Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διακοπή Μαγνησίου μέσα στον 9ο πότε;


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες!

Πρόκειται να γεννήσω και εγώ σύντομα και θα ήθελα να ρωτήσω πότε ο γιατρός διακόπτει τη χορήγηση του μαγνησίου για να αρχίσουν οι συσπάσεις. Εγώ είμαι στις αρχές του 9ου και αύριο θα πάω στη γιατρό αλλά γενικά θα ήθελα να ξέρω εσάς ο γιατρός σας μέχρι ποιά βδομάδα του 9ου σας το έδινε;Ευχαριστώ πολύ! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορει και καθολου.

Εμενα δε μου το ειχε κοψει. Γεννησα φυσιολογικα και γρηγορα σχετικα. Θελω να πω πως δε καθυστερησε τη διαδικασια το οτι επαιρνα μαγνησιο.

Με το καλοοοοοοοοοοο το νινιιιιιιιιιι !!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και για τις ευχές!Να χαίρεσαι και εσύ το παιδάκι σου!Να δούμε τι θα μου πει και εμένα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στην μικρη μου η γιατρος μου ειχε δωσει να περνω μαγνησιο κ θυμαμαι μου ειχε πει οτι μολις μπω στον μηνα μου να το σταματησω.συγχρονως πηγαινα κ σε γιατρο του νοσοκομειου κ οταν στον 6ο του ειπα οτι ειχα ταχυπαλμιες κ επερνα μαγνησιο(2 την ημερα) με ρωτησε αν ειχα θεμα με συπασεις.τετοιο θεμα δεν ειχα, οποτε μου προτεινε να σταματησω να το περνω κ ετσι κ σταματησαν οι ταχυπαλμιες.τωρα που πηγαινω σε αλλον γιατρο δεν μου εχει δωσει να περνω μαγνησιο.ξερω οτι το δινουν οταν υπαρχει θεμα συσπασεων κ μολις μπεις στον μηνα σου το σταματας για να μπορεσει ο τραχηλος να ανοιξει.λογικα θα σου πει τωρα πια να το σταματησεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ Sisi!Αύριο θα ξέρω....Πιστεύω προς το τέλος του 9ου θα μου το σταματήσει και εμένα γιατί και τώρα που το παίρνω δεν μπορώ να πω ότι δεν αισθάνομαι συσπάσεις, φαντάσου να μην το έπαιρνα κιόλας!Με το καλό και εσύ να δεχτείς το παιδάκι σου! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κορίτσια όσον αφορά τις συσπάσεις πως ακριβώς νοιώθεις? Σφίγγει η κοιλιά μου κάποιες φορές αλλα είχα την εντύπωση ότι είναι το παιδί που πιαίζει καθώς μετακινείται............τι άλλο νοιώθεις?? πήρα μαγνήσιο αλλα δεν ξέρω αν πρέπει να το πάρω, ο γιατρός μου είπε αν θέλω να πάρω αλλα δεν κάνει κ πολλα........για κράμπες κ.λ.π.

Δεν είμαι σίγουρη ότι είναι συσπάσεις αλλα λέω να πάρω για καλό κ για κακό....τι λέτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nikol,

οι συσπάσεις σε πιάνουν σας πόνους περιόδου λίγο χαμηλά και μετά σταματούν-πονάνε λίγο η αλήθεια είναι-. Εγώ παίρνω μαγνήσιο από την αρχή σχεδόν της εγκυμοσύνης και σταματούσαν, δεν είναι καλό να έχεις συσπάσεις από πολύ νωρίς!Κατα τα άλλα σδεν πρήζεσαι κιόλας με το μαγνήσιο σε πόδια και χέρια...εμένα τώρα στον 9ο πρήστηκαν λίγο οι αστράγαλοι μου, φαντάζομαι αν δεν έπαιρνα και μαγνήσιο πώς θα ήταν....καλό όμως είναι να κάνεις ότι σου είπε ο γιατρός σου :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικολ οι συσπασεις ειναι σαν πετρωμα στην κοιλια ή σαν βουναλακι σε καποιο σημειο της κοιλιας.Πονο δεν εχω καθολου και κανονικα αν δεν ειμαστε στον τελευταιο μηνα οι συσπασεις δεν πρεπει να συνοδευονται απο πονο περιοδου.Και εγω παιρνω 2 χαπακια μαγνησιο την ημερα αλλα δεν μπορω να πω οτι με βοηθησαννα μην εχω συσπασεις.Παιρνω και ουτροτζεσταν τωρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην κορη μου επαιρνα 3 χάπια μαγνήσιο καθημερινώς μεχρι και που γέννησα!! Επισης επαιρνα και γιουτοπαρ εξου και ενω ειχα συσπάσεις την ημερα που κοντευα να κλεισω τον ενατο και πηγα να γεννησω δεν ειχα ουτε μια!!

Τωρα αυτος ο γυναικολόγος μου εχει δώσει τις αμπουλες μαγνησιου αλλα μου εχει ήδη κοψει τα γιουτοπαρ παρολλο που πηγαινω με καισαρικη!!

Μηπως να τον ρωτήσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ mariamg,

θα τη ρωτήσω αύριο που θα πάω γιατί και εγώ 3 μαγνήσια τη μέρα παίρνω χωρις yutopar αλλά συσπάσεις καταλαβαίνω, όχι πολλές αλλά αρκετές και λίγο επώδυνες. Θα δω τι θα μου πει αύριο :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...