Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΓΚΥΟΣ, ΜΟΝΗ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!! ΕΙΜΑΙ 26 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ. ΜΕ ΤΟ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΜΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ 4.5 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΕΜΑΘΕ ΕΚΑΝΕ ΠΙΣΩ. ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΠΟΤΕ ΠΙΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΟΝ. ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΕΚΤΡΩΣΕΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΩ ΜΟΝΗ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΕΡΒΙΤΟΡΑ ΣΕΝΑ ΠΑΡΑΛΙΑΚΟ ΚΑΦΕ, ΧΩΡΙΣ ΕΝΣΗΜΑ, ΧΩΡΙΣ ΤΙΠΟΤΕ. ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ. ΕΧΩ ΚΑΡΤΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΟΜΩΣ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ, ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΣΤΙΣ ΕΓΚΥΜΟΝΟΥΣΕΣ ΜΕ ΚΑΡΤΑ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΟ ΜΗΝΑ. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ? ΕΧΩ ΠΑΝΙΚΟΒΛΗΘΕΙ. ΠΩΣ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου δεσποινακι

λογικα θα βρειτε με τον φιλο σου

ε τοσα χρονια δεν πανε πεταμενα

μπορει να φοβαται και αυτος λιγακι αλλα πιστευω οτι ολα θα πανε καλα

να εχει μια πολυ καλη εγκυμοσυνη

ζητα βοηθεια απο τους δικους ανθρωπους τωρα που ειναι αρχη και ολα θα παρουν το δρομο τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεσποινακι, γεια σου....Κατ'αρχη, ψυχραιμία! Αν ήθελες παιδί, τότε να σκέφτεσαι ότι η σημερινή είναι μια χαρούμενη μέρα... Οι συνθήκες είναι δύσκολές, αλλά κοίταξε γύρω σου. Κάποιοι άνθρωποι θα είναι εδώ για σενα. Οικογένεια, φίλοι...Και οπλίσου με δύναμη και υπομονή. Σε πρώτη φάση κοίταξε να μάθεις τι δικαιούσαι και οργάνωσε μετά τις κινήσεις σου βήμα-βήμα. Σκέψου τί θα χρειαστείς άμεσα και τι θέλεις για σένα στο μέλλον. Όλα γίνονται, αλλά ο πανικός δε βοηθάει. Σου εύχομαι τα καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!Συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου!

Ολα θα πανε καλα,μην ανησυχεις!απλα σιγα-σιγα θα βρεις τον δρομο σου!

Εχεις στηριξη απο τους δικους σου?Μενεις μαζι τους?Αν ναι θα ειναι μεγαλη βοηθεια!Ψαξε να δεις ποια ειναι τα δικαιωματα σου ως ανεργη κ μελλουσα μητερα...Που μενεις?αθηνα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!Συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου!

Ολα θα πανε καλα,μην ανησυχεις!απλα σιγα-σιγα θα βρεις τον δρομο σου!

Εχεις στηριξη απο τους δικους σου?Μενεις μαζι τους?Αν ναι θα ειναι μεγαλη βοηθεια!Ψαξε να δεις ποια ειναι τα δικαιωματα σου ως ανεργη κ μελλουσα μητερα...Που μενεις?αθηνα?

ΖΩ ΜΕ ΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ, ΑΛΛΑ ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ. ΑΣΕ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΑΣΤΑΤΩΘΕΙ ΑΝ ΜΑΘΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ. ΒΟΛΟ ΜΕΝΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λογικο ειναι κοπελα μου πως θα αναστατωθει αλλα...Πιστευω πως θα σε στηριξει!Να της το πεις συντομα...

Θα τα βγαλετε περα...Εκεινη εργαζεται???

Ισως μπορεσεις να βρεις μια ημιαπασχοληση μεχρι καποιον μηνα της εγκυμοσυνης...

Κουραγιο κ ηρεμια!Πρωτα απ'ολα βαλε σε ταξη τις σκεψεις σου κ τα θελω σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεσποινα,συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου :!: Συμφωνω με τα κοριτσια,δωσε λιγο χρονο στους γυρω σου να το συνειδητοποιησουν,ωστε να :!: σε βοηθησουν αποτελεσματικα :!:

Μην βιαζεσαι να βγαλεις συμπερασματα για τον ανθρωπο σου,πολλοι αντρες αντιδρουν ετσι αλλα μολις ηρεμησουν ειναι μια χαρα :)

Οσο για το επιδομα,υπαρχει σιγουρα το επιδομα ανυπαντρης μητερας που ειναι γυρω στα 250-300ευρω :!: ρωτα στον ΟΑΕΔ :!: τηνπροηγουμενη εβδομαδα μου ελεγε η ξαδελφη μου οτι το παιρνει μια κοπελα απο το χωριο μας,που ειναι αντιστοιχη περιπτωση :!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεσποινάκι,συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!Ένα μωρό,είναι ό,τι πιο όμορφο μπορεί να ζήσει μια γυναίκα!!Πρώτα από όλα πρέπει να ηρεμήσεις και να είσαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά!!Αντιμετώπισα κι εγώ ένα μεγάλο οικονομικό πρόβλημα και δέχτηκα τεράστια βοήθεια από άγνωστους ανθρώπους!Από μαμάδες του ίντερνετ!!Δεν χρειάστηκε να αγοράσω σχεδόν τίποτα στο μωρό μου!Και τώρα είμαστε δύσκολα αλλά κουτσά στραβά τα βγάζουμε πέρα!!Πάνω από όλα να είσαι ήρεμη,όλα τα άλλα γίνονται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρχικα συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου!Ευχομαι να πανε ολα καλα και να αποκτησεις ενα υγιεστατο μωρακι!

