Μετάβαση σε περιεχόμενο

καφενε "ομορφη μερα"


Recommended Posts

Aννα Μαρια τελευταια πριν σταματησω απο τη δουλεια ενιωθα πολυ κουραση και ειχα πονακια αλλα δεν εδωσα σημασια.Βεβαια εκτος απο τη δουλεια την μερα που το επαθα ειχα παει να δω κατι σπιτια και ανεβηκα κατι οροφους με τα ποδια...Το βραδυ που το επαθα εκανα εμετο σορυ κιολας και απο το ζορι μου νομιζα οτι τα κανα πανω μου .Βραχηκα η πυζαμα μου και γω δεν εδωσα σημασια και πηρα το γιατρο την επομενη το απογευμα οταν αρχισα να ποναω πολυ..Φυσικα ο γιατρος μολις του τα ειπα κατευθειαν με εστειλε στην κλινικη .Ευτυχως ειχε ενημερωσει τις μαιες και κατευθειαν με το που με εξετασαν το καταλαβαν..Μετα εμεινα σε πληρη ακινησια για ενα μηνα στην κλινικη μεχρι που γεννησα...

Για αυτο προσεχε κοριτσακι και μην ζορισεσαι....

φιλια πολλα !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 964
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πω πω, τι μπορούμε να πάθουμε...

Δυστυχώς οι περισσότεροι αυτό δεν μπορούν να το καταλάβουν και νομίζουν ότι έγκυες είναι όπως όλος ο υπόλοιπος κόσμος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα Μαρία τελικά έχουμε πολύ αξιοκρατικο συστημα!!! :lol::lol::lol::lol::lol: ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!!!

Όλια ταλαιπωρήθηκες κι εσύ πολύ στην εγκυμοσύνη ε??? ΝΑ σου ζήσουν οι εορταζόμενοι!!

Ανθή περάστικά σου!!Ευχομαι να περάσει γρήγορα και να νιώσεις καλύτερα!!

Ευχαριστώ για τις ευχές σου!!!

Αθανασία ο Στεφανάκος μου σου ανταποδίδει τα φιλιά!! :D:D:D

Κάλλι μου απαραδακτος το αφεντικό της ξαδερφης σου...πού καταντησαμε πλέον!!

Η μικρη σου τι κάνει??

Εμείς αύριο επιστρέφουμε στο σπίτι μας!!! Μου έλειψε να σας πω την αληθεια...κι ο αντρας μου το ιδιο!!

Ο Στεφανάκος μου έκανε μπανιο και το έριξε στον ύπνο..θα έπρεπε να εχει φάει πριν μια ώρα!! Τωρα δεν ξυπνάει με τίποτα!!

Οι Κατερίνες μας τι κάνουν??Οι εγκυούλες μας???

Καλό βρ'αδυ σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαββατοκύριακο, και βλέπω όλες το ρίξατε στις βολτίσες!!! Εγώ δεν έχω και πολλή όρεξη, ξενέρωσα γιατί θα έβγαινε ο άντρας μου με ένα φίλο του (αυτόν που θέλει να μας βαφτίσει το παιδί κι εμένα δε μου κάθεται), και τελικά αυτός τον έστησε. Του είπα να βγούμε μαζί, δε συμφωνούσαμε στο μαγαζί, και τελικά μείναμε σπίτι και παραγγείλαμε πίτσα...

Μαρία, τι να σου πω με την αξιοκρατία στα σχολεία... Την Παρασκευή που ήμουν σε μια τάξη με ελάχιστους μαθητές και όλους ενήλικες, πέρασε ένας από αυτούς που έδιναν εξετάσεις το Σεπτέμβρη και χρωστούσε και τα μαλλιά της κεφαλής του. Είναι ο μοναδικός που κόψαμε τελικά. Αυτός ήταν μαθητής σ' αυτήν την τάξη, αλλά δεν προβιβάστηκε μαζί με τους συμμαθητές του. Όπως περνούσε, τον φωνάζει ένας απ' τους συμμαθητές του, πολύ μεγαλύτερος απ' αυτόν και του λέει "τι κρίμα, μαζί αρχίσαμε το σχολείο απ' τη γ' τάξη (την πρώτη του εσπερινού), φτάσαμε στ' κι εσύ τώρα μας αφήνεις;". Ο άλλος ούτε του απάντησε και γύρισε κι έφυγε. Οπότε, του λέει ένας άλλος απ' την τάξη "κάτσε ρε, εμείς ερχόμαστε καθημερινά, παρ' όλο που έχουμε οικογενειακές υποχρεώσεις και δουλεύουμε. Φέρνουμε βιβλία, τετράδια, γράφουμε απ' τον πίνακα, συμμετέχουμε στο μάθημα, διαβάζουμε, γράφουμε στα διαγωνίσματα. Αυτός που ερχόταν στη χάση και στην φέξη, δεν ήξερε τι μάθημα έχουμε, δεν έφερνε ποτέ του βιβλίο, δεν είχε τετράδιο, ούτε καν στιλό δεν έφερνε, γιατί να περάσει;". Εμείς όμως τους περνάμε (μόνο αυτόν κόψαμε γιατί έβγαζε μάτι η περίπτωσή του), και κάνουμε κακό και σ' αυτούς, γιατί αποθρασύνονται και τους δίνουμε το μήνυμα να συνεχίσουν έτσι, αλλά κάνουμε κακό και στους υπόλοιπους, οι οποίοι αισθάνονται μαλάκες και πολύ πιθανόν να σταματήσουν κι αυτοί να ασχολούνται, αφού βλέπουν ότι, ούτως ή άλλως, περνάνε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια :D:D:D Είστε όλες καλά;;

Εγώ είμαι πολύ καλύτερα.Ευτυχώς γιατί μέχρι και χθες ήμουν ερείπιο..Σήμερα είχε η μαμά μου τον μικρό και έτσι έκανα δουλίτσες στο σπίτι, σιδέρωσα, προετοίμασα τα μαθήματά μου και τώρα προσπαθώ να χαλαρώσω γιατί είμαι μέσα στην υπερένταση. Πρέπει να ηρεμήσω λιγάκι. Δε με βλέπω καλά :?:?:?:?

Όλια μου δύσκολη εγκυμοσύνη είχες..Ένα μήνα στην κλινική με σπασμένα νερά;; Δύσκολη κατάσταση..Πόσα να αντέξει πια μια έγκυος;;; Ευτυχώς τέλος καλό, όλα καλά ;) !Περάσατε καλά στο χωριό του άντρα σου;;Στην Αθήνα μένετε εσείς;;

Αθανασία μου πες μας τα νέα. Καλό το αποτέλεσμα;; Πάντως το ότι δούλευες ενώ γίνονταν αυτά στο σπίτι σου..πολύ ωραία φάση!!!!Εγώ δεν αντέχω τα μαστόρια στα πόδια μου.Εκνευρίζομαι αφάνταστα :evil::evil:

Άννα Μαρία Σάββατο δούλευα, όχι Κυριακή. Εκτάκτως. Αν έπρεπε να πάω στο φροντιστήριο και Κυριακή θα φλίπαρα..Πάντως είναι εξωφρενικά αυτά που μας διηγείσαι..Αφού όμως αυτή είναι η γραμμή του υπουργείου δεν μπορείτε να κάνετε τίποτα..Υπομονή λοιπόν και μη συγχύζεσαι. Είσαι στο σπιτάκι σου πια;; Ξεκουράζεσαι και απολαμβάνεις την εγκυμοσύνη σου;;; Ζηλεύωωωωωωωωωωωωωω.......

