Μετάβαση σε περιεχόμενο

συνδρομο wolff parkisson white & egumosinh


Recommended Posts

geia sas files!!!!!!uparxei kamia allh eggioula me to to idio provlhma?eimai 5 mhnwn kai exw uperkoiliakes taxykardies kata thn diarkeia tou upnou!!!!!den exw kanei ablation alla sthn eggumosyni de ginete giati apagoreuete mou eipan oi kardiologoi!!!!!me aagxwnei ligo h katastasi mou giati oso pernaei h eggumosyni de mporw na tis elegxw tis taxypalmies mou eidika ston upno!!!!!!!!!kapoia me paromoia empeiria yparxei? poly tha thela na mathw apo kapoion pou exei kanei ablation giati den exei panta epityxia apo oso gnwrizw!!!!!!!!!!!!!!!!! :?::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειααα τι κανειςςς σε χασαμε λιγο...εγω δεν το εχω αυτο αλλα το εχει ο ανδρας μου..πινει κατι χαπια 2 την ημερα το lobivon και το atakard αμα το λεω σωστα..αλλα δεν ξερω τι γινεται με την εγκυμοσυνη με αυτο το συνδρομο...παντως οποτε παω στη γιατρο εξεταζει καλα το μωρο στην καρδια αν και στον αντρα μου αυτο εμφανιστικε αρκετα αργα μετα τα 25..και ειναι σε υπια μορφη..βεβαια ολη μερα ειχε ταχυκαρδιες απιστευτες και τωρα με τα χαπια ειναι πιο χαμηλοι οι παλμοι και απο τους δικους μου..ελπιζω να βρεις καποια ακρη και να ειναι ολα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου κισκα τι κανεις? κοριτσακι εεεε? και γω κοριτσακι!!!!!!!!!!!ειχα καιρο να φανω δε προλαβαινα και στη δουλεια δεν ειχα παντα προσβαση!!!!!!!!ειμαι καλα αν εξαιρεσεις τισ ταχυπαλμιες μου ξερεις εσυ απο το ν συζυγο!!!!!!!!!ειναι λιγο επωδυνες και τις εχω απο παιδι απο τα 5 μου και ολα τα χρονια τισ εκανα κουμαντο !εκανα χειρισμους βαλσαβα και τισ διεκοπτα εγκαιρως!φανταζομαι και ο αντρασ σου τους ξερει ε?Τω ρα ειναι ειναι λιγο δυσκολα γιατι με την κυηση εχουν αυξηθει και δεν μπορω παντα να τις αντιμετωπισω ευκολα......φαρμακα εγω δεν παιρνω ειδικα τωρα στην εγκυμοσυνη!!!! θα κανω καισαρικη ειναι αναποφευκτο!!!!!!!!!!ετσι μου ειπαν οι γιατροι και καρδ+ γυναικολ. το ιδιο!!!!!!υπομονη σ αυτη τη φαση δε χωραει ablation!o αντρας σου δε το σκεφτεται καθολου?εγω οταν γεννησω μετο καλο θα κανω ablation einai η μονη λυση !!!!!!!!!!!να σαι παντα καλα ευχαριστω για το ενδιαφεροννννννννν!!!!!μετο καλο η μπεμπουλα σου πως θα βγαλουμε καλοκαιρι με τις κοιλιες να λες!!!!!!!!!χιχιχι!!

BB Code: ( 2011.pngMake a pregnancy tickerβαλε και σε μενα κοριτσακι sth lista!please!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

