Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αχ Αχ αυτα τα κιλά Νο3


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια...καθοτι εχω παρει ηδη 5 κιλα ο γυναικολογος μου συστησε προσοχη...

μου ειπε θα τρως 6 γευματα και μικρα ημερισιως...οχι 2 μεγαλα!γιατι εχω και καουρες...

για παμε λοιπον όλες οσες θελουμε να χασουμε κιλακια ή να τα διατηρησουμε να δινουμε την καθημερινη μας αναφορα!

:D:D

καλη μας προσπαθεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalnspera...

egw exw parei polla perissotera 3ekivnsa 63 k twra eimai konta 80 alla d trww oute polu oute nomizw oti exw ....3efugei d 3erw ti sumvainei...stnv ugeia kai stis e3etaseis ola mia xara kai episns d m fainetai xeria podia opws ntav...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalnspera...

egw exw parei polla perissotera 3ekivnsa 63 k twra eimai konta 80 alla d trww oute polu oute nomizw oti exw ....3efugei d 3erw ti sumvainei...stnv ugeia kai stis e3etaseis ola mia xara kai episns d m fainetai xeria podia opws ntav...

mipws epeidi perimeneis didyma??? :roll::roll::roll: o giatros sou ti sou leei?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποσων εβδομαδων εισαι? εγω ειμαι 26 και κατι μερες, σχεδον 27 εβδομαδων. εχω παρει 7 κιλα...ξεκινησα 57 και ειμαι 64 τωρα. πρωτη φορα περναω τα 60 και μου κακοφανηκε :roll: ειναι για καλο ομως :)

ο γιατρος μου, μου χε πει να τρωω μικρα και συχνα γευματα. να αποφευγω αλλα οχι να στερουμαι ζυμαρικα και φρουτα τα οποια ειναι πολυ ωριμα και πολυ γλυκα οπως το καρπουζι για να μην παρω πολλα κιλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ok mwroudenia2! tha ta leme apo do! kai prosoxi meta tis 8 to bradu min tros tipota! ego to ekopsa giati den mporo na xonepso kai den mporo na koimitho an exo faei brady. prospatho mexri tis 8.30 to polu na troo to teleutaio geyma. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsiaaa!!!gia pame thn xthesini mas anafora...

egw efaga!

prwino:1 koupa gala+1 misi feta keik

progeuma:1 mpanana,1 mikri feta xalva +1 potirixi xymo motion

mesimeriano:1 tsipoura,ligo solomo,salata marouli

apogeumatino:1 syko(glyko koutaliou) +2 portokalia

vradino:1 tost me galopoula kai kaseri+misi feta xalva

kalh arxh ekana pisteuw...!gia na dw kai tis ypoloipes ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalnmera koritsakia m loipon...

prwino:fitness me gala

progeuma:1 mnlo

mesnmeriavo:laxanika sto fourno(tourlou)

apogeumatino:1 mnlo

vraduno: 2 kommatia pitsa margarita

Htan k mera giortivn ex8es....d efaga gluko alla stnv pitsa d avtista8nka!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mwroudenia se vrisko mia xara! polu kala arxises!

prwino: 1 potiri gala me dimitriaka

progeyma: 2 portokalia

meta piga stin mana mou pou eixe kanei psomaki (molis to eixe bgalei ap to fourno kai axnize....), den antistathika kai efaga 4-5 fetes me tyri(opote xortasa) o antras mou efage sti douleia epeidi tha erxotan apogeyma, opote afou imoun moni den efaga fagito. parol ayta mageirepsa kai tha to fame simera.

apogeuma: 2 mantarinia kai ena tost

bradyno: 1 salata laxano

episis na po oti kapou endiamesa sto apogeymatino k to braduno efaga pali psomaki zumoto me tyraki feta...(itan teleio 8-) den mporousa na mi fao) mi me fonazete!!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia nero, polu nero oso mporoume na pinoume...k as trexoume toualeta den peirazei, an eisai spiti einai kala. ego eixa problima sti douleia, epina arketo nero, alla i toualeta itan pano k kourazomoun me to aneva kateva synexeia. tora stamatisa opote eimai ok.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Μαρίνα, βλέπω δεν αντέχεις χωρίς ποστ για κιλά!