Να σκεφτεσαι θετικα και να παραμενεις ηρεμη...ολα θα γινουν...αυτο να σκεφτεσαι και ολα θα πανε καλα!!!Σημασια εχει να εισαι εσυ και το σπορακι σου καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσι μου καλημερα!

καταρχην δεν χρειαζεται πανικος!Ο Θεός σου στειλε αυτο το παιδακι και Ο Θεός θα σε βοηθησει για ολα!

προσπαθησε να τα βρεις με τον φιλο σου!μπορει και αυτου να του ρθε ξαφνικο και γι αυτο να εχει αντιδρασει με αυτο τον τροπο!ηρεμησε τον, και οταν θα αρχισει η κοιλιτσα να φαινεται εγω ειμαι σιγουρη πως θα μετανιωσει για τον τροπο που συμπεριφερθηκε!

οσο για τη μητερα σου μιλησε της, κυριως τωρα που νιωθεις μονη!θα σε στηριξει γιατι ειναι μανα σου!

εγω θα σου ευχηθω να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και να τα βρεις με το αγορι σου και ολα απο δω και περα να πανε καλα!

καλη συνεχεια και μη στεναχωριεσαι για τιποτα!

εχει Ο Θεός για ολους μας!

Ο ΘΕΟςΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!

φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο μου δεσποινακι...κ εγω ειμαι σιγουρη οτι ο καλος σου τρομαξε κ οτι συντομα θα ειστε κ παλι μαζι!!!!καταλαβαινω απολυτα πως νοιωθεις...μιλησε στην μητερα σου!!!!ακομη κ αν δεν τα βρειτε με το παλικαρι,κρατα το μωρο!!!υπαρχουν οργανισμοι που βοηθανε μητερες να μεγαλωσουν τα παιδακια τους!!!ειμαστε κ εμεις εδω να σου σταθουμε κ να σε βοηθησουμε οπως μπορουμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ! ΜΟΥ ΔΙΝΕΤΕ ΜΕΓΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΠΙΣΤΗ! ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεσποινα,συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου :!: Συμφωνω με τα κοριτσια,δωσε λιγο χρονο στους γυρω σου να το συνειδητοποιησουν,ωστε να :!: σε βοηθησουν αποτελεσματικα :!:

Μην βιαζεσαι να βγαλεις συμπερασματα για τον ανθρωπο σου,πολλοι αντρες αντιδρουν ετσι αλλα μολις ηρεμησουν ειναι μια χαρα :)

Οσο για το επιδομα,υπαρχει σιγουρα το επιδομα ανυπαντρης μητερας που ειναι γυρω στα 250-300ευρω :!: ρωτα στον ΟΑΕΔ :!: τηνπροηγουμενη εβδομαδα μου ελεγε η ξαδελφη μου οτι το παιρνει μια κοπελα απο το χωριο μας,που ειναι αντιστοιχη περιπτωση :!:

Ayto to επιδομα δεν το ξερω Μηπως η φιλη σου το παιρνει για καποιο αλλο λογο

Το επιδομα για αγαμη μητερα ειναι 40 ευρω περιπου το διμηνο αν εχεις εισοδημα κατω απο 200 ευρω το μηνα(καπου εκει)

Σαν αγαμη μητερα δικαιουσαι ασφαλεια απο την προνοια (σε καλυπτει 100% κι εσενα και το παιδι)

Παρε τηλεφωνο στην Περιφερεια της περιοχης σου να μαζεψεις τα δικαιολογητικα

Σαν εγκυμονουσα δεν ξερω αν υπαρχει κατι

Μπες στο parent.gr υπαρχει γκρουπακι με αγαμες μητερες Ξερουν παρα πολλα και θα σε βοθησουν να βγαλεις ακρη

Σου ευχομαι τα καλυτερα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

min afiseis oi katastaseis giro sou kai to oti lene oi alloi na mpoun anamesa se sena kai sto paidi sou na ksereis oti einai to mono pou aksizei apo ola ta pragmata ston kosmo, kai argotera tha siniditopoihshs oti kirios xriazete agaph gia na megalosei perisotero apo ola ta alla ta ilika agatha.epishs na ksereis oti thn dhnamh kai thn psixologia tha sthn dosei to idio to pedi opos epishs tha dosei kai kinitro stous giro sou na kanoun to kathikon tous.......to mono pou metraei eine to pedi sou kai olla ta alla tha erthoun apo mona tous....me to kalo!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...