Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΥΨΗΛΗ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ........


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.......ΕΧΩ ΕΝΑ ΕΠΕΙΓΩΝ ΘΕΜΑ....ΕΧΤΕΣ ΕΚΑΝΑ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΒΡΗΚΕ 3,3....ΑΡΚΕΤΑ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΗ........ΜΑΣ ΤΡΟΜΑΞΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ........ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΠΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΝΩΜΗ...ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΡΗΚΑΜΕ 2,8......ΕΝΩ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ....ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ 2 ΜΕ ΒΑΣΕΙ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ..........ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.......ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ ΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ.....ΑΛΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.......ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΟΛΥ....ΟΧΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ.......ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΠΙΠΛΟΚΗ ΣΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα ελενα.......γνωμη μου θα ηταν να την κανεις την παρακεντηση...το μωρακι σου θα ειναι μια χαρα κ οι πιθανοτητες να παθει κατι απο την εξεταση αυτη ειναι ελαχιστες,αρκει βεβαια αυτος που την κανει να ειναι εμπειρος.ο γιατρος τι σου ειπε?εξεταση αιματος εκανες?φανταζομαι τα αποτελεσματα δεν θα εχουν βγει ακομα.το οτι σου βγηκε ανεβασμενη τιμη δεν σημαινει οτι εχει κατι το μωρακι σου...υπηρχουν περιπτωσεις που οι τιμες ηταν τσιμπημενες κ ολα πηγαν μια χαρα...μια πολυ καλη μου φιλη της ειχαν βρει ανεβασμενη τιμη,εκανε τελικα την αμνιοπαρακεντηση κ ολα ηταν μια χαρα....καλο θα ηταν να εισαι ψυχραιμη κ να την κανεις την εξεταση....δεν ειναι τιποτα μπροστα στο να μην ξερεις τι γινεται...σου ευχομαι ολα να πανε καλα κ το μωρακι σου να ειναι επισης καλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΚΑΝΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΙΜΑΤΟΣ ΑΛΛΑ ΘΑ ΒΓΕΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ....Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ.......ΑΥΡΙΟ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ.........ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.....ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΗΡΕΑΣΤΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ Η ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.....ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ.....Ο ΘΕΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elena23 min panikovalesai kai mi fovasai!

to oti einai anevasmeni i timi den simainei pos exei kati to moraki sou! an kaneis tin amnioparakentisi apla tha sigoureyteis kata 98-99% pos den exei kati to moro. san exetasi einai anodini! kai fysika autos pou tha stin kanei na einai kalos kai empeiros! mono to kostos einai megalo. min agxonesai! sumvoulepsou to giatro sou. ola kala tha einai. ekana k go amnioparakentisi logo mias ipsilis timis sto b' epipedou, kai ola kala telika. i alitheia einai pos mas vazoun se mia diadikasia kai mia seira exetaseon logo kapoion ipsilon timon, alla einai kalutero na kaneis to megisto kalo pou mporeis gia to moro sou. eyxomai ola na pane kala!!! perimenoume nea sou!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katalabaino apoluta pos niotheis! ayto pou les gia to fov sou an tha kaneis kako sto moro i ta apotelesmata. etsi eniotha k go...alla efoson mas dinete i dunatotita na xeroume kata ena megalo pososto, ti sumvainei einai kalo na tin kaneis...alla prota mila me to giatro sou! kai mi fovasai! exo akousei polles periptoseis pou i ayxeniki bgike se ipsili timi, kai den eixe problima to moro!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elena23 εγω εκανα αμνιοπαρακεντηση πριν 1,5 μηνα!!η αυχενικη διαφανεια ειχε βγει 2,5mm στο οριο!!!και οι αιματολογικες ηταν πολυ καλες !πηρα πολλες γνωμες.... ο γιατρος που με παρακολουθει και ο εξωσωματικος μου ειπαν να κανω αμνιοπαρακεντηση για να νιωσω εγω καλα και να μην εχω το αγχος η μην δουν κατι αργοτερα!!!ο γιατρος που ειναι ειδικος στους υπερηχους αυτου του ειδους μου ειπε να μην αγχωνομαι και οτι δεν χρειαζετε να κανω κατι!! αλλα οταν οι 2 σου λενε κανε την να εχεις το κεφαλι σου ησυχο την κανεις!!!ειχα τρομερο αγχος.....εβλεπα διαφορα site και video και με αγχωναν περισσοτερο!!!! βρες ενα γιατρο που να κανει πολυ συχνα την εξετασει αυτη !!!!την ωρα της εξετασεις το μωρακι σου θα ειναι μια χαρα θα το βλεπεις στον υπερηχο και θα ακουσεις την καρδουλα του ,δεν ποναει καθολου......απλα θα νιωθεις μετα οτι κατι μπηκε μεσα !!στο τελος της εξετασεις θα δεις και θα ακουσεις το μωρακι σου!!!μετα θελει ξαπλα 3 μερες και καθολου βαρη!!!!!!!κοστιζει λιγο αλλα αξιζει!!!εγω εκανα και προγενετικο ελεγχο!!! καλη επιτυχια θετικη σκεψη και ολα θα πανε καλα!!!!περιμενουμε νεα σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα Ελενα.