Κορίτσια, μην τρελαίνεστε για τα κιλά, θα τα χάσετε!

Εγώ έκανα μόνο κοιλιά στην εγκυμοσύνη και σήμερα που γύρισα σπίτι, έχει μείνει μόνο η μισή κοιλιά, και ούτε καν η μισή! Μου φαίνεται κιόλας ότι έφυγε και η απέραντη κυτταρίτιδα που είχα, η οποία δεν ήταν καν από την εγκυμοσύνη, είναι κληρονομική! Πήγα να ζυγιστώ, αλλά κάπου καταχώνιασε ο άντρας μου τη ζυγαριά. Θα ζυγιστώ αύριο και θα σας πω πόσα κιλά έχασα, πάντως, είχα βάλει περίπου 12-13.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"thelo na gino mama" na sou zisei to moraki!!!! na einai gero kai ygies!!! :D

mia xara itan ta kila sou re su, cool, ta fysiologika, mpravo! makari k meis mexri to telos na einai 12-13 sunolika...

a allaxe kai nickname! filia!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, σας ευχαριστώ για τις ευχές σας!

Δυστυχώς το ψευδώνυμο είναι το μόνο πράγμα που δεν μπορούμε να αλλάξουμε στο μάμμυ... :( Δεν πειράζει, το ψευδώνυμο πάει στο επόμενο παιδί! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!ΤΑ ΧΘΕΣΙΝΑ ΜΟΥΥ...

πρωινό:1 potiri gala+2 mpoukies keik

progeuma:2 kommatakia spitiki pitsa

mesimeriano:1 mikro piato strapatsada+1 feta pswmi+3 elies

apogeumatino:2 portokalia+10 fistikia aiginis+sokolata rofima+1 koulouraki

vradino:1 tost me kaseri ,kalampoki,ntomata

auta!

kala prepei na ta piga pali e???

gia na dw kai tis alles :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια! πολυ καλα τα πηγες mwroudenia2!!!!

χθες εφαγα τα παρακατω:

Πρωινο: 1 ποτηρι γαλα με δημητριακα, 1τοστ, 1 πορτοκαλι

Δεκατιανο: 1 μηλο

Μεσημεριανο: 1 μετρια μεριδα γιγαντες , σαλατα λαχανο, 2 φετες ψωμι

Απογευματινο: 1 μπανανα, 1 μανταρινι,

Βραδυνο: 1 τοστ και 2 σοκολατακια (με μαυρη σοκολατα και καρυδια-σπιτικα, τα εφτιαξε ο αντρουλης μου)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsia!gia na doume to xthesino menu mou...!

prwino:1 potiri gala+1 mikri feta keik

mesimeriano:spanakorizo+1 feta tiri+misi feta pswmi

apogeumatino:2 portokalia+20 san fistikia

vradino:1 mikro piato spanakorizo+2 fetes pswmi

auta! :D:D

gia na dw kai tis ypoloipes...

gia liges meres den tha exw internet gt feugoume sto xwrio...molis girisw tha sas grapsw!!filakiaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μενα!!!

mwroudenia2 τα σπας! τα πας πολυ καλα! εγω τρωω περισσοτερο :roll: δειτε!

Πρωινο: 1 ποτηρι γαλα με δημητριακα

Προγευμα: 7-8 μικρες τηγανιτες με τυρι (σαν τυποπιτακια), 1 μανταρινι

Μεσημεριανο: 1 μεριδα σπετσοφαι, 1 φετα ψωμι

Απογευματινο: 2 πορτοκαλια 1 σοκολατακι

βραδυνο: 1 σαλατα λαχανο, 1 τοστ, 1 συκο, 1 σοκολατακι (πεινουσα!!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...