Μαράκι υπναράς ο γιόκας σου ε;;;; Πρώτος! Και ο Πανούλης μου ήταν πολύ ήσυχο μωράκι. Από 2 μηνών κοιμόταν οχτάωρο και σπάνια τον ακούγαμε να κλαίει. Σαν χθες θυμάμαι που ήταν τόσο μωράκι και τώρα τον βλέπω που είναι πια παιδάκι και δεν το πιστεύω..Μεγάλη ευτυχία τα παιδιά. Μπορεί να υπάρχει άγχος, ένταση, κούραση και τρέξιμο αλλά η ευτυχία είναι τεράστια!!!!

Κορίτσια είμαι λίγο πιεσμένη και ψιλοχάλια. Εϊχα πέρυσι στο φροντιστήριο ένα μαθητή. Φέτος λοιπόν ξεκίνησε μαθήματα με το αφεντικό μου. Δεν του άρσεσε όμως το μάθημα και ξεγράφτηκε από το φροντιστήριο το καλοκαίρι.Το Σάββατο με πήρε τηλ. και με παρακάλεσε να του κάνω ιδιαίτερα μαθήματα. Του είπα ότι είμαι φουλ και ότι δεν έχω άλλο χρόνο. Στεναχωρήθηκε πολύ και μετά από 2 λεπτά με πήρε και η μάνα του και με παρακαλούσε γιατί λέει ο γιος της δέθηκε μαζί μου και θέλει εμένα. Ρε κορίτσια είμαι πραγματικά πολύ πιεσμένη και ήρθα σε δύσκολη θέση. Λείπω πολλές ώρες από το σπίτι και όταν γυρνάω έχω πολλή διόρθωση. Αν τον πάρω και αυτόν θα πιεστώ πολύ περισσότερο και συν τοις άλλοις θα πρέπει να βρω και χρόνο για να προετοιμάζω τη δουλειά μου, τα διαγωνίσματά του κλπ. Δε θέλω να πάρω άλλη δουλειά. Έχω και ένα παιδί να σκεφτώ. Με έκαναν όμως να νιώσω άσχημα και οι δικοί μου άνθρωποι μου λένε ότι είναι κρίμα να μην τον πάρω. Τους είπα ότι θα δώσω τελική απάντηση ως την Τρίτη..Δεν ξέρω τι να κάνω. Με έφεραν σε πολύ δύσκολη θέση γαμώτο..Εντωμεταξύ αυτό το παιδάκι σταμάτησε το μάθημα με το αφεντικό μου τον Ιούνιο και θυμήθηκε τώρα να με πάρει. Δεν έχει παρακολουθήσει λοιπόν θερινά μαθήματα και ήδη έχει χάσει και μισό μήνα από τα χειμερινά.Η ύλη της Γ Λυκείου είναι ογκωδέστατη κι εγώ θα τρέχω και δε θα φτάνω και φοβάμαι μήπως δεν προλάβω κιόλας..Είναι Πανελλήνιες. Δεν μπορώ να παίζω. Ειλικρινά δε θέλω να τον αναλάβω. Η στάση του αυτή μου έδειξε και φοβερή ανευθυνότητα. Θα είμαι γαϊδούρα αν πω όχι;;; Ξέχασα να σας πω ότι από αυτόν τον μαθητή βρήκα και ένα μάθημα και το κοριτσάκι μένει στην ίδια πολυκατοικία...Θα με κοιτούν με μισό μάτι όποτε με βλέπουν και ποιος ξέρει τι θα πουν στους γονείς του κοριτσιού που θα του κάνω μάθημα...Έχω νεύρα. Δεν ξέρω τι να κάνω. Εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου;;;

Αυτά τα νέα μου. Συγνώμη για το πρήξιμο :oops:

Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή, αφού είναι Νέα Ελληνικά Γ' λυκείου και θα δώσει πανελλήνιες, μην το αναλάβεις. Δε θα γίνεις χίλια κομμάτια. Εγώ πάντα αυτό έλεγα, ότι καλύτερα να έχουμε κάποιο ελεύθερο χρόνο για τον εαυτό μας, για τα παιδιά μας, κ.λπ., κι ας περνάμε λίγο πιο δύσκολα οικονομικά, παρά να δουλεύουμε από τα χαράματα μέχρι τα μεσάνυχτα και να έχουμε περισσότερα λεφτά. Δεν αξίζει τον κόπο. Άμα είναι και ανεύθυνος... Θα σε σκάσει, και μετά αν δεν τα πάει καλά, θα πούνε ότι φταις εσύ... Και τι θα πει "δέθηκε μαζί σου"; Πόσο είναι, πέντε χρονών; Τρίτη λυκείου και έχει τέτοια κολλήματα;

Καλά, εκεί τα παιδιά αρχίζουν απ' το καλοκαίρι τα φροντιστήρια; Εγώ γενικά είμαι τελείως κατά των φροντιστηρίων, πρέπει το σχολείο να προσφέρει τα πάντα. Δεν είναι τυχαίο που φροντιστήρια υπάρχουν μόνο σε Ελλάδα και Κύπρο και οι μαθητές μας είναι οι πιο αστοιχείωτοι. Αφού το μόνο που σκέφτονται είναι είτε το πώς θα περάσουν σε μια σχολή, είτε πώς θα πάρουν το χαρτί όσο πιο ανώδυνα γίνεται. Για ουσιαστική μάθηση ούτε λόγος.

Αλλά αφού, τουλάχιστον εδώ, το σχολείο έχει μεταμορφωθεί σε ίδρυμα προβληματικών παιδιών, χωρίς, όμως, υποδομή και ειδικούς, περιμένουμε να μάθουν και κάτι κιόλας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλιτσες γεια σας και απο μενα!!Εγω σημερα και αυριο καθομαι.Εχτρα ρεπο γιατι δουλεψα περισσοτερες ωρες το καλοκαιρι..Εχθες το απογευμα πηγαμε σε παρτυ σε εναν παιδοτοπο που τον εχει καποιος γνωστος ...Ηταν παρτυ γενεθλιων .Ενα κοριτσακι στο συγκροτημα που μενουμε εκλεισε τα τρια .Ο Νικολακης περασε πολυ ωραια .Ειχε και μια νεραιδα που εβαψε ολα τα παιδακια .ΟΝικολακης καθισε και τον εβαψε με συνεφακια στο προσωπο Μετα τον εβγαλαν και φωτο .Πολυ ωραια βγηκε.Ο παιδοτοπος μου αρεσε γιατι ηταν πολυ καθαρος και η κοπελα που προσεχε τα παιδια πολυ καλη...

