Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΔΕΝ ΠΙΝΕΙ ΓΑΛΑ.....


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΤΗΣ ΜΠΕΜΠΑΣ ΜΟΥ.ΕΙΝΑΙ 5,5 ΜΗΝΩΝ ΖΥΓΙΖΕΙ 7750Κgr KAI EXEI ΥΨΟΣ 0,70cm.ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΙΝΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΑ 900ml ΓΑΛΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ .ΕΜΕΙΣ ΠΙΝΟΥΜΕ 700 - 750ML ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΕ ΔΙΑΚΟΠΕΣ.ΣΤΑ 100ML ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 30-40 ΛΕΠΤΑ ΤΗΣ ΔΙΝΩ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ. ΤΑ 180ML ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΦΤΑΣΕΙ ΑΚΟΜΑ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΟΥ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ?ΙΣΩΣ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χριστινα καλημέρα!και μένα ο γιός μου που είναι τωρα 3 ετών δεν έπινε κανονικά το γάλα του. θυμάμαι και εγώ μία απο τα ίδια...αγχωνόμουν που δεν έφτανε τα επιθυμητά γραμμάρια και το είχα συζητήσει τότε με τη παιδίατρο μου....και γω όταν ήμουν μικρούλα δεν έπινα το γαλατάκι μου....θυμάμαι τότε μου είχε πεί να μην το πιέζω να πιεί παραπάνω...γιατί του δημιουργούσα αποστροφή για το γάλα....μην αγχώνεσαι διότι το παιδάκι το αντιλαμβάνεται....θέλει πολύ υπομονούλα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Έχουμε κι εμείς το ίδιο "πρόβλημα" με την μικρή που τώρα είναι 2 ετών, αλλά εδώ και 1 χρόνο δε θέλει το γάλα καθόλου. Η παιδίατρος μου είπε να μην την πιέζω γιατί θα την κάνω να μην ξαναπιεί ποτέ. Εφαρμόζω πάντως μια τακτική, που απ'ότι κατάλαβα δεν είμαι η μοναδική που το κάνει... Της το δίνω κοιμισμένη, με ένα μαξιλαράκι κάτω από το κεφάλι της και το πίνει όλο! Δε λέω ότι είναι η πιο σωστή τακτική αλλά στη δική μας την περίπτωση έχει φτάσει να πίνει μισό λίτρο γάλα την ημέρα...

Μάλιστα έχουμε φτάσει στο σημείο κάποιες φορές να μου ζητάει μόνη της... :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μενα...ομοιοπαθουσα...και οι 2 μπεμπες μου,εχουν θεματακι με το γαλα.....και το πινουν με διαλειμματα.....απο τη μια λεω να μην τις ζοριζω αλλα οταν βλεπω οτι δεν τρωνε ζοριζομαι εγω.... :lol::lol::lol::lol:

Τα ημερισια τους ml φτανουν με το ζορι τα 800 και κατι ψιλα....μπορει κα περισσοτερο τις <καλες> μερες.....

Παντως αν πεινουσαν νομιζω οτι θα ειχαμε γκρινιες....ξερω γω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η δική μου μπέμπα δεν είχε θέμα με το γάλα της εκτός από το τελευταίο διάστημα που μου κάνει λίγα νερά!Κ εγώ νομίζω ότι δεν πρέπει να το πιέσεις,ίσως περνάει μία φάση το μωρό!Ισως βγάζει δοντάκια!

Πάντως τα κιλά της είναι μια χαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Έχουμε κι εμείς το ίδιο "πρόβλημα" με την μικρή που τώρα είναι 2 ετών, αλλά εδώ και 1 χρόνο δε θέλει το γάλα καθόλου. Η παιδίατρος μου είπε να μην την πιέζω γιατί θα την κάνω να μην ξαναπιεί ποτέ. Εφαρμόζω πάντως μια τακτική, που απ'ότι κατάλαβα δεν είμαι η μοναδική που το κάνει... Της το δίνω κοιμισμένη, με ένα μαξιλαράκι κάτω από το κεφάλι της και το πίνει όλο! Δε λέω ότι είναι η πιο σωστή τακτική αλλά στη δική μας την περίπτωση έχει φτάσει να πίνει μισό λίτρο γάλα την ημέρα...

Μάλιστα έχουμε φτάσει στο σημείο κάποιες φορές να μου ζητάει μόνη της... :shock:

και μείς μία απο τα ίδια!!!με τον ίδιο τρόπο του το δινω και γώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...