Μετάβαση σε περιεχόμενο

παχουλες μανουλες!!


flora12

Recommended Posts

ας μαζευτουμε εδω ολες οι μανουλες που εχουμε κιλακια επιπλεον ακομα και πριν την εγκυμοσυνη μας!!

εγω μικρουλα ημουν πολυ αδυνατουλικο παιδακι!!μετα απο 3 χρονια στο αθλημα της σφαιροβολιας εγινα μια τροφαντουλα κοπελιτσα!!και τωρα ειμαι πλεον μια αφρατουλα μανουλα!! :D:D:lol::lol:

τι να κανουμε...οι ατιμες οι λιχουδιες ειναι κολαση....... μακια σε ολα τα στρουμπουλουδικα μαγουλακια και στα πιο μαζεμενα φυσικα... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγαπητη φλορα δεν μπορω να πω οτι ημουν αιδιαιτερα αδυνατη προ εγκυμοσυνης κανονικη θα με χαρακτηριζα! τωρα ομως εχω γινει ΜΠΑΛΟΝΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!

κανεις καποια διαιταα εσυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσια κι εγω κανονικη ημουν πριν την εγκυμοσυνη αλλα τωρα δεν μπορω να με βλεπω!!ποτε θα ξαναγινω οπως ημουν?

Φλωρα, γεννησες προσφατα η πιο παλια?σου εμειναν πολα κιλακια?εσυ μπορεις να ξεκινησεις καποιο αθλημα αφου το εχεις στο αιμα σου αλλα νομζω η σφαιρα φουσκωνει.. Βεβαια αν εχεις και παδια, που χρονος για γυμναστικη..αχ..τι θα κανουμε?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηρα στην εγκυμοσυνη ολα κι'ολα 12 κιλα!!βγηκα απο το μαιευτηριο και ειχα χασει τα 6!!ελεγα δοξα το θεο ολα καλα θα πανε θα χασω και τα υπολοιπα!τα 10 πρωτα βραδια στο σπιτι οταν γυρισαμε με το μωρο δεν ετρωγα γιατι δεν πιναγα καθολου!η κουραση με εκανε και ημουν χορτατη!στομαχι φλατ δεν φαινοταν!!μονο λιγο κοιλιτσα μετα τη γεννα!!(δεν εκανα και πολυ μεγαλη κοιλια στην εγκυμοσυνη)αλλα μτα ολο σπιτι με το μωρο,κλεισουρα,κλεισουρα,πηρα 4 κιλα!!!και τωρα με εναμιση μηνα καθυστερηση περιοδου χωρις λογο,εχω κατακρατηση και πηρα δυο κιλα......τωρα δεν κανω καποια διαιτα αν και αν το παρω αποφαση θα τα καταφερω!σε μια μου προσπαθεια εχασα 20 κιλα!!ναι,ναι 20!!εσεις για πειτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν πηρες και πολλα κιλακια, εγω εχω παρει αρκετα μεχρι τωρα, αλλα εχω φουσκωσει και λογω κατακρατησης..μολις γεννησω ξεκιναω διατροφη και για τα κιλα αλλα και για τον θηλασμο, και μετα τον σαραντισμο λεω να ξεκινησω και καμια ωριτσα σιγα σιγα γυμναστικη..

Εχασες 20κιλα σε μια προσπαθεια?!μπραβο βρε συ!ειδες που αμα θελει καποιος μπορει!ξεκινα κανενα προγραμματακι για να ξαναγινεις κομψη μανουλα για το μωρακι σου!εγω ετσι λεω!μεχρι τα χριστουγεννα, θα ξαναγινουμε στυλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάλι κορίτσια…..

Εδώ και πολλά χρόνια είμαι υπέρβαρη…. κι ένας από τους λόγους που το τρέναρα να κάνω παιδί ήταν τα κιλά μου αφού φοβόμουν πολύ για την καρδιά μου (ουδέποτε βέβαια είχα πρόβλημα…. φτου κακά!!!!!)