Ανθη ασε στην εγκυμοσυνη περασα αρκετα αλλα ευτυχως πηγαν ολα καλα...Μενω θεσσαλονικη..

Λοιπον οσο για το μαθητη που ρωτας και γω θα σου ελεγα να μην τον αναλαβεις...Αρκετα εχεις στο κεφαλι σου .Ασε που αν δεν περασει θα τα ριξει σε σενα..Αν ηταν αλλη ταξη να τον ειχες αλλα τριτη λυκειου δυσκολα ..Τον Πανουλη σου μετα ποτε θα τον βλεπεις..Βεβαια η αποφαση δικη σου!!!!!!

Αννα Μαρια τι εγινε τελικα με την αδεια ολα ενταξει?

Αθανασια τι εγινε το σπιτι τελειωσατε?

Αυτα απο μενα φιλια σε ολες και καλο βραδυ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλια, μια χαρά σου έκατσε το ρεπό!!!!

Ξεκίνησα σήμερα άδεια, δεν πήγα σχολείο... Ήθελα και λίγο να πάω, ένιωθα και λίγες τύψεις, αλλά τι να κάνω... Ειδικά κατά τις δέκα που σκέφτηκα ότι εκείνη την ώρα θα κοντοζυγώναμε στη Λάρνακα, κι εγώ θα ήμουν έτοιμη να διαλυθώ, κατάλαβα ότι τελικά δεν έκανα λάθος που έμεινα σπίτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλιτσες μου

χαθηκα παλι λιγο,γραψατε τοσα πολλα που δεν σας προλαβαινω,ολη μερα δεν σταματαω χθες σιδερωσα 5 πλυντυρια,ο μεγαλος διαβασμα οι αλλοι δυο τα δικα τους,μας φθινοπωριασε εδω απο χθες το βραδυ βρεχει συνεχεια,ηρθε παλι ο καιρος να μαζευτουμε μεσα και πρεπει να αρχισω να φτιαχνω και ντουλαπες ενας χαμος με τα ρουχα μας.............αυριο εχουμε και συνταντηση στο νηπιαγωγειο και θα συνεχισω και φετος να ειμαι στο συλλογο αλλα πρεπει να αντικατασταθουν οι τρεις αντε να δουμε περυσι ειχαμε μια ηλιθια και ειχαμε παρεξηγηθει ειχε γινει μεγαλη φασαρια,τελοσπαντων οταν θελεις να επιβαλεσε και δεν ακους τους αλλος αυτα γινονται...................

Ανθη και εγω θα σου πω να μην τον αναλαβεις,αφου δεν εχεις χρονο και πιεζεσαι γιατι να μπλεξεις και να το μετανιωσεις μετα;;κρατα λιγο χρονο για να βλεπεις το παιδακι σου αυτες οι στιγμες δεν ξανα ερχονται μεγαλωνουν και δεν το παιρνουμε χαμπαρι,οσο για τον μαθητη αν το θελει πραγματικα πιστευω θα τα καταφερει

Αννα Μαρια εγω σου το ειχα πει παρε αδεια και μην σκεφτεσαι κανεναν,εξαλλου εσενα δεν σε σκεφτεται κανεις,ξεκουρασου και απολαυσε τον καιρο που σου μενει,μετα θα εχεις αλλα ωραια πραγματακια να κανεις,οσο για το συστημα παντα σαπιο ηταν και ετσι θα μεινει χαλια μαυρα στα σχολεια και οχι μονο

Μαρακι αφου το βαρος του ειναι μια χαρα μην σε αγχωνει αν κοιμαται λιγο παραπανω καλο του κανει ο υπνος θρεφει τα μωρα δεν λενε;;;;αλλες παρακαλανε να κοιμουνται λιγο παραπανω,φτου φτου το μαναρακι μου

Ολιακι μου τι περασες κι εσυ;;;;δυσκολες καταστασεις,εχεις τωρα το Νικολακη σου ομως και τα ξεχνας ολα

Αθανασια τελειωσες με τις δουλεις σου;;φανταζομαι ενας χαμος που θα γινεται στο σπιτι σας

Κατερινακι πως πας με το συναχι εισαι καλυτερα;;;η Αγγελικουλα καλα ειναι;;;

Νασουλα που χαθηκες ;;;τι κανετε;;;δροσισε λιγο εκει;;;

Καλη πως τα παει η κουκλιτσα σου στο σχολειο;;;

η Μαρια ρε κοριτσια που χαθηκε θα γεννησει και δεν θα παρουμε χαμπαρι

πιστευω να μην ξεχασα καμια και να σας κερασω και μια γλυκια σταφυλοπιτα πολυ νοστιμη που εφτιαξα πολλα φιλια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μιαμ μιαμ!!!!!!!!!τι ωραια που φαινεται!!!!!!!φανταζομαι πως και η γευση θα τα σπαει!!!!

κατερινακι μου εμεις καλα παμε στο σχολειο!χθες ειχαμε συναντηση με την δασκαλα!νομιζω πως ειμαστε πολυ τυχεροι που την εχουμε!μας ειπε οτι δεν θα τα βαζει πολλα πραγματα για το σπιτι παρα μονο αντιγραφη κι ορθογραφια!την ειδα πολυ συνεργασιμη!!!!!!κι εδειξε να αγαπαει τα παιδακια μας!!!!!!!εσεις τι κανετε στην δευτερα?πως παει ο μεγαλος σου!με τον δασκαλο ολα οκ?αρχισατε τα διαβασματα???????παντως κοριτσακι μου φτου φτου να μην σε ματιαξω!!!!!!!μπραβο σου που τα προλαβαινεις ολα!και συλογο και τα παιδακια σου και τις μαγειρικες σου.ολα τελεια!!!!!!!!! ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!

αθανασια μου τι εγινε με το σπιτι?????ευχομαι να χαθηκες επειδη το απολαμβανεις κι οχι επειδη εχεις νευρα για το αποτελεσμα!αντε καλε μην μας κρατας σε αγωνια!πες μας!!!!!

αννα μαρια μου καλα εκανες με την αδεια!οπως τοσο καιρο δεν νοιαστηκε κανεις για'σενα τωρα να μην αγχωνεσαι κι εσυ για τιποτα!απολαυσε την εγκυμοσυνη σου κι αστους αλλους να κουρευονται!!!!!

ανθη μου κι εγω θα συμφωνησω με τα κοριτσια!αν ειδικα δεν εχετε και σοβαρη αναγκη για το οικονομικο μην αφηνεις το παιδακι σου και τον αντρα σου για τη χαρη ενος κακομαθημενου!!!!εσυ βεβαια ξερεις!!!!

oliax73 μου κι εσει θεσσαλονικια καλε???αληθεια πως σε λενε?σε εχω ξαναρωτησει?δεν θυμαμαι!!!αφου περασε ομορφα ο νικολακης σου αυτο εχει σημασια!!!!