Θα σου πω μια ηστορια που μου ειχε πει ο γιατρος μου κατα την διαρκια ενος υπεριχου και ισος σε ανακουφισει καπος..

Παλιοτερα ειχε μια εγκυουλα που και στα 3 παιδια της εβγαζε η αυχενικη απο 5 μεχρι 8..Στο πρωτο παιδακι εκανε παρακεντιση και ηταν οκ, γεννησε ενα υγειεστατο παιδακι. Στο δευτερο παλι πανικος κανει παλι παρακεντιση παλι ολα οκ, και αυτο το παιδακι υγειεστατο. Στο 3ο (που την παρακολουθουσε ο γιατρος μου) η αυχενικη ηταν 8 :o:o:o:o Ο γιατρος μου οπως καταλαβενεις τα εχασε, δαγγοθικε αλλα η κοπελα ηταν πλεον βετερανος και δεν μασουσε, αυτην την φορα ουτε παρακεντιση δεν εκανε και το παιδακι ηταν φισικα υγειεστατο και αυτο....

Εγω νομιζω πως δεν ειναι και τοσο τρομακτικα τα αποτελεζματα σου, αλλα σιγουρα μια παρακεντιση θα σε καθισιχασει και δεν θα ζεις με το ανχος τοσους μηνες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εννοειται οτι πρεπει να κανεις αμνιο......θα εισαι πιο ησυχη αλλωστε....

εμενα στο πρωτο παιδι μου βγηκε η αυχενικη 2,3......μου ειπαν οτι ειναι στα ανωτερα φυσιολογικα....και το μονο που εκανε ο τοτε γιατρος ειναι να κανω το παπει το οποιο αν η αυχενικη ηταν καλη δεν θα εκανα...να μην στα πολυλογω δυστυχως κανεις δεν μου ειπε να κανω κατι παραπανω....το παιδι τελικα δεν ειχε καποιο συνδρομο ευτυχως...αλλα γεννηθηκε με ατρησια οισοφαγου...εκ των υστερων διαβασα οτι μια αυξημενη αυχενικη ναι μεν μπορει να μην ειναι ενδειξη ενος συνδρομου αλλα μιας γεννητικης ανωμαλιας....

κανε οτι σου πουν οι γιατροι σου.......

ευχομαι ολα να πανε καλα κουκλα μου...που θα πανε δηλαδη...εξαλλου δεν ειναι και τοσο αυξημενη.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.....ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΕΤΑΙ........ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΠΙΕΣΗΣ ΤΗΣ ΜΗΤΡΑΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΛΙΓΑ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ?????ΕΙΧΑ ΛΙΓΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΛΕΩ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eλενα η αυχενικη ειναι οπως καθε αλος υπεριχος, απλα ο γιατρος κανει καπιες μετρισοις πανο στο εμβριο. Δεν ασκιτε καμια πιεση πανο στην μητρα οποτε σιγουρα δεν ειναι απο αυτο...

