Μετάβαση σε περιεχόμενο

αποβολή


G.KKRIS

Recommended Posts

:(

δυστυχώς απέβαλα το Σάββατο :(:cry:

ΤΗΝ πέμπτη και την παρασκευή είχα λίγο σκούρο αίμα (στο σκούπισμα).

από την πέμπτη ξεκίνησα τις αντιπηκτικές.

Οι εξετάσεις που έκανα:

4/10/11 χοριακή 292 και tsh :1,06

11/10/11 χοριακή 2017 και FT4 :16

14/10/2011 χοριακή 2114 KAI ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗ : 1,6

ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΙΜΟΡΡΑΓΙΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΑΠΟΞΕΣΗ

ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ

ΓΙΑΤΙ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποιος μπορει να σου απαντησει σε αυτο το γιατι???ποιος μπορει να απαντησει σε οποιαδηποτε μανουλα που χανει το παιδακι της...ειναι αδικο το ξερω..υπομονη μονο μπορω να πω και κουραγιο...ειναι μια ακομα δοκιμασια που πρεπει να βγαλεις εις περας..και μολις εισαι ξανα ετοιμη ο θεος θα σου στειλει το μωρακι που θα γεμισει την αγκαλια σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέρω πόσο μεγάλος είναι ο πόνος σου και πολλά τα ερωτηματικά σου όμως σκέψου ένα πράγμα!! Αυτό το σποράκι μπορεί να είχε κάποια γεννετική ανωμαλία και να έπρεπε να φύγει αργότερα που θα ήταν ακόμη χειρότερο!!! Μη στεναχωριέσαι και θα δεις που θα πάνε όλα καλά και θα έχεις σύντομα ένα νέο σποράκι στην κοιλίτσα σου που σύντομα θα κρατάς στην αγκαλιά σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκι μου γλυκό σου στέλνω κι εδώ! δεν ξέρω αν κάτι μπορέι να απαλύνει τον πόνο σου! είμαι σίγουρη ότι αυτό που νιώθεις δεν περιγράφεται, αλλά μην απελπίζεσαι! Η ΠΑναγίτσα θα σας στείλει σύντομα ένα μικρούλη που θα έρθει για να μείνει και να γεμίσει την φωλίτσα σας...

σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά!!! αν μπορέι να βοηθήσει λιγάκι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστώ!

δεν ξέρω αλλά θελώ να σας πω αυτό που μου συμβαίνει:

ήμουν 4 μέρες με ορό,ειδικά την μέρα που έπαθα την αποβολή έκλαιγα συνεχώς

από την επόμενη μέρα σαν να έγινε κάτι και με έκανε να το ξεχάσω να φανταστείτε ότι πέρα του ότι ήθελα να φύγω από το νοσοκομείο και ότι ένοιωθα σκατά ,δεν μπορούσα να κάνω μπάνιο γιατί δεν έκανε λόγω αιμορραγίας ,από την Κύριακή μέχρι την Τρίτη που έκανα την απόξεση δεν ξέρω από που πήρα αυτή τη δύναμη βρε κορίτσια αλλά σαν να το έχω ξεπεράσει...δεν είμαι αναίσθητη ξέρετε πόσο πολύ το ήθελα το μωράκι μου..ειλικρινά δεν μπορώ να το εξηγήσω!!!

να σας πω και κάτι άλλο: εκεί που περίμενα να με καθαρίσουν ήταν 2 γυναίκες η μία 35 περίπου και η άλλη 40 και έκαναν εκτρώσεις, η πρώτη γιατί δεν είχε λέει 2ο παιδικό δωμάτιο και η άλλη γιατί ήταν χωρισμένη με 2 παιδιά και δεν τα πήγαινε καλά με το νέο αμόρε.

και σκέφτομαι κι εγω: θεέ μου αυτά δεν τα βλέπεις?ξέρω ότι εγώ δεν ήθελα να χάσω το μωράκι μου και θα με βοηθήσεις να αποκτήσω ένα άλλο!

αυτά.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

G.KKRIS κι εγώ κάπως έτσι ήμουν, μόνο που δεν πέρασα όλα αυτά που περιγράφεις με ορούς και αιμορραγίες. Το ξεπέρασα αμέσως. Θα επανέρχεται κατά καιρούς, π.χ. εγώ ήμουν λίγο χάλια τα Χριστούγεννα και την παραμονή της Πρωτοχρονιάς, μη φανταστείς ότι έπαθα και κατάθλιψη, αλλά το σκεφτόμουν. Μετά θα δεις, μπορεί να μιλάς γι' αυτό και να είσαι απολύτως άνετη, μπορεί να μιλάς και να σου έρχεται να κλάψεις.

Σου εύχομαι γρήγορα να ξαναμείνεις έγκυος!

