Μετάβαση σε περιεχόμενο

Να ανησυχήσω;;;;


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια μου,

Εδώ και 2-3 μέρες ο μικρος μου κουνιέται και κλωτσάει πιο λίγο από πριν,αλλά σίγουρα κινείται,ειδικά μόλις ανοίγω τηλεόραση ή όταν τρώω κάτι. Απλά δε χτυπιέται όπως πριν, που έκανε λες και του έδινα ναρκωτικά :D !! Νομίζω ότι ίσως είναι στριμωγμένος πλέον, γι αυτό. Εσείς το είχατε πάθει ;;

Ο γιατρός μου είχε πει να τον καταλαβαίνω. Τί εννοεί με αυτό όμως;; Να χτυπιέται όπως πάντα ή αρκεί απλά να καταλαβαίνω ότι κουνιέται;

Είμαι στη 34η εβδομάδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην ανησυχεις κοπελα μου ειναι λογικο αφου το μωρακι σου πλεον εχει μεγαλωσει αρκετα και στριμωνεται εκει μεσα οποτε φαντασου τι ευχερεια κινησεων να εχει το κακομοιρο εκει μεσα εγω το ειχα και στης δυο μου εγκυμοσυνες παθει μην ανχωνεσαι λοιπον..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φυσιολογικό είναι να ελαττώσει τις κινήσεις του το μωρό,στένεψε ο χώρος του!Μην ανησυχείς το θέμα είναι ν τον αισθάνεσαι έστω κ λίγο!

Με το καλό!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρωτα απο ολα με το καλο να κρατησεις αγκαλια το μωρακι σου, εγω στην εγκυμοσυνη μου ειχα πολυ αγχος αν δεν ακουγα πολλες φορες το μωρο τρελαινομουν, η γιατρος μου ειχε πει να μετραω 10 κινησεις μεσα στη μερα αυτο ειναι το φυσιολογικο μου ειχε πει, ο δικος μου τις εκανε μεσα σε μιση ωρα βλεπεις ετρωγα αρκετη σοκολατιτσα. Να μην ανησυχεις καθολου μη σε πιανει πανικος, εγω πατουσα την κοιλια μου συνεχεια για να τον κανω να κουνηθει ημουν υπερβολικη. Παντος αυτο με τη σοκολατα οντος ισχυει ακομα κ πριν τον καρδιοτοκογραφο μου εδιναν κ ετρωγα λιγη σοκολατα κ ο μικρος εκανε τουμπες. Και κατι που θυμηθηκα μολις, δεν τον ειχα ακουσει μια μερα σχεδον κ η γιατρος μου ειπε να πινω πολλους χυμους.Με το καλο να τον κρατησεις αγκαλιτσα και απολαυσε τις τελευταιες εβδομαδες υπνου χωρις αγχος, ολα θα πανε καλα!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρωτα απο ολα με το καλο να κρατησεις αγκαλια το μωρακι σου, εγω στην εγκυμοσυνη μου ειχα πολυ αγχος αν δεν ακουγα πολλες φορες το μωρο τρελαινομουν, η γιατρος μου ειχε πει να μετραω 10 κινησεις μεσα στη μερα αυτο ειναι το φυσιολογικο μου ειχε πει, ο δικος μου τις εκανε μεσα σε μιση ωρα βλεπεις ετρωγα αρκετη σοκολατιτσα. Να μην ανησυχεις καθολου μη σε πιανει πανικος, εγω πατουσα την κοιλια μου συνεχεια για να τον κανω να κουνηθει ημουν υπερβολικη. Παντος αυτο με τη σοκολατα οντος ισχυει ακομα κ πριν τον καρδιοτοκογραφο μου εδιναν κ ετρωγα λιγη σοκολατα κ ο μικρος εκανε τουμπες. Και κατι που θυμηθηκα μολις, δεν τον ειχα ακουσει μια μερα σχεδον κ η γιατρος μου ειπε να πινω πολλους χυμους.Με το καλο να τον κρατησεις αγκαλιτσα και απολαυσε τις τελευταιες εβδομαδες υπνου χωρις αγχος, ολα θα πανε καλα!!! :D

Σας ευχαριστω ολες!!

Το κακο ειναι οτι εχω διαβητη κυησης και κανω διατροφη, οποτε δε γινεται να τρωω γλυκα ουτε να πινω χυμους!! :cry:

Απλα ειχα συνηθισει να χτυπιεται λες και παιρνει ναρκωτικα :lol: και ξαφνικα κουνιεται , αλλα ηρεμα και μου κακοφανηκε!!! :lol::lol: Αλλα ολες οι μαμαδες μου ειπαν το ιδιο, οποτε ηρεμησα.

Παντως χθες μου εκανε το βραδυ ζουζουνιες και χαρηκα. Μαλιστα εβαλα το χερι μου χαμηλα, ξερετε που :oops: , και τον ενιωσα εκει. Λετε να εχει κατεβει τοσο κατω;;; Ισως γι αυτο να εχει ηρεμησει κιολας, να ειναι αναποδα πλεον. Πλησιαζει η ωρα......... :D

Και ολο λοξυγγα εχει, μαλλον επειδη αναπτυσσονται τα πνευμονια του περισσοτερο!!!

Αυριο εχουμε υπερηχο!! Ανυπομονω!!!

Δυο μερες τωρα πλενω τα ρουχαλακια του και τα σιδερωνω. Πρωτη φορα χαιρομαι τοσο που σιδερωνω κατι!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

etoile με το καλό να υποδεχτείς τον μπεμπούλη σου!!! εννοείται θα συμφωνησω με τα κορίτσια! μπορείς αν θέλεις να τρως γιαουρτάκι φρούτων με χαμηλά λιπαρά, αυτό δεν το επιτρέπουν? όπως κ να χει, ο γιόκας σου έχει στριμωχτεί σε αυτή τη φάση. εγώ τον καταλαβαινα κυρίως όταν ξάπλωνα κ οριζοντιωνόμουν! έβαζα το χεράκι μου στην κοιλίτσα κ ο μπέμπης έκανε χαμό!!! :) μέσα στη μέρα δεν διέκρινα εύκολα την κίνηση, παρά μόνο το τούρλωμα απο το κωλαράκι του, στα δεξιά! α! κ τον συχνότατο λόξυγγα! ήταν το μόνο που φανερά ένιωθα μέσα στη μέρα :lol: έλεγα, μα πόσο "τρώει" το πλασματάκι μου???

Καλή λευτεριά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

etoile αυτο που περιγραφεις ειναι απολυτα φυσιολογικο νομιζω το μωρακι μεγαλωνει,ο χωρος στενευει και δε μπορει να κουνηθει οπως πρωτα ανετα.κι εμενα το ιδιο ειχε συμβει.φυσικα να το αναφερεις και στο γιατρο σου ομως!! εμεις δεν ειμαστε και γιατροι!

με το καλο το μωρακι σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...