κατερινακι εισαι καλυτερα?το αγγελικουλινι σου?ολα οκ?

μαρακι μου!!!ο στεφανακος σου ειναι καλα?αχ κι εμενα ετσι κοιμοταν το μικρο μου!!!!!

ξεχασα καποια???????αν ναι συγχωρεστε με!!!!!!αλλα περιμενω περιοδο και δεν ειμαι και στα καλυτερα μου!!!!!!!φιλακια σε ολες κουκλες μου!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, καλημέρα!!!!!

Να μαι κι εγώ!!!! Συγνώμη που χάθηκα αλλά αυτές τις μέρες ερχόμουν για πολύ λίγο στο ξενοδοχείο να κάνω τα βασικά κι είχα βάλει την απογευματινή κοπέλα περισσότερες ώρες, για να μπορώ να είμαι στο σπιτάκι μου και να επιβλέπω... :-w έτσι ώστε να μην εκπλαγώ μετά με κάτι που ίσως να μη μου αρέσει ;) ! Διότι έχω ξεχάσει να σας πω ότι φημίζομαι για την παραξενιά μου και τη μανία μου για το αψεγάδιαστο :D

Και ναι λοιπόν έτοιμη η τζαμαρία!!!! :D Επιτέλους η κουζίνα μου έχει γεμίσει φως και φυσικά όλος ο κάτω όροφος :D Τώρα θα κάνω τις δουλείτσες μου, το μαγείρεμά μου, θα πίνω το καφεδάκι μου και θα έχω πιάτο όλη τη θέα του σπιτιού μου!!! :D Είμαι πολύ ευχαριστημένη με το αποτέλεσμα, έχουν μείνει μόνο κάτι λεπτομέρειες να τακτοποιηθούν και μετά ξεκινάει ο δικός μου μαραθώνιος γιατί όπως καταλαβαίνετε το σπίτι μου είχε γίνει εργοτάξιο και τώρα μου φαίνεται με γιαπί από το χώμα.... :shock::o Αυτή η λεπτή σκόνη έχει φτάσει μέχρι και στον επάνω όροφο παντού :shock: πρέπει αρχικά να πλύνω κουρτίνες, ριχτάρια και όλα τα σχετικά, μετά να σαπουνίσω όλη την κουζίνα ντουλάπια κλπ και ν' αρχίσω να τακτοποιώ ξανά τα πράγματα μέσα στα ντουλάπια έτσι ώστε να μπορώ να κάνω τη γενική μου όπως θέλω.... :roll: Ευτυχώς έχω μια κοπέλα η οποία έρχεται χρόνια και με βοηθάει έχει μάθει και το τι θέλω/πως το θέλω κι έτσι δε με πολυτρομάζουν όλα αυτά, απλά ανυπομονώ να τελειώσει και ο μπογιατζής για να ξεκινήσουμε!!!! Αυτά τα νεάκια μου, συγνώμη για την πολυλογία μου..... :lol: Εσείς τι κάνετε?

Ανθή μου τι κάνεις, αποφάσισες τι θα κάνεις με τον μαθητή? Πάντως κι εγώ συμφωνώ με τα κορίτσια στο να μην τον αναλάβεις... Όπως μας έχεις ήδη πεί έχεις ένα αρκετά φωρτομένο πρόγραμμα κρίμα να μην αφήσεις καθόλου χρόνο για τον εαυτό σου και φυσικά για τον Πανούλη σου ;) Συνήθως σκεφτόμαστε πρώτα τους άλλους και μετά εμάς και στο τέλος τι κερδίζουμε? :ymdaydream:

'Ολια μου ωραία τα γενέθλια στον παιδότοπο ε? Μια χαρούλα τα συνδύασες με τα ρεπό σου, θα ευχαριστήθηκε κι ο Νικολάκης!!! Μωρέ κι εγώ σκέφτομαι να τα κάνω του μικρού σ 'ένα παιδότοπο εδώ, για να γλιτώσω τις φασαρίες στο σπίτι, αλλά πάλι ζητάνε 10 ευρώ το κεφάλι για μικρούς/μεγάλους, εγώ έχω και πολλά άτομα οπότε θα πάει πολύ.... :roll:

Άννα Μαρία μου κάθε άλλο παρά τύψεις πρέπει να νιώθεις, απόλαυσε την ησυχία και την ξεκούραση τώρα που τα έχεις γιατί μόλις σκάσει μύτη το μπεμπάκι σου δε θα σ' αφήνει και πολύ :lol::lol::lol:

Κατερινάκι μου φθινοπώριασε σ' εσάς τι καλά, μπαίνεται σιγά σιγά σε μια σειρά, λίγο υπομονή θέλει στην αρχή μέχρι να προσαρμοστείτε και μετά όλα θα είναι μια χαρούλα!!! Τέλεια φαίνεται η σταφυλόπιτα, πέτα κι από δω κανένα κομματάκι!!! ;)

Κάλη μου καλή η δασκάλα έ? Μπράβο έτσι θα έχετε λιγότερη δουλειά στο σπίτι ;) Ευτυχώς όπως προείπα μια χαρούλα το αποτέλεσμα!!!

Μαράκι άσε το Στεφανάκο να κοιμάται τώρα που μπορείς γιατί σε λίγο καιρό θα τον παρακαλάς να κλείσει για λίγο τα ματάκια του :lol::lol::lol:

Τι πίνουμε σήμερα ζεστό ή κρύο καφεδάκι? Εδώ έχει ακόμη ζεστούλα αλλά και μια ανυπόφορη υγρασία :evil: Μάλλον ένα φραπεδάκι θα ήθελα :P !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια! Τι κανετε??? Καλέ δεν εχω παραπονο που κοιμαται...ισα ισα, που τώρα που δεν πολυκοιμαται τη μερα μου κακοφαινεται!! :lol::lol::lol: Χθες ειχε πολύ γκρινια αλλά τελικά εκανε κακακια κι ηρεμησε και κοιμοταν απο τις 6 το απογευμα μεχρι 11:30 το βραδυ..Προσπαθησα να τον ξυπνησω κατα τις 9 αλλά τιποτα (εχουμε καθιερωσει προγραμμα εδω κι 2 βδομαδες και τελευταιο γευμα και μπανιο στις 9).Τελικά ξύπνησε ήπιε γαλατακι και κοιμηθηκε μεχρι τις 5 το πρωι!! Τωρα του έβαλα μουσική κι έχει ένα δυωρο που κοιμάται!! :D

Οταν εχω δουλειες στο σπιτι και θελω να κοιμηθει εχει το ματι γαριδα, και σημερα που ειμαι χαλαρη κοιμαται!! :lol::lol::lol::lol:

Κατερινα μου τέλεια η πιτα σου...βαλε και συνταγη...

Όλια μου ωραία το περάσατε το ρεπο σου...