Όσο για τις δύο γυναίκες με τις εκτρώσεις, τι να πω... Ειδικά η πρώτη, τα μυαλά στα κάγκελα. Όχι ότι η δεύτερη είναι δικαιολογημένη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό είναι το κακο καλη μου!

Δε φτανει ο πονος σου να βλεπεις και αχαρστια διπλα σου!

Και γω εχασα το σπορακι μου. Ημουν 10 εβδομαδων. Δεν εχει περασει μηνας. Και να χω τη κουμπαρα μου που εκανε εκτρωση λιγο καιρο πριν να μου λεει τι σου εδωσε ο γιατρος? Της ελεγα εγω. Ααα και μενα στην εκτρωση μου εδωσε αυτα τα χαπια.(Εκανα με φαρμακα αποβολη και εχουμε τον ιδιο γιατρο και ητανε παρομοια η διαδικασια.)

Της λεω ειναι το ιδιο κοριτσι μου? Ασε ανεγκεφαλοι!

Και εκανε εκτρωση γιατι ειχανε παει σε μεγαλο σπιτι με τζακι και τζακουζι και τους χαλαγε τα σχεδια. Εχουνε ενα μπομπιρα σχεδον 2 χρονων. Και δεν εχει περασει χρονος απο τοτε που εκανε εκτρωση και τωρα θελει να κανει παιδι! Μαλιστα οταν εμεινα εγω εγκυος τωρα φαγωθηκε και αυτη και ο αντρας της να ξεκινησουν! Δηλαδη τι αλλαξε σε μερικους μηνες? Κερδισανε το τζοκερ?

Τι να πω... Ξενερωσα πολυ! Και την εχω και κουμπαρα!

Τεσπα.....

Ευχομαι να μεινεις εγκυουλα γρηγορα και ολα αυτα να ειναι ενα κακο ονειρο! Παντα θα το θυμασαι αλλα το νεο μωρακι που θα ρθει πολυ συντομα θα απαλυνει τον πονο σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου εύχομαι να το ξεπεράσεις γρήγορα και να γεμίσει πάλι η κοιλίτσα σου με ένα γερό σποράκι αυτή τη φορά. Είναι κάτι που το έχουμε βιώσει πολλές κοπέλες εδώ. Προσπάθησε να μη σε πάρει απο κάτω σίγουρα θα το σκέφτεσαι όσο καιρός και να περάσει αλλά ο πόνος αυτός των πρώτων ημερών θα εξασθενεί σιγά σιγά. Η φύση και ο Θεός προνοούν για καλό μας κάποιες φορές.

Εχεις μια μεγάλη αγκαλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολα για καποιο λογο γινονται...πολλες γυναικες εχουν περασει απο αυτο...

ανημερα των φωτων εχασα και εγω το σπορακι μου....τωρα περιμενω σε λιγο καιρο να γεννησω...

θα ερθει ενα καινουργιο σπορακι...θα το δεις....

σου ευχομαι ολα να πανε καλα απο δω και μπρος......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι ηταν ενα τυχαιο γεγονος....συμβαινει στις περισσοτερες γυναικες.οταν το ειχα παθει κι εγω ημουν απαρηγορητη.τωρα φανταζει κακο ονειρο και εχω αγγαλια το μπεμπακι μου.το ιδιο θα γινει και με σενα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου γλυκο τι να πει κανεις σε τετοια κατασταση!

πολυ λυπαμαι γλυκια μου!

το περασα και γω και ξερω τι ασχημο συναισθημα ειναι!πραγματικα!

εγω το ειχα χασει αρχες (Ιανουαριο) 2009!

σχεδον καθε κοπελα εχει μια παρομοια κατασταση να σου διηγηθει!

πρεπει τωρα να φανεις δυνατη!

Ο ΘΕΟΣ ειναι Μεγάλος και να ξερεις πως θα στο στειλει το μωρακι που τοσο επιθυμεις!

μην απογοητευεσαι καθολου!

να χεις πιστη Στο Θεό και Στην Παναγία και ολα θα πανε καλα!

συντομα να χεις στην κοιλιτσα σου ενα υγιες μωρακι και να το φερεις στη ζωη και να σας κανει πανευτυχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

και εγω ειμαι φρεσκια στο θεμα αοπβολης με τη 2η εξωσωματικη που εκανα και ειχε πετυχει, στην 4η βδομαδα το εχασα. πρωτα ενας παραξενος βηχας και μετα αιμορραγια. ο γιατρος μου ειπε οτι υπαρχει θεμα στο ανοσοποιητικο μου συστημα. δε ξερω τι να πω. η μητρα δεν αναγνωρισε τα εμβρυα και τα σκοτωσε νομιζοντας οτι ηταν εισβολεις. κατι τετοια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...