Μετάβαση σε περιεχόμενο

9ος μήνας με πόνους στα ποδια και τους γοφούς!


Recommended Posts

Καλημέρα σας , διανύω τον 9ο μηνα και σε 15 μέρες γεννάω! Ηθελα της σημμβουλή σας γιατι τα τελευταία βράδυα δεν μπορω να κοιμηθώ απο τους πόνους στους γοφούς και στη μέση. ώπου και να γυρίσω με ανακουφίζει για λίγο αλλα μετά με πεθαίνει στο πονο με αποτέλεσμα να μην μπορώ να ξεκουραστώ! έχω βάλει αρκετά κιλά και πιστεύω οτι είναι και η αιτία που πονάω, ίσως έχει βαρύνει πολύ το σώμα μου! τι μπορώ να κάνω όμως? έχει σημβει σε κάποια κοπέλα? έχω πάρει και φίδι μαξιλάρι προκειμένου να το βάζω αναμεσα στα πόδια μου , αλλα δεν με βοηθάει καθόλου! Δυσκολεύομαι ακόμα και να κάτσω στο ποπό μου και να κοιμηθω σεν ανασκελη ψηλή στάση γιατι με πονάει η ουρά μου.τι να κάνω????? ακόμα δουλεύω και η δουλειά μου είναι ορθοστατική! μηπως και αυτό παίζει ρόλο?

Έχει καταντήσει εφιάλτης ο βραδυνός ύπνος...αναρωτιέμαι πως θα περάσουν οι μέρες γιατι δεν μπορώ να ξεκουραστώ....:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα βρε δημητρουλα.....

το πιο πιθανο ειναι οτι εισαι ορθια τοσες ωρες και τα κιλα......λογικο το βρισκω να πονας......εχεις ρωτησει το γιατρο για καποιο παυσιπονο;;;τουλαχιστον για το βραδυ,για να κοιμασαι.....

γιατι γεννας τοσο γρηγορα;;;;ακομα 35 εβδομαδα εισαι....με το καλο και με ενα πονο κουκλιτσα.....

φιλιααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρα τι κανεις;;δεν ξερω αν με θυμασαι μιλουσαμε στα χριστουγεννιατικα μωρακια για λιγο μετα εφυγες....

δεν εχω περασει κατι παρομοιο αν και στον τριτο μου πονουσε αρκετα ολα μου το σωμα και ειδικα τα κοκαλα της λεκανης μου,ο γιατρος σου τι λεει;;αφου πηρες αρκετα κιλα ισως επιβαρυνεται το σωμα σου και πονας, υπομονη και ολα θα περασουν, σε λιγες μερες θα κρατας αγκαλια το μωρακι σου και θα τα εχεις ξεχασει ολα,

σου ευχομαι να εχεις εναν ευκολο τοκετο και ενα γερο μωρακι στην αγκαλια σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στη πρωτη μου εγγκυμοσυνη ειχ πονους στη μεση ειχα βαλει 15 κιλα ηταν λογο βαρους λογο του μωρου και παει λεγοντας στη 2 εγκυμοσυνη παθαινα κραμπες και πονους στους γοφους και λκγοτερο στη μεση ειχα βαλει 13 κιλα πιστευω σε ποια θεσηειναι το μωρο ε[ηρεαζει και εμας.μην αγχωνεσαι κανε υπομονη δεν περναει δυστυχως με κατι μονο θα γεννησεις και θα ηρεμησεις,με το καλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!!!

bourique μου αν θυμάσαι γέννησα με καισαρική και έτσι πάμε με προγραμματισμένη καισαρική! λέτε να ρωτήσω για παυσίπονα δηλ?

κα1 σε θυμάμαι! γενικά το σώμα μου πονούσε και στην Ευαγγελία αλλα αυτο το πράγμα δεν περιγράφεται! έχει καταντήσει μαρτύριο ο ύπνος! Καλά καλά πλέον δεν μπορώ να περπατήσω!

filos 'ifigen ευχαριστω και σένα που μου απάντησες αλλα τα κιλά μας δεν συγκρίνοντε :roll::oops: γιατι εγω στην πρώτη εγκυμοσύνη ξεκίνησα με 63 κιλά και έφτασα τα 94 και τώρα ξεκίνησα 73 και έφτασα τα 97 :oops: !

εμένα λοιπόν είναι σίγουρα θέμα κιλών ....τι τυχερες γυναίκες που δεν βάζετε κιλά ρε κορίτσια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρα κι εγω στον τριτο 26 κιλα πηρα,μην το συζητας τοτε απο τα κιλα μαλλον ειναι επιβαρυνεται το σωμα σου λογικο ειναι να πονας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δημητρουλα ναι ρε το θυμαμαι...αλλα και παλι 37 θα γεννησεις;;;συνηθως την 38 πανε για καισαρικη.....

η μικρη σου τι κανει;;;;;πως της φαινεται που θα εχει αδελφουλη;;;;

λογικο με τοσα κιλα να επιβαρυνεται η μεση σου..και με την ορθοστασια...τι να περιμενεις και απο αυτη τη μεση πια....χαχαχα!!!!!!

εγω εχω βαλει 14 αλλα και παλι ποναω παρα πολυ...βεβαια η γυναικολογος μου λεει οτι οφειλεται στην τριτη εγκυμοσυνη..ολα πιο χαλαρα..........

φιλακιααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι μια βδομάδα μεγαλήτερη, το τικεράκι μου είναι λάθος , δεν το έχω αλλάξει! Η μικρη νομίζω οτι έχει καταλάβει τι γίνετε, αλλα θα δείξει οταν δει το μωρό...έχω πολύ αγωνία να σας πω την αλήθεια ..ασε που στεναχωριέμαι κιολας που θα την αφήσω 4 μέρες και δεν θα είμαι μαζί της!!!

πολλές φορές η ζουζούνα μου, μου φυλάει την κοιλίτσα και φωνάζει τιτο τιτο ( χρήστο)!χαχαχα....

εχει πολύ πλάκα! εσας πως το πήραν τα δικά σας οταν ήρθαν τα 2α? χάρηκα πολύ που τα λέμε μετα απο τοσο καιρό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

andria μου σε ευχαριστώ πολύ !!!!πολλά φιλιά στη μικρή σου τη ζουζούνα που παρεπιπτόντως έχει γίνει ένα κουκλί!

καλό βράδυ!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...