Μετάβαση σε περιεχόμενο

Είμαι Έγκυος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα!

Μόλις πριν λίγες μέρες βγήκαν τα αποτελέσματα και είμαι εγκυος!

Πάρα πολύ χαρούμενη είμαι! Πάρα πολύ!

Επειδή εργάζομαι και απαιτείται να ταξιδεύω συχνά αεροπορικώς πείτε μου σας παρακαλώ μέχρι ποιό μήνα μπορώ?

Επίσης έχω ήδη κλέισει αεροπορικα εισητηρια απο εδώ και δεν ξέρω τι γίνεται σε περίπτωση που δεν μπορώ να ταξιδεψω λόγω εγκυμοσύνης. Μπορώ να πάρω πίσω το ακριβές αντίτιμο?

Ευχαριστώ πάρα πολύ εκ των προτέρων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου, καλώς όρισες στο φόρουμ και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου.

Απ' όσο γνωρίζω, αν δεν έχεις πρόβλημα, δεν υπάρχει κώλυμα με τα αεροπορικά ταξίδια, αν και δεν ενδείκνυται τα συχνά ταξίδια. Ο γιατρός μου τα επιτρέπει, φτάνει να σε δει πρώτα και να σου δώσει άδεια ο ίδιος, αλλά λέει ότι πρέπει να αποφεύγονται στο τέλος του δεύτερου τριμήνου και στην αρχή του τρίτου. Βέβαια, όσους γιατρούς ρωτήσεις, τόσες γνώμες θα πάρεις! Θα σου πει ο γιατρός σου!

Όταν είχε χρειαστεί να ακυρώσουμε, ο άντρας μου κι εγώ αεροπορικό ταξίδι, όχι λόγω εγκυμοσύνης, αλλά επειδή είχα σπάσει το χέρι μου, τα εισιτήρια συνέχισαν να ισχύουν για ένα χρόνο, και τελικά ταξιδέψαμε κάποια άλλη στιγμή, μέσα στον χρόνο. Είναι, βέβαια, και ανάλογα με την πολιτική της κάθε εταιρείας. Μπορεί κάποιες εταιρείες να σου δίνουν και το αντίτιμο πίσω, αλλά σίγουρα θα χάσεις κάποιο ποσό, μάλλον μικρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητηρια κοριτσακι και να χεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!!!!!!!!

γνωμη μου ειναι να συμβουλευτεις τον γιατρο σου ειναι το καλυτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαριτηρια!ευχομαι να εχεις κια ηρεμη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!

Οσο για τα ταξιδια, εξαρταται..οταν εχεις καλη εγκυμοσυνη επιτρεπονται μεχρι τον 7-8ο αλλα οχι πολυ μακρυνες αποστασεις ..θα σου πει και ο γιατρος σου βεβαια αλλα καλο θα ηταν να μην το παρακανεις αν σε κουραζουν..στην εγκυμοσυνη οσο περνανε οι μηνες μειονονται οι αντοχες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου !!!με το καλο το μωρακι σου!!!οσο αφορα τις πτησεις θα σου πει ο γιατρος σου γιατι καθε περιπτωση ειναι κ διαφορετικη.οι αεροπορικες αφηνουν περιπου μεχρι να μπεις στο μηνα σου..μετα ισως θα πρεπει να εχεις χαρτι γιατρου.για τις ακυρωσεις ειναι αναλογα τους περιορισμους του εισιτηριου,αν ειναι απο τα πολυοικονομικα επιστρεφονται οι φοροι,οσο πιο ακριβο επιστρεφεται κ μερος του ναυλου.ή το κανεις ανοιχτο για ενα χρονο να το χρησιμοποιησεις αργοτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eυχαριστώ πολύ για τις ευχές κορίτσια!

Πολύτιμη η βοήθεια σας!

Μάλλον έχετ δίκιο!

Όσους γιατρούς ρωτήσω τόσες γνώμες θα πάρω. Για καλό ακι για κακό θα το αποφύγω όπου μπορώ βεβαία!

Θα σας κρατάω ενήμερες girls!

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΝΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΛΗ Κ ΤΕΛΕΙΟΜΗΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΥΧΟΜΑΙ!!!!!!!!

ΕΓΩ ΧΩΡΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΙΔΙΟΑΙΤΕΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Κ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΨΩ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΜΕΣΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΤΡΕΝΟ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ ΚΑΡΑΒΙ.ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΡΩΤΗΣΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΙΣΗΤΗΡΙΟ ΑΝ ΤΟ ΑΚΥΡΩΣΕΙΣ ΝΩΡΙΣ ΠΕΡΝΕΙΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΜΕΡΟΣ ΧΡΗΜΑΤΩΝ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stylishcat ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ κοριτσι μου.Καλώς ήρθες στον κόσμο της μητέρας!!!ΝΑ έχεις μια ήρεμη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη.Να σου πάνε όλα πολύ καλά.Τώρα με τις πτήσεις και όλα αυτά,γνώμη μου είναι να συβουλευτείς τον γιατρό σου αρχικά και μετά το ένστικτο σου!!!!!!Ο θεός θα σου δώσει φώτιση!Εγώ στην θέση σου μέχρι και επαγγελματική καριέρα θα παρατούσα μπροστά σε αυτό τον κόσμο που μόλις μπήκες αν είναι η πρώτη σου φορά βέβαια.Στον κόσμο της μανούλας-παιδιού.Πρωτα αυτός ο κόσμος και μετά οι υπόλοιποι.Κατά την ταπηνή μου γνώμη πάντα βέβαια.Και πάλι μπράβο για τα ευχάριστα.φιλάκιαααααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...