Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΑΝΙΑ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ


Recommended Posts

Κοριτσια γεια σας....καλοκαιρακι τωρα και ολες τρεχουμε στις παραλιες...ειμαι στην 11 εβδομαδα και ο γιατρος μου μου επιτρεπει να κανω μπανια στην θαλασσα κανονικα, αλλα πολλες τυπισες γυρω μου επειδη ο δικος τους γιατρος δεν τις αφηνε μου λενε διαφορα....καλα εγω δεν ακουω κανεναν παρα μονο τον γιατρο μου,πες τε μου και σεις τις δικες σας εμπειριες.π.χ.η μανα μου με τρεχει απο πισω και μου λεει τι της ελεγε ο δικος τις γιατρος πριν απο 30 χρονια....ελεος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου!!!ουτε εμενα μου το είχε απαγορευσει ο γιατρος μου, ισα ισα μου ειχε πει να κολυμπαω.μονο να αλλαζω μαγιο οταν βγαινω να μην στεγνωνει πανω μου. κι εμενα μου ελεγαν διαφορα ρωτουσα τον γιατρο μου και μου εξηγουσε. εδω μου ελεγαν να μην οδηγω και μου λεει ο γιατρος γιατι τι θα παθεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα εχω ακουσει τα κουφα....απο το μην το λες οτι εισαι εγκυος γιατι θα στο ματιασουν....και εχω αρχισει και γινομαι και εγω προλυπτικη.....μεχρι να μην βαφω τα νυχια μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για το στραβοποδι;οτι θα τυλιχθει ετσι ο ομφαλιος λωρος!!ελεος.....μην ακους κανεναν...μονο τον γιατρο σου.

εμενα μετρημενα πραγματα μου ειχε απαγορευσιε.βαψιμο μαλλιων,αλκοολ,καφε(με μετρο).μην τρελαθουμε...λες και ειμαστε αρρωστες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pappy ΜΟΥ ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΚΑΝΕΝΑ. ΕΧΕ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΑ! ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ 7 ΜΗΝΩΝ ΠΕΡΣΙ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ 30 ΜΠΑΝΙΑ! ΤΟ ΝΥΧΑΚΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΒΑΜΜΕΝΟ! :lol: ΤΙ ΑΛΛΟ? ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΑΛΛΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΒΑΨΩ ΚΑΙ ΑΛΚΟΟΛ. ΤΩΡΑ ΕΝΑ ΚΡΑΣΑΚΙ ΜΙΑ ΜΠΥΡΑ ΑΡΑΙΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΜΕ ΑΦΗΣΕ. ΚΛΕΙΣΕ ΑΥΤΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ! ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΗΡΕΜΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΑΠΥ ΜΟΥ ΑΦΟΥ ΣΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΣ Κ ΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΑΛΛΑ ΝΑ ΚΑΘΟΜΕ ΣΕ ΠΕΤΣΕΤΑ Κ ΞΑΠΛΩΣΤΡΑΚ ΜΟΛΙΣ ΒΓΑΙΝΩ ΝΑ ΑΛΑΖΩ ΜΑΓΙΩ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΠΑΓΟΡΕΨΕ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ ΤΟ ΑΛΚΟΟΛ.ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΤΑ ΒΑΨΩ ΜΕ ΦΥΤΙΚΗ ΒΑΦΗ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΤΑ ΕΒΑΨΑ 1 ΦΟΡΑ Κ ΘΑ ΤΑ ΒΑΨΩ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ.ΝΥΧΙΑ ΜΑΚΙΓΙΑΖ ΚΡΕΜΕΣ ΣΩΜΑΤΟΣ Κ ΠΡΟΣΩΠΟΥ ΟΛΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΦΙΛΙΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περισι το καλοκαιρι ημουν 3 μηνων εγκυος και εβλεπα την 8αλασα απο τα 5 μετρα. Μου το ειχε απαγορευσει ο γιατρος. Εισαι στην αρχη της εγκυμοσυνης και 8ελει προσοχη, δηλαδη αν κολησεις εναν μυκητα απο την 8αλασα 8α αναγκαστεις να παρεις κολπικα υπο8ετα και μπορει και αντιβοιωση. Γιατι να αναγκασεις το μωρακι να τα γευτει και αυτα??

Πιστευω πως 9 μηνες πρεπει να κανουμε καποιες 8υσιες για να φερουμε στον κοσμο το παιδι μας.

Εγω ουτε μαλλια εβαψα, ουτε καν κρεμες εβαλα προσωπου, ουτε αποσμητικο μασχαλης ουτε κολονια ουτε καφε ,ουτε τσαι , ουτε κοκακολα ολα αυτα περνανε στο αιμα και τα περνει και το παιδι. Δεν ειμαι ξενερωτη μη μες παρεξηγησεις :D:D απλα γιατι να αναγκαζω και το αλλο αν8ρωπακι μεσαα μου να τα περνει χωρις να τα 8ελει? Αυτα!!!!! Μη τρελενεσαι ,να χαρεις την εγκυμοσυνη σου και με το καλο να υποδεχτεις το σπορακι σου. :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω μπει στον 7ο, και ο γιατρός μου επιτρέπει εφόσον βέβαια μέχρι στιγμής δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα - φτου φτου- μέχρι ταξίδι με αεροπλάνο (όχι μακριά εννοείται), καφέ 1 την ημέρα και αυτό δεν το πίνω πάντα, βάψιμο μαλλιών με άφησε μετά το 3ο μήνα , τα έβαψα μια φορά με φυτική βαφή, μπάνιο μου είπε να κάνω αλλά θα προτιμούσε σε καθαρή παραλία για να αποφύγουμε να πάρουμε οποιαδήποτε αντιβίωση και όχι μου είπε πολύ κρύα θάλασσα , να το δέχεται ο οργανισμός.

