Μετάβαση σε περιεχόμενο

μικροτερη υπερηχογραφικη ηλικια- πρωτος υπέρηχος


Recommended Posts

κορίτσια, είμαι πολύ αγχωμένη, χθες πήγαμε για τον πρώτο μας υπέρηχο κι ενώ ακούσαμε καρδούλα, το εμβρυάκι φάνηκε μια βδομάδα μικρότερο!!το θέμα είναι ότι ξέρω ακριβώς τη μέρα που είχα ωορηξία, οπότε δεν μετακινήθηκε ο κύκλος μου...είχε καμιά σας παρόμοια εμπειρία;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μηπως εχεις μεγαλο κυκλο???30 -32 μερες??δεν νομιζω να ειναι κατι κακο,μπορει να το επιασες αργοτερα απο οτι υπολογισες,ο γιατρος τι ειπε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KORITSAKI MHN ANXONESE KAI EMAS APO TON PRWTO YPERHXO MAS DEIXNEI 1 EVDOMADA MIKROTEROUS :) ISWS EGINE ARGA H SYLYPSH...DEN EINAI LOGOS NA ANXONESE XALARWSE KAI APOLAYSE THN EGGYMOSYNH SOU!!!!!!ME TO KALO TO MWRAKI SOU!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KORITSAKI MHN ANXONESE KAI EMAS APO TON PRWTO YPERHXO MAS DEIXNEI 1 EVDOMADA MIKROTEROUS :) ISWS EGINE ARGA H SYLYPSH...DEN EINAI LOGOS NA ANXONESE XALARWSE KAI APOLAYSE THN EGGYMOSYNH SOU!!!!!!ME TO KALO TO MWRAKI SOU!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ Κ ΜΕΝΑ 5 ΜΕΡΕΣ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΜΟΥ ΤΟ ΕΔΕΙΧΝΕ ΜΙΝ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ!!!!!!!!!ΝΑ ΚΟΙΤΑΣ ΤΟ ΝΙΝΙ ΣΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ Κ ΝΑ ΜΙΝ ΣΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.ΚΑΛΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην ανησυχείς...κ εμένα στη β επιπέδου μου είπαν ότι ίσως να έγινε μια εβδομάδα αργότερα η σύλληψη κ όλα ήταν οκ , μια χαρά...

βέβαια αν το σκεφτείς ότι υπολογίζουν 7 μέρες μετά την τελαυταία περίοδο ως ημερομηνία σύλληψης (κ προσθέτουν 9 μήνες ή αλλίως μετράνε 40 εβομάδες από την τελευταία ημερ.περιόδου) τότε είναι λογικό να μας λάνε ότι άργησε λίγο η σύλληψη γιατί συνήθως ωορηξία έχουμε 12-15 μέρες μετά την περίοδο κ όχι μια εβδομάδα μετά. Απλά κάποιες έχουν πιο μεγάλα μωρά κ κάποιες πιο μικρόυλια (όχι παθολογικά μικρά) , 'αλλα θα γεννηθούν 2.800 κ άλλα 4 κιλά.οπότε μην αγχώνεσαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

meli1 αυτός είναι ο τελευταίος λόγος για να αγχώνεσαι!

