Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κοριτσάρες μου! Πως είμαστε σήμερα;;; Εγώ εχθές μίλησα και με τους 2 γιατρούς και μου έδωσαν το οκ να μπω στη θάλασσα υπό προυποθέσεις φυσικά... Αλλά θα εκμεταλλευτώ τις τελευταιές μέρες εδώ όσο πιο πολύ μπορώ!!! Έκλεισα και ραντεβού με τη γιατρό στο Έλενα στις 10 Ιουλίου για να δει τις αιματολογικές και το doppler!
    • Κορίτσια μου ξέμεινα από reactions πάλι..😩😩😩
    • Κι εμένα τέτοια μου έδωσαν. Απλά αν βγει ψηλή η μικρή θα χρειαστεί να το αλλάξουμε νωρίτερα!
    • Εγώ κορίτσι μου έπρεπε να τα έχω σχεδόν όλα έτοιμα στη Λευκάδα για να έρθω με το μωρό πριν φύγω για Αθήνα. Τέλη Ιουλίου θα ετοιμάσω κι εγώ βαλίτσα στην Αθήνα και θα παραγγείλω και τα τελευταία αναλώσιμα... Να έχω μια ιδέα περίπου για το μέγεθος της μικρής.  Αφού δεν το έχεις συζητήσει ακόμα με το γιατρό, γιατί το έχεις δέσει κόμπο κορίτσι μου;;; Μακάρι να πάει κι εμένα 40+2 κορίτσια μου!!!
    • Κοριτσάκι μου είναι πραγματικά απίστευτο το τι πέρασες τότε με τη μικρή σου.. και προσωπικά σου είμαι υπόχρεη που την μοιραστηκες γιατί και εγώ τώρα βρίσκομαι σε αναμμένα κάρβουνα για παρόμοιο λόγο, αν και είναι νωρίς και ευτυχώς ο γιατρός μου αισιόδοξος μου δίνει δύναμη, μου λέει αν είχαμε λόγο ανησυχίας θα στο έλεγα, οπότε κάπως καθησυχαζομαι.. και για να μου λες με όλες αυτές τις πιθανότητες και αρνητικές στατιστικές που δίνανε σε εσένα ότι πήγαν όλα κατ'ευχήν, μου δίνει δύναμη!! Μόνο να φανταστώ μπορώ το τι πέρασες τότε.. Σίγουρα οι καταστάσεις είναι διαφορετικές με πριν αλλά το ηθικό δίδαγμα είναι το ίδιο.. δεν μπορείς να χάνεις την πίστη και την ελπίδα σου!! Όλα είναι πιθανά και ναι κρατάμε μικρό καλάθι.. να είσαι όμως δυνατή και για αυτό το σπορακι, στείλε θετική ενέργεια στη κοιλίτσα σου και δώσε όσο χρόνο χρειάζεσαι εσύ για να είναι η ψυχούλα σου ήρεμη.. ρεαλιστικά αισιόδοξη το λέω εγώ.. ναι μεν, αλλά όλα είναι πιθανά.. και η φύση απρόβλεπτη! 🤞🤞🤞🤞🙏🙏🙏🙏🙏 Εγώ δεν πρόκειται να χάσω την ελπίδα μου για σένα όπως από τη πρώτη στιγμή, ειδικά τώρα που έχουμε θετικές ενδείξεις.. εύχομαι και προσεύχομαι ολόψυχα να μας ακολουθήσεις και όλα να πάνε κατ'ευχήν για όλες μας!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Θα συμφωνήσω με την @Elk! Μην ξεχνάς, δεν χρωστάς εξηγήσεις σε κανέναν!! Να κάνεις αυτό που εσύ νοιώθεις καλύτερα! Έχει πολύ μεγάλη σημασία η ψυχολογία σου και ο συγκεκριμένος δεν σε στήριξε από την αρχή.. Πήγαινε και σε άλλον γιατρό και πες του συγκεκριμένου ότι θέλεις χρόνο να επεξεργαστείς ότι συμβαίνει! Το ίδιο ακριβώς είχα κάνει και εγώ πέρσι όταν ο γιατρός που με τρομοκρατούσε κάθε φορά είδε πρώτος ότι είχε σταματήσει η καρδούλα του μωρού και χωρίς δεύτερη σκέψη ψυχρά άνοιξε την ατζέντα του να μου πει πότε έχει διαθέσιμο ραντεβού για αποξεση.. δεν τον πήρα ποτέ τηλέφωνο ξανά..   Για το ultro, λογικό μου φαίνεται να χρειάζεσαι έξτρα στήριξη προγεστερόνης αλλά δεν είμαι σε καμία περίπτωση γιατρός για να σου πω τι να κάνεις.. σίγουρα χρειάζεσαι μια άλλη γνώμη κάποιου που θα δεί τη κατάσταση σου με περισσότερη ευαισθησία και γνώσεις.. από τη μια θέλω πολύ να σου προτείνω μια επίσκεψη στο γιατρό μου αλλά από την άλλη επειδή ξέρω από πρώτο χέρι πόσο υποκειμενικές είναι οι απόψεις για γιατρούς, δεν θα ήθελα να σε πάρω στο λαιμό μου..  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...