Παρε τον γιατρο σου και ενημερωσε τον και μην ξεχνας, καμια ερωτιση δεν ειναι χαζη οτι απορια εχεις ειναι υποχρεωμενος να σου την λινει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Έλενα μου, σε καταλαβαίνω γιατί είχα κ γω υψυλή αυχενική(εμένα στις αιματολογικές )Πήγα πήρα κ αλλη γνώμη ,αλλά η αμφιβολία είναι αυτη που σε τρώει, είχα 2 επιλογές (εφόσον θέλεις να το ψάξεις)η να κάνεις την αμνιοπαρακέντηση (νομίζω περίπου στην 18 βδομάδα είναι καλύτερα)η να περιμένεις να κάνεις τον β επιπέδου όσο πιο νωρίς γίνεται πάλι όμως πιθανότητες θα σου δώσουν..εγώ διάλεξα την αμνιο κ τελικά όλα καλά, το τι θα αποφασίσεις ειναι καθαρά δική σου επιλογή .Να ξέρεις όλες οι εξετάσεις που κάνουμε είναι πιθανότητες όχι γεγονότα

Καλή επιτυχία ότι κι αν αποφασίσεις ,όλα θα πάνε καλά όμως!!!! :D:D

2012.pngMake a pregnancy ticker

J5Q7p2.png

ugTTp2.png

sD1wp2.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα Ελενα. Και σε εμενα η αυχενικη στο 1 απο τα 2 εμβρυα δεν ειχε βγει καλη και εκανα αμνιο και στα 2. Η εξεταση δεν ειναι επιπονη, δεν επηρεαζει το εμβρυο, υπαρχει ομως ενα πολυ μικρο ποσοστο αποβολης. Ειναι ομως πολυ σημαντικη εξεταση και δεν πρεπει οι γυναικες να τη φοβομαστε. Μετα την εξεταση χρειαζεται λιγο προσοχη και ξεκουραση. Νομιζω οτι αυτο που ανησυχει περισσοτερο ειναι τα αποτελεσματα και η αγωνια μεχρι να βγουν. Το χειροτερο διαστημα, ομως και τι ανακουφιση οταν ολα ειναι καλα, αλλιως η αγωνια, αν δεν την κανεις, τραβαει μεχρι τελος!!!!!!!Θυμαμαι η μαια μου ειχε πει οταν με ειδε ταραγμενη μετα την αυχενικη, οτι σαν ποσοστο τους εχει τυχει και μια στη μια πιθανοτητα για συνδρομο down και τελικα βγηκε ενα υγιεστατο μωρακι. Ολα ευχομαι να πανε καλα και σε σενα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ......ΒΓΗΚΑΝ ΣΗΜΕΡΑ Κ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ....ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΕΣ....Η ΚΥΡΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ....ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΙΛΗΣΩ Κ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ..ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡ ΜΑΣ ΑΥΤΟ ΕΙΠΕ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Σήμερα πήγα κι εγώ για μέτρηση του αυχένα. Βρίσκομαι στον 3ο μήνα της κύησης μου. Μου είπε ότι δεν έχω πιθανότητες για σύνδομο down αλλά το μέγεθος του αυχένα είναι 3.7mm!!!!! Τα χω παίξει, δε ξέρω τι να κάνω. Σας παρακαλώ πείτε μου κάτι. Πόσες πιθανότητες έχει αυτό το υπερηχ να είναι 100% σωστό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα, με την αυχενική έχω και εγώ το ίδιο άγχος . βγήκε 2,4 και ο γιατρός το έβγαλε από το μέσο όρο λέει μεταξύ δύο μετρήσεων γιατί ακριβώς δεν μπορούσε να το δεί γιατί το έμβρυο ήταν τυλιγμένο με τον λώρο σε εκίνο το σημείο. του είπα να την επαναλάβω αλλά είπε ότι δεν χρειάζεται. το τελικό ποσοστό ήταν 1/1980 και το PApp A ήταν 1/2900 . ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??? μήπως να πάω και αλλού ή θα ζουρλαθώ με τα πήγαινε - έλα. από την άλλη και ο κίνδυνος της αμνιοπαρακέντησης και είναι και λίγο 1/200 είπε ο γιατρός. στο μεταξύ και αυτοί οι γιατροί σου λένε τα΄ποσοστά και μετά άντε γεια. τίλετε κορίτσια για το 2,4?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου μαγια......εγω θα σου προτεινα να πας και καπου αλλου.......η μετρηση αυτη δεν ειναι καθολου ενδεικτικη εφοσον ηταν τυλιγμενο με το λωρο στο σημειο του αυχενα.....παντως πιστευω οτι τσαμπα στεναχωριεσαι...πηγαινε να παρεις μια ακομα γνωμη ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.....ΜΟΛΙΣ ΤΩΡΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ.....ΚΑΙ ΣΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ......ΑΝ ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΗΤΑΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ .........ΓΙΆΥΤΟ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΓΙΑ ΜΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΝΩΜΗ......Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΟΤΙ Η ΠΡΩΤΗ ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ ΜΕ ΦΟΒΙΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΆΥΤΟ Κ ΠΗΓΑ Κ ΑΛΛΟΥ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ.....ΜΕ ΦΟΒΙΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΤΗΣ ΑΠΟΒΟΛΗΣ....ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ PAPPA ΗΤΑΝ ΑΠΟΛΥΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΕΣ.....ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΜΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΝΩΜΗ.....ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΚΑΘΗΣΥΧΑΣΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.......ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έκανα λάθος. 2.7mm μου βγήκε όχι 3.7. Στον πανικό μου δεν άκουσα καλά. Οι αιματολογικές μια χαρά ήταν. Οι πιθανότητες για τρισωμία 21 πήγαν από 1:200κάτι σε 1:600κάτι. Στην Κύπρο δεν γίνεται η εξέταση αυχενικής διαφάνειας παρά μόνο σε συνδυασμό με τις αιματολογικές. Τώρα, 2.7mm στην Αμερική και Καναδά θεωρείται φυσιολογικό. Εδώ δε ξέρω γιατί υπάρχει τόσος πανικός. Αμνιοπαρακέντηση δε θα κάνω. Ούτως ή άλλως το μωράκι θα το κρατήσω. Απλά εύχομαι στο Θεό να είναι καλά. Αυτές οι εξετάσεις είναι απείρως ψυχοφθόρες και μάλλον εξυπηρετούν ιατρικά συμφεροντα. Έχω ακούσει για πολλά λάθη. Πολύ άσχημο να περνάει κανείς τόση αγωνία όμως. Φιλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάγια, 2.4 είναι φυσιολογικό, απλά στο high end του φυσιολογικού όπως και το δικό μου 2.7. Άστα. Μην σκας. Να είσαι ήσυχη. Μια χαρά θα είναι το μωρό. Οι άλλες αιματολογικές για τις τρισωμίες 21, 18 και 13 πώς ήταν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