Τελικά τον περασμένο Νοέμβρη έμεινα έγκυος στα 97 κιλά (μέσα στην εβδομάδα σαραντίζουμε κιόλας!!!) Τους πρώτους μήνες της εγκυμοσύνης με εμετούς κι αναγούλες αντί να παίρνω έχανα κιόλας…. μέχρι τη γέννα τελικά πήρα 9 κιλάκια όλα κι όλα αλλά δυσκολεύτηκε η Αναισθησιολόγος με την Επισκληρίδιο λόγω των κιλών μου & θέλω πριν κάνω το 2ο να χάσω τουλάχιστον 10 κιλάκια!!!! Ποιος κάνει δίαιτα όμως??? Και μάλιστα κατά τη διάρκεια θηλασμού??? Τουλάχιστον ας με τρέχει ο μπέμπης μου μήπως και τα καταφέρω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιπιτσαζουζουνα, λενε οτι με τον θηλασμο χανεις μισο κιλο την εβδομαδα!αρα θα ειναι ευκολο!οσο πιο πολυ καταφερεις να θηλασεις τοσο το καλυτερο για σενα και το μωρακι σου!κι επι της ευκαιριας, να σου ζησει και να ειναι γερο και τυχερο μωρακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια αυτο που λενε πως με το 8ηλασμο χανεις κιλα ειναι βλακειες.... Εγω στην εγκυμοσυνη πηρα 11 κιλα και εχασα τα 8 οταν γυρισα σπιτι.

Αυτα τα ριμαδιασμενα 3 κιλα που μου εμειναν ,μου πηρε 3 μηνες για να τα χασω και 8ηλαζα και συγχρωνως.

ΑρΑ οτι κανεις μονη σου, να προσεχεις να μην τρως το βραδυ οχι πολυ ψωμια και γλυκα και σιγα σιγα 8α επανελ8εις στα κανονικα σου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωωωωω να επιτελους κ ενα θεμα στα κυβικα μου :lol:

ειμαι υπερβαρη κ ειμαι καλα :lol: !!!

απο μικρο κοριτσακι μεχρι τα 19 ημουν σκελετος 1.78 υψος κ 62 κιλα μετα αρχισε η ανηφορα κ τωρα μετα την εγκυμοσυνη ου πηρα σχεδον 25κιλα ειμαι βαρελακι...καταφερα μια φορα να αδυνατησω αλλα τωρα νοιωθω πως δεν εχω δυναμεις...βαριεμε να κανω διατροφη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσάκια μου , αυτά τα κιλά.... Εγώ από 15 χρονών άρχισα να βαραίνω , είχα πολλά φροντιστήρια για τα σχολικά μαθήματα και από το άγχος μου έτρωγα. Μεγαλώνοντας κάθε που χώριζα με κάποιον αγαπημένο μου , γινόμουν σιλφίδα , μετά πάλι ερχόμουν στα ίσα μου.

Αλλά έχω βαρεθεί τα τελευταία 19 χρόνια (34 ετών είμαι τώρα) συνέχεια δίαιτες , στερήσεις. Ουφ , μετά ήρθε η εγκυμοσύνη πήρα 15 κιλά έχασα τα 13 , αλλα πάλι έχω παραπανίσια καμμιά 15αριά κιλά. Το μόνο που κάνω πλέον είναι όταν ξεφεύγω καμμιά 5 κιλά παραπάνω να συμμαζεύομαι λίγο , για να μπορώ να μπαίνα στα ρούχα μου , ως εκεί παραπάνω δεν αντέχω.

Σκέφτομαι όταν κάνω κι ένα 2ο παιδάκι μετά να πάω σε κανα ινστιτούτο και με δίαιτα μαζί μήπως καταφέρω κάτι περισσότερο , γιατί είμαι κι ανυπόμονη δε μπορώ να προσέχω , να περνάνε οι μέρες και να μη χάνω βάρος , απογοητεύομαι, και τη γυμναστική τη συχαίνομαι.

Ουφ αυτά , σόρυ για το μεγάλο ποστ , αλλά και κάτι τελευταίο , αγαπάμε το σώμα μας όπως κι αν είναι! Φιλάκια γλυκούλες μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ Efrosyni μου!εγω να δεις θεμα με τα κιλα!!μικρη ημουν μια χαρα!απο μωρο πολυ αδυνατο μεχρι την ηλικια των 14-15!!!μετα αρχισαν ολα!!πολυκυστικες ωοθηκες και παμε.....6 μηνες καθυστερηση και φουσκωνα...ετρωγα χαζομαρες δεν μπορω να πω.....καταφερνω ακολουθω μια προσεγμενη διατροφη χανω 20 κιλα οταν πηγαινα δευτερα λυκειου,ξεκιναω στο καπακι το αγαπημενο μου αθλημα σφαιροβολια.....αρχιζει ο προπονητης και μου λεει πρεπει να κανουμε μυς τρωγε και γυμναζομαστε ταυτοχρονα.....το παρα εκανα..με λιγα λογια απο 94 κιλα φτανω 74 ξανα παω 82(το μονο καλο ειναι οτι περνω ομοιομορφα τα κιλα σε ολο το σωμα και δεν μου φαινονται) πριν να μεινω εγκυος ημουν 93...περνω 12 παω 105 και ακομα εδω ειναι τα ατιμα.......και τωρα με εναμιση μηνα καθυστερηση εχω πριστει σε μαγουλα και κοιλια και ειμαι σαν φουσκιτσα...καμια αλλη τοσο πονεμενη? :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 months later...

