Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ- ΚΟΣΤΟΣ ΚΑΙ ΠΟΥ


Recommended Posts

Σκέφτηκα να ανοίξω αυτό το θέμα για να γράψουμε όλες τι εξετάσεις κάναμε και πόσο πληρώσαμε.

Επίσης τι κάλυψε τα ταμεία μας.έτσι για να βοηθήσουμε η μία την άλλη και να μη ψαχνόμαστε... έχουμε αρκετά να αγχωνόμαστε ...

Λοιπόν....

υστεροσκόπηση και αφαίρεση πολύποδα ΛΗΤΩ :2000Ε

υστεροσαλπιγγοκραφία ΛΗΤΩ:120Ε

εξετάσεις ανοσολογικές και θρομβοφιλίας Διαγνωστικό στο γαλάτσι Microcheck: 290E

Ορμονικές: δεν ξέρω πόσο μου τις κάλυψε ιδιωτική

καρυότυπος και κυστική ίνωση....:το ψάχνω τώρα...θα σας πω μόλις βρω που είναι φθηνότερα....

σπερμοδιάγραμμα βιοατρική :50Ε

τρίπλεξ οσχέου και ορμονικές συζύγου euromedica: 150 Ε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ego isterosalpiggografia pou ekana 150e k alla 150e ta farmaka gia na thn kano

Mπαμπαλου24 τι φάρμακα πήρες;Εγώ το σκιαγραφικό δεν το πλήρωσα ήταν μέσα στα 150 ευρώ. :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλά πλήρωσες βρε Μπαμπαλου.Κρίμα...Εγώ ιδιωτικά στο Ρέα 150 ευρώ και μέσα σ αυτό το ποσό και το σκιαγραφικό.Δεν πήγα καθόλου ΙΚΑ να ρωτήσω το θεώρησα χάσιμο χρόνου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θες να κανεις ενα παιδι κ σε πατανε απο παντου πως μετα να αποφασισει ενα ζευγαρι να κανει παιδι με τα σημερινα δεδομενα :?::?::?::?::?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν από όλες τις εξετάσεις που έχω κάνει (αιματολογικές κλπ) μπορώ να σας πω ότι τις περισσότερες τις κάλυπτε το ταμείο μου εκτός από:

την κυστική ίνωση για την οποία πλήρωσα 230 € για το 77% των μεταλλάξεων και

τα φάρμακα της σαλπιγγογραφίας περίπου 30-35 € αλλά κι αυτά σκοπεύω να τα γράψω για να πάρω ότι μπορώ πίσω.

Είμαι στην αρχή ακόμα κι εύχομαι να μη χρειαστεί να μάθω όλες τις εξετάσεις.... :ympray:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙ!ΕΙΣΑΙ ΤΥΧΕΡΗ ΤΙ ΤΑΜΕΙΟ ΕΧΕΙΣ ?ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟ ΙΚΑ ΕΧΩ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΙΠΟΤΑ ΠΙΣΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΤΗΣ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τη θρομβοφιλία πρέπει να κάνω κι εγώ.Έλεγα απο το ΙΚΑ να πάω να μου τις γράψει ο γιατρός επειδή είναι ακριβές.Ξέρει κανείς πως γίνεται;Σε στέλνουν σε συνεργαζόμενο εργαστήριο ή πληρώνεις και παίρνεις πίσω μετά ένα ποσοστό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πέφτει πολύ εκμετάλλευση θέλει πολύ ψάξιμο......εμένα για ανοσολογικές θρομβοφιλίας και καλλιέργεια για χλαμύδια μυκόπλασμα κτλ στην βιοιατρική μου ζητάγανε 1100 ευρώ!!!! ενω τα έκανα με 290ευρώ!!δοκίμασα και στο ικα...έπεσα σε ψυχοπαθή γιατρό.....και δε μου τις έγραψε....μου λεγε ότι το ικα γράφει τέτοιες εξετάσεις μετά πό 3 αποβολές!!!!ο μ.....ας......γιατί αν δε πας το απόγευμα στο ιατρείο τους να τους τα δώσεις......δε σου γράφουνε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσια εγω για τη μεγαλη καλλιεργεια που εχει για ολα τα μικροβια μυκοπλασμα,χλαμυδια κ.α, πληρωσα στην Ιαση 80euro μονο.

Για την υστεροσαλπιγγογραφια πληρωσα στο Ερρικος Ντιναν 160euro και στο Ιασω εχει 165 euro.Οι τιμες ειναι τελικες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα εγω για θρομβοφιλια στον Παγκαλο πλήρωσα 500€ αλλα μπορειτε να κάνετε και στο Λαικό που θεωρειται κορυφαίο και θα πάρετε τα λεφτα απο το ικα λογικα...

Για υστεροσαλπιγγογραφία 165 στο Ιασώ αλλα εψω ακούσει για το Ρεα πιο οικονομικα

Και αιματολογικές εχει προσφορα με κουπονια απο το ιντερνετ

Προσφατα ειδα και όλο το πακετο χλαμύδια κτλ αεροβια αναεροβια κολπικα υγρα 19 € μεσω ιντερνετ κουπονι στο Medlab απέναντο απο το Κατ.

Φιλια

Και καλα αποτελέσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τον καρυότυπο αν σας το γράψει γιατρός του ικα τον κάνετε στο παίδων αγ.σοφία χωρίς να πληρώσετε τίποτα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...