Μετάβαση σε περιεχόμενο

επιδομα τοκετου ΟΠΑΔ


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια!ειμαι εκπαιδευτικος διορισμενη.προκειται να γεννησω διδυμα τον ιουλιο σε δημοσιο νοσοκομειο με καισαρικη

ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καμια σας

τα εξοδα του νοσοκομειου τα καλυπτει το βιβλιαριο μου;η πληρωνω κατι για το δωματιο;

απο τη στιγμη που δε πληρωνω στο νοσοκ τιποτα,κ τα λεφτα που θα δωσω στο γιατρο ειναι φυσικα ανευ αποδειξεως,μετα δικαιουμαι επιδομα τοκετου;

οποια γνωριζει ας απαντησει παρακαλω

ευχαριστω πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω πηρα απο τον οπαδ καμια 800 ευρω να θυμαμαι καλα..τιποτε αλλο..ουτε νοσηλεια ,ουτε γιατρο ,ουτε τιποτα...

και μαλιστα μετα απο 1 8ημνο τα πηρα εγω..

αρχισαμε στερρες και μετα τα πηρα :lol::lol::lol:

με το καλο να γεννησεις..καλημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα μου,καλημέρα!!

Και εγώ σε δημόσιο νοσοκομείο γέννησα με καισαρική,πλήρωσα το δωμάτιο πριν πάρω εξιτήριο,κατέθεσα τα χαρτιά και πήρα 1000 ευρώ στους 3 μήνες.

Με το καλό κορίτσι μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω,είμαι και εγώ εκπαιδευτικός μόνιμη.Γέννησα στο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Ιωαννίνων και μου είπαν ότι πληρώνουμε πριν βγούμε και μετά τα καταθέτουμε και παίρνουμε το επίδομα.Τι να πω!Και άλλες κοπέλες που γέννησαν στο Πανεπιστημιακό,πλήρωσαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα μου και εγώ έτσι νόμιζα,γέννησα πριν 13 μήνες,δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι.Σε δίκλινο,4 νύχτες έμεινα,νομίζω 250 ή 350.Δεν ήταν πάρα πολλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α ενταξει.δεν ειναι κ τεραστιο ποσον.τρομαξα λιγο γιατι ειπα μην ειναι κανα χιλιαρικο.ενταξει μαρβελλακι.σ ευχαριστω πολυ.να χαιρεσαι το μωρακι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟς.ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΟ ΡΙΟ ,ΠΛΗΡΩΣΑ 400 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ,ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΑς ΔΙΝΕΙ 1000 ΚΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΔΟΜΑ , ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΣΤΑΘΕΡΟ ΠΟΣΟ, ΓΥΡΩ ΣΤΟΥς 3 ΜΗΝΕς.ΘΕΛΟΥΝ ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΝΟΣΗΛΕΙΑς ΤΗΝ ΠΡΩΤΟΤΥΠΗ,ΤΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΓΕΝΝΗΣΕΩς ΚΑΙ ΙΣΩς ΤΟ ΕΞΙΤΗΡΙΟ ΚΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩς ΤΟ ΚΑΤΑΡΓΗΣΟΥΝ ΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΜΕΤΡΑ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια και καλή Παρασκευούλα.Ξεκιναω σήμερα το φαρμακευτικό μου πρωτόκολλο.Πρωτος υπέρηχος 8 Μαϊου.Ευχομαι η δεύτερη ετ να είναι η τυχερή ♥️🙏♥️
    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...