καλησπερα και απο μενα θεματακι στα κυβικα μου χι χι χι χι χι χι χι ....................................

μικρουλα μια χαρα γυρω στα 20 αρχισα να παιρνω βαρος αλλα το ελεγξα και τα καταφερα ξαφνικα αρχισα παλι να παιρνω βαρος και ετσι ειπα να κανω εξετασεις ......................θυροειδης απο τα 14 και φυσικο ηταν να μπλοκαρει τον μεταβολισμο .............2007 γνωριζω τον αντρα μου μενω εγκυος και λιγους μηνες μετα παντρεομαστε οταν γεννησα ημου κοντα στα 90 εχασα καποια και ελεγα ολα οκ μετα αφεθηκα λιγο και ηρθα στα ιδια 2 χρλονακια μετα γενναω τον δευτερο μου γιο πηρα 5 κιλακια βγηκα απο το νοσοκομειο μειον και ημουν ευτυχισμενη αλλα μετα ανοιξε η ορεξη μου και εχασα λιγο την μπαλα τωρα ειμαι στην τριτη εγκυμοσυνη αλλα εχω πολλους εμμετους και δεν εχω πολυ διαθεση για φαγητο δεν εχω παρει γραμαριο εχω χασει και 3 λετε να γεννησω και να μαι καλα με τα κιλα???????παντως μεγαλο θεμα εχω κουραστειιιιι να ειμαι φουσκιτσα .............πρεπει να το παρω αποφαση καπια στιγμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...

Geia sas :)

molis ekana egrafi sto forum (zw agglia eime apo thessaloniki kai katebainw ekei 2 fores to xrono).

Eipa ki'egw na pw ta kila mou! Ebala 20 kila stin egkimosini mou, arxisa sta 64 kai piga 84. Twra, 6 ebdomades konta peripou eimai 74. pos xanonte alla 10? oi oikogeneia (stin ellada) me eprikse na kanw yoga na mazeftei i koilia pio grigora. eime eksantlimeni kai i yoga eine to ligotero pou skeftome afti ti stigmi, omologo omos oti me exei piasei anasfaleia gia afta ta kila. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

εδω ειμαστε.....θεμα της κατηγοριας μου (και δεν εννοω κατηγορια φτερου!!!).γλυκα μου κοριτσακια καλησπερα και απο μενα.εγω ξεκινησα την εγκυμοσυνη 95 κιλα.τωρα ειμαι στον 4ο μηνα και ειμαι 97.δε λιγουρευομαι τιποτα μια και οντας αφρατουλα ετσι και αλλιως....ποτε δε στερηθηκα για να το ζητησω τωρα!!!χιχιχιχι!!!ελπιζω να μην παρω πολλα κιλα παντως και εχω σκοπο μετα τη γεννα και μεχρι τη βαφτιση των μωρων να εχω γινει στυλακι!!!!συναδελφικους χαιρετισμους σε ολες και μην ξεχναμε....αγαπαμε το σωμα μας οπως ειναι.....αλλιως το αλλαζουμε!!!!!!!

[smilie=love7.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Εγώ & στις 2 εγκυμοσύνες πήρα 20 & 26 κιλά...τα οποία ποτέ δεν φύγανε στην πραγματικότητα...βέβαια μεγαλώνουμε & η γυμναστική από μόνη της δεν βοηθάει,,,..πρέπει να βάλουμε & φερμουάρ στο στόμα...μόνο έτσι χάνονται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας και καλο μηνα και απο μενα.Προ εγκυμοσυνης και μεσα σε εναμισι με δυο χρονια πηρα 20 κιλα και εφτασα τα 101... Κλασσικα με ψυχολογικες μεταπτωσεις,ξερετε,νιωθω αγχος η στενοχωρια ισον σπιτι και φαγητο...

Ειμαι στα μεσα του 4ου μηνα εγκυμοσυνης και ειμαι ηδη 110.Ο γιατρος μου συνεχεια μου λεει πως δεν πρεπει να παρω αλλα ως τη γεννα (αρα να αδυνατιζω εγω και να παιρνει το μωρο).