Ανθή μου πώς είσαι σήμερα??Κι εγώ θα συμφωνησω με τα κοριτσια..μην αναλαβεις το μικρό, ασε λιγο χρονο και για σενα και για το παιδάκι σου..

Αννα Μαρια μου πώς πάει η άδεια??Να μην νιώθεις τύψεις...απολαυσε την εγκυμοσύνη σου!!ΑΑΑ και κοιμησου τωρα που μπορεις!!! :lol::lol::lol:

Κάλλι μου ο Στεφανάκος μου ειναι καλά! Η πριγκίπισσα σου??Τα παει καλά με το σχολειο ε??Ευχομαι να συνεχίσει έτσι!!

Αθανασία με γεια το σπιτι!! :lol::lol: Και καλή γενική τώρα!! :lol::lol:

Οι υπολοιπες τι κάνετε??

Αληθεια οι εγκυούλες πού χάθηκαν??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Σήμερα ήταν το ιατροσυμβούλιο. Δε χρειάστηκε να πάω, μια που τους έστειλα χαρτί απ' το γιατρό, κι ευτυχώς το δέχτηκαν!!! Πάει κι αυτό!

Κατερίνα, τι τέλεια που φαίνεται η σταφυλόπιτα! Πώς τα προλαβαίνεις όλα; Βάλε καμιά συνταγή!

Κάλι, πρώτη δημοτικού πάει η κόρη σου ε; Μια χαρά, είναι πολύ σημαντικό να έχει καλή δασκάλα! Σε όλες τις τάξεις δηλαδή είναι σημαντικό, αλλά η πρώτη είναι πάρα πολύ σημαντική τάξη.

Αθανασία, μια χαρά με την τζαμαρία! Εμάς ευτυχώς στην κουζίνα έχει δύο πολύ μεγάλα παράθυρα και γενικά όλο το σπίτι είναι πάρα πολύ φωτεινό. Το μεγαλύτερο παράθυρο της κουζίνας ήταν παλιότερα ένα μικρό μπαλκονάκι που το κλείσανε οι προηγούμενοι ιδιοκτήτες. Τώρα εκεί υπάρχει ένας κενός χώρος και μάλλον θα πρέπει να φτιάξουμε μια μεγάλη ντουλάπα, για να βάζουμε μέσα ανεμιστήρες, σόμπες, ένα σωρό πράγματα που γενικά δε γίνεται να τα έχουμε να φαίνονται. Οπότε, το φως κάπως θα μειωθεί απ' αυτό το παράθυρο, αλλά κάπως πρέπει να τακτοποιηθούμε.

Μαρία, κοιμάμαι όσο μπορώ, αλλά γενικά με τον ύπνο δεν έχουμε και την καλύτερη σχέση. Ευτυχώς το βράδι κοιμάμαι, αλλά μεσημέρι να κοιμηθώ σπανιότατα, σχεδόν ποτέ...

Λοιπόν, σας αφήνω γιατί πάω για μαγείρεμα. Θα φτιάξω κοτόπουλο λεμονάτο με πατάτες στη γάστρα. Σήμερα έρχεται κι ο αδελφός μου. Θα κάνει έκπληξη στους γονείς μου. Θα πάμε εμείς να τον πάρουμε απ' το αεροδρόμιο, και θα πάμε στο μαγαζί τους να τους κάνουμε έκπληξη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη μου ευχαριστω για τα καλα σου λογια,τι να κανω αν θελω ας μην τα προλαβω :lol::lol: θελουν να φανε εχω τοσα στοματα να ταισω :lol: και τωρα καλα φαντασου τι θα γινει οταν φτασουν στην εφηβεια και τα τρια συνεχεια πανω απο μια κατσαρολα θα ειμαι αντε να τους χορτασεις τοσους αντρες :lol: και ευτυχως εχω πολυ βοηθεια απο τον αντρουλη μου αλλιως δεν θα τα καταφερνα,στο σχολειο ολα καλα,του αρεσει ο δασκαλος και αρχισαμε κανονικα ασχετα που δεν εχουμε βιβλια,μαυτα που τους βαζει ως τωρα ειμαι πολυ ικανοποιημενη ,πρωτα τους εκανε μια επαναληψουλα της πρωτης και σιγα σιγα τους βαζει κειμενακια αντιγραφη και ορθογραφια και λιγο μαθηματικα,αντε να δουμε ποτε θα παρουμε βιβλια,ακομα δεν εγινε συναντηση γονεων με τον δασκαλο πιστευω να μας καλεσει συντομα,και η δικια μας περυσι τους εβαζε αντιγραφη και ορθογραφια και ενα φυλλαδιο καθημερινα,το παν ειναι να ειναι συνεργασιμη η δασκαλα και να τα βοηθαει οσο γινεται,κι εμεις απο το σπιτι βεβαια οτι μπορουμε το κανουμε ετσι δεν ειναι;;

Αννα Μαρια χαιρομαι που πηγαν ολα καλα με το συμβουλιο,χαλαρωσε και απολαυσε την αδεια σου τωρα,με τις ετοιμασιες του μωρου τι εκανες τελικα;;εκανες αλλα ψωνια;;

Αθανασια μου τελεια ακουγεται η τζαμαρια τουλαχιστον αξιζε τον κοπο τοση κουραση και ανακατωσουρα που εγινε στο σπιτι σου,αν ειμασταν κοντα θα ερχομουνα σιγουρα να σε βοηθησω να καθαρισεις φανταζομαι χαμος απο σκονη,εγω παλι ενα ζεστο καφεδακι το ηπια το πρωι εχουμε λιγο ψυχρουλα εδω με την πρωτη βροχη πεφτει κατευθειαν η θερμοκρασια

η σταφυλοπιτα ειναι του παρλιαρου και την απο της συνταγες της παρεας μια που ανακατευομαι συνεχεια μαυτο το σαιτ τελευταια και ξετρυπωνω πολλες ωραιες συνταγουλες:

http://www.sintagespareas.gr/sintages/stafilopita.html σας βαζω τον συνδεσμο και οπως θα καταλαβετε η δευτερη φωτο κι εκει ειναι η δικια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα, τα ψώνια τα κάνουμε σιγά σιγά. Έχουμε κλείσει από σαλιάρες και σεντονάκια, πήραμε κάποια ζιπουνάκια και φορμάκια, πήραμε αποστειρωτή, πιπίλες, τρία μπιμπερό + βούρτσα για το καθάρισμά τους (αχρείαστα να 'ναι!), βούρτσα και χτενάκι για τα μαλλιά, κουβερτούλες (μία χοντρή, μία πικέ), ένα σετ πετσετούλες, τα έπιπλα τα έχουμε όλα, μου ετοίμασε η μάνα μου τις υφασμάτινες πάνες, και έχω, βέβαια, και τα εκπληκτικά δώρα της πεθεράς μου!!!!!! Νομίζω καταλήξαμε και σε καρότσι.

