Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αντιμυλλέρια ορμόνη χαμηλή (AMH)


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες τις επίδοξες μαμάδες,

Μέσα στα πλαίσια έρευνας που κάνω για την γονιμότητά μου, έκανα και εγώ ένα ορμονολογικό τεστ. Ωστόσο επειδή δεν ήμουν στην 3η ημέρα του κύκλου, ο γιατρός μου είπε ότι δεν θα έβγαιναν τα σωστά αποτελέσματα. Παρόλα αυτά, είπε ότι η συγκεκριμένη ορμόνη (ΑΜΗ) είναι η μόνη που σχετίζεται άμεσα με την γονιμότητα, και η οποία μπορεί να μετρηθεί οποιαδήποτε στιγμή του κύκλου.

Ισχύει ?

Ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Φοβαμαι πως ο γιατρος σου εχει δίκιο και εμενα ειναι χαμηλή παρόλα αυτα εκανα παιδακι αλλα σίγουρα την μετρας οποιαδήποτε μερα του κύκλου ειναι η ορμόνη που απο οτι μου εχουν πει δείχνει την εναπομείναντα ποσότητα ωαρίων στις ωοθήκες. Εμεις λίγα και καλα θελουμε παντως!

ΦΙλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Γεια σας,

και εμένα χαμηλή 0,4 στην μία μέτρηση και 0,2 στην άλλη. Δίκιο έχει ο γιατρός σου. Εγώ πήρα ένα κάρο ορμόνες και έκανα μόνο 2 ωάρια! είμαι 38 και μου είπαν ότι όσα και να πάρω έτσι θα πάει το πράγμα αλλά θα ξαναδοκιμάσω με φάρμακα μία φορά ακόμα πριν πάω σε εξωσ. σε φυσιολογικό κύκλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...