Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΤΡΕΛΛΑ ΠΑΙΔΆΚΙΑ ΗΡΑΚΛΕΊΟΥ Νο 3


anm

Recommended Posts

Καλημέρα!

Εξαφανίστηκα λόγω γαστρεντερίτιδας....

Την περασμένη Παρασκευή ήρθε ο Χριστόφορος από το σχολείο και έκανε διάρροια, μέσα στη νύχτα έκανε εμετό και για 3 μέρες ήταν με διάρροια. Μετά καλά αλλά δεν τον έστειλα σχολείο προληπτικά. Χθες μόνο πήγε.

Το μικρό κόλλησε και αυτό και είναι σε πολύ χάλια κατάσταση....στην τρίχα γλυτώσαμε νοσοκομείο. Το καημένο από Παρασκευή βράδυ έκανε 5-6 εμετούς την ημέρα και άλλες τόσες διάρροια. Τώρα 2 μέρες έχει λίγο βελτιωθεί αλλά κάνει ακόμα 2-3 εμετούς και διάρροιες την ημέρα. :cry::cry: Πάω να σκάσω.... η παιδίατρος είπε πως κανονικά η ίωση αυτή είναι 3ήμερη (όπως στον Χριστόφορο). Αλλά αφού δεν περνάει στο μωρό θα κάνει έναν κύκλο 10 ημερών! :shock: Και εννοείται δεν τρώει ούτε μισή κουταλιά φαγητό, τίποτα. Μόνο στήθος. Είχε βάλει 200γρ την τελευταία φορά και τώρα σίγουρα τα έχει χάσει, ίσως και περισσότερα :( .... Ουφ, το λυπάμαι πολύ.... και παρόλο που είναι εξαντλημένο προχθές έκανε και τα πρώτα του βηματάκια ολομόναχο!!!! :ymapplause: Από τότε πηγαίνει καναπέ - τραπεζάκι χωρίς να κρατάει!!! Καλά 2 βήματα είναι μόνο αλλά είναι πολύ ενθουσιασμένος!!! :lol:

Βέβαια να σας πω οτι τόσο πολύ πλύσιμο και σιδέρωμα μαζεμένο δεν έχω ρίξει ποτέ μα ποτέ! Ξερνάει τα πάντα και χέζεται μέχρι τον αυχένα... :mrgreen:

Κόλλησε και ο Γιώργος και η μαμά μου και όλη η οικογένεια της αδερφής μου αλλά εγώ ΒΡΑΧΟΣ [smilie=naka.gif] ευτυχώς!!!!!

Αν όλα πάνε καλά σε 2-3 μέρες λογικά θα είναι και το μωρό καλά. Οπότε να κανονίσουμε από βδομάδα κανένα καφεδάκι!

Φιλάκια σε όλες και εύχομαι να μην πιάσει κανένα άλλο παιδάκι έτσι όπως έπιασε το μικιό μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 927
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

οχι βρε Μαριλου το καημενο το μικρο ..

ελπιζω να συνελθει γρηγορα ..εχει εξαρση γμτ η γαστρεντεριτιδα παλι..

μου το ειπε η Γιωργια οτι την πατησατε αλλα δεν τα καταφερα να σε παρω η γαιδουρα .. :oops:

μου ελεγε ο Νικος χτες οτι ενας συναδερφος στον οροφο τους ειχε κατι αναλογο κ τρεμω σαν τρελη γιατι αν ξεκινησει η κατασταση ετσι συνηθως πανε με την σειρα κ μετα ο καθενας στο σπιτι του κολλαει τους υπολοιπους ..δεν θελω ουτε να το σκεφτομαι ..

περαστικουλια σας ..

αυριο ειναι η μια γιορτη στον παιδικο κ την κυριακη η αλλη θα παω να τις δω κ τις δυο εννοειται ,ενθουσιασμενες οι μικρες ..η Αριαδνη κ το μεταβρεφικο τμημα δεν λαμβανουν μερος τωρα αλλα θα ειναι στην καλοκαιρινη γιορτη του σχολειου..

χτες ειχαμε κ μπλα μπλα με την νονα της Αριαδνης ..την αποψη μου σας την εχω πει σχετικα νομιζω :?:?:?

τωρα τελειωσε δεν μπορουμε να κανουμε τιποτις απλα πορευομαστε ..

τι τιτλο να βαλω ρε παιδια στο επομενο γιατι οπως λεει κ η γιωργια φτανουμε το 100αρι σελιδες σιγα σιγα ..

να βαλω τον ιδιο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...