Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΨΑΡΙ ΜΕ ΣΟΚΟΛΑΤΑ...


Recommended Posts

Κορίτσια για πείτε μου από την εμεπιρία σας γιατί αγχώθηκα. Σήμερα ο μικρός μου (13,5 μηνών ) έφαγε ψαράκι το μεσημέρι και τώρα το απόγευμα έτρωγε ο μπαμπάς του σοκολάτα και ζήλεψε και του έδωσα, πολύ μικρή ποσότητα βέβαια. Υπάρχει κίνδυνος αλλεργίας λέτε? Να πάρω τηλ την παιδίατρο ή είναι υπερβολή? Έχω ακούσει γενικά οτι ψάρι με αυγό, ή με σοκολάτα ή με τυρί δεν είναι καλός συνδυασμός τροφής. Ουφ, αγχώθηκα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος ανησυχίας. Στην Κύπρο στα περισσοτερα σπίτια τρώνε ψάρι με γιαούρτι!!! Επίσης, υπάρχουν ομελέτες με ψάρι, ενώ το κλασικό ψάρι-μαγιονέζα, είναι ψάρι με αβγό, και μάλιστα ωμό!

Άλλωστε, πόσο πραγματικό γάλα έχει μια σοκολάτα; :)

Θα σου πούνε και κορίτσια που ξέρουν καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nομιζω πως η "απαγορευση" ψαρι με τυρι δεν εχει επιστημονικη εξηγηση.... :?:?:?

Εχω την εντυπωση πως προερχεται απο τους παλιοτερους οι οποιοι λογω κατοχης κλπ δεν ειχα λεφτα για να εχουν 2 μαζι ειδη "πολυτελειας" στο τραπεζι!Οποτε οταν υπηρχε ψαρι δεν υπηρχε τυρι!

Απο μονα τους ομως η σοκολατα και το ψαρι ειναι αλλεργιογονες τροφες...αν τα εχεις δοκιμασει στο παιδακι σου χωριστα τοτε μαλλον ειναι οκ κ δεν χρειαζεται να ανησυχεις...

Παντως κ εμεις σημερα τα συνδιασαμε...Ψαρι κ μετα προφιτερολ οπου εδωσα μερικες κουταλιες και στην Αννυ!

Μια χαρα ειναι!Αν εξαιρεσεις την αυπνια!Αλλα αυτην την εχει 2 χρονια τωρα! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εάν απέχει η μία τροφή από την άλλη 2-3 ωρες,τότε κανένα πρόβλημα.Μην ανησυχείς καθόλου.Το ΄΄ιδιο ισχύει και π.χ. εάν φάει γαρίδες και μετά γάλα. :x;);)[smilie=wave.gif][smilie=wave.gif][smilie=wave.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια μου, ευτυχώς, όπως μου είπατε, ο μικρός μου δεν έπαθε τίποτα...εγώ συνέχεια τρώω ψάρι με τυρί ή με μαγιονέζα, αλλά ξέρεις καμιά φορά, φοβήθηκα....

Νέα μανούλα είμαι, που θα πάει, θα μάθω!

Να είστε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...