Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2012


Recommended Posts

Για να μαζευόμαστε! Απ'ότι έκοψε το μάτι μου δεν είμαστε κ λίγες!!! Θεματάκι όμως δεν υπήρχε, εκτός κ αν δεν το είδα!

Απριλιάτικες μαμάδες, δώστε το δυναμικό σας παρόν!!! Πότε με το καλό τα ζουζουνόπαιδάκια σας;

Εγώ είμαι έγκυος στο πρώτο με ΠΗΤ 7/4/2012. Έχουμε ήδη μάθει ότι είναι αγοράκι, η αυχενική διαφάνεια ήταν ''Καταπληκτική!'' όπως είπε και ο γιατρός. Λογικό απο τη μία αν κρίνεις απο την ηλικία της μαμάς...αχαχα! Σε λίγες μέρες γίνομαι 24! Θα είμαι μια νέα super μανούλα!!! :D:D

Κοριτσάκια εσείς τα έχετε νιώσει τα ζουζούνια;;;Αν είστε ήδη μαμάδες πότε άρχισε να σας..κοπανάει;;;

Εγώ ήδη το ένιωσα 2 φορές! Την πρώτη μάλλον το πίεζα στην κοιλιά(δεν το ήθελααα)κ μαζεύτηκε κ τη δεύτερη σαν φτερούγισμα/γουργουριτό αλλά πολύ διαφορετικό απο ότι να ήταν το έντερο. Πήρα αμέσως τον γιατρό σαν χαζή κ άρχισα να του το περιγράφω και μου είπε πως, αν και νωρίς για πρώτη φορά μανούλα, μάλλον ο μπόμπιρας κάνει αισθητή την παρουσία του!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!!!!!!!

κι εγω απριλιατικη μαμα ειμαι!!!!!!εχουμε θεματακι με ανοιξιατικες μαμαδες 2012 και μιλαμε και εκει!!!!!!!!

με το καλο τα απριλιατικα μωρακια μας!!!!!!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ξέρω για τις ανοιξιάτικες μαμάδες! Αλλά μιας και οι μαμάδες υτου Μαϊου ανοίξαν ξεχωριστό, είπα να ανοίξουμε κ εμείς!!! Μιλάμε κ στα 2! χεχε! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα.Με το καλο ολες τα μωρακια σας.Ειστε στην εβδομαδα που ναι ειναι πιθανον να νιωσετε ενα γουργουρισμα , ενα σκυρτιμα και να ειναι το μωρακι σας.Χαιδεψτε το, μιληστε το και θα ανταποκριθει!!Που να δειτε σε λιγο καιρο τι κλωτσια θα φατε δεν θα το πιστευετε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastasia32 πριν λίγο είχαμε ξαπλώσει με τον αντρούλη μου κ το νιώσαμε. Είχε το χέρι του στην κοιλιά μου κ το χάϊδευε και το ένιωσε 2-3 φορές! Ακόμα δεν το πιστεύουμε ότι ο μικρούλης ανταποκρίνεται!!!Πάντα κοιταζόμαστε σαν τους χαζούς και είναι σαν να λέμε με τα μάτια ''ρε λες να είναι η ιδέα μας;;;''!!!