Όσο για τα βιβλία στα σχολεία, να σας πω την αλήθεια, δεν είναι πάντα απαραίτητα. Τουλάχιστον στο γυμνάσιο-λύκειο, αν ο καθηγητής προετοιμαστεί σωστά, μπορεί να κάνει μια χαρά μάθημα με φυλλάδια. Εγώ ποτέ δεν έχω πάρει φυλλάδιο από άλλους, γιατί στο σχολείο μας κάθε τάξη έχει από ένα τμήμα, οπότε μόνο ένας κάνει νέα ελληνικά δ' τάξης, μόνο ένας νέα ελληνικά ε' τάξης, και πάει λέγοντας. Ετοιμάζω φύλλα εργασίας στο σπίτι, και τις περισσότερες φορές τους δίνω δικό μου υλικό. Ειδικά οι μαθητές μας, οι περισσότεροι από τους οποίους έχουν προβλήματα αλφαβητισμού και κατανόησης της ελληνικής, δε θα μπορέσουν να καταλάβουν τα δύσκολα κείμενα που έχει το βιβλίο της "Έκφρασης-Έκθεσης". Οπότε, τους δίνω υλικό πιο απλό και εύκολο και κάνουμε την ίδια δουλειά που θα κάναμε και με το βιβλίο. Όσο για τα κείμενα λογοτεχνίας, όσοι δεν έχουν βιβλίο (γιατί εμείς έχουμε πολλές περιπτώσεις μαθητών που έρχονται και φεύγουν, αλλά παίρνουν βιβλία, οπότε σε κάποια φάση μας τελειώνουν και δεν παίρνουν όλοι βιβλίο), τους δίνω φωτοτυπία του κειμένου και μια χαρά τα καταφέρνουμε. Αυτό απαιτεί περισσότερη δουλειά από μέρους του καθηγητή, αλλά πληρωνόμαστε και γι' αυτό, όχι μόνο για τις ώρες που είμαστε στο σχολείο. Κι ας λένε όλοι οι άσχετοι ότι δουλεύουμε μισή μέρα και καθόμαστε. Ούφ, εκνευρίστηκα τώρα.

Ωχ! Σε τρία λεπτά πρέπει να φύγουμεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κούκλες καλε πόσα έχετε γράψει τι να πρωτο σχολιάσω :o:o:o:o

χάθηκα αυτές τις μέρες αλλά δεν προλάβαινα καθόλου. Ούτε απο τη δουλεια δεν μπορούσα να μπω έστω για λίγο έχουν έρθει πολλά δείγματα και απο την Πέμπτη δεν έχω κάτσει καθόλου.

Εμείς ευτυχώς την περάσαμε ελαφρα μάλιστα η μικρούλα μόνο λίγες μυξούλες έχει. Το Σάββατο είχαμε πάει βόλτα στην Μαρίνα του Φλοίσβου και ήθελε να πάει στον παιδότοπο με τα φουσκωτά και τα άλλα παιχνίδια. Δεν την είχα ξαναπάει αλλά την βάλαμε και το τί παιχνίδι έκανε το ζιζάνιο δεν λέγετε σκαρφάλωνε έκανε τσουλήθρα σαν τρελή την χάζευα και έλεγα πόσο έχει μεγαλώσει απο εκεί που ήταν ένα τόσο δα μωράκι μπορεί να κάνει τόσα πράγματα μόνη της!

Ολια φαντάζομαι και ο Νικόλας θα πέρασε πολύ όμορφα στο πάρτυ στον παιδότοπο. Θέλουν και αυτά παρέα και παιδάκια.

Ανθή συμφωνώ και εγώ με τα κορίτσια έχεις ήδη ένα βαρύ πρόγραμμα και για γ΄λυκείου οι ευθύνες και οι απαιτήσεις πολλές. Τι αποφάσισες τελικά? Ελπίζω να σκέφτηκες περισσότερο τον Πανούλη και εσένα ;)

Κατερίνα μου με τη ζουμερή σου σταφυλόπιτα έχεις και εσύ βαρύ πρόγραμμα. Μια χαρά ο μεγάλος με τον δάσκαλο στο σχολείο. Φιλια στα τρία αγοράκια σου.

Κάλι πρώτη δημοτικού το κοριτσάκι σου φαντάζομαι ενθουσιασμένη που θα είναι και αφού έχει και καλή δασκάλα θα τις αρέσει στο σχολείο.

Αθανασία πολύ χαίρομαι που είσαι ενθουσιασμένη με το αποτέλεσμα, άντε μόλις τα συμαζέψεις όλα έχεις να απολαύσεις καφεδάκια με θέα. Πάντως και μένα μου αρέσουν οι φωτεινοί χώροι αφού μολις γυρίσω σπίτι σηκώνω τις τέντες για να έχω περισσότερο φυσικό φως.

Μαράκι μια χαρά έχει φτιάξει προγραμματάκι ο κούκλος σου, δε θυμάμαι τον θηλάζεις?

Αννα Μαρία ξεκουράσου τώρα που έχεις άδεια γιατι πολί σε είχαν ταλαιπωρήσει ξεμπέρδεψες και με το ιατροσυμβούλιο τέλεια! Με γεια και τα καινούρια πράγματα του μπέμπη σας, τα εκπληκτικά δώρα της πεθεράς να μας περιγράψεις :lol::lol::lol:

Κοριτσάκια έγραψα πολλά

Φιλιά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!!τι εγινε καλε?το κλεισαμε το μαγαζακι?????που εισαστε ολες?εγω εκανα ενα καπουτσινακι κι απολαμβανω την μοναξια μου!!!!!!σημερα το καμαρι μου σχολαει νωριτερα λογω απεργιας!!!!!!εγω περιμενω περιοδο και φυσικα ειμαι μεσα στην τσατιλα αλλα την παλευω ακομα!!!!!!εσεις τι κανετε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!

Πού χαθήκατε όλες καλέ;

Εγώ εδώ είμαι όλη μέρα, αλλά δεν έχει καμία να μιλήσω!

Συμπληρώνουμε τα ψώνια για τον μικρό. Τα πιο πολλά μικροπράγματα + ρούχα τα έχουμε πάρει, μένουν τα βαριά, δηλαδή καρότσι, ριλάξ και τέτοια...

Καγκουράκι, τα δώρα της πεθεράς τα είχα περιγράψει λεπτομερώς όταν τα έστειλε. Πέρα από δύο πανέμορφα ζιπουνάκια, καινούρια, όλο βαμβάκι, τα οποία δε θα μπορέσω να χρησιμοποιήσω ποτέ γιατί είναι πάρα πολύ μικρά, μόνο για νεογέννητο και είναι κοντομάνικα, ενώ εγώ γεννάω Νοέμβρη, όλα τα υπόλοιπα είναι μεταχειρισμένα. Έστειλε σεντονάκια που έβαζε στον άντρα μου, κεντημένα και όχι κι άσχημα, έστειλε φορμάκια και σαλιάρες της εγγονής της που είναι οκτώ ετών, τα οποία είναι κιτρινισμένα, τραχιά απ' τα πλυσίματα (σιγά μη βάζανε ειδικό απορρυπαντικό!!!), και μερικά έχουν και λεκέδες, ενώ δεν είναι όλα 100% βαμβακερά. Έστειλε επίσης και ένα πακέτο μωρομάντηλα, άγνωστης μάρκας, λες και δεν έχουμε εδώ μωρομάντηλα και ένα σετάκι πυτζαμούλες κοριτσίστικες για παιδί δύο ετών!!!!!!!!!!!! Γενικά, είναι ό,τι να 'ναι!!!

