Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΕΛΩ ΛΙΓΗ ΗΡΕΜΙΑ


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ πολλες φορες τις ημερας νοιωθω εντονα την καρδια μου να χτυπαει....σε ολο μου το σωμα.πες τε μου τεχνικες για να ηρεμω...(ειμαι στην 6 1/2 βδομαδα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου pappy! :)

Παιρνεις τιποτε φαρμακα;

Ειχες και πριν την εγκυμοσυνη ταχυκαρδιες;

Ενημερωσες τον γιατρο σου;

Πωπω αποριες... :lol::lol::lol::lol:

Ειχα κ εγω ταχυκαρδιες στην εγκυμοσυνη αλλα ηταν απο το χαπι που επαιρνα για τις συσπασεις απο τον 3ο μηνα....

Παντως και πριν την εγκυμοσυνη μου ειχα κρισεις πανικου (ταχυκαρδια,ζαλαδες,σφιξιμο στο στομαχι,ταση για εμετο κτλ) και με ηρεμουσαν πολυ οι βολτες με το αυτοκινητο,τα πολλα νερα (πααααρα πολλα μπουκαλακια),η σιωπηλη παρεα του αντρα μου ή των κολλητων μου κ τα αδιαφορα προγραμματα στην τι βι. Με ηρεμουσε,επισης, να ξαπλωνω στο κρεβατι κ να εχω σηκωμενη την πλατη μου σε μαξιλαρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι δεν περνω κανενα φαρμακο και αυτα τα εθχα και πιο πριν αλλα τωρα ειναι πιο εντονα....δεν πιστευω οτι εχω κατι αλλα ψαχνω τροπους να ηρεμω γενικως....ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι ταχυκαρδίες είναι συνηθισμένες στην εγκυμοσύνη. Αφού λες ότι το είχες και πριν, δε νομίζω να είναι κάτι σοβαρό. Εσύ, όμως, θα βρεις τι σε ηρεμεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΑΠΥ ΜΟΥ Κ ΓΩ ΕΙΧΑ ΤΑΧΥΚΑΡΔΙΑ ΟΤΑΝ ΞΑΠΛΩΝΑ ΗΡΕΜΟΥΣΑ Κ ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΜΕΤΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ Η ΠΗΓΕΝΑ ΒΟΛΤΕΣ ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ...ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΚΑ Κ Η ΖΕΣΤΗ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΑΥΞΑΝΕΙ ΤΙΣ ΤΑΧΥΚΑΡΔΙΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ Κ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΑΜΕΣΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι τον εχω ελεξει πριν απο δυο μηνες ηταν καλα αλλα μου ειπαν να ξανα ελεξω σε 8 μηνες γιατι παει να δημιουργηθει ενα οζιδειο...τωρα θα δουμε, θα παω παλι στο ενδοκρ να μου πει.παντως δεν μου ειχε παει εκει το μυαλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασικα στην εγκυμοσυνη ειναι λογικο να υπαρχει ταχυκαρδια...εγω εχω συνηθως απο 100 εως 120 σφυξεις...ενημερωσε το γιατρο σου αν και δεν νομιζω οτι ειναι κατι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασικά... κι εγώ θα σου έλεγα για τον θυροειδή...

μην το καθυστερήσεις 8 μήνες!!!

είναι πολλή σημαντική ορμόνη και για σένα αλλά και για το έμβρυο!!!

εμένα μου δημιουργήθηκε υποθυροειδισμός στην εγκυμοσύνη.

τον ανακάλυψα στην 9η βδομάδα που είχα κάνει όλες εκείνες τις εξετάσεις αίματος...

μόλις γέννησα έφυγε και ο θυροειδής...

έπαιρνα κάθε μέρα τη θυροξίνη μου και κάθε 6- 7 μήνες τον ελέγχαμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

κι εγω εχω κοριτσακι μου ταχυκαρδιες και δυσπνιες και βαρος στο στηθος αλλα ειναι καθαρα απο το αγχος μου και της φοβιες. δεν εχω καταφερει να βρω ακομα κατι να με ηρεμεί και η αγχοδεις δουλια μου το κανει ποιο δυσκολο διοτι το επαναφερει το αισθημα καθε λιγο και λιγακι...αλλα νομιζω οι βολτες με το αυτοκινητο, το διαβασμα και το περπατημα θα σε βοηθήσουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...