Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εντονος κνησμός στο στήθος


Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

είμαι νεο μέλος, μόλις γράφτηκα στο forum.Απ ότι είδα είναι πολύ χρήσιμες οι απαντήσεις που δίνονται. Λοιπόν, είμαι 6 μιση μηνών και έχω μιά απίστευτη φαγούρα στο στήθος, αρκετο καιρό τώρα. Είτε φορέσω βαμβακερό σουτιέν, είτε συνθετικό είναι το ίδιο..Είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης λόγω της τεράστιας αύξησης του στήθους;συμβαίνει και σε σας; κάνω κάτι λάθος; έχετε να προτείνετε κάτι; Βάζω μια κρεμούλα για ραγάδες, αλλά δεν ανακουφίζει ιδιαίτερα..

Ευχαριστώ

Καλώς σας βρήκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου, καλως ήρθες στο μαμμυλαντ..και με το καλο να υποδεχτεισ το μωρακι σου..

Το πιο πιθανο είναι πως ο κνησμος είναι επειδη μεγαλώνει το στήθος σου ..κι εγω όταν ήμουν έγκυος είχα φαγούρα και στο στήθος αλλα και στην κοιλια..είχα πάρει κι εγω κρέμα για ραγαδες αλλα δεν την χρησιμοποίησα τελικα..έβαζα κάποιες φορές ελαιόλαδο κι ευτυχώς δεν έκανα ραγαδες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και καλως ηρθες!!

Ειναι απολυτα φυσιολογικο αυτο που παθαινεις μιας και μεγαλωνει το στηθος και ανοιγει το δερμα. Το ιδιο παθαινα και εγω και στην κοιλια. Εγω εβαζα λιγο baby oil και ανακουφιζομουν αλλα οχι για πολλες ωρες. Ραγαδες εκανα στο στηθος μονο.

Με το καλο να υποδεχτεις το μωρακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας Κορίτσια και σας ευχαριστώ για τις απαντησεις σας, θα δοκιμάσω και το baby oil μήπως κρατήσει περισσότερο....

Να χαίρεστε τα μωράκια σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω τι να πω που για 9 μηνες ειχα τρελη φαγουρα σε ολο το σωμα??? Συμπτωμα εγκυμονυνης κι αυτο.

Αρα καλα εισαι ...με το καλο το μωρακι σου και με ενα πονο μικρο :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά πλακώθηκα στο baby oil, και κάπως καλύτερα είναι τα πράγματα. Θα δοκιμάσω και με fissan. Νομίζω ότι το βαβυ οιλ είναι πολύ καλύτερο απο την πανάκριβη κρέμα για τις ραγάδες, κατευθείαν ένιωσα διαφορετική ελαστικότητα στο δέρμα μου.

Ευχαριστώ για τις συμβουλές σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...