Μετάβαση σε περιεχόμενο

Έφυγε.... :(


maraki_1978

Recommended Posts

Δεν ήξερα τι τίτλο να βάλω...

Παλλινδρόμησε? Χάθηκε? Τι?

Να 'μαι και γω σ'αυτή τη κατηγορία..

Ποτέ δε περίμενα να βρεθώ εδώ.

Βλέπετε ήδη έχω ένα αγόραρο 2 χρόνων και είχα αισιοδοξία ότι όλα θα πάνε καλά όπως και στον μικρούλι μας!

Έχω ανάγκη να μιλήσω. Δε μπορώ να μπω στις Οκτωβριανές όπου και είμαι θαμώνας εκεί. Θα τους μαυρίσω τη καρδιά και δε θέλω.

Εδώ προς το παρόν νιώθω καλύτερα.

Τα πράγματα λοιπόν έχουν ως το εξής για εμάς.

Τον Αύγουστο έβαλα κάτω τον αντρούλη και του λέω αδελφάκι για τον μικρό μας εδώ και τώρα!

περίμενα ωορρηξία αλλά τίποτα. Έχω κύκλο πολύ σταθερό και τις ωορρηξίες τις καταλαβαίνω πάντα! Μα πάντα!

Μία φορά μόνο θυμάμαι είχε τύχει να μην πονάω, πριν γεννήσω καν τον Διονυσάκη, και να έχω πολύ λίγα υγρά και επειδή συνέπεσε κοντά το τεστ παπ ρώτησα τον γιατρό και μου είπε ε καμιά φορά τυχαίνει να ειναι αυτό μου λέμε τζούφια! χαχα! Γέλασα πολύ και του λέω με κάνετε να αισθάνομαι κότα! Ε μου λέει τυχαίνει το αυγουλάκι να μην είναι δυνατό καμιά φορά...

Τεσπα. Ετσι και αυτον τον μηνα. Τιποτα.

Εμεις ομως καναμε ελευθερα. Ε λεγαμε οποτε γινει... Σιγα.

Στις 23 /08 περιμενα αλλα στις 17 πηρα το σελφ κλιαρ που δειχνει νωριτερα. Αυτο ειχα κανει και ειχε βγει αχνα θετικο στον μικρο. Λεω αν ειναι θα δειξει!

Ενω λογω ωορρηξιας δεν το περιμενα ειχα αλλα συμπτωματα! Πρηξιμο φοβερο στο στηθος και πονακια περιοδου. Αυτα δεν τα ειχα 2 χρόνια αφοτου γεννησα και καταλαβα κατι μου συμβαινει. Βρε λεω ας το κανω και οτι βγει! Σιγα!

Το κανω και τσουπ! Νατη η γραμμουλα! Χαραααααααααααα! Δε περιγραφεται!

ΠΑιρνω αντρουλη τη μαμα μου και ολο τον κοσμο τελοσπαντων!

Ξανακανω ενα ακομη την επομενη καραθετικο! Ωραια λεω! Ολα καλα!

Επειδη ητανε νωρις και ημουνα και ξεψαρωμενη λογω του μικρου ειπα να το αφησω και να με δει στη 5η εβδομαδα μη παω νωρις και δε δουμε τιποτα.

Πραγματικα 5 εβδομαδων και 5 ημερων παω στον γιατρο και εκει βλέπουμε σακο και λεκιθικο ασκο! Ολα ρολοι!!!!!!!!!!

Μου λεει κοιτα ελα σε τρεις εβδομαδες οπου θα παρουμε και αιμα για παππ-α . Οκ?

Τρεις βδομαδες μετραγα σα τον φανταρο! Αυτη η παρασκευη δεν ερχοτανε με τιποτα! Ηθελα να το δω! Ηθελα να δω μωρακι να ακουσω καρδουλα!

Στο μεταξυ αρχισανε αναγουλες. Λεω τελεια! Ολα πανε καλα!

Προσεχα, ηρθε η μαμα μου, με τον μικρουλη μου καναμε βολτιτσες αλλα προσεχα τα βαρη... Ολα καλα!

Οι αναγουλες παρατηρησα στο μεταξυ οτι δεν ητανε στρωτες. Μια πρωι μια απογευμα. Το στηθος μου μαλακωσε. ΠΟναγε μεν αλλα δεν ητανε οπως πριν. Εβγαλα σπυρακια στον Διονυσακη μου δεν ειχα. Αλλη εγκυμοσυνη μου λεγανε ολοι. Αντε βρε κοριτσι θα ειναι!