voola μου εμενα οπως σου ειπα το απεκτησε μεγαλος...βασικα ο πατερας του πεθανε 35 χρονων απο καρδια και ετσι το εψαχνε παντα και καποια στιγμη εκανε μια εγχειρηση ο αντρας μου για μηνυσκο και χιαστους στο ποδι και εκει βρικαν οτι κατι γινεται και το ψαξαμε και ειναι αυτο..περισυ το χειμωνα ξανα εκανε ενα σωρο εξετασεις οπο τελικα του εδωσαν αυτα τα χαπια που σεου ειπα και πραγματικα εχει ηρεμισει αλλα τωρα που παω για βεπιπεδου και τετοια μας ειπε η γυναικολος πως επειδη το εβγαλε μεγαλος ειναι σε τοσο υπια μορφη...ενω εσυ οπως λες το εχεις απο 5 χρονων..πολλα χρονια και τωρα με τιν εγκυμοσυνη εχουμε και ταχυκαρδιες οποτε εσυ εχεις παραπανω..να φανταστεις εγω λογω εγκυμοσυνεις φτανω μεχρι 112 και ο αντρας μου με το συνδρομο αυτο πινει και τα χαπια και εχει 60-70 το πολυ παλμους...το φανταζεσαι..παντως τωρα που εχω και λεω στον αντρα μου πως λαχανιαζω και αισθανομαι κοπωση μου λεει εστι ενιωθα συνεχεια και ιδρωνα(οντως ολο ιδρωνε και ελεγα μα καλα σκεφτεσαι και ιδρωνεις??)τωρα βλεπω πως ειναι...σε βαχω και στη λιστα για κοριστακι...με το καλο και οποτε μπορεις σε περιμενουμε να μας πεις τα νεα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο ειχε και η μητερα μου!Υπερκοιλιακη παροξυσμικη ταχυκαρδια!!!Το ειχε απο τα 25 της και εκανε αμπλεισιον στα 40 της στο Ωνασειο!Φαντασου τοτε που το εκανε ηταν ακομα σε πειραματικο σταδιο και τα ποσοστα αποτυχιας(αρα να βαλει βηματοδοτη)ηταν γυρω στο 20τοις εκατο!!!Τα πηγε περιφημα ομως και απο τοτε επαψαν οι ταχυκαρδιες μια για παντα!!!Να πας να την κανεις την επεμβαση μην το αφηνεις!!!Οταν γεννησεις με το καλο γιατι οσο το αφηνεις θα γινεται ολο και πιο συχνα και πιο εντονα!!!Αν θες να ρωτησω ποιος γιατρος της το ειχε κανει και να σου πω!!Παντως στο Ωνασειο ειναι οι πρωτοι που το εφαρμοσαν και εχω κι αλλον εναν γνωστο που το εκανε εκει και ειναι κι αυτος μια χαρα!!Ευχομαι να εχεις μια ηρεμη εγκυμοσυνη κι ενα υγειεστατο μωρακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν γνωριζω καθολου φια αυτο το θεμα υγειας

ηθελα ομως να σου ευχηθω με το καλο να δεχτεις τη μικρη σου και ολα να πανε καλα!

s euxaristw poly shmera ekana kai to b epipedou kai ola kala!!!!!!!!!!!!!!na sai kala

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο ειχε και η μητερα μου!Υπερκοιλιακη παροξυσμικη ταχυκαρδια!!!Το ειχε απο τα 25 της και εκανε αμπλεισιον στα 40 της στο Ωνασειο!Φαντασου τοτε που το εκανε ηταν ακομα σε πειραματικο σταδιο και τα ποσοστα αποτυχιας(αρα να βαλει βηματοδοτη)ηταν γυρω στο 20τοις εκατο!!!Τα πηγε περιφημα ομως και απο τοτε επαψαν οι ταχυκαρδιες μια για παντα!!!Να πας να την κανεις την επεμβαση μην το αφηνεις!!!Οταν γεννησεις με το καλο γιατι οσο το αφηνεις θα γινεται ολο και πιο συχνα και πιο εντονα!!!Αν θες να ρωτησω ποιος γιατρος της το ειχε κανει και να σου πω!!Παντως στο Ωνασειο ειναι οι πρωτοι που το εφαρμοσαν και εχω κι αλλον εναν γνωστο που το εκανε εκει και ειναι κι αυτος μια χαρα!!Ευχομαι να εχεις μια ηρεμη εγκυμοσυνη κι ενα υγειεστατο μωρακι!!!

ακριβως ετσι ειναι οι ταχυκαρδια που φτανει 230 και παραπανω σφυξεις!!!!!!εχω μιλησει με ατομο που το εκανε και μου ειπε για ωνασειο και το ερρικος ντυναν ειναι κορυφη και τα 2 μπορει σε παρακαλω να μου πεις το γιατρο !!!!!!!!ηδη ξερω καποια ονοματα αλλα για διασταυρωση περισσοτερο!!!σ εθχαριστω πολυ παντως για το ενδιαφερον εννοειτε πως θα το κανω!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...