Είναι το πιο συνηθισμένο πράγμα στον κόσμο! Κι εμένα αρχικά έδειχνε το μωρό μια εβδομάδα μικρότερο. Μετά σιγά-σιγά, με κάποιο μαγικό τρόπο, μετακινήθηκε και ήρθε ίσα με την τελευταία ημερομηνία περιόδου! Και η πλάκα είναι ότι εγώ νόμιζα ότι η σύλληψη έγινε πάαααρα πολύ αργά! Και μία επαφή να έχουμε το μήνα, και πάλι δεν μπορούμε να ξέρουμε πότε ακριβώς έγινε η σύλληψη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε μην αγχωνεσαι, εμενα ηταν 4 ημερες μικροτερο και τωρα ειναι στις μετρησεις οσο πρεπει για την εβδομαδα μου!!! Εγω ουτε καν σκεφτηκα κατι κακο οταν μου το ειπε ο γιατρος. Ειναι θεμα ποτε εκανες ωορρηξια. Εγω εκανα μερικες μερες μετα απο αυτο που υπολογιζουν,εσυ 1 εβδομαδα!!! Να χαιρεσαι την εγκυμοσυνη... Εχεις ακομα να κανεις χιλιαδες εξετασεις.. Κρατα το κουραγιο σου για τους υπολοιπους μηνες!!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ, κορίτσια, αλήθεια σας ευχαριστώ για τα ενθαρρυντικά σας λόγια..απλά εμένα με ανησυχεί ότι ξέρω ότι η ωορηξία μου δεν είχε αργήσει, από τεστ clearblue που είχα κάνει.. θα θούμε τι θα γίνει..την άλλη παρασκευή έχω ξανά ραντεβού για νέα μέτρηση κι εύχομαι να ναι καλύτερα τα πράγματα, γιατί μου χουν κοπεί τα φτερά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ Μ ΤΟ ΒΓΑΖΑΝ 12 ΜΕΡΕΣ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΣΤΙΣ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ!!!

ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ Κ Η ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΚΟΠΕΛΑ ΝΑ ΜΕΤΡΑΝΕ ΤΗΝ ΣΥΛΛΗΨΗ 7 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ???? ΕΓΩ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΙΧΑ ΤΟΤΕ!!!!

ΑΥΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑ Κ ΔΕΝ ΑΓΧΩΘΗΚΑ ΚΑΝ!!!!

ΑΝ Κ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΣΥΝΗΘΕΣ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΝΑ ΤΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΜΙΚΡΟΤΕΡΑ!!! ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΖΕΙ ΤΟ ΤΟΠΙΟ ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΑΛΗ ΜΟΥ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε μια χαρα ειναι το νινακι σου!!!!!!!!!!!!!!!!

μη στεναχωριεσαι αυτα ειναι σχετικα στα υπερηχογραφηματα! εμενα με ειχαν τρελλανει τζαμπα στη β επιπεδου για αλλους λογους και τελικα δεν ηταν τιποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ, κορίτσια, αλήθεια σας ευχαριστώ για τα ενθαρρυντικά σας λόγια..απλά εμένα με ανησυχεί ότι ξέρω ότι η ωορηξία μου δεν είχε αργήσει, από τεστ clearblue που είχα κάνει.. θα θούμε τι θα γίνει..την άλλη παρασκευή έχω ξανά ραντεβού για νέα μέτρηση κι εύχομαι να ναι καλύτερα τα πράγματα, γιατί μου χουν κοπεί τα φτερά..

Κοριτσακι μου γλυκο και τα τεστ ωορρηξιας να εδειξαν θετικο ,δε σημαινει οτι μετα δε ξανακανες ωορρηξια... Μπορει να εμεινες μετα εγκυος. Παντως μην αγχωνεσαι με αυτο. Ειναι πραγματικα ασημαντο. Εγω ειχα 3 αποβολες πριν, οποτε καταλαβαινεις τι αγχος ειχα, παρολα αυτα δεν αγχωθηκα καθολου που φαινοταν πιο μικρο. Δεν ειναι ολοι οι οργανισμοι ιδιοι, ρολόι, να κανουμε ιδια μερα ωορρηξια με ολες τις γυναικες!!!!

Κρατα δυναμεις, οπως σου ειπα κ πριν, για τους επομενους μηνες!!!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nα μην αγχωνεσαι για αρχη...το γεγονος οτι ξερεις την ημερομηνια ωορεξιας δεν σημαινει οτι εμεινες και εκεινη την ημερα εγκυος...οπως επισης οι μετρησεις δεν ειναι και 100% αξιοπιστες...εμενα μου το βγαζουν τωρα 9 μερες μεγαλυτερο :shock:

καλη εγκυμοσυνη να εχεις :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...