Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χρειάζομαι την γνώμη σας κι εγω!


Zoi26

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια! :D

Μόλις έκανα την εγγραφή μου αν και σε 2 μέρες έχω διαβάσει σχεδόν όλο το φόρουμ :lol::lol:

Sorry που θα σας ζαλίσω με τα δικά μου αλλά μου συμβαίνει κάτι περίεργο αυτό το μήνα

και είπα να ζητήσω καμιά γνώμη...

Είχα περίοδο στις 7/10, ο κύκλος μου είναι σχετικά μεγάλος δηλαδή 30-32 μέρες.

Περίμενα λοιπόν από τις 7/11 και μετά. Αμέσως μετα την ωορρηξία μου (που την καταλαβαίνω πάντα)

και μέχρι εχθές δεν σταμάτησα να πονάω στην κοιλιά και στο στήθος.

Και αρχισα να σκέφτομαι μήπως είχαμείνει εγκυούλα ....

Εχθές όμως (24η μερα) και ύστερα από φοβερούς πόνους αδιαθέτησα και μάλιστα μέχρι σήμερα πονάω πάρα πολύ,

πολύ περισσότερο από άλλες φορές.

Το ερώτημα μου λοιπόν είναι γιατι αδιαθέτησα τοοοσο νωρίς και με τόσο έντονους πόνους..

Υπάρχει περίπτωση κορίτσια να ήταν καμιά αποβολή? :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως ηρθες?!!!ελπιζω να βρεις λυση στο ερωτημα σου.εγω απλα αναρωτιεμαι...

α. υπηρχε περιπτωση να εισαι εγκυος??

β. πηρες τον γυναικολογο σου?

γ. χωρις να γνωριζω απο αποβολες (αλλα μονο απο δυσμηνορροια, μεχρι λιποθυμιας) νομιζω οτι ο εντονος πονος δεν ειναι το κυριο χαρακτηριστικο μιας αποβολης, εχει και αλλα παρελκομενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!

Υπήρχε περίπτωση να είμαι έγκυος, με την έννοια οτι έχουμε ελέυθερες επαφές με τον άντρα μου..

Εγώ αυτό πίστευα μέχρι που αδιαθέτησα , να φανταστείς οτι ενω πονούσα φοβερά, δεν έπαιρνα παυσίπονο

γιατί έλεγα κι αν είμαι??? Μετά που ήρθε το αιματάκι βεβαια χαπακώθηκα να στανιάρω.

Με γυναικολόγο δεν μίλησα γιατι φοβάμαο οτι θα με περάσει για ηλίθια

και θα μου πει σιγά το πρόβλημα, γι αυτο ειπα να γράψω εδώ μπας και πετυχω καμιά παρόμοια περίπτωση

;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω να το πεις στον γυναικολόγο σου, αφού αυτά που σου συνέβησαν προφανώς δεν σου έχουν ξανασυμβεί. Πάντως, και αποβολή να ήταν, δεν πρόκειται να φανεί πουθενά. Αλλά ελέγξτε το, μήπως είναι κάτι άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κανενας γιατρος δεν θα σε πει ηλιθια γιατι με την υγεια δεν παιζουμε. Πιθανον κρυωσες και εχεις δυνατους πονους, στο λεω απο προσωπικη περα γιατι και εγω τον χειμωνα συνηθως εχω φρικτους πονους...Αλλα γρηγορα τηλεφωνο στον γυναικολογο!!!! και ευχομαι γλυκεια μου σε κανα μηνα να μας στειλεις αλλο μηνυμα πιο χαρουμενο :)

Φιλια

Νανα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ και τις 2 για τις συμβουλές!

Τελικά δεν πήρα τηλέφωνο γιατί απο χθες ειμαι οκ, και αφού μου έφυγε ο αδικαιολγητος πανικος

διαπιστωσα οτι ηταν απλά μια ανωμαλία του κύκλου και προφανως κανενα κρυωματακι..

Και καλύτερα γιατι θα αρχίσω παλι προσπάθειες νωριτερα :P:P

Thank you για τον χρόνο σας κοριτσάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω ειχα παρομοιο προβλημα, απο τοτε που αρχίσαμε να προσπαθούμε εντατικά ενω ο κύκλος μου ειναι 26 με 28 μερες, η περιοδο ερχόταν γρηγορότερα, το ανέφερα στη γυναικολόγο μου και εκανα τεστ παπ και μου ειπε οτι προφανως ειναι απο το αγχος η και την κουραση αλλα επειδη δεν ειναι σε όλους το ιδιο καλα ειναι να το πεις στο γιατρό και να παρακαλουθήσεις πάλι τον κύκλο σου, αν ξαναγινει να πας οπωςδήποτε για εξετάσεις, αλλα και αποβολή να ητάν δεν θα φανει πουθενα οπως σου ειπαν και τα κοριτσιά. Συνέχισε τις προσπάθειες και μεις ειμαστε εδω. Φιλακια και καλως ορισες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...