ΠΡΙΝ 7 ΜΗΝΕΣ ΕΚΑΝΑ ΕΚΤΡΩΣΗ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ Τ ΕΙΧΕ 7,2 ΑΥΧΕΝΙΚΗ Κ ΧΙΛΙΑ ΔΥΟ ΑΛΛΑ.

ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ ΔΕ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΤΙΠΟΤΑ ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ Κ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ.

ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ 7 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΤΟΥ Κ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ, ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΜΝΙΟ. ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΙ ΞΕΡΕΤΕ Κ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lesaki με το καλο να ερθει το δευτερο παιδακι σου!!!!!!!!!!!! δεν ειμαι σιγουρη αλλα η αμνιο γινετε μετα την 13 εβδομαδα ειναι ποιο ασφαλες το εμβρυο........στην θεση σου εννοειτε οτι θα την εκανα!!!!!!!! αμνιο εκανα και εγω γιατι η αυχενικη διαφανεια ηταν 2,5mm ..οι τρισωμιες ηταν πολυ καλες.... ειχα αγχωθει παρα πολυ.....και η φοβομουν αρκετα!!!δεν ειναι τιποτα ομως απλα θελει πολυ προσοχη μετα για λιγες μερες!!!!σου ευχομαι ολα να πανε καλα και να μην χρειαστει να κανεις τιποτα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...