Δε με νοιαζει ελεγα! Γερο να ειναι! Και κατι με ετρωγε μεσα μου!

Διδυμα θα ειναι! Εχουμε και κληρονομικοτητα! Μωρε ας δουμε ελεγα οτι ειναι καλα και ας ειναι και 2!

Το βραδυ πριν το ραντεβου λεω στον αντρα μου. Επειδη δεν ξερω φοβαμαι ελα μαζι μου να μην ειμαι μονη στον γιατρο. ΜΟυ λεει ελα μη λες βλακειες. Οχι του λεω νιωθω καπως!

Η κοιλια μου τουρλα! Αν και εννια εβδομαδων..... Ελεγα ενταξει ολα θα ειναι μη σκεφτεσαι βλακειες αφου μεγαλωνει και η κοιλιτσα!

Παμε γιατρο!

Ακουμπαει τον υπερηχο πανω μου και βλεπω στο μονιτορ απεναντι ενα αδειο σακο με κατι να ασπριζει μεσα......... :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Ηθελα να πεθανω. ΜΟυ λεει δε προχωραμε. Κατσε να σε δω κολπικα.

Και που με ειδε?

Παλλινδρομη.

Έκανα απόξεση φαρμακευτικη και το απεβαλα τη μερα των γενεθλιων του μωρου μου! Τη Δευτερα που μα ςπερασε. Ειμαι χαλια. Περασα αιμορραγιες πόνους η μερα που γενναγα πριν απο 2 χρονια το αγορακι μου!

Ειμαι χρονια εδω μεσα. Εχω διαβασει ενα σωρο. ξερω οτι ειμαι σε καλυετρη μοιρα και οτι υπαρχουν χειροτερα. Θα μπορουσε να μου ειχε τυχει πρωτη φορα και τοτε θα ημουν σιγουρα απαρηγορητη.

Τωρα εχω το μωρακι μου ερχεται παιζουμε ξεχνιεμαι αλλα ποναω οταν το σκεφτομαι και ολο κλαιω.

Πότε θα περασει?

Νιωθω απαίσια.

Ο γιατρος μου ειπε οτι ητανε τυχαιο γεγονος. Δε χρειαζεται εξετασεις. Ετσι και αλλιως ειχα κανει καλλιεργειες με το που μαθαμε οτι ειμαι εγκυος αλλα για αλλα πιο ιδιαιτερα προβληματα μου ειπε να μη κανουμε.

Τον ρωτησα ομως για την ωορρηξια που δεν τη καταλαβα εκεινο τον μηνα και μου ειπε οτι μπορει να ητανε εξασθενισμενο το ωαριο μου γι 'αυτο.

Με λίγα λόγια τραβήξαμε λάθος λαχείο........

Μακάρι να μη πέρναγε καμιά γυναίκα τίποτα. Μια εξω στο ιατρειο μου λεει ολα οι γυναικες τα τραβαμε. Ποιος ξερει τι ειχε και αυτη.....

Ευχομαι μονο ευχαριστα απο δω και μπρος για ολες μας!!!!!!!!!!! Δεν εξιζει σε καμια αυτο το μαρτυριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαράκι καλή δύναμη...την επόμενη φορά όλα θα πάνε καλά.. δυστυχώς πολλές γυναίκες το περνούν αυτό...

πάρε μια αγκαλίτσα τον διονυσάκο και το άντρα σου και κοίτα μπροστά..με το καιρό θα μαλακώσει... :YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι μου γλυκο νομιζω μιλαγαμε στις ανοιξιατικες ετσι?ακου περασα τα ιδιο στη πρωτη μου εγκυμοσυνη που δεν πηγε καλα και ημουν στην ιδια βδομαδα.εγω δεν ειχα και αλλοπαιδακι και ημουν πραγματικα απαρηγορητη...ενα μηνα μονο κλαμα.ειχα κανει τοσα ονειρα γι'αυτο το μωρακι.σε εναμιση μηνα ξαναεμεινα εγκυος και τα αποτελεσματα τα βλεπεις στη φωτο μου.μη το βαζεις κατω ειναι σιγουρα τυχαιο γεγονος.να ξερεις οτι αν υπαρχει χρωμοσωματικη ανωμαλια(τυχαιο γεγονος)το εμβρυο αποβαλλεται μεταξυ 9ης και 12ης βδομαδας,οποτε ολα ειναι για καλο ξερει η φυση τι κανει.και τωρα που ειμαι εγκυος ειμαι πολυ συγκρατημενη ξερω οτι ολα ειναι στο χερι του θεου και ποτε δε ξερεις τι σου ξημερωνει γι'αυτο κραταω μικρο καλαθι.σε λιγο θα εχει το επομενο γουρικο σπορακι σου και ολα θα φανταζουν κακο ονειρο κοπελα μου! :x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λυπαμαι πολυ μαρακι.θα το ξεπερασεις οσο περναει ο χρονος.και με το καλο οταν ξαναμεινεις εγκυος να πανε ολα καλα.βαλε ξανα τον αντρα σου κατω για αδελφακι του Διονυση.μην το πολυκαθυστερεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λυπάμαι πολύ για ότι έγινε....