Αχ!!! Χαζογονείς θα γίνουμε, μας βλεπώωω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Γεια σας!! Να μπω κι εγω στην παρεα; Εγω εχω πητ περιπου 21-25/4 και ειναι κοριτσι. Το 2ο μου!!!! Δεν ειναι και η πιο ευκολη εγκυοσυνη,, μου ειπαν οτι εχω επιπωματικο πλακουντα και εχω αρκετα θεματακια, αλλα το αντιμετωπιζω με αισοδοξια. Εγω θα γεννησω ΡΕΑ, εσεις; Το ξερω κι εγω το θεμα με τα ανοιξιατικα μωρακια αλλα ειναι πολλες κατηγοριες εκει οποτε καλυτερα μηνα-μηνα να τα λεμε. Καλο υπολοιπο σε ολες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνουλι καλημερα,Μαζι θα γεννησουμε με το καλο και σε μερες και σε μερος.Κι εγω ΡΕΑ 27/4.Κι εγω δυσκολη εγκυμοσυνη εχω,ειμαι ηδη 2 μηνες ακινησια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mumbasha, εγω δεν πιστευω οτι θα τον παρω ολο τον μηνα, ειναι 2η εγκυσμοσυνη με καισαρικη...οποτε εχω ακουσει οτι σε βαζουν πιο νωρις. Ποιο γιατρο εχεις; εχεις παει καθολου να δεις εγκαταστασεις του ΡΕΑ; Τα καλυτερα εχω ακουσει βεβαια. Γιατι εισαι σε ακινησια; Αποκολληση; Εγω δεν ειμαι σε ακινησια, σε περιορισμο θα ελεγα πιο πολυ και σε επαγρυπνηση. Απαγορευεται δηλ να απομακρυνθω απο Αθηνα, αν δω αιμα πρεπει να τρεξω στο νοσοκομειο, δεν πρεπει να κανω καμια δουλεια (αυτο με συμφερει ;) ) και κατι τετοια. Ελπιζω να μη φτασω στην ακινησια γιατι εχω και μωρο παιδι....δεν με παιρνει. Δεν κανει χωρις εμενα. Αληθεια το εχεις δει τι ειναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουτε εγω πιστευω να παρω ολο το μηνα γιατι κανω ηπαρινες που συνηθως προκαλουν προωρο τοκετο.Στο ΡΕΑ εχω εικονα γιατι νοσηλευτηκα ηδη 4 ημερες πριν 2 μηνες λογω μεγαλης αποκολλησης που παραλιγο να χασω το ψιψινι μου.Ειναι καταπληκτικο νοσοκομειο γι αυτο να εισαι σιγουρη.Ειναι αγορακι.Το ονομα του γιατρου θα στο στειλω προσωπικα γιατι ισως να μην ειναι σωστο να το αναφερουμε δημοσια.εσυ?αγορακι η κοριτσακι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MUmbasha, το ειδα το ονομα του γιατρου αλλα δεν τον ξερω. Κοριτσακι περιμενω. Αντε αν ειναι να γεννησουμε τις ιδιες μερες να το συννενοηθουμε να βρεθουμε :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα εγκυουλες! Τι κανετε; Πως πανε οι κοιλιτσες; Εγω νιωθω ενα βαρος χαμηλα τις τελευταιες μερες, αλλα δε θυμαμαι αν το ενιωθα στην 1η εγκυμοσυνη. Ειναι φυσιολογικο; Κι επισης δεν εχω καταλαβει ακομα αν κλωτσαει. Κατι ανεπαισθητα οταν ξαπλωνω αλλα και παλι δεν ειναι βεβαιοτητα. Με την ολοημερη ενασχοληση με την αλλη μπουμπου μου δεν εχω μυαλο να προσεξω το μωρο.

Στολισατε; Εμεις τα καταφεραμε την προηγουμενη Κυριακη. Και εχουμε ξετρελαθει!! Αν εκανε και λιγοοοοοοοο ο καιρος πιο χειμωνιατικος θα μας υποχρεωνε......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Τι εγινε μελλοντικες μανουλες Απριλιου; Που ειστε; Εχετε ολοκληρωσει ολες τη διαδικασια του Β επιπεδου; Ολα καλα; Εμεις το καναμε την Τεταρτη. Μια χαρα η μπεμπα, ειδαμε και φωτο :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κοριτσάρες πως τα πάτε;; Τι κάνετε;; Μου λείψατε! Μετακόμοισα και είμαι χωρίς Internet! 9/1 μου είπαν απο τον ΟΤΕ μπορούν να έρθουν να μου περάσουν τη γραμμή! Έλεος!!!

Πως πάνε τα μωράκια σας;;; Έκανα την β-επιπέδπυ 6 Δεκέμβρη και έχει υδρονεφρωσούλα το ζουζούνι μου. Μου είπαν και οι 2 γιατροί(ο γυναικολόγος μου και αυτός που μου έκανε την β-επιπέδπυ)να μην ανησυχώ. Στο 80% των περιπτώσεων περνάει απο μόνο του εως την 32η εβδομάδα. Θα δούμε στο doppler ξανά και αν συνεχίζει τότε συζητάμε τι θα πρέπει να προσέχω μετά στο μωράκι. Αλλά έψαξα και δεν είναι κάτι το τόοοσο ανησυχητικό. Αίμαι αισιόδοξη!!! Όλα καλά θα πάνε!!!

Ο γιόκας μου όλο κλωτσάει!!Είναι πολύ ζουζούνι!!! Ονειροπολώ συνεχώς!!!

Έχω ξεκινήσει να σκέφτομαι και τη μέρα του τοκετού και λίγο με πιάνει μια αγωνία...λίγο νωρίς αλλά...

Εσείς τι κάνετε;;; Πείτε μου!!! Με κιλάκια τι κάνετε;;; Πως αντιστέκεστε σε κουραμπιέδες και μελομακάρονα;;;Γιατί εγώ δεν μπορώ..αν και είμαι στα 5 κιλά πάνω απο ότι ήμουν πριν, πρέπει να προσέχω...και δεν μπορώωωω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολες! Κορινα μου τι παθηση ειναι αυτη; πρωτη φορα την ακουω παρολο που ειμαι σε 2η εγκυμοσυνη. Τι μπορει δηλαδη να παθει το μωρο; Κι εγω στα +5 και δεν ανησυχω. Ο γιατρος μου που γενικα ειναι υστερικος με τα κιλα δεν μου εχει πει τιποτα, οποτε μαλλον ειναι καλη αυξηση. Σε ποιο μαιευτηριο γεννας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...