Μετάβαση σε περιεχόμενο

DIKIA MAS MAIA STON TOKETO!!!


Recommended Posts

Εξαρτάται από την ταρίφα που έχει η κάθε μαία... Η μαία του γιατρού μου, που με είχε παρακολουθήσει κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, μου ζήτησε €300. Έχω ακούσει και περισσότερα και λιγότερα από άλλες μαίες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς σε δημόσιο νοσοκομείο της δώσαμε 100€ όχι γιατί μας τα ζήτησε επειδή το θέλαμε.Σε ιδιωτικό νομίζω θα υπάρχει στανταρ "ταρίφα".

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ ήθελα να έχω κάποια κοπέλα εκείνη την ώρα μαζί μου και προτίμησα την μαία που μου σύστησε ο γυναικολόγος μου έτσι ώστε να υπάρχει και καλή συνεργασία μεταξύ τους.

Πριν τον τοκετό κάναμε 4 μαθήματα της 1-1 1/2 ώρας και μιλήσαμε για θηλασμό, φροντίδα μωρού, αναπνοές, εξωθήσεις, κλπ.

Την ημέρα που πήγα να γεννήσω είχε φτάσει στο νοσοκομείο πριν από εμένα, και μετά με φρόντισε (εξετάσεις, δωμάτιο, καρδιοτοκ) και ήταν όλη την ώρα μαζί μου.

Επίσης, έμεινα πολύ ευχαριστημένη μαζί της και κατά την διάρκεια του τοκετού, με νοιαζόταν, μου μιλούσε, με βοηθούσε με σωστές οδηγίες και ο γιατρός μου την εμπιστευόταν.

Ζήτησε 200 ευρώ. Μου φάνηκαν εντάξει γιατί και εγώ ήξερα ότι γύρω στα 250 παίρνουν.

Με το καλό να γεννήσετε εγκυούλες :D

και με κανέναν πόνο ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...