Κάλη, περίοδο ε; Κουράγιο... Χτες μιλούσα με μια φίλη μου που έχει και δύο παιδιά, κι έχει να της έρθει περίοδος από 3 Αυγούστου! Έκανε τεστ, αρνητικό, πήγε στο γιατρό και τελικά είναι ορμονικά προβλήματα... Άντε, να σου έρθει να ησυχάσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας!!! Εδώ είμαι κι εγώ!!!

Καλά Άννα Μαρία φοβερά τα δώρα της πεθεράς :lol: έγραψε πάλι :lol: !!! Με γειά όλα τα πραγματάκια του μπουμπούκου σου!!!

Κάλη μου νεύρα με την περίοδ ε? ΥΠΟΜΟΝΗ.... Τι να πω κι εγώ που έχω να δω από τον Ιούλιο και πλέον θα δω περιπου Φλεβάρη με Μάρτη :shock::o Μ' έχουν τρελλάνει αυτές οι εξάψεις όσο για τα νεύρα δεν το συζητώ :shock: , ευτυχώς που τώρα ξεσπάω στις δουλειές του σπιτιού οπότε βγαίνει και κάτι καλό :lol:

Καγκουράκι καλή δύναμη στη δουλείτσα... :roll:

Μαράκι σ' ευχαριστώ!!! Όταν με το καλό τελειώσω και το καθάρισμα τότε θα είναι τέλεια!!!

Κατερινάκι μου σ' ευχαριστώ και σένα πολύ για τη χείρα βοηθείας! Έτσι χρυσοχέρα όπως είσαι εσύ πιο στη χάρη μου!!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθανασία, τα δώρα της πεθεράς μου μένουν στην ιστορία. Δεν έχω ποτέ μου απαιτήσεις από κανέναν. Βλέπω άλλα κορίτσια που τους αγοράζουν όλα τα πράγματα του μωρού γονείς και πεθερικά. Εμείς δε ζητήσαμε τίποτα, και δε μας έδωσαν τίποτα. Μας αγόρασε η μάνα μου κάτι σεντονάκια και κάτι πετσετούλες + τις υφασμάτινες πάνες και τις πάνες αγκαλιάς και μας δώσανε και την κούνια που την είχαν, δεν την αγόρασαν. Τα πεθερικά στείλανε αυτά που είπα. Δεν περιμένω και δε θέλω τίποτα από κανένα, προτιμώ να τα αγοράσω όλα μόνη μου. Στο κάτω κάτω δική μας ευθύνη είναι το παιδί, όχι των γονιών μου ή των πεθερικών. Αλλά άμα θες να κάνεις ένα δώρο, κάνε κάτι καλό. Όχι απαραίτητα ακριβό, αλλά τώρα γυναίκα που έχει τρία παιδιά, δεν της έκοψε να πάρει μακρυμάνικα ζιπουνάκια; Και όχι αποκλειστικά για νεογέννητο; Όσο για τα μεταχειρισμένα, όταν δίνεις μεταχειρισμένα, προσέχεις να είναι σε άψογη κατάσταση, όχι να είναι κιτρινισμένα, γαριασμένα και λεκιασμένα!!!! Τώρα έχω μια σακούλα γεμάτη πράγματα, που δε θα τα χρησιμοποιήσω και δεν μπορώ ούτε να πετάξω... Και για όλες αυτές τις ανοησίες (+ένα σωρό ανοησίες που έστειλε για εμάς) ο άντρας μου πλήρωσε 22 ευρώ γιατί είχε ξεπεράσει το επιτρεπτό βάρος για αεροπλάνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας

Κάλι και εγώ για καπουτσίνο ζεστούλι ψήνομαι :lol:

Αθανασία ακόμα μαζεύεις

Καλά Αννα Μαρία τα δώρα της πεθεράς δεν παίζονται και τι να πεις κιολας. Καλά κάνετε και δεν ζητάτε και τα έχετε όλα όπως θέλετε εσείς και εμείς έτσι κάναμε, ότι ήταν για τη μικρή τα διαλέξαμε και τα πήραμε μόνοι μας. Έπειδή όμως κάτι ήθελαν να πάρουν μοιραστήκαμε τα έξοδα σε κούνια και καρότσι, οπότε όλοι είμασταν ικανοποιημένοι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπα, εγώ δε θα ήμουν ικανοποιημένη αν μου έπαιρναν κάτι οι γονείς μου ή τα πεθερικά, ή γενικά κάποιος άλλος. Και την καλαθούνα που είπε μια φίλη μου ότι θα μου τη δανείσει, έχω αρχίσει να το σκέφτομαι. Δε θέλω να υποχρεώνομαι, μπορεί να πάω να την αγοράσω κι αυτήν, αφού έτσι κι αλλιώς θα μου χρειαστεί και σε επόμενα παιδιά.

Τώρα προβληματίζομαι για το δώρο του γιατρού... Όπως σας έχω ξαναπεί, ο γυναικολόγος είναι δεύτερος μου ξάδελφος και δε δέχεται ποτέ πληρωμή από εμένα ή από οποιοδήποτε άλλο μέλος της οικογένειας. Είναι εξαιρετικός γιατρός και πάρα πολύ ακριβός. Τις προάλλες τον ρώτησα πόσο θα κοστίσει η γέννα και μου είπε ότι θα με κανονίσει. Του είπα να ξέρω στο περίπου για να κάνουμε οικονομίες και μου είπε "είτε κάνεις είτε δεν κάνεις, θα τα κανονίσουμε". Οπότε, φαντάζομαι ότι ο ίδιος δε θα πάρει λεφτά, και θα πληρώσω μόνο τα εξτρά, αναισθησιολόγο που θα καλέσει ούτως ή άλλως, παρ' όλο που δε σκοπεύω να κάνω επισκληρίδιο, το αίμα που θα φέρει, κ.λπ. Και στην απόξεση έτσι κάναμε, ο ίδιος δεν πήρε φράγκο, ούτε την κλινική πλήρωσα.

