ειχα καταλαβει φυσικα, αφου ειχα συμπτωματα περιοδου σε λιγο πιο εντονο βαθμο. και οπως λες ειχα και γουργουρισματα! και δεν ηταν φυσικα στο στομαχι, αλλα πιο χαμηλα! το οτι το τεστ βγηκε αρνητικο, δεν σημαινει κατι. εχεις σταθερο κυκλο περιοδου? αν ναι, τοτε ξερεις και αν και ποση καθυστερηση εχεις. αν οχι, ισως ακομα να μην φενεται η καθυστερηση κι ας εισια εγκυος. αν θες μπορεις να πας να κανεις μια χωριακη (εξεταση αιματος) εκει θα φανει σιγουρα αν εισαι εγκυος! ευχομαι να εισαι, και να εχεις μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σ'ευχαριστω πολυ για την απαντηση!! το τεστ δε μου εβγαλε καμια γραμμη,μαλλον το εκανα λαθος,κ εγω ευχομαι να ειμαι και να μην ειναι τιποτε αλλο!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως κι εγώ που ήμουν σίγουρη ότι ήμουν έγκυος, έκανα τρια τεστ μέχρι να βγει το θετικό, τα δυο πρώτα αρνητικά με τα όλα τους, οπότε μπορεί ή να το έκανες λάθος ή να μην έδειξε ακόμη. Σου εύχομαι πάντως να είσαι εγκυούλα και να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη!!!! Όσο για τα συμπτώματα, συνήθως μοιάζουν απόλυτα με αυτά της περιόδου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν ηταν ακυρο γιατι δεν κανεις αλλο ενα? το ακυρο δεν σημαινει αρνητικο! τα συμπτωματα και εμενα ηταν αυτα τις περιοδου! σου ευχομαι να εισαι εγκυουλα και ολα να πανε καλα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

k ego ixa diabasi ta panta gia ta simptomata egkimosinis . to thema itan pos otan emina ego egkios den ixa KANENA simptoma . afto den to perimena na sou po tin alithia :) . gia ta ''gourgourismata'' i alithia ine pos den exo kati na sou po alla mono k mono oti afta ta simptomata diaferoun apo kopela se kopela , afto lei polla ;) . isos ena deftero testaki na boithisi...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν μπορω να καταλαβω τι εννοεις με τα γουργουριτα...η πως ειναι η αισθηση...

εγω ειχα εντονους πονους περιοδου κ υγρα κ τις δυο φορες!!!!

κανε ακομη ενα τεστακι θα σου προτεινα το κλιαρ μπλου για μενα ειναι το πιο αξιοπιστο λιγο ακριβο αλλα πολυ καλο!!!!κ επισης αγορασε ενα αποστειρωμενο κυπελακι απο το φαρμακειο κανε τσισα μεσα στο ποτηρακι κ μετα βουτα το τεστακι για 5-10 δευτερολεπτα κατοπιν αφησε το σε μια επιπεδη επιφανεια για λιγο...

καλη επιτυχεια κ ευχομε αν το θελεις να εισαι εγκυουλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ειστε πολυ κατατοπιστικεσ! :D απλωσ επειδη δεν εγινε "ολοκληρωμενα" το θεωρω λιγο απιθανο. ημουν σιγουρη οτι σημερα θα αδιαθετουσα,αλλα τιποτα ακομα. θα παρω ενα clear blue τελικα γιατι αυτο το predictor ειναι η δευτερη φορα που μου βγαινει ακυρο ενω το εχω κανει σωστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οντως τα συμπτώματα διαφέρουν εγω δεν είχα κανένα μα κανένα σύμπτωμα απλά ήξερα πως ημουν εγκυος δεν ξέρω πως αλλα ήμουν σίγουρη.

Το clearblue είναι πολύ καλό και εγω αυτό είχα πάρει το διπλό.

Αντε κάντο και περιμένουμε νέα σου!!

Ευχομαι να είναι ΘΕΤΙΚΟ το αποτέλεσμα

;);););););););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κοριτσάκι μου στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα όλα τα συμπτώματα της περιόδου αλλά πιο έντονα και στήθος τεράστιο. Στη δεύτερη όμως εγκυμοσύνη είχα μεν τα συμπτώματα της περιόδου αλλά μη σου πω πιο άτονα και το στήθος όπως πάντα, λίγο μεγάλωσε στον 3ο μήνα και έτσι συνέχισε σε όλη την εγκυμοσύνη, μέχρι που γέννησα και στην 3η μέρα πρήστηκε και έγινε σαν ψεύτικο 5νούμερο. :lol: Γουργουρίσματα δεν θυμάμαι αν είχα.

Συμπέρασμα μπορεί να μην έχεις συμπτώματα, αλλά να είσαι έγκυος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ αν και απο εξωσωματική που τελικά κατέληξε σε αποβολή είχα ρεψίματα, πονάκια περιόδου (αν και μου έλεγαν να μη τα δίνω σημασία διότι είναι απο την εμβρυομεταφορά) και κανα 2 αναγούλες μεσημέρι και βράδυ. Σαν να θέλω να κάνω εμετό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia kalhsperaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D

θα ηθελα να ρωτησω κατι,και οποια ξερει ας μου απαντησει ......