Τα νύχια μου τα βάφω μέχρι και το σεξ μου επιτρέπει με προσοχή. Και πάλι όλα τα κάνω με μέτρο και ας με αφήνει.

Δεν καταλαβαίνω λοιπόν γιατί να είμαστε υπερβολικές χωρίς λόγο? και αν κάνω κάτι το οποίο μου έχει πει ο γιατρός μου βέβαια ότι επιτρέπεται πάει να πει ότι εγώ αγαπάω λιγότερο το μπεμπάκι μου???? ή ότι θα γίνω χειρότερη μάνα? Δε θέλω να γίνω και υπερβολικήηηηηηηη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην αρχη της εγκυμοσυνης θελει προσοχη..Εμενα ο δικος μου ο γιατρος δε μου ειχε απαγορευσει -εκτος απο το τσιγαρο- σχεδον τπτ!! Στο κατω κατω αρρωστες δεν ειμαστε απλα σε μια ιδιαιτερη φαση της ζωης μας...

Κρεμες κ εγω στο προσωπο εβαζα απο το φαρμκειο φυτικες, τα μαλλια στην αρχη δεν τα εβαφα (μετα τον 6ο μια φορα), καφε επινα 1 τη μερα κ αμα γουσταρα 1 ποτηρακι κρασι η μπυρα το τσακιζα με μεγαλη ευχαριστηση...Α κ τα αναψυκτικα δεν τα πολυθελουν λογω ζαχαρης οχι λογω ανθρακικου....

Τα παντα με μετρο λοιπον κ μην αγχωνεσαι!!! Απολαυσε την καθε στιγμη με το σπορακι στην κοιλιτσα σου κ με το καλο να το κρατησεις στην αγκαλιτσα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να κανεις οτι σου λεει ο γιατρος σου. Απλα θελει προσοχη να μην εχει υγρασια η κατω περιοχη. Φροντιζε να αλλαζεις μαγιο. Το κολυμπι δεν βλαπτει (φυσικα) αλλα οι διαφοροι μυκητες. Εγω στην εγκυμοσυνη αναγκαστικα πηρα αντιβιωση Augmentin δυο φορες κιολας και ειναι κ βαριά. Αλλα ολα ειναι στον οργανισμο της καθε μιας. Ειχα κολλησει σταφυλοκοκο και φαντασου οτι στη ζωη μου ποτε δεν ειχα ουτε μια κολπιτιδα.

Κατα τα αλλα και κανενα κρασακι επινα και κοκα κολα τσακιζα και τα μαλλια μου εβαφα και απο ολα

Να ευχαριστηθεις τα μπανια σου κ τις διακοπες γιατι μετα αρχιζουν τα δυσκολα ;) , λιγο προσοχη θελει και ολα θα πανε καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 26 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΘΕ ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΕ ΜΙΑ ΚΟΝΤΙΝΗ ΜΑΣ ΠΑΡΑΛΙΑ . ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΟΤΙ ΜΕ ΚΟΙΤΑΝΕ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΞΕΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΙΛΟΥΜΠΑ ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ. ΑΠΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΜΑΓΙΩ ΜΟΛΙΣ ΒΓΑΙΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ. ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΝΥΧΑΚΙ ΜΟΥ ΒΑΜΜΕΝΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΠΥΡΙΤΣΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΙΝΩ ΚΑΝΕΝΑ ΒΡΑΔΑΚΙ (ΧΩΡΙΣ ΑΛΚΟΟΛ) ΚΑΙ ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κι απο μενα! απο ο,τι εχω καταλαβει οι γιατροι απαντανε σε ολα αναλογως την περιπτωση. Εγω ειμαι πολυ φρεσκια, τωρα μπαινω στην 8η εβδομαδα αλλα επειδη ειμαι απο εξωσωματικη με εχουν πολυ περιορισμενη! Ουτε μπανια, ουτε σεξ και γενικα παρα πολυ προσοχη μεχρι και την αυχενικη τουλαχιστον. Νομιζω καθε κοπελα πρεπει να εμπιστευεται τον γιατρο της και φυσικα να ακουει το σωμα της και το ενστικτο της! Ευχομαι σε ολες καλο καλοκαιρι και να χαιρεστε (σε οσες επιτρεπεται) τη θαλασσα!!!φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κι απο μενα! απο ο,τι εχω καταλαβει οι γιατροι απαντανε σε ολα αναλογως την περιπτωση. Εγω ειμαι πολυ φρεσκια, τωρα μπαινω στην 8η εβδομαδα αλλα επειδη ειμαι απο εξωσωματικη με εχουν πολυ περιορισμενη! Ουτε μπανια, ουτε σεξ και γενικα παρα πολυ προσοχη μεχρι και την αυχενικη τουλαχιστον. Νομιζω καθε κοπελα πρεπει να εμπιστευεται τον γιατρο της και φυσικα να ακουει το σωμα της και το ενστικτο της! Ευχομαι σε ολες καλο καλοκαιρι και να χαιρεστε (σε οσες επιτρεπεται) τη θαλασσα!!!φιλια

Συμφωνώ μαζί σου!!!!

Σου εύχομαι μια τέλεια εγκυμοσύνη και ένα υγιέστατο μωρό!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...