Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟ


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ 13.5 ΜΗΝΩΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟ ΣΤΑΘΜΟ.ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ ΠΟΥ ΤΟΝ ΠΑΩ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΦΗΝΩ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ.ΟΙ ΔΑΣΚΑΛΕΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ 5 ΛΕΠΤΑ ΜΕΤΑ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ Κ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΑΨΟΓΟΣ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ Τ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΚΛΠ ΚΛΠ.ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΤΟΝ ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΓΙΑ ΛΙΓΟ Κ ΕΧΩ ΔΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΛΑΙΕΙ Κ ΟΝΤΩΣ ΠΑΙΖΕΙ.ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥ ΜΙΛΗΣΩ Κ ΜΕ ΔΕΙ ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΟ ΚΛΑΜΑ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΑΓΚΑΛΙΑ ΟΛΑ ΜΕΛΙ ΓΑΛΑ.ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΩ Κ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ ΦΑΓΗΤΟΥ.ΑΠΟ ΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΕΧΩ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΚΑΡΕΚΛΑΚΙ ΚΙ ΕΚΛΑΙΓΕ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΧΕ ΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΕ ΔΑΚΡΥΑ Κ ΜΥΞΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΕΝΩ ΤΟΝ ΠΗΡΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ .ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΣΤΟ ΣΤΑΘΜΟ.ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ ΠΟΤΕ.ΑΛΛΟΤΕ ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΤΙΠΟΤΑ. ΜΕΤΑ ΣΠΙΤΙ ΤΡΩΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΣΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΦΑΓΕ Κ ΚΡΕΜΑ Κ ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΙ!!!!ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ.ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΚΛΑΙΓΕ ΕΤΣΙ?ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΦΑΕΙ?ΝΑ ΝΥΣΤΑΖΕ?ΚΙ ΕΤΣΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΝΤΑ?ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΜΕΝΗ.ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΓΝΩΜΕΣ ΣΑΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου

θα σου ελεγα να μην στεναχωριεσαι

εμεις τα πηγαμε 11 μηνων

ακριβως ετσι εκαναν και τα δικα μας

ειναι πολυ μικρουλια μωρε και νιωθουν οτι τα παραταμ ε

τα πηγαιναμε με λιγμους και οταν τα περναμε τις περισσοτερες φορες ενω παιζανε μια χαρα

οταν μας εβλεπαν ειχαν ενα κλαμα παραπονου

κοιτα να δεις

οταν μεσα στην ταξη ειναι 800παιδακια

και το καθενα εχει τα δικα του ειναι φυσιολογικο καποιες φορες να μην ασχολουνται ιδιαιτερα με καποιο παιδακι

ή να το αφηνουν να κλαιει

το βρισκω λογικο

εαν δεν μπορεις να κανεις αλλιως

απλα να τους λες συνεχεια - οτι το παιδι το βλεπω ετσι ή αλλιως και προσπαθησε να σκεφτεσαι οτι εκει ειναι καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η δικιά μου ξεκίνησε 8 μηνών ,υπήρχαν καλές κ κακές ημέρες...ακόμη κ σήμερα 32 μηνών υπάρχουν στιγμές που κλαίει,κανεις την καρδιά σου πέτρα κ πηγαίνεις στη δουλειά..... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξερω τι να σε συμβουλεψω

σιγουρα οταν πρεπει να το αφησεις για δουλεια θα κανεις υπομονη τι αλλο;

απλα πηγαινε καποιες φορες στο ασχετο να δεις τι κανουν

ειναι διαφορετικο να κλαιει το πρωι που θα το αφησεις νομιζω

και αλλο να κλαιει γιατι πειναει ποναει εχει βρεγμενη πανα νυσταζει και κανεις δεν του δινει σημασια..

δεν θελω να σοου αναψω φωτιες ...αλλα πρεπει να προσεχουμε...

σιγουρα καιοι κοπελες εκει εχουν ενα σωρο παιδια αλλα ειναι παιδακια και εχουν αναγκες ,το καθενα το δικο του ρυθμο προσαρμογης..

οπως ειπε και η marker να τους λες πως βλεπεις το παιδικαθε μερα και γενικως να τις ρωτας οτι θες

πως ηταν την καθε μερα κτλ και ας γινεις σπαστικη

το παιδι σου αφηνεις οχι κουκλα...

προσπαθησε να μην στεναχωριεσαι

θα την βρεις την ακρη

απλα νομιζω δεν πρεπει να επαναπαυομαστε

τουλαχιστον αυτο θα εκανα εγω

φιλικα γερανι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...