μια φιλη μου προσπαθει να μεινει εδω και μηνες εγκυος,αλλα μεχρι στιγμης δεν τα εχει καταφερει....

πηγε στον γιατρο για να κανει τεστ παπ και ειπε στον γιατρο οτι θελει απεγνοσμενα να μεινει εγκυοσ....τις ειπε οτι θα ερθεισ στην δευτερη μερα περιοδου να δω αν εχεις αυγα,και αν δεν εχεις θα σου δωσω κατι χαπια,να διημηουργηθουν και μετα θα σου βαλω μια ενεση για να σπασουν..... η ερωτηση ειναι,τι ειναι αυτα τα χαπια τι ειναι αυτη η ενεση γιατι το κανει,ποσο διαρκει η "θεραπεια" και ποσο κοστιζει???????

ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτα τα χάπια τα έπαιρνα εγώ όταν ξεκίνησα Προγραμματισμένες επαφές. Είναι για να σου δημιουργήσουν ωάρια στην περίπτωση που δεν έχεις ή δεν μεγαλώνουν στο επιθυμητό μέγεθος! Αυτά τα χάπια κάνουν γύρω στα 2 ευρώ. Εγώ πήρα τα σικλακούρ στη πρώτη γιατρό που ήμουν και ξεκίνησα με τα σερπαφάρ με το γιατρό που έχω τώρα. και η ένεση που έκανα εγώ όταν ήταν τα ωάρια έτοιμα, λεγόταν Πρεγκνίλ! Και μου την έκαναν για να σπάσουν τα ωάρια και να επιτευχθεί η ωορρηξία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτα τα χάπια τα έπαιρνα εγώ όταν ξεκίνησα Προγραμματισμένες επαφές. Είναι για να σου δημιουργήσουν ωάρια στην περίπτωση που δεν έχεις ή δεν μεγαλώνουν στο επιθυμητό μέγεθος! Αυτά τα χάπια κάνουν γύρω στα 2 ευρώ. Εγώ πήρα τα σικλακούρ στη πρώτη γιατρό που ήμουν και ξεκίνησα με τα σερπαφάρ με το γιατρό που έχω τώρα. και η ένεση που έκανα εγώ όταν ήταν τα ωάρια έτοιμα, λεγόταν Πρεγκνίλ! Και μου την έκαναν για να σπάσουν τα ωάρια και να επιτευχθεί η ωορρηξία.

eyxaristo poluuuuuuuuuuu!!!!!!eixe apotelesma?????yparxei pithanothta na ksana ginei h diadikasia????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ειχα αποτελέσματα διοτι ειχα πολυκυστικες και ειχαμε και θεμα με το σπερμα, 2 μηνες δοκιμασα τις Προγραμματισμενες και μετα εξωσωματικη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!συνεχιζεται η καθηστερηση μου για 8η μερα. εκανα χθεσ το απογευμα ενα τεστ clear blue και βγηκε θετικο. τα επομενα 2 ομωσ που εκανα βγηκαν αρνητικα. ποναει η κοιλια μου ανα διαστηματα σαν να ειμαι ετοιμη να αδιαθετησω, το στηθοσ μου εχει πρηστει αλλα το πιο περιεργο ειναι οτι ολα μου μυριζουν πολυ πιο εντονα απο πριν. εκανα το πρωι χοριακη και τωρα περιμενω. αλλα γιατι τα τεστ βγηκαν αρνητικα δεν καταλαβαινω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia,eimai kainouria k sto site k stis prospatheies...tha ithela na rwthsw an kserei kapoia an otan ginetai i emfytemsi niwtheis kati..ponakia i kati allo..irtha se epafh to s/k pou tha eixa proori ooiksia opws mou eipe i gunaikolos pou mou ekane uperixo thn prohgoumeni evdomada k epeidh eimai polu anupomonh,tha ithela na kserw an mporw na katalavw apo,kapou..kati... euxaristw polu!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου Maria-kriti

καταρχην η εμφυτευση γινεται 6η με 7η μερα μετα τη συλληψη.Απ οτι ξερω το μονο σημαδι που μπορεις να καταλαβεις αν εγινε εμφυτευση ειναι αν δεις καποια ροζ σταγονα εκεινες τις μερες.Κατι που απο οτι επισης ξερω ειναι λιγο σπανιο.εγω δεν εχω ακουσει κατι αλλο.Σου ευχομαι να πανε ολα καλα και να εισαι......να ξερεις οτι ειναι λιγο νωρις να σε πιανει το αγχος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι παρα πολυ νωρις Μαρια να κανεις τεστ τη Δευτερα.θα κανεις λιγο υπομονη και θα το κανεις οταν με το καλο θα εχεις εστω και μια μερα καθυστερηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια είμαι στη 3η ήμερα καθυστέρησης και έχω έντονους πόνους χαμηλά στη κοιλιά και στη μέση...

εξάντληση και γενικά δεν έχω διάθεση για τίποτε....τι να κάνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...