εύχομαι σύντομα να μείνεις πάλι έγκυος.......

θέλω να πω να κρατήσεις τα θετικά-ότι δηλαδή έχεις δυο υπέροχους άντρες στη ζωή σου κ ότι έμεινες αμέσως έγκυος-κ να δεις που σύντομα όλα θα πάνε καλά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι κοπέλα μου...πάρε δύναμη από τον γιόκα σου...Όλα για κάποιο λόγο γίνονται!Εύχομαι σύντομα ένα γερό σποράκι στην κοιλίτσα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου με στεναχώρησες...... :(:(:(

Μανούλα κράτα γερά όμως για το Διονυσάκη σου! Μην το βάζεις κάτω....

Κάθε εμπόδιο για καλό δε λένε;;;

Κοίτα μπροστά και προχώρα............ ;););)

Καλή δύναμη και σύντομα έγκυος με 2 σποράκια αυτή τη φορά και γερά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου μη στεναχωριεσαι...

περασα κ εγω κατι αντιστοιχο με σενα οταν ο χουλιγκαν μου εκλεινε τα 2...

σε νιωθω, ειναι απελπιστικο, απαισιο συναισθημα...

αλλα μην το βαζεις κατω!! πολυ γρηγορα θα ερθει κ το δευτερο παιδακι σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου...όλα θα πάνε καλά..απο δω και πέρα..

θα δεις...

Κανε πολλες αγκαλιτσες τον μικρό..

κι όλες οι πληγες θα κλεισουν....

Σε περιμενουμε στην παρεουλα μας.. :YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ρε μαρακι...καλο κουραγιο...ο χρονος..το καλυτερο φαρμακο..και ο νιονιος διπλα σου...

περιμενουμε το θετικο ποστ σου τη ναλλη φορα!!αλλο κακο να μη μας εβρει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαράκι μου γλυκό... δεν ξέρω τι να πω...

πονάω πολύ με αυτό που σου συνέβη...

εύχομαι όλα να πάνε καλά από δω και πέρα...

να μην ξαναπληγωθείς ποτέ στη ζωή σου!!!

να μου φιλήσεις τον κόντε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαράκι μου γλυκό καταρχήν να ξέρεις οτι δεν μας μαυρίζεις την καρδιά! Γι αυτό είμαστε παρέα...για να τα μοιραζόμαστε όλα!!!

Είμαστε μαζί σου στα καλά και στα άσχημα !!!

Καταλαβαίνω απόλυτα πως νιώθεις (εχω περάσει παρόμοια εμπειρία πριν γεννήσω την μεγάλη μου. Οταν γέννησα την μεγάλη είχα ακατασχετη αιμορραγία και παραλίγο να φύγω εγώ και στον μικρό προς το τέλος σχεδόν της εγκυμοσύνης φοβόμασταν για θρομβοφιλία και υπήρχε κίνδυνος να γεννήσω νεκρό μωράκι ...... καταλαβαίνεις πως ήμουν μέχρι να γεννήσω!!!!!)

Ακουσέ με προσεχτικά..τίποτα δεν συμβαίνει τυχαία....σίγουρα κάποιος λόγος υπήρχε που δεν προχώρησε αυτή η εγκυμοσύνη! Σκέψου αν ήταν ένα μωράκι με προβλήματα....είναι καλύτερα έτσι...Είσαι τόσο νέα και ξέρεις οτι μπορείς να κάνεις παιδάκια οπότε θα έρθει η σωστή στιγμή γι αυτό!!! Τώρα πρέπει να χαρείς το παιδάκι σου και τον αντρούλη σου και να μη βιαστείς για τίποτα..θα δεις που όλα θα κυλίσουν όπως πρέπει!!!