Περιττο να πω,δεν ειμαι σε καμια φαση να κανω προσεγμενη διατροφη.Κι αν πριν ειχα αγχη,τωρα με την εγκυμοσυνη πακετο με την ανεργια,η ψυχολογια χτυπαει κοκκινα και κατεπεκταση μακαροναδες και γλυκα...

Ευχομαι μονο να μην εχουμε προβλημα στη γεννα κι εγω και το μωρο (επισκληριδιο σκεφτομαι) και κατα ταλλα ας τα χασω αργα μετα τον τοκετο,δεν πειραζει.Αντε,για ναμαι ειλικρινης με πειραζει το τεραστιο στομαχι που θυμιζει 8ο μηνα...

Νικουλα σε βρηκα τυχαια κι εδω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια και καλο μηνα!!!!AURORA ναι ειδες βρεθηκαμε!!!!σιγουρα το αγχος δεν ειναι καλος παραγοντας και οι εποχες ειναι λιγο στενοχωρες για ολους μας αλλα αισιοδοξια χρειαζεται.γιατι τα μωρακια νιωθουν οτι νιωθουμε και πρεπει να τα κραταμε απο τωρα ευτυχισμενα ε???οσο για τα κιλα ειναι ενας παραγοντας αλλα οχι να τρελαθουμε κιολας!!!εχω δει και πολυ πολυ χειροτερα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και καλό μηνα κορίτσια

Εγω ξεκίνησα την εγκυμοσυνη 72κιλά μεχρι τον 5μήνα πήρα μονο 2 κιλά γιατι ειχα εμετούς τωρα που σταμάτησαν οι εμετοί μέσα σε 1μήνα και ούτε πήρα 5 κιλά... Τρώω βέβαια και περισσότερο μιας και μέχρι τον 5 μήνα δεν μπορούσα να φάω αφού οτι έτρωγα το έβγαζα.. Και πιο πολυ τρώω ζυμαρικά και γλυκά το κρέας απο την αρχή της εγκυμοσύνης μου δεν το ήθελα ούτε το θέλω... Aurora όπως λέει και ο άντρας μου εμείς οι φτωχοί εχουμε κοιλίτσες χιχιχιχι προβλήματα θα υπάρχουν πάντα απλά εμείς οι εγκυούλες πρέπει να σκεφτούμε οτι τα μωράκια μας καταλαβενουν τα συναισθήματα μας και δεν πρέπει να τους μεταφέρουμε τα άγχοι και τα προβλήματα μας λιγο δύσκολο για τις μερες μας αλλα πρέπει να προσπαθήσουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και καλό μηνα κορίτσια

Εγω ξεκίνησα την εγκυμοσυνη 72κιλά μεχρι τον 5μήνα πήρα μονο 2 κιλά γιατι ειχα εμετούς τωρα που σταμάτησαν οι εμετοί μέσα σε 1μήνα και ούτε πήρα 5 κιλά... Τρώω βέβαια και περισσότερο μιας και μέχρι τον 5 μήνα δεν μπορούσα να φάω αφού οτι έτρωγα το έβγαζα.. Και πιο πολυ τρώω ζυμαρικά και γλυκά το κρέας απο την αρχή της εγκυμοσύνης μου δεν το ήθελα ούτε το θέλω... Aurora όπως λέει και ο άντρας μου εμείς οι φτωχοί εχουμε κοιλίτσες χιχιχιχι προβλήματα θα υπάρχουν πάντα απλά εμείς οι εγκυούλες πρέπει να σκεφτούμε οτι τα μωράκια μας καταλαβενουν τα συναισθήματα μας και δεν πρέπει να τους μεταφέρουμε τα άγχοι και τα προβλήματα μας λιγο δύσκολο για τις μερες μας αλλα πρέπει να προσπαθήσουμε...

ποσο σωστο....τα μωρακια καταλαβαινουν τα παντα!!!!εγω οσες φορες εχω αφησει τον εαυτο μου να στεναχωρηθει η΄να αγχωθει μετα εχω τυψεις γιατι λεω αυτα τι φταινε...και δυο φορες ειχα κραμπα στην κοιλια μολις τσιτωνομουν.και αποφασισα πως οσα προβληματα και να εχουμε το σημαντικο ειναι να τα προστατεψω απο τωρα ψυχολογικα και ολα θα γινουν.γιατι αμα παθουμε τιποτα χτυπα ξυλο ποιος νοιαζεται για τα υπολοιπα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...