Έτσι, σκέφτηκα να του κάνουμε ένα καλό δώρο. Σκέφτηκα να παραγγείλω σε ένα φίλο μου αγιογράφο μια εικόνα. Ήδη έχω παραγγείλει σ' αυτόν μια εικόνα του αγίου Ανδρέα για το δωμάτιο του Ανδρέα και κάνει εκατό ευρώ, ειδική τιμή για μένα, επειδή είμαστε φίλοι. Τώρα του είπα για τους αγίους Αναργύρους για το γιατρό, και μου είπε ότι πρέπει να γίνει σε μεγαλύτερο μέγεθος, γιατί είναι ολόσωμοι και θα φαίνεται άσχημα σε μικρή εικόνα. Η τιμή ανεβαίνει στα 250-300 ευρώ. Από τη μία το σκέφτομαι γιατί ξεφεύγουμε λίγο, από την άλλη σκέφτομαι πόσα θα έδινα για γέννα σε άλλο γιατρό... Ακόμα δεν έχω αποφασίσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννααααααααααααα μαριαααααααααααααα!!!!!!!!!!ποιος σου ειπε καλε οτι θελω να μου ερθει περιοδος??????????????θετικο τεστακι θελω καλεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!

αχ βρε αθανασια μου τι κακο κι αυτο με τα ορμονικα μας!!!!!δεν αντεχω αλλο!!!!!!!!!

κατερινακι δικος σου ο καφεδακος!!!!!!!!(προσπαθω να ανεβασω μια φωτο αλλα δεν ανεβαινει με τιποτα!!!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Συγγνώμη, νόμιζα ήθελες να σου έρθει να ξεμπερδεύεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Τότε σου εύχομαι να έχεις πολλά +++++++++ και μια τεράστια χοριακή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τα κάνεις στον ατμό δηλαδή;; Και το κρέας σε κομμάτια το δίνεις;; Επίσης απόγευμα το δίνετε εσείς κορίτσια;; Εμάς μας είπε κρέμα της hipp ή κατσικίσιο γιαούρτι..
    • Είδες μωρέ πώς μεγαλώνουν..🤗εμας έχει κόψει το παμπερς τελείως και μου φαίνεται τόσο παράξενο σαν απότομα να μεγάλωσε το μικρό μου..χθες το βράδυ ξύπνησε ζήτησε τουαλέτα και ξαναξοιμηθηκε με τον άντρα μου σοκ πάθαμε χαχα🤪
    • Όχι.. γενικότερα παίρνω πολλααααά!! Αλλά μη συγκρίνεις γιατί έρχομαι και από εξωσωματική με διάφορα θέματα.. Filicine παίρνω χρόνια και λόγω στίγματος αλλά όχι ολόκληρο το χάπι γιατί είναι υπερβολική δόση.. πριν την εγκυμοσύνη έπαιρνα 1/2 χάπι μέρα παρά μέρα και έλεγχα πάντα τα αποθέματα με εξετάσεις.. στην εγκυμοσύνη τώρα παίρνω 1/2 χάπι κάθε μέρα και ότι λίγο έχουν οι πολυβιταμινες μέσα.. τα 5mg συστήνονται σε γυναίκες με ιστορικό ελαττωμάτων του νευρικού σωλήνα σε προηγούμενη κύηση.. αν και ξέρω ότι πολλοί γιατροί τα δίνουν επικουρικά σε όλες χωρίς να χρειάζεται συνήθως.. και ο δικός μου δηλαδή το ίδιο αλλά μετά από συζήτηση κατέληξα να παίρνω μισό που πάλι το θεωρώ πολύ προσωπικά και σύμφωνα με τις εξετάσεις μου.. Από συμπληρώματα το ίδιο.. παίρνω διάφορα.. αλλά σίδηρο μου είπαν όχι..! 🤷 Αλήθεια και τα υπόλοιπα κορίτσια... Τι σας έχουν πει εσάς ότι μπορείτε να παίρνετε από συμπληρώματα;
    • Είμαι σίγουρη ότι με καταλαβαίνεις απόλυτα αγάπη.. αισθάνομαι βέβαια άσχημα για το μωράκι αυτό ότι το αδικώ.. αλλά μέχρι την αυχενική και να δω ότι είναι υγιές, δεν μπορώ να αφήσω τον εαυτό μου να δεθεί μαζί του.. που δεν έχω "αγγίξει" κάν όσα πέρασες εσύ κοριτσάκι μου και που δεν θα ευχομουν σε κανέναν άνθρωπο ποτέ να περάσει τόσες δυσκολίες γενικά για να φτάσει να κρατήσει το μωρό του αγκαλιά... Εμένα με έχουν πάρει "χαμπάρι" αρκετοί τρίτοι και με ρωτάνε, ίσως επειδή έχω πρηστεί παααάρα πολύ και έχω βάλει κάποια κιλά.. δεν ξέρω αν φταίει η κορτιζόνη που παίρνω ή και οι διεγέρσεις που προηγήθηκαν βέβαια και η κατακράτηση που προέκυψε εξαιτίας αυτών (έχω ξεκινήσει ήδη διατροφολόγο πρώτα για το θέμα ζαχάρου να είναι υπό έλεγχο και δεύτερον για να μην παρά ξεφύγω...) Αυτή τη φορά όμως γενικότερα το παραδέχομαι και το λέω λίγο πιο εύκολα όχι γιατί θέλω να το μοιραστώ αλλά γιατί επιλέγω να πιέσω τον εαυτό μου να είναι πιο αισιόδοξος για αυτή την εγκυμοσύνη και ότι όλα θα πάνε καλά μέχρι τέλους.. εύχομαι ολόψυχα να μην μου γυρίσει μπούμερανγκ...😕 Λες σε έναν χρόνο από τώρα να συζητάμε για τη διατροφή του παιδιού;;;; 😅😅😅 Αχχχ μακάρι Παναγίτσα μου!!!! 🙏🙏🙏🤞🤞🤞 Το συζητάω με μια φίλη μου που τώρα κάνει εισαγωγή στις στέρεες η οποία φοβάται πολύ ότι θα πνιγεί το μωρό αν δεν είναι αλεσμένα.. δεν δέχεται καθόλου ότι υπάρχει λογική στα κομμάτια.. εγώ βέβαια βλέπω το μωρό πάλι πνίγεται και βγάζει γουλιες.. οπότε δεν καταλαβαίνω τη διαφορά.. από τη μια έχει βάση ο φόβος της από την άλλη πιστεύω ότι είναι και θέμα παιδιάτρου να ξέρει.. τεσπα δεν το έχω ψάξει καθόλου ακόμα αλλά προς χάριν της συζήτησης τώρα.. Ξεκίνησε από τώρα ο μπαγασας τα σουρτα φέρτα έξω;;;; 😝🤣🤣🤣🤣 Στην εφηβεία ούτε που θα τον βλέπετε σπίτι!!! 🤣🤣🤣 Μπράβο το παιδί!! Τουλάχιστον ηρέμησε λίγο η ψυχούλα μου που ποναγε.. πόσα έχει βγάλει τώρα;
    • Μονο filicin παιρνεις και utrogestan; Αν θυμάμαι καλα απο τις προηγούμενες, το σίδηρο το ξεκίνησα λιγο πιο μετά. Πρωτα φιλισιν και λιγο αργότερα σιδηρο, d3 και ω3 .
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...