Το τηλέφωνό μου το έχεις και θα είναι μεγάλη μου χαρά να σε ακούσω και να συζητήσεις με κάποιον άνθρωπο αυτά που νιώθεις αν δεν θες να στεναχωρείς τους δικούς σου!!! Δεν μας μαυρίζεις καθόλου απλά συμπάσχουμε και συμπονούμε είμαστε όμως εδώ για να σε ακούσουμε και να σε καταλάβουμε!!!! Μη διστάσεις να με καλέσεις σε παρακαλώ!!!

Σε φιλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Μαρακι

παρε τον χρονο σου και μπες οποτε θες

σε σκεφτομαστε διαρκως

φιλακι πολλα στο Διονυσακη

ολα τελικα γινονται για καλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου λυπάμαι πάρα πολύ...Μην το βάζεις κάτω και σύντομα θα έρθει και ενα αδερφακι για το αγοράκι σου..

Σε καταλαβαίνω απολυτα, κι αυτο που θα σου πω ειναι να δωσεις χρονο στον εαυτο σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι μου γλυκο...

δεν μας μαυριζεις την καρδια κοπελα μου...

ειμαστε μαζι εδω μεσα 2,5 χρονια κ στηριζουμε η μια την αλλη...

σε περιμενουμε οποτε νιωσεις καλυτερα....

ολα γινονται για καποιο λογο..

ειμαι σιγουρη οτι συντομα θα χαρισεις ενα αδερφακι-γτ οχι 2???-

στον διονυσακη σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι σιγουρα με τοση αγαπη

συντομα θα νιωσεις καλυτερα...

σκεψου θετικα και μονο θετικα αφηνοντας ολα τα κακα πισω..

κοιτα μπροστα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε νιωθω απολυτα...πανω κατω ολες εχουμε περασει κατι αναλογο..

αλλα οσο παιδια και να εχεις σου στοιχιζει το ιδιο...εγω οταν απεβαλα ειχα ηδη τα δυο ταλιμπανακια μου...αλλα με πονεσε παρα πολυ...μετα απο 3 μηνες ξαναμηνα εγκυος και τωρα πρωτα ο θεος ερχεται το κοριτσακι μας...ολα για καποιο λογο γινονται...

ευχομαι σε λιγο καιρο να ερθουν δυο πολυ πολυ γερα σπορακια για να ολοκληρωσουν την ευτυχια σας :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου λυπάμαι πάρα πολύ για αυτήν την κατάληξη.

Να ξέρεις οτι δεν είσαι η μόνη που σου έτυχε κάτι τέτοιο, σε νιώθω απόλυτα μιας και το πέρασα και εγώ πριν ακριβώς τρεις μήνες. Η φύση και ο Θεός έπραξαν το σωστό για αυτή την ψυχούλα.

Να είσαι δυνατή για το αγοράκι σου, θέλει μια μανούλα που είναι καλά δίπλα του, έγραψες μια μεγάλη αλήθεια, θα δεις πως η παρουσία και η φροντίδα του θα σου κάνει καλό και το μυαλό θα ξεφεύγει απο τις άσχημες σκέψεις.

Σου εύχομαι να γεμίσει ξανα σύντομα η κοιλίτσα σου και να φέρεις στον κόσμο ένα γερό μωράκι.

Εχεις μια μεγάλη αγκαλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λυπαμαι πολυ ....... ευχομαι πολυ πολυ γρηγορα ο Διονυσακος σου να αποκτησει αδερφακι-α κ ολα να πανε καλα...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ..... ΠΑΡΕ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΤΟ ΔΙΟΝΥΣΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ Ο ΘΕΟΣ ΘΑ ΤΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΕΝΑ ΓΕΡΟ ΑΔΕΡΦΑΚΙ Η΄ ΚΑΙ ΔΥΟ!!!!! ΚΟΥΡΑΓΙΟ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πατριωτισα...

ευχομαι απο εδω και περα, μονο χαρες..

και του χρονου τετοια μερα να εχεις ενα μωρακι στην αγκαλια σου...

μην απογοητευεσαι ο κοντες σε χρειαζεται....

και να ξερεις οτι οι οκτωβριανες μανουλες θα ειμαστε διπλα σου....

φιλακια στον κοντε να δωσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι πολύ Μαράκι μου.... :cry:

Τα λόγια είναι πολύ λίγα για να σε παρηγορήσουν αλλά να σκεφτεσαι θετικά όσο μπορείς.....

εχεις το κουκλί σου που σε χρειάζεται και είμαι σίγουρη πως συντομα θα μας ανακοινώσεις μια νεα εγκυμοσύνη με ενα δυνατό και υγιές σποράκι!

Κράτα